لوگو صبا ویزا

دانشگاه آمستردام

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

تحقق رویای تحصیل در برترین دانشگاه هلند

هلند یکی از مقاصد اصلی برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان به شمار می‌رود. دانشگاه آمستردام در این کشور، قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه است که رشته‌های زیادی را برای تحصیل دارد و سالانه ایرانیان بسیاری برای تحصیل در این رشته‌ها در این دانشگاه ثبت‌نام می‌کنند. شرایط اقدام برای تحصیل در این دانشگاه چیست؟ چه رشته‌هایی در چه مقاطع تحصیلی در دانشگاه آمستردام ارائه می‌شوند؟ چگونه می‌توان برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کرد؟ هزینه تحصیل در دانشگاه آمستردام چقدر است؟ در این مطلب صبا ویزاپلن قصد داریم به طور کامل این دانشگاه پرطرفدار را مورد بررسی قرار داده و به سوالات متداول در این زمینه پاسخ دهیم.

آشنایی با تاریخچه دانشگاه آمستردام

در 8 ژانویه 1632، جراردوس ووسیوس و آتنائوم ایلوستر دانشگاه آمستردام را افتتاح کردند. ووسیوس از دانشگاه لیدن به آمستردام آمد و در آنجا محققی مشهور شده بود. دانشگاه پرطرفدار آمستر‌دام در زمان آغاز خود، کمتر از 500 دانشجو داشته و دانشجویان آتنائوم تنها 30 نفر بودند. اکنون این دانشگاه به یک موسسه بین المللی با حدود 30000 دانشجو تبدیل شده است.

در سال 1815 Athenaeum Ilustre رسما به عنوان یک موسسه آموزش عالی شناخته شد و در سال 1877 شهر آمستردام که بودجه خود را تامین کرد، نام آن را به دانشگاه آمستردام تغییر داد. از آن تاریخ اساتیدی از سوی شورای شهر منصوب شدند و امکان تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان فراهم شد. این امر بسیاری از دانشمندان مشهور (و برندگان جایزه نوبل آینده) را به آمستردام جذب کرد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

از سالی که دانشگاه آمستر‌دام به عنوان یک دانشگاه معرفی شد، دانشکده‌ها، موضوعات و تخصص‌های جدید به این دانشگاه اضافه شدند و بین سال‌های 1917 و 1931 تعداد دانشجویان از 1100 به 2500 افزایش یافت. پس از جنگ جهانی دوم، این دانشگاه با 7100 دانشجو در سال تحصیلی 1950-1951، بزرگترین دانشگاه هلند شد.

در دهه 1960 تعداد افرادی که به دانشگاه می رفتند افزایش یافت و تا سال 1970 دانشگاه آمستر‌دام در حدود  25000 دانشجو داشت. تقریبا چهار قرن پس از تأسیس در دهه اخیر، دانشگاه آمستر‌دام به دانشگاهی با شهرت پیشرو در جهان‌بین‌المللی علم تبدیل شده است. که در ادامه با وضعیت امروزی آن آشنا می‌شویم.

دانشگاه آمستردام امروزی

دانشگاه آمستردام امروزی به عنوان برترین دانشگاه کشور هلند شناخته می‌شود و رشته‌های تحصیلی متنوعی در آن قابل تحصیل هستند. شما می‌توانید در این دانشگاه به تحصیل در انواع رشته‌های پزشکی، علوم اقتصادی و زبان‌های خارجی در دانشکده‌های مختلف آن بپردازید که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم. اما اگر بخواهیم درباره شرایط امروزی این دانشگاه بگوییم، بد نیست بدانید که در حال حاضر دسترسی به دانشگاه آمستر‌دام بسیار آسان است.

دانشجویان می‌توانند با استفاده از انواع وسایل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس، مترو، تاکسی و برخی وسایل عمومی خاص که در هلند بسیار رایج هستند مانند دوچرخه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دانشگاه مورد نظر خود برسید.

دانشگاه آمستردام در حال حاضر در خیابان Science Park در WX شهر آمستردام قرار دارد و با شماره 1012 نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه در قلب شهر آمستردام است و از این رو می‌توانید از تمام نقاط شهر به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

در سال 2021 دانشگاه آمستر‌دام پذیرای بیش از 34 هزار دانشجو بین‌المللی و بومی بوده است که علاوه بر این تعداد، در حدود 3 هزار دانشجو مقطع دکترا نیز در آن به تحصیل مشغول هستند. بیش از 6 هزار نفر کادر آموزش این دانشگاه را تشکیل داده‌اند که این تعداد کارمند نشان از گستردگی بالا این دانشگاه دارد. لازم به ذکر است که دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه آمستر‌دام از جایگاه بالایی برخوردار هستند و بیش از 100 ملیت مختلف در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند.

 

 

 

دانشگاه آمستردام

مشاهیر دانشگاه آمستردام

افراد بسیاری بوده‌اند که در دانشگاه آمستردام مشغول به فعالیت از هر نوعی یا تحصیل بوده‌اند و در سال‌های بعد توانسته‌اند به یکی از مشاهید این دانشگاه تبدیل شوند. از جمله این افراد می‌توان به توبیاس آسر اشاره کرد که توانست در سال 1911 جایزه صلح نوبل را دریافت کند.

در ادامه کریستین ایجکمن است که توانست در سال 1929 یکی از برترین جوایز جهان یعنی جایزه نویل فیزیولوژی و پزشکی را از آن خود کند. همچینی یابوکس هنریکوس یکی از معروف‌ترین دانشمندان علم شیمی، توانست در سال 1901 جایزه نوبل شیمی را برای خود و دانشگاه آمستردام به‌دست بیاورد.

در ادامه یوهان دیدریک وان‌در والس در سال 1920 موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک شد. در سال 1902 نیز پیتر زیمان موفق به کسب همین عنوان شده بود. اما در سال 1953 فریتز زرنیکه برای بار دیگر توانست جایزه نوبل فیزیک را دریافت کند.

امکانات رفاهی و آموزشی متنوع دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستر‌دام یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های جهان است و دلیل آن هم امکانات بسیار این دانشگاه در دو بخش رفاهی و آموزشی است. به عنوان مثال، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی برای دریافت خوابگاه در این دانشگاه اقدام کنند. در ادامه این بخش نیز قصد داریم به بررسی برترین امکانات این دانشگاه پرطرفدار بپردازیم.

امکان دریافت خوابگاه

یکی از اصلی‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه آمستردام امکان دریافت خوابگاه است. دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه می‌توانند به صورت محدود خوابگاه دریافت کنند. تعداد خوابگاه‌ها بسیار محدود است و اگر قصد دریافت یکی از آن‌ها را دارید، باید خیلی زود برای این کار اقدام کنید.

در دانشگاه آمستر‌دام برنامه‌ای به نام ورود آسان وجود دارد که به دانشجویان بین‌المللی تازه ورود این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای یک یا دو ترم به جز خوابگاه در محیطی دیگر که از سمت دانشگاه ارائه می‌شود، اقامت داشته باشند و از این رو بتوانند در این مدت با هلند آشنایی پیدا کرده و برای خود محل اقامت مناسب را انتخاب کنند.

بسیاری از اوقات نیز این امکان برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که بتوانند با دریافت بورسیه تحصیلی خوابگاه و محلی برای اقامت دریافت کنند. از جمله این نوع بورسیه‌های تحصیلی می‌توان به بورسیه‌های AES، ASTS و AMS اشاره کرد.

انواع سالن‌های ورزشی

یکی از دلایلی که می‌تواند شما را به تحصیل در دانشگاه آمستردام ترغیب کند، امکانات رفاهی متنوع آن است. در این دانشگاه انواع سالن‌های ورزشی وجود دارند که در تمام ساعت شبانه‌روز می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

از جمله سالن‌های ورزشی متنوع دانشگاه پرطرفدار آمستر‌دام می‌توان به سالن‌های والیبال، استخر، واترپولو، فوتبال، بسکتبال، هندبال، فوتسال، بدن‌سازی و کشتی اشاره کرد که هر کدام از این سالن‌ها و رشته‌ها دارای تیم دانشگاهی خاص خود هستند.

آزمایشگاه‌های متعدد

با توجه به اینکه رشته پزشکی و زمینه‌های متفاوت آن و رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه آمستردام از اهمیت بالایی برخوردار هستند، در این دانشگاه آزمایشگاه‌های متعددی ایجاد شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید با کمک آن‌ها علوم مورد نیاز را علاوه بر تئوری، به صورت تجربی نیز تجربه کنید. از جمله آزمایشگاه‌های این دانشگاه مشهور هم می‌توان به آزمایشگاه‌های فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی اشاره کرد.

دانشکده‌های مختلف دانشگاه آمستردام

به طور کلی می‌توان گفت که دانشگاه آمستردام از 7 دانشکده تشکیل شده است. از جمله این دانشکده‌ها نیز می‌توان به دانشکده‌های علوم، علوم انسانس، علوم اجتماعی و رفتاری، اقصاد و بازرگانی، حقوق، پزشکی و دانشکده دندان‌پزشکی اشاره کرد.

دانشکده علوم

دانشکده علوم دانشگاه آمستردام از چهار بخش با 1200 استاد و محقق در 8 موسسه تحقیقاتی تشکیل شده است که نشان از سطح بالای این دانشکده دارد. به طوری که در اسل 2011 دانشکده علوم این دانشگاه موفق شده برترین دانشکده علوم هلند شناخته شده و به عنوان یکی از دانشکده‌های علوم برتر جهان معرفی شود. همچنین این دانشکده از نظر تحقیقات علمی نیز در جایگاه بالایی قرار دارد و توانسته است در یک سال در حدود 1450 مقاله رسمی در نشریه‌های علمی منتشر کند.

دانشکده علوم انسانی

دانشکده علوم انسانی دانشگاه آمستر‌دام از شش بخش تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به بخش‌های هلندی، تاریخ، باستان‌شناسی و مطالعات منطقه، زبان و ادبیات، مطالعات رسانه‌ای، فلسفه و هنر و مذهب و مطالعات فرهنگی اشاره کرد. در این دانشکده بیش از 6 هزار دانشجو مشغول هب تحصیل هستند و در حدود 1000 استاد هم فعالیت خود را در این دانشکده دنبال می‌کنند. این دانشکده در سال 1997 تاسیس شده و در سال 2011 توانست عنوان برترین دانشکده علوم انسانی هلند را از آن خود کند. همچنین سالانه این دانشکده در حدود 750 مقاله علمی نیز منتشر می‌کند.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری یکی دیگر از دانشکده‌های دانشگاه آمستر‌دام است که به عنوان بزرگترین موسسه آموزشی و پژوهشی در علوم اجتماعی و رفتاری هلند نیز شناخته می‌شود. این دانشکده دارای 90 هزار دانشجو در حدودا هزار نفر هیئت علمی است که این افراد در زمینه‌های متنوعی از جمله علوم سیاسی، جامعه شناسی، مردم شناسی، علوم ارتباطات، روان‌شناسی، جغرافیا، برنامه‌ریزی و مطالعات توسعه بین‌الملل و علوم آموزشی فعالیت می‌کنند که زمینه‌های ذکر شده بخش‌های مختلف این دانشکده را تشکیل می‌دهند.

دانشکده اقتصاد و بازرگانی

در ادامه نوبت به دانشکده اقتصاد و بازرگانی می‌رسد. دانشکده اقتصاد و بازرگانی یکی دیگر از دانشکده‌های برتر هلند و دانشگاه آمستردام است که در حدود 4 هزار دانشجو در آن به تحصیل مشغول هستند. این دانشکده سالانه در حدود 500 مقاله علمی در زمینه‌های متنوع اقتصادی و بازرگانی منتشر می‌کند که بسیاری از آن‌ها مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه آمستر‌دام در حدود 3500 دانشجو را برای تحصیل پذیرش می‌کند. تحقیقات این دانشکده در 5 موسسه تحقیقاتی انجام می‌شوند که حوزه‌های مختلفی از جمله حقوق بین‌المللی، حقوق خصوصی، قانون محیط زیست، قانون کار و قانون اطلاعات تخصصی را در بر می‌گیرند. این دانشکده نیز سالانه در حدود 400 مقاله علمی در زمینه‌های ذکر شده منتشر می‌کند.

دانشکده پزشکی

دانشکده پزشکی دانشگاه آمستردام را می‌توان معروف‌ترین و پر متقاضی‌ترین دانشکده این دانشگاه دانست. سالانه تنها 3500 نفر برای تحصیل در سال اول در این دانشکده پذیرفته می‌شوند که باعث می‌شود تا رقم دانشجویان این دانشکده به بیش از 11 هزار نفر برسد. در این دانشکده رشته پزشکی دوره‌ای سه ساله دارد که البته یک سال هم دوره کارآموزی را باید به آن اضافه کرد. این دانشکده رکورد بیشترین تعداد مقالات در یک سال را با بیش از 3200 مقاله در سال 2009 در اختیار دارد.

دانشکده دندان‌پزشکی

در آخر نوبت به دانشکده دندان‌پزشکی می‌رسد. دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آمستر‌دام از اداغام دو دانشکده دیگر در گذشته تاسیس شده است و در حال حاضر یکی از گسترده‌ترین برنامه‌های آموزش رشته دندان‌پزشکی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دانشکده سالانه در حدود 250 مقاله علمی را در زمینه‌های مختلف مربوط به دندان‌پزشکی منتشر می‌کند.

رشته‌های تحصیلی متنوع دانشگاه آمستردام

همانطور که پیش‌تر هم به آن اشاره شد، دانشگاه آمستردام در زمینه دانش پزشکی در جایگاه بالایی قرار دارد و از این رو رشته‌های متنوعی را در این زمینه و رشته دندان‌پزشکی ارائه می‌دهد. در دانشگاه آمستردام شما این امکان را دارید که در رشته‌های علوم اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز به تحصیل مشغول شوید که در ادامه با این رشته‌ها آشنا می‌شویم.

رشته‌های علوم تجربی

با تحصیل در رشته‌های علوم تجربی شما می‌توانید به بازار کار گسترده اروپا و کشور هلند راه پیدا کنید. از جمله رشته‌هایی در این زمینه که می‌توانید در دانشگاه آمستردام به تحصیل در آن‌ها مشغول شوید، می‌توان به رشته‌های علوم زیستی، علوم دارویی، مطالعه تاثیرات داروها روی بدن، عصب‌شناسی، علوم حافظه و مغز، روان‌شناسی و پزشکی عمومی اشاره کرد.

رشته‌های علوم اجتماعی

یکی از زمینه‌هایی که می‌توانید در دانشگاه آمستردام به تحصیل در آن بپردازید، رشته‌های مربوط به علوم اجتماعی است. شما می‌توانید در این دانشگاه به تحصیل در انواع رشته‌های علوم ارتباطات، ادبیات، علوم اجتماعی و محیطی، زبان انگلیسی، ادبیات انگلیسی و مطالعات ادبی آن، فرانسوی، آلمانی، زبان‌‌شناسی عمومی، ایتالیایی، روزنامه‌نگاری، زبان و اجتماع، مطالعات ادبی، ادبیات و اجتماع، علوم اجتماعی محض و اسپانیایی بپردازید.

برخی رشته‌های مهندسی

نکته‌ای که برای تحصیل در دانشگاه آمستردام وجود دارد این است که در این کشور شما می‌توانید در این دانشگاه به تحصیل در برخی از رشته‌های مهندسی نیز مشغول شوید. البته این رشته‌ها محدود به دانش کامیپوتر هستند و زمینه‌های مربوط به این دانش را دربرمی‌گیرند. از جمله این رشته‌ها می‌توان به مهندسی سیستم و نتوورک، هوش مصنوعی، مهندسی نرم‌افزار و علوم کامپیوتر اشاره کرد.

رشته‌های مدیریتی

دانشگاه آمستر‌دام یکی از دانشگاه‌های پیش‌رو در هلند برای تحصیل در رشته‌های مدیریتی است و سالانه متقاضیان بسیاری را برای تحصیل در این رشته‌ها دارد. از جمله رشته‌های مدیرتی قابل تحصیل در این دانشگاه می‌توان به رشته‌های مالی مانند مدیریت دارایی،  MBA داده‌های بزرگ و تجزیه و تحصیلی بیزنس، MBA مدیریت مراقبت سلامت و انواع رشته‌های دیگر در این زمینه اشاره کرد.

رشته‌های حقوقی

زمینه‌های حقوقی از جمله زمینه‌های اصلی دانشگاه آمستر‌دام هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به رشته‌های قوانین بین‌المللی عمومی، قوانین جرائم بین‌الملل، قوانین اروپایی بین‌المللی، قوانین اطلاعاتی، مقررات اروپایی و قوانین اختصاصی اروپایی اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه آمستردام

اگر نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید که در ادامه به آن پرداخته می‌شود، باید پس از شرکت در آن، برگه کارنامه را به همراه داشته باشید. در ادامه نیاز دارید تا مدارکی مانند پاسپورت را ارائه دهید که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند. برخی از مدارک دیگر که برای ثبت نام از شما خواسته می‌شوند هم به شرح زیر هستند:

  • برگه پرداخت هزینه تحصیل به نامه Application Fee
  • مدارک تحصیلی پیشین مانند دیپلم و گواهی ریز نمرات
  • ارائه روزمه تحصیلی برای ثبت نام در دانشگاه آمستردام
  • ارائه گواهی شرکت در آزمون ورودی و پذیرفته شدن در آن
  • عکس پرسنلی با پس زمینه سفید که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد

نحوه ثبت نام در دانشگاه مشهور آمستردام

لازمه تحصیل در دانشگاه آمستر‌دام قبولی در آزمون ورودی و سپس ثبت نام در این دانشگاه است. برای تحصیل در رشته‌های مختلف این دانشگاه، باید بتوانید در آزمون‌های ورودی پذیرفته شوید. البته تنها برای تحصیل در برخی از رشته‌های این دانشگاه باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنید و در بسیاری از مواقع تنها شرط معدل کفایت می‌کند.

سپس باید به سایت دانشگاه آمستردام مراجعه کنید. پس از مراجعه به سایت دانشگاه امستردام نوبت به این می‌رسد که هزینه اولیه ثبت نام را پرداخت کنید. در ادامه برای شما گواهی صادر می‌شود که با برخورداری از آن می‌توانید امر ثبت نام را ادامه دهید.

پس از ثبت نام اولیه در دانشگاه نوبت به این می‌رسد که مدارک ارسالی شما مورد تایید کارشناسان قرار بگیرند. در نظر داشته باشید که پس از تایید، شما دعوت‌نامه‌ای دریافت می‌کنید که به واسطه آن قفل در اخذ ویزای تحصیلی هلند برای شما باز می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه آمستردام

در دانشگاه آمستردام دو نوع شهریه برای تحصیل وجود دارد که شهریه ثابت و شهریه متغیر رشته‌ای از جمله این انواع هستند. در نوع اول، دانشجویان تمام وقت باید شهریه 2200 یورویی پرداخت کنند. این در حالی است که دانشجویان نیمه‌وقت باید در هر ترم مبلغ 1882 یورو را به دانشگاه بپردازند.

از رشته‌های مربوط به پزشکی شروع کنیم. شما برای تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه آمستردام با توجه به شرایط خود باید مبلغی از 11400 یورو الی 20 هزار یورو را در نظر داشته باشید. این در حالی است که برای مقطع کارشناسی ارشد این میزان تفاوت چندانی نمی‌کند و نهایتا به مبلغ 25 هزار یورو می‌رسد.

برای تحصیل در رشته‌های مربوط به اقتصاد نیز هزینه تحصیلی شما در حدود 8300 یورو پرداخت کنید. این در حالی است که در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ها تفکیک پیدا می‌کنند و نهایتا به 17 هزار یورو می‌رسند. البته برای تحصیل در برخی رشته‌ها مانند علوم اطلاعاتی باید هزینه کمتری را پرداخت کرد.

نوبت به دانشگده پرطرفدار حقوق می‌رسد. برای تحصیل در مقطع لیسانس رشته حقوق باید مبلغی از 8300 یورو تا 12100 یورو را در نظر داشته باشید. این در حالی است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی این هزینه به 16 هزار دلار می‌رسد.

اگر قصد تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه آمستردام را دارید، بد نیست بدانید که هزینه تحصیل در این رشته دست کمی از تحصیل در رشته پزشکی ندارد و باید مبلغی در حدود 22770 یورو را برای تحصیل در مقطع لیسانس این رشته پرداخت کنید. در حالی که شهریه شما برای مقطع کارشناسی به 25080 یورو افزایش پیدا می‌کند.

سوالات متداول

دانشگاه آمستردام یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های کشور هلند و جهان است. اما برای تحصیل در این دانشگاه شرایطی وجود دارند که ممکن است هر کسی را گیج کند. از این رو در ادامه این بخش قصد داریم تا به برخی سوالات احتمالی درباره این دانشگاه پاسخ دهیم:

منظور از بورسیه تحصیلی چیست؟
بورسیه تحصیلی به عنوان نوعی کمک برای آسان کردن شرایط تحصیل عمل می‌کند و دانشجویان برتر و توانا می‌توانند آن‌ها دریافت کنند. برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه آمستردام بورسیه تحصیلی اختصاصی خود را ارائه می‌دهند که تا سقف 25 هزار یورو از هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد.
آیا می‌توان ویزای همراهی خانواده دریافت کرد؟
بله. شما می‌توانید در حین تحصیل، همسر و فرزندان خود را هم در کنار خود در هلند داشته باشید. لازم به ذکر است که این ویزا در مدت 1 الی 2 ماه دریافت می‌شود.
آیا بورسیه تحصیلی در هر مقطع قابل تمدید است؟
خیر. هر بورسیه تحصیلی در هر مقطه تنها یک بار قابل دریافت است. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با توجه به توانایی‌های خود در یک مقطع تحصیلی، چند بورسیه مختلف را دریافت کنید و از این رو هزینه‌های خود را برای اقامت دانشجویی تا حد زیادی کاهش دهید.
آیا می‌توان در حین تحصیل در هلند مشغول به کار شد؟
بله. شما می‌توانید در هنگام تحصیل خود در کشور هلند، به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید.

صبا ویزا؛ یار همیشگی شما در امر مهاجرت تحصیلی به کشور هلند

کشور هلند و دانشگاه‌های برتر آن همواره از مقاصد اصلی مهاجرت تحصیلی ایرانیان بوده‌اند. دانشگاه‌های این کشور امکانات آموزشی و رفاهی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان دریافت خوابگاه با هزینه‌ای کاملا مناسب اشاره کرد.

در نظر داشته باشید که امر اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند و ثبت نام در دانشگاه‌های برتر آن مانند دانشگاه آمستر‌دام، امری بسیار سخت و پیچیده است و بهتر است که در این کار از خدمات یک آژانس مهاجرتی برتر در این زمینه استفاده کنید.

ما در آژانس مهاجرتی صبا ویزا تلاش می‌کنیم که همواره انواع خدمات مهاجرتی به کشورهای مختلف از جمله هلند را با پایین‌ترین قیمت ممکن به شما ارائه دهیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در دانشگاه آمستردام هلند، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید