لوگو صبا ویزا
هلند

مهاجرت به هلند : شرایط و هزینه های مهاجرت [2024]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به هلند و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

کشور هلند یکی از کشورهای بسیار جذاب برای مهاجرت به شمار می‌آید که امروزه بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا به این کشور مهاجرت کنند. برای مهاجرت به هلند روش‌های مختلفی وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود بوده و شرایط خاصی نیز دارند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید حتما باید تلاش کنید تا بهترین مورد از روش‌های مهاجرت به هلند را انتخاب کنید. انتخاب روش مناسب برای مهاجرت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

کشور هلند یکی از مهمترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این کشور با کشورهای آلمان و بلژیک مرز مشترک دارد. نام این کشور زیبا با لاله و گل پیوند خورده است. کشور هلند نیز مانند نروژ، سوئد و دانمارک، در دهه های اخیر تبدیل به یک کشور چند فرهنگی (multicultural) شده است. یک پنجم جمعیت کشور هلند را خارجی ها تشکیل داده اند.

کشور هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصادها در میان کشورهای اروپایی است. این کشور پس از امریکا، دومین کشور صادر کننده محصولات غذایی و کشاورزی در دنیا است. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان است. در سال های اخیر به دلیل مزایای زندگی در کشور هلند، تقاضا برای مهاجرت به این کشور افزایش یافته است.

از جمله روش‌های مختلفی که امروزه برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد می‌توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور و… اشاره کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره هریک از این روش‌ها صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات بیشتری را دراین‌خصوص به دست بیاورید حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

شهر زیبای هلند

شرایط مهاجرت به هلند

به‌طورکلی باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که مهاجرت به هلند دارای شرایط خاصی است که بدون داشتن این شرایط معمولا اجازه مهاجرت به این کشور به شما داده نخواهد شد. در ادامه برخی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به کشور هلند را بررسی خواهیم کرد.

شرط تمکن مالی

شرط تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایطی است که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. زمانی که شما قصد دارید به یک کشور خارجی مهاجرت کنید حتما باید اثبات کنید که تمکن مالی لازم برای زندگی در این کشور را دارید. اولین نکته‌ای که در خصوص این شرایط باید به آن دقت کنید این است که هریک از روش‌های مهاجرت به کشور هلند دارای شرایط مالی و تمکن مالی مخصوص به خود هستند.

کمترین میزان تمکن مالی مربوط به مهاجرت تحصیلی و پناهندگی در کشور کاناداست و پس از آن نیز مهاجرت شغلی قرار دارد. البته روش‌های دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارند که شرایط تمکن مالی آنها را در بخش‌های بعدی به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

شرط مدرک زبان

از دیگر شرایط بسیار مهمی که برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد شرط مدرک زبان است. به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که در برخی از روش‌ها شما حتما باید مدرک زبان انگلیسی یا هلندی خود را دریافت کرده باشید تا این اجازه به شما داده شود که بتوانید وارد خاک این کشور شوید. مثلا روش مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌هایی است که در آن شما حتما باید مدرک زبان داشته باشید.

از طرف دیگر برخی دیگر از روش‌ها نیز مدرک زبان خاصی نیاز ندارند و شما تنها با اثبات این‌که به‌اندازه کافی به زبان هلندی مسلط هستید و می‌توانید با سایر افراد ارتباط بگیرید می‌توانید مراحل مربوط به مهاجرت خود را طی کنید. از جمله روش‌هایی که معمولا در آنها نیازی به مدرک زبان وجود ندارد می‌توان به مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و… اشاره کرد که در ادامه بیشتر درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

شرایط مربوط به سلامت جسمی و روحی

از دیگر شرایط بسیار مهمی که برای مهاجرت به هلند وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید شرایط مربوط به سلامت جسمی و روحی است. تمامی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند حتما باید مدارک مربوط به سلامت جسمی و روحی خود را ارائه دهند. این مدارک از طریق حضور نزدیک پزشک کارکشته و حاذق قابل‌تهیه است که شما هم می‌توانید آن را دریافت کرده و در اختیار سفارت رسمی کشور هلند قرار دهید.

عدم سوسابقه کیفری

افرادی که قصد مهاجرت به کشور هلند را دارند حتما باید یک شرط بسیار مهم دیگر را نیز مدنظر قرار دهند و آن این است که به‌هیچ‌وجه نباید سوسابقه کیفری داشته باشند. البته در برخی از مواقع ممکن است افرادی که سوسابقه کیفری دارند نیز بتوانند ویزا و اقامت این کشور را دریافت کنند؛ ولی معمولا برای انجام چنین کاری با مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی مواجه خواهید شد و به همین علت نیز بهتر است که نامه عدم سوسابقه خود را دریافت کرده و در لیست مدارک خود برای مهاجرت قرار داده باشید.

مهاجرت تحصیلی به هلند

یکی از جذاب‌ترین و بهترین روش‌هایی که برای مهاجرت به هلند وجود دارد مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا بتوانند با اخذ نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور به‌راحتی هرچه تمام مراحل مربوط به مهاجرت خود را طی کنند. در ادامه بیشتر درباره این روش مهاجرتی صحبت خواهیم کرد.

مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد که یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که دانشگاه‌های کشور هلند دارای سطح علمی بالایی هستند و همین عامل نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید به پیشرفت علمی مدنظر خود دست پیدا کنید. از طرف دیگر هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور چندان بالا نیست و نیازی نیست که شما شهریه زیادی را به دانشگاه‌های هلند بپردازید.

افرادی که اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور هلند کرده‌اند می‌توانند به‌راحتی هرچه تمام در این کشور مشغول به کار پاره‌وقت شده و از این طریق بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود را بپردازند. آنها همچنین می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های این کشور نیز استفاده کرده و از مزایای این بورسیه‌های تحصیلی بهره‌مند شوند. امکان اخذ ویزای همراه و البته تمدید ویزا به‌منظور کارکردن در این کشور پس از دوران تحصیل نیز برای دانشجویان وجود دارد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور هلند را دارید باید دقت داشته باشید که شرایط خاصی برای این نوع مهاجرت وجود دارد که در ادامه این شرایط را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

 • اولین و یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد این است که شما موفق شده باشید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید. بدون داشتن این نامه پذیرش به شما اجازه داده نخواهد شد تا بتوانید به این کشور مهاجرت کرده و ویزای خود را دریافت کنید.
 • شرط بسیار مهم دیگری که برای مهاجرت تحصیلی به کشور هلند وجود دارد این است که شما حتما باید مدرک زبان خود را دریافت کرده باشید. تسلط به زبان انگلیسی یا هلندی یکی از مهم‌ترین مدارکی است که شما برای مهاجرت به این کشور نیاز خواهید داشت.
 • شرط تمکن مالی نیز جز شرایط بسیار مهم برای مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در دانشگاه‌های آن است. تقریبا شما باید هزینه‌ای معادل 870 یورو در ماه را به‌عنوان شرط تمکن مالی پرداخت کرده و در حساب بانکی خود داشته باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

مراحل مهاجرت تحصیلی به هلند

برای مهاجرت تحصیلی به کشور هلند شما باید مراحلی را طی کنید که در ادامه قصد داریم این مراحل را به شما معرفی کنیم:

 • در اولین قدم شما باید اقدام به اخذ نامه پذیرش خود از دانشگاه‌های کشور هلند کنید. برای این کار باید در تاریخ اعلام شده توسط دانشگاه‌های این کشور درخواست خود به‌منظور تحصیل در این دانشگاه‌ها را ارسال کرده و منتظر بمانید تا از شما خواسته شود که در یک جلسه مصاحبه شرکت کنید. با شرکت در این جلسه مصاحبه شما می‌توانید رزومه تحصیلی و توانمندی‌های خود را ارائه داده و نامه پذیرش خود را دریافت کنید.
 • پس از دریافت نامه پذیرش باید اقدام به جمع‌آوری مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند کرده و سپس با ورود به سایت رسمی سفارت این کشور اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. دقت داشته باشید که فرم مربوط به تعیین وقت سفارت را بادقت و با اطلاعات درست و معتبر پر کنید.
 • در قدم بعدی شما باید در تاریخ و زمان مشخص شده به همراه مدارکی که آماده کرده‌اید به سفارت رسمی این کشور مراجعه کرده و درخواست خود به‌منظور اخذ اقامت کشور هلند را ارسال کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله شما باید انگشت‌نگاری را نیز انجام داده و در یک جلسه مصاحبه حضوری نیز شرکت کنید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند

اگر علاقه‌مند به مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستید حتما قصد دارید تا اطلاعات کاملی را درباره مدارک موردنیاز برای این کار نیز به دست بیاورید. در این بخش قصد داریم مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند را به شما معرفی کنیم:

 • مدارک تحصیلی آخرین دوره تحصیلی یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای مهاجرت تحصیلی به کشور هلند به آن نیاز دارید. این مدارک حتما باید شامل ریزنمرات آخرین دوره تحصیلی شما نیز باشد.
 • انگیزه‌نامه‌ای که نشان‌دهنده هدف و انگیزه شما از تحصیل در هلند باشد.
 • رزومه تحصیلی که نشان‌دهنده سابقه علمی شما است.
 • مدارک مربوط به تمکن مالی

با تهیه کردن این مدارک این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید به ساده‌ترین شکل ممکن مراحل مربوط به مهاجرت به کشور هلند را طی کرده و اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور کنید.

بهترین دانشگاه های هلند

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور هلند را دارید بهتر است که با بهترین دانشگاه‌های این کشور آشنا شوید. شما باید با توجه به رشته تحصیلی و علاقه‌ی خود یکی از دانشگاه‌های هلند را انتخاب کنید. این که کدام دانشگاه از دیگری بهتر است کاملا به شرایط هر فردی متفاوت است.

از آنجایی که دانشجویان بین المللی بیشتر برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های برتر هلند درخواست می‌دهند، تعداد دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی افزایش یافته است.

همه دانشگاه‌های هلندی که در این رتبه‌بندی قرار دارند، بیش از 40 مدرک مختلف در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و برخی از آن‌ها  مانند دانشگاه لیدن  بیش از 100 رشته را  به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

این دانشگاه‌ها در هلند بر اساس موقعیت‌هایشان در رتبه‌بندی کلی بهترین دانشگاه‌های جهانی رتبه‌بندی شده‌اند. مدارس بر اساس عملکرد تحقیقاتی و رتبه بندی آ‌ن‌ها توسط اعضای جامعه دانشگاهی در سراسر جهان و اروپا ارزیابی شدند. در اینجا بهترین دانشگاه‌های جهانی در هلند را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • دانشگاه اراسموس روتردام (Erasmus University Rotterdam)
 • دانشگاه لیدن (Leiden University)
 • دانشگاه Vrije در آمستردام (Vrije Universiteit Amsterdam)
 • دانشگاه گرونینگن (University of Groningen)
 • دانشگاه و تحقیقات واگنینگن (Wageningen University & Research)
 • دانشگاه رادبود نایمخن (Radboud University Nijmegen)
 • دانشگاه صنعتی دلفت (Delft University of Technology)
 • دانشگاه ماستریخت (Maastricht University)

مهاجرت به هلند از طریق کار

روش بسیار جذاب دیگری که امروزه برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد و شما هم می‌توانید از این روش استفاده کنید مهاجرت کاری است. مهاجرت کاری به این کشور می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد؛ چراکه کشور هلند دارای اقتصاد بسیار قوی است و همین مسئله نیز باعث شده تا نرخ بیکاری به میزان زیادی در این کشور پایین باشد و شرایط خوبی برای مهاجرت به هلند وجود داشته باشد. در ادامه بیشتر با جزئیات مهاجرت کاری به این کشور آشنا خواهید شد.

مهاجرت کاری به هلند

چرا مهاجرت کاری به هلند؟

کارکردن در کشور هلند می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقتصاد کشور هلند اقتصاد بسیار قدرتمندی است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا موقعیت‌های شغلی متنوعی پیش روی شما وجود داشته باشد و بتوانید به طیف گسترده‌ای از مشاغل دسترسی داشته باشید.
 • میزان درآمد در این کشور بسیار بالاست و از طرف دیگر نیاز به نیروی کار متخصص در کشور هلند نیز به میزان زیادی احساس می‌شود. به همین علت نیز معمولا شما خیلی سریع و ساده می‌توانید به بهترین موقعیت‌های شغلی دسترسی داشته باشید.
 • انعطاف‌پذیری شغلی در کشور هلند بسیار بالاست و در نتیجه شرایط شغلی مناسبی در کشور هلند وجود دارد.

چه شرایطی برای کار در هلند وجود دارد؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اقدام به مهاجرت کاری به کشور هلند کنید باید بدانید که شرایط خاصی برای کارکردن در این کشور وجود دارد که در ادامه قصد داریم بیشتر درباره این شرایط صحبت کنیم.

به‌طورکلی برای مهاجرت به هلند از طریق کار شما نیازمند مدرک زبان نخواهید بود؛ ولی بهتر است که تسلط کافی به زبان انگلیسی یا هلندی داشته باشید تا در این کشور با مشکل خاصی مواجه نشوید. داشتن یک کارفرمای معتبر در کشور هلند که شما را استخدام کرده باشد از دیگر شرایط مهمی است که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. فراموش نکنید که شرط تمکن مالی در اینجا نیز صدق می‌کند و شما حتما باید ثابت کنید که وضعیت مالی مناسبی برای زندگی در کشور هلند دارید.

از دیگر شرایط بسیار مهمی که برای مهاجرت کاری به کشور هلند وجود دارد این است که شما حتما باید رزومه کاری خوبی را برای خود ایجاد کرده باشید تا این اجازه به شما داده شود که به این کشور مهاجرت کنید. با توجه داشتن به این شرایط شما می‌توانید روند مهاجرت خود را ساده‌تر کرده و در زمان کمتری مراحل مهاجرت به هلند را طی کنید.

انواع مجوزهای کاری کشور هلند

برای این‌که بتوانید به کشور هلند مهاجرت کاری داشته باشید حتما باید با انواع مجوزهای کاری که در این کشور وجود دارند آشنا شده و اطلاعات کاملی را درباره این مجوزها به دست بیاورید. از جمله رایج‌ترین مجوزهای کاری که در حال حاضر در کشور هلند وجود دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجوز کارمندی: این نوع از مجوزهای کار در کشور هلند به آن دسته از افرادی اعطا می‌شود که قصد داشته باشند به‌صورت کارمندی در این کشور مشغول به کار شوند. این دسته از افراد حتما باید یک کارفرما در کشور هلند داشته باشند و حداقل سن 23 سال را نیز داشته باشند تا بتوانند به این کشور مهاجرت کنند.
 • مجوز کار فصلی: این نوع مجوز نیز همان‌طور که از نامش پیداست برای آن دسته از افرادی اعطا می‌شود که قصد داشته باشند به‌صورت فصلی در کشور هلند مشغول به کار شوند. معمولا کارگران فصلی از جمله افرادی هستند که درخواست خود به‌منظور اخذ این مجوز را به دولت کشور هلند ارائه می‌دهند.
 • مجوز کاری درون شرکتی: گاهی اوقات ممکن است شخص در یکی از کشورهای اروپایی اقامت داشته باشد و شرکتی که قصد همکاری با آن را دارد یک شعبه در کشور هلند داشته باشد. در چنین شرایطی این امکان وجود دارد که فرد بتواند به‌سرعت این مجوز کاری را دریافت کند و به کشور هلند مهاجرت کند.

دقت داشته باشید که انواع مختلف دیگری از ویزاها و مجوزهای کاری در کشور هلند نیز وجود دارد که شما می‌توانید هریک از آنها را دریافت کنید؛ ولی مواردی که بیان کردیم جز رایج‌ترین انواع ویزاهای کاری در کشور هلند به شمار می‌آیند که برای مهاجرت به این کشور می‌توانید دریافت کنید.

مراحل مهاجرت کاری به هلند

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به هلند برای کارکردن در این کشور را دارید برای این کار باید مراحلی را طی کنید که در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این مراحل صحبت کرده و اطلاعات کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم.

در اولین قدم برای مهاجرت کاری به کشور هلند شما باید یک کارفرما در این کشور را پیدا کرده و در جلسه مصاحبه با او شرکت کنید. در این جلسه مصاحبه شما باید تخصص خود را ارائه دهید و در صورتی که رزومه‌ای برای خود ایجاد کرده‌اید باید رزومه خود را نیز در اختیار کارفرما قرار دهید. در صورتی که کارفرما در این مرحله از شما رضایت داشته باشد دعوت‌نامه‌ای را به شما ارائه خواهد داد که با کمک این دعوت‌نامه این امکان برای شما وجود دارد تا درخواست ویزای کاری را به سفارت هلند ارائه دهید.

در مرحله بعدی شما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کرده و مدارک خود را به‌صورت اینترنتی بارگذاری کنید. پس از آن نیز باید به سفارت رسمی کشور هلند مراجعه کرده و درخواست حضوری خود به‌منظور اخذ ویزای کاری کشور هلند را در این سفارت ثبت کنید.

دریافت ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارتاپ هلند یکی از ویزاهای مهم برای مهاجرت به این کشور است. امروزه افراد زیادی تمایل دارند از این طریق به کشور هلند مهاجرت کنند. شما به عنوان یک خارجی برای دریافت ویزای استارتاپ، به چند نکته اساسی نیاز دارید: یک ایده نوآورانه، بودجه کافی برای زندگی در هلند به مدت یک سال و یک تسهیل کننده با تجربه و ….

اگر دو مورد اول را داشته باشید، ما شما را به بهترین تسهیل کننده مناسب در منطقه خود وصل خواهیم کرد. ما چندین سرمایه گذار داریم که در زمینه‌های دیجیتال، انرژی، آب، علوم زیستی و سیستم‌ها و مواد با فناوری پیشرفته (HTSM) تخصص دارند.

ویزای استارت آپی که رسماً «اجازه اقامت برای کارآفرینان نوپا» نامیده می‌شود، در ژانویه 2015 توسط دولت هلند برای جذب کارآفرینان خارجی معرفی شد. این مجوز برای یک سال معتبر است و به بین المللی‌های جاه‌طلب این شانس را می‌دهد که تجارت نوآورانه خود را در یکی از رقابتی‌ترین اقتصادهای جهان شروع کنند.

شهروندان هر کشوری واجد شرایط درخواست ویزای راه اندازی هستند، به شرطی که تمام شرایط لازم را داشته باشند. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا / EEA و اتباع سوئیس برای زندگی و کار در هلند نیازی به ویزای راه‌اندازی ندارند زیرا آن‌ها قبلاً طبق قوانین اتحادیه اروپا این حق را دارند.

برای دریافت ویزای استارتاپ، قبل از ارسال درخواست خود به IND، باید شرایط عمومی و خاص را رعایت کنید. پس از دریافت مجوز اقامت، می‌توانید به هلند بروید و شروع به توسعه کسب و کار خود کنید.

تحت این ویزا، مهاجرانی که در استارتاپ خود در هلند کار می‌کنند توسط یک اسپانسر با تجربه راهنمایی می‌شوند. این سیستم مربی برای حمایت از کسب و کار جدید طراحی شده است، بنابراین بهترین شانس برای رشد به یک شرکت بالغ را دارد که نه تنها برای کارآفرین بلکه برای اقتصاد هلند نیز مفید است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به هلند

برای مهاجرت به هلند از طریق کارکردن در این کشور شما نیازمند مدارک خاصی هستید که در این بخش قصد داریم برخی از مهم‌ترین این مدارک را به شما معرفی کنیم:

 • اولین مدارکی که برای مهاجرت کاری به کشور هلند به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به مدارک شغلی شما اشاره کرد. شما باید در اولین قدم مدارک مربوط به تخصصی که دارید را آماده کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید. دقت داشته باشید که این مدارک شامل مدارک تحصیلی و رزومه کاری شما نیز می‌شود.
 • در گام بعدی شما باید مدارک شخصی خود را در لیست مدارکتان قرار دهید.
 • دعوت‌نامه کارفرما که باید اطلاعات مربوط به نوع کار و البته میزان حقوق شما به طور دقیق آمده باشد تا مدرک معتبری برای مهاجرت کاری به کشور هلند باشد.
 • مدارک مربوط به بیمه کاری

با آماده‌کردن این مدارک و ارائه آنها به سفارت رسمی کشور هلند می‌توانید درخواست خود به‌منظور اخذ ویزای کاری کشور هلند را به سفارت این کشور ارائه دهید و منتظر بمانید تا درخواست شما تایید شود. در صورتی که مشکلی در درخواست شما وجود نداشته باشد معمولا طی یک بازه زمانی یک تا سه‌ماهه درخواست شما بررسی شده و نتیجه آن نیز به شما اعلام خواهد شد.

آیا تسلط به زبان هلندی برای کارکردن در هلند لازم است؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم شما برای این‌که در کشور هلند مشغول به کار شده و اقدام به مهاجرت کاری به این کشور کنید نیازی به مدرک زبان هلندی نخواهید داشت و تنها تسلط به زبان هلندی می‌تواند کافی باشد. حال ممکن است این سوال در ذهن برخی از افرادی که متقاضی مهاجرت به هلند برای کارکردن در این کشور هستند به وجود آمده باشد که آیا حتما باید به زبان هلندی مسلط باشیم تا بتوانیم ویزای کاری خود را دریافت کنیم؟

به‌طورکلی باید بدانید که امروزه بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در کشور هلند فعالیت دارند که امکان همکاری با آنها برای شما هم وجود دارد. بسیاری از افرادی که امروزه متقاضی مهاجرت به کشور هلند برای کارکردن در این کشور هستند معمولا این شرکت‌ها را برای اخذ دعوت‌نامه و استخدام‌شدن انتخاب می‌کنند؛ چراکه با این کار می‌توانند با تسلط به زبان انگلیسی نیز روند مهاجرت خود را طی کنند.

بااین‌حال نباید فراموش کنید که اگر به زبان هلندی مسلط نباشید معمولا زندگی در این کشور برای شما کمی سخت و دشوار خواهد بود و به همین علت نیز بهتر است به‌محض ورود به کشور هلند حتما سعی کنید در کلاس‌های آموزشی برای یادگیری این زبان شرکت کنید تا روند یادگیری خود را تقویت کنید.

میزان درآمد در کشور هلند

یکی از چالش‌های بسیار مهمی که اکثر افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور هلند دارند معمولا با آن درگیر می‌شوند این است که میزان درآمد موقعیت‌های شغلی مختلف در کشور هلند چقدر است و آیا می‌توانیم با کارکردن در این کشور زندگی خوب و راحتی را برای خود ایجاد کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله معمولا میزان درآمد مشاغل تخصصی در کشور هلند بسیار بالاست و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا مهاجران بتوانند زندگی خوب و راحتی را در این کشور داشته باشند.

از جمله موقعیت‌های شغلی جذابی که در کشور هلند وجود دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندسی شیمی: میزان درآمدی که یک مهندس شیمی صنعتی می‌تواند در کشور هلند داشته باشد به طور میانگین برابر 210 هزار یورو در سال است که مبلغ بسیار بالایی در این کشور به شمار می‌آید.
 • خلبانی: از دیگر موقعیت‌های شغلی موردنیاز در کشور هلند خلبانی است. یک خلبان در این کشور می‌تواند درآمدی بالغ بر 155 هزار یورو در سال را داشته باشد.
 • مدیر بازرگانی: یک مدیر بازرگانی موفق در کشور هلند می‌تواند با کسب‌وکارهای مختلف همکاری داشته باشد و درآمدی بالغ بر 160 هزار یورو در سال را تجربه کند.
 • جراح مغز و اعصاب: از موقعیت‌های شغلی مرتبط با پزشکی در کشور هلند است که افراد متخصص در این زمینه درآمدی بالغ بر 5800 یورو در ماه را دارند و معمولا زندگی خوب و مرفهی در کشور هلند دارند.
 • متخصص پوست: یکی دیگر از موقعیت‌های شغلی مرتبط با پزشکی است که می‌تواند درآمدی بالغ بر 5800 یورو در ماه را برای شما داشته باشد.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

کشور هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است.  بر پایه فهرست منتشره از طرف بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، هلند سیزدهمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. شاخص آزادی اقتصادی در این کشور برابر 8/75 بوده که بیانگر یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند را دارید باید بدانید که یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور سرمایه‌گذاری است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن ویزا و اقامت خود را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید. به‌طورکلی باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که سرمایه‌گذاری از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به هلند به شمار می‌آید و دولت این کشور نیز شرایط خوبی را برای مهاجرت از این طریق فراهم کرده است.

در ادامه قصد داریم هرآنچه که برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری نیاز دارید را بیان کرده و به شما کمک کنیم تا با مسیر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشور هلند آشنا شوید.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

از جمله مهم‌ترین مزایای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می‌توانید خیلی سریع ویزا و اقامت خود را دریافت کنید و نیازی نیست که زمان زیادی را صرف انجام این کار کنید.
 • برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند نیازی به مدرک زبان وجود ندارد و تنها با تسلط به زبان هلندی نیز می‌توانید مراحل مهاجرت خود را طی کنید.
 • امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده در این روش وجود دارد و شما به‌سادگی می‌توانید اقامت خود را دریافت کنید.
 • دولت این کشور تسهیلات زیادی را برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور هلند را دارند فراهم کرده است.

چه شرایطی برای سرمایه‌گذاری در هلند وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای سرمایه‌گذاری در هلند وجود دارد این است که شما حتما باید شرط تمکن مالی را برآورده کنید. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که هریک از این روش‌ها حداقل سرمایه مخصوص به خود را نیاز دارند. حداقل سرمایه‌ای که شما برای سرمایه‌گذاری با روش‌های مختلف در این کشور به آن نیاز دارید مبلغ 1,250,000 یورو است که مبلغ تقریبا بالایی به شمار می‌آید و به همین علت نیز بسیاری از افراد امکان مهاجرت از این طریق را ندارند.

یکی دیگر از شرایط بسیار مهمی که برای مهاجرت به هلند به‌منظور سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد این است که شما حتما باید بیمه سلامت خود را دریافت کرده باشید تا بتوانید مراحل مربوط به مهاجرت را طی کنید. نداشتن سوسابقه کیفری نیز از دیگر شرایط بسیار مهمی است که به‌منظور مهاجرت به کشور هلند وجود دارد و شما باید به آن توجه کافی را داشته باشید. آن دسته از افرادی که سوسابقه کیفری دارند معمولا از شانس بسیار پایینی به‌منظور مهاجرت به این کشور برخوردار خواهند بود.

یکی از مهم‌ترین شرایط به منظور مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور این است که شما حتما باید دارای سابقه کاری لازم باشید تا بتوانید مراحل مهاجرت را طی کنید. به‌عنوان‌مثال اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور را دارید حتما باید دارای سابقه کاری لازم در زمینه کاری‌تان باشید تا مجوزهای موردنیاز به برای سرمایه‌گذاری و شروع یک کسب‌وکار در این کشور به شما داده شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری

برای مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور شما نیازمند مدارک خاصی خواهید بود که در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این مدارک صحبت کرده و برخی از مهم‌ترین آنها را به شما معرفی کنیم:

 • مدارک شغلی مربوط به این‌که شما سابقه شغلی لازم به‌منظور سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید و برای این کار با مشکلی مواجه نمی‌شوید.
 • مجوزهایی که باید از سازمان‌های مربوطه در کشور هلند دریافت کنید که این مجوزها نشان‌دهنده این هستند که شما اجازه سرمایه‌گذاری در این کشور و اخذ ویزا به‌منظور سرمایه‌گذاری در هلند را دارید.
 • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار لازم به‌منظور زندگی و اقامت در کشور هلند باشد.
 • مدارکی مبنی بر این‌که شما سوسابقه کیفری ندارید.
 • انگیزه‌نامه و هدف شما از سرمایه‌گذاری در این کشور
 • بیزینس پلن و طرح درآمدی که نشان دهد شما قصد دارید یک سرمایه‌گذاری سالم را در کشور هلند انجام دهید.

با در اختیار داشتن این مدارک می‌توانید به سفارت کشور هلند مراجعه کرده و مراحل مربوط به مهاجرت به هلند را از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور طی کنید.

مراحلی که باید برای سرمایه‌گذاری در هلند طی کرد

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد سرمایه‌گذاری در کشور هلند را دارید باید بدانید که برای این کار مراحل خاصی وجود دارد که حتما باید این مراحل را به‌درستی طی کنید تا بتوانید به‌راحتی ویزای خود را دریافت کنید. از جمله این مراحل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین مرحله‌ای که شما باید برای سرمایه‌گذاری در هلند طی کنید این است که مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این کشور را دریافت کنید. برای این کار شما ابتدا باید یک حوزه را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده، یک طرح تجاری موفق را با کمک مشاوران ایجاد کرده و سپس با مراجعه به کشور هلند درخواست خود به‌منظور اخذ مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در آن حوزه را ارائه دهید.
 • پس از این‌که موفق شدید مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند را دریافت کنید زمان آن خواهد بود که درخواست خود را به‌منظور اخذ ویزای این کشور ارسال کنید.
 • برای دریافت ویزا شما ابتدا باید اقدام به تعیین وقت سفارت کرده و سپس در تاریخ و زمان مشخص شده به سفارت رسمی این کشور مراجعه کنید تا به‌صورت حضوری در جلسه مصاحبه شرکت کنید.

روش های مختلف سرمایه‌گذاری در هلند

برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور احتمالا شما هم علاقه‌مند هستید تا بهترین روش برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند روش‌های مختلفی وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. از جمله رایج‌ترین روش‌هایی که در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راه‌اندازی استارت‌آپ: راه‌اندازی استارت‌آپ یکی از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور هلند به شمار می‌آید. در این روش شما حتما باید یک طرح تجاری موفق را ارائه دهید تا بتوانید مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این کشور را دریافت کنید.
 • ثبت شرکت: سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت نیز می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن اقامت خود در این کشور را دریافت کنید. برای ثبت شرکت نیز شما نیازمند یک طرح تجاری و درآمدی خوب برای شرکت خود هستید و البته شرایط دیگری نیز برای آن وجود دارد که در ادامه به طور مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی: این روش نیز می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن ویزای کشور هلند را برای خود دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید.
 • طرح خود حمایتی: طرح خود حمایتی آخرین مورد از روش‌های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است که می‌تواند به شما کمک کند تا با داشتن سرمایه لازم به این کشور مهاجرت کنید.
مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزنس

آیا سرمایه‌گذاری در هلند می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد؟

بله در پاسخ به این سوال باید گفت که کشور هلند یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در اروپا به شمار می‌آید. این کشور دارای اقتصادی قدرتمند و رو به پیشرفت است که سرمایه‌گذاری در آن نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا بتوانید خیلی سریع اقامت و ویزای خود را دریافت کنید؛ بلکه به سودآوری بیشتر شما نیز کمک خواهد کرد. البته نباید فراموش کنید که انتخاب روش درست و مناسب برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند برای سودآوری بیشتر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزینس

روش بسیار پرکاربرد دیگری که امروزه برای مهاجرت به هلند وجود دارد و در واقع یکی از زیرشاخه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است خرید بیزینس در این کشور است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک بیزینس موجود در کشور هلند را خریداری کرده و به‌این‌ترتیب مجوز لازم برای مهاجرت به این کشور را دریافت کنید. اولین نکته‌ای که دراین‌خصوص باید به آن دقت داشته باشید این است که با خرید بیزینس در کشور هلند شما تنها اجازه اقامت ۳ساله در این کشور را دریافت خواهید کرد.

پس از گذشت 3 سال در صورتی که کسب‌وکار و بیزینسی که شما خریداری کرده‌اید موفق بوده و بتواند به پیش‌بینی‌های مالی و اقتصادی خود دست پیدا کند این اجازه به شما داده می‌شود تا بتوانید درخواست خود به‌منظور اخذ اقامت دائم کشور هلند را ارسال کنید. به‌طورکلی باید توجه داشت که مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزینس مزایا و شرایط خاصی دارد که در ادامه قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کرده و نکات مهمی را بیان کنیم.

مزایای مهم خرید بیزینس در کشور هلند

مهاجرت به هلند با استفاده از خرید بیزینس در این کشور می‌تواند مزایای مهم زیر را برای شما به همراه داشته باشد:

 • در این روش معمولا مجوزهای موردنیاز برای دریافت ویزا و اقامت موقت کشور هلند به‌سرعت به شما داده می‌شود و شما با چالش جدی در طول این مسیر مواجه نخواهید شد.
 • امکان اخذ اقامت همراه برای اعضای خانواده شما وجود دارد و می‌توانید از همان روزهای نخست آنها را نیز به همراه خود به این کشور ببرید.
 • پس از گذشت سه سال در صورتی که بیزینس شما شرایط مناسبی داشته باشد این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید به‌سرعت مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم خود را نیز طی کنید.
 • تسهیلات بسیار زیادی توسط دولت این کشور برای آن دسته از افرادی که قصد اخذ اقامت کشور هلند از طریق خرید بیزینس را دارند فراهم شده که شما هم می‌توانید از این تسهیلات نهایت بهره را ببرید.

شرایط مهم برای خرید بیزینس در کشور هلند

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور هلند از طریق خرید بیزینس در این کشور را دارید باید بدانید که برای انجام این کار شرایط خاصی وجود دارد که بدون توجه داشتن به این شرایط معمولا شما با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. در این بخش قصد داریم برخی از مهم‌ترین شرایط برای خرید بیزینس در این کشور را به شما معرفی کنیم.

اولین و یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای مهاجرت به کشور هلند از طریق خرید بیزینس وجود دارد این است که شما حتما باید تمکن مالی لازم برای خرید بیزینس و راه‌اندازی مجدد آن در این کشور را داشته باشید. بدون داشتن این شرایط مجوزهای لازم در اختیار شما قرار نمی‌گیرد و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا در طول مراحل مهاجرت با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه شوید. از طرف دیگر شما حتما باید دارای سابقه کاری خوبی در زمینه بیزینسی که قصد خرید آن را دارید باشید.

داشتن سابقه کاری در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید شانس خود را برای اخذ مجوزهای موردنیاز برای خرید بیزینس در این کشور افزایش دهید. همان‌طور که در بخش مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور نیز بیان کردیم شما حتما باید بتوانید عدم سوسابقه خود را ثابت کنید تا بتوانید مجوز حضور در خاک این کشور را نیز دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای خرید بیزینس نیازی به مدرک زبان نیست و تسلط به زبان انگلیسی یا ترجیحا هلندی می‌تواند کافی باشد.

مراحلی که باید برای مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزینس طی کنیم

در اولین قدم برای این‌که بتوانید به کشور هلند مهاجرت کنید و از روش خرید بیزینس برای این کار استفاده کنید شما باید یک بیزینس را برای خرید انتخاب کنید. برای انتخاب چنین بیزینسی شما باید به چند نکته مهم دقت داشته باشید. اولین نکته این است که بیزینسی را انتخاب کنید که سابقه کاری خوبی در آن زمینه داشته باشید و از طرف دیگر نیز نباید فراموش کنید که حتما بیزینسی را انتخاب کنید که تاثیر مثبتی روی اقتصاد کشور هلند داشته باشد و جز نیازهای دولت این کشور باشد.

در قدم بعدی شما باید مجوزهای موردنیاز برای خرید بیزینس مربوطه را تهیه کنید. برای این کار باید به سازمان‌های مختلف در کشور هلند مراجعه کنید که برای انجام این کار نیز بهتر است از افرادی که دارای تجربه و سابقه زیادی در این زمینه بوده یا این‌که در کشور هلند وکیل هستند کمک بگیرید. پس از ارائه مدارک موردنیاز و دریافت مجوزهای لازم برای خرید بیزینس نیز کافی است که وارد خاک کشور هلند شده و مراحل مربوط به خرید بیزینس را طی کنید.

پس از این‌که بیزینس مربوطه را خریداری کردید با ارائه مدارک لازم می‌توانید به سفارت رسمی کشور هلند مراجعه کرده و درخواست دریافت اقامت سه‌ساله خود را به این سفارت ارائه دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزینس

برای مهاجرت به هلند از با روش خرید بیزینس شما نیازمند مدارک خاصی هستید که در ادامه این مدارک را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • مدارک شغلی که نشان دهد شما سابقه کاری لازم برای خرید بیزینس مدنظرتان در کشور هلند را دارید و می‌توانید بیزینسی که خریداری کرده‌اید را مدیریت کنید.
 • سوابق علمی و تحصیلی که نشان‌دهنده تحصیلات شما باشد.
 • مدارک بانکی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای خرید بیزینس و مهاجرت به کشور هلند را دارید.
 • مدارکی مبنی بر این‌که شما سوسابقه کیفری در کشور خود ندارید و از این نظر مشکلی برای ورود شما به کشور هلند وجود ندارد.
 • مدارک شخصی
 • مدارک مربوط به خرید بیزینس که پس از دریافت مجوزهای کاری باید آن را تهیه کنید.
 • مجوزهای لازم برای خرید بیزینس در کشور هلند

با تهیه‌کردن این مدارک و ارائه آنها به سفارت رسمی کشور هلند می‌توانید مراحل مربوط به اخذ ویزای موقت خود را طی کرده و پس از سه سال نیز مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم این کشور را طی کنید.

مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش‌های رایجی که امروزه برای مهاجرت به هلند وجود دارد و جذابیت‌های بسیار زیادی نیز می‌تواند داشته باشد مهاجرت از طریق ثبت شرکت است. ثبت شرکت در کشور هلند به شما کمک می‌کند تا بتوانید خیلی راحت مراحل مربوط به اخذ اقامت خود را طی کنید بدون این‌که مشکلی در طی این فرایند به وجود بیاید. به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که مهاجرت از طریق ثبت شرکت دارای فرایندی کمی سخت است و به همین علت نیز شما باید سعی کنید تا مراحل مربوط به آن را بادقت طی کنید.

به‌طورکلی مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت مزایای زیادی دارد که مزایای آن شامل تمامی مواردی است که در بخش قبلی مربوط به مهاجرت از طریق خرید بیزینس بیان کردیم. البته مزایای مهم دیگری نیز وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به امکان همکاری با بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در این کشور اشاره کرد.

مدارک و مراحل ثبت شرکت در هلند

برای ثبت شرکت در هلند اولین اقدامی که شما باید انجام دهید این است که به اتاق بازرگانی این کشور مراجعه کرده و درخواست خود به‌منظور اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در این کشور را ارسال کنید. پس از این‌که موفق شدید مجوزهای موردنیاز خود را دریافت کنید می‌توانید مراحل مربوط به مهاجرت خود را طی کنید. نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که برای اخذ مجوز مهم‌ترین چیزی که شما نیاز دارید یک طرح تجاری موفق است.

طرح تجاری که شما ارائه می‌دهید باید ویژگی‌های مختلفی داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما باید در یکی از زمینه‌های موردنیاز اقتصادی کشور هلند فعالیت کنید.
 • باید نیازهای اقتصادی این کشور را برآورده کند.
 • برآورد دقیقی از سودآوری طرح تجاری خود باید ارائه دهید.

بهتر است برای ایجاد یک طرح تجاری موفق سعی کنید از افرادی که دارای تجربه و سابقه کافی در این زمینه هستند مشورت بگیرید تا بتوانید نتیجه بهتری را در کار خود دریافت کنید.

از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای ثبت شرکت در این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شغلی که نشان‌دهنده سابقه کاری شما در زمینه‌ای است که شما قصد دارید یک شرکت را در کشور هلند تاسیس کنید.
 • مدارک تحصیلی که نشان‌دهنده سطح تحصیلات شما باشد.
 • مدارک مربوط به تمکن مالی برای ثبت شرکت در کشور هلند و راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید در این کشور
 • مدارک مبنی بر عدم سوسابقه کیفری

با جمع‌آوری این مدارک و ارائه آنها به سفارت رسمی کشور هلند این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید درخواست خود به‌منظور اخذ ویزای این کشور را به سفارت آن ارائه دهید. دقت داشته باشید که در این روش درخواست شما به‌منظور اخذ اقامت کشور هلند به‌سرعت رسیدگی شده و نتیجه آن نیز به شما اعلام خواهد شد.

مهاجرت به هلند از طریق خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور هلند است که امروزه امکان مهاجرت به این کشور را برای شما فراهم کرده و به شما کمک می‌کند تا بتوانید مجوزهای موردنیاز برای مهاجرت به هلند را دریافت کنید. در واقع در این روش شما می‌توانید به‌صورت مستقل در کشور هلند مشغول به کار شده و از این طریق درآمد بالایی را در آن تجربه کنید. از طرف دیگر در این روش برای مهاجرت به کشور هلند این امکان برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید به‌سرعت اقامت خود را دریافت کنید.

چه شرایطی برای مهاجرت از طریق خوداشتغالی به کشور هلند وجود دارد؟

از جمله مهم‌ترین این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن یک طرح تجاری موفق و البته سابقه کاری موفق
 • اثبات سودآوری طرحی که شما برای تجارت و کسب‌وکار در کشور هلند ارائه می‌دهید.
 • دریافت مجوز از اتاق بازرگانی کشور هلند
 • شرط تمکن مالی
 • شرط مربوط به عدم سوسابقه کیفری

مراحل مهاجرت به هلند از طریق ویزای خوداشتغالی

دقیقا مانند روش ثبت شرکت در مهاجرت به هلند از طریق خوداشتغالی نیز شما باید ابتدا اقدام به اخذ مجوز از اداره بازرگانی در کشور هلند کنید. برای اخذ این مجوز شما باید مدارک شغلی و سابقه شغلی خود را به همراه طرح تجاری که دارید را در اختیار این اتاق بازرگانی ارائه داده و در یک جلسه حضوری نیز شرکت کنید تا بتوانید مسئولان آن را توجیه کنید که طرح شما می‌تواند سودآوری خوبی را در این کشور داشته باشد.

در مرحله بعدی شما باید با مشورت‌گرفتن از متخصصانی که در اتاق بازرگانی کشور هلند فعالیت دارند مراحل مربوط به شروع کسب‌وکار و فعالیت خود را آغاز کرده و این مراحل را طی کنید. دقت داشته باشید که پس از این‌که مراحل را تا حد مناسبی طی کردید زمان آن خواهد بود که به سفارت رسمی کشور هلند مراجعه کنید. در این سفارت نیز شما باید در یک جلسه مصاحبه حضور پیدا کرده و مدارک خود را ارائه دهید تا درخواست اخذ اقامت شما بررسی شود.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

پناهندگی می‌تواند روش بسیار خوب دیگری باشد که امروزه برای مهاجرت به هلند وجود دارد و بسیاری از افراد هرساله درخواست خود به‌منظور پناهنده شدن در این کشور را ارسال می‌کنند. به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که پناهندگی می‌تواند یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور هلند شناخته شود؛ چراکه نیازمند مدارک و شرایط مالی خاصی نیست؛ ولی بدون شک خطراتی که دارد باعث می‌شود تا اولویت اول افرادی که قصد مهاجرت دارند نباشد.

مزایا و معایب مهاجرت از طریق پناهندگی

از جمله مزایای مهم مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این روش نیازی به تمکن مالی بالا نیست.
 • نیازی به مدرک زبان برای مهاجرت ندارید.
 • شرایط اخذ اقامت ساده‌تر از سایر روش‌هاست.

البته نباید فراموش کنید که این روش معایبی نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمپ‌های پناهندگی معمولا شرایط بهداشتی مناسبی ندارند.
 • امکان ریجکت‌شدن شما به کشورتان وجود دارد.
 • در ابتدا ممکن است مشکلات مالی زیادی در این کشور تجربه کنید؛ چراکه اجازه کارکردن نخواهید داشت.

شرایط و مدارک لازم برای این روش مهاجرت به هلند

از جمله شرایط مهم مهاجرت به هلند برای پناهنده شدن در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما به دلایل موجه مانند ترس از آزار و اذیت در کشور خود به دلایل نژادی، مذهبی، ملیت یا عقاید خاص از کشورتان فرار کرده باشید.
 • مجازاتی مانند اعدام یا شکنجه یا هر رفتار غیرانسانی دیگری در کشورتان برای شما وجود داشته باشد.
 • به علت درگیری مسلحانه در کشور خود قربانی خشونت تصادفی قرار گرفته باشید.

به‌طورکلی باید بدانید که برای مهاجرت به کشور هلند از طریق پناهندگی در این کشور شما مدارک چندان زیادی نیاز نخواهید داشت و تنها با ارائه مدارکی مانند مدارک شخصی می‌توانید مراحل مربوط به مهاجرت خود به این کشور را طی کنید.

مراحل مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی در این کشور

برای این‌که بتوانید از طریق پناهندگی به کشور هلند مهاجرت کنید باید به چند نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید. اولین مرحله‌ای که باید برای این کار طی کنید این است که به شکلی وارد خاک کشور هلند شوید. ورود از طریق مرزهای این کشور به‌‍‌عنوان یک پناهنده آزاد است و شما می‌توانید این کار را انجام دهید. پس از آن باید در کمپ مخصوص پناهندگان این کشور اقامت داشته باشید و در همین حین نیز درخواست خود به‌منظور پناهنده شدن در این کشور را ارسال کنید.

پس از این مرحله به‌منظور مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور از شما خواسته می‌شود تا در یک جلسه مصاحبه نیز شرکت کنید که شرکت در این جلسه نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید از یک مترجم برای شرکت در این جلسه مصاحبه شرکت کنید تا بتوانید افرادی که از شما مصاحبه می‌کنند را به شکل مناسبی راضی کرده و شرایط مناسبی را برای مهاجرت خود فراهم کنید.

در گام آخر نیز باید منتظر بمانید تا درخواست شما توسط مسئولان این کشور بررسی شده و نتایج آن به شما اعلام شود. دقت داشته باشید ممکن است این فرایند چند ماه به طول بینجامد و به همین علت نیز یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مهاجرت به هلند از این طریق دارد همین است که شما باید مدت‌زمان زیادی را در کمپ‌های مخصوص این کشور اقامت داشته باشید.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک روش جالب و البته ساده برای مهاجرت به کشور هلند هستید باید بدانید که یکی از بهترین گزینه‌هایی که برای این کار پیش روی شما قرار دارد مهاجرت از طریق ازدواج است. در این روش شما باید با شخصی که اقامت کشور هلند را دارد ازدواج کرده و از این طریق مراحل مربوط به مهاجرت خود را طی کنید. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر ازدواج شما سوری باشد شما باید به کشور خود بازگردید.

برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج نیز شرایط و مزایای خاصی وجود دارد که در ادامه این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کرده و نکات کامل‌تری را در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

از جمله مهم‌ترین مزایای مهاجرت به هلند از طریق این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این روش شما نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت.
 • می‌توانید فرزندان خود که از ازدواج قبلی‌تان هستند را نیز به کشور هلند ببرید.
 • نیازی به تمکن مالی خود شما وجود ندارد و تمکن مالی همسرتان کافی خواهد بود.
 • اجازه کارکردن در کشور هلند را خواهید داشت.
 • پس از چند سال در صورتی که اثبات شود ازدواج شما سوری نبوده این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید ویزا و اقامت دائم خود را دریافت کنید.

شرایط مهم برای مهاجرت به کشور هلند با این روش

دو شرط اساسی برای مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج وجود دارد که باید به این دو شرط دقت داشته باشید. اولین شرطی که وجود دارد این است که شما حتما باید ثابت کنید که ازدواج شما سوری نیست و از طرف دیگر حتما ازدواج شما نیز در یک مرکز معتبر ثبت شده باشد. از طرف دیگر همسر شما باید تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از شما و فرزندان احتمالی‌تان را داشته باشد و در غیر این صورت به شما اجازه داده نخواهد شد که وارد خاک کشور هلند شوید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق ازدواج به کشور هلند

از جمله مدارک مهمی که برای مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج نیاز خواهید داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی دو طرف که شامل شناسنامه و البته مدارک اقامتی همسرتان است که قصد دارد شما را وارد کشور هلند کند.
 • مدارک مربوط به ازدواج که حتما باید مدارک معتبری باشند.
 • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت و زندگی در کشور هلند باشد.
 • مدارک مربوط به تمکن مالی همسرتان که حتما باید توسط بانک مورد تایید قرار گرفته باشند.
 • مدارک مبنی بر این‌که شما سوسابقه کیفری ندارید.

با آماده‌کردن این مدارک و قراردادن آنها در اختیار سفارت رسمی کشور هلند این امکان برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید به‌سادگی هرچه تمام مراحل مهاجرت خود به کشور هلند را طی کنید.

اخذ اقامت هلند از طریق تولد فرزند

از دیگر روش‌های بسیار پرکاربردی که امروزه برای مهاجرت به هلند وجود دارد مهاجرت از طریق تولد فرزند است. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که کشور هلند از قانون خون برای مهاجرت از طریق تولد فرزند پیروی می‌کند. این بدان معناست که اگر در زمان تولد فرزند مادر یا پدر او یا هر دو آنها اقامت کشور هلند را داشته باشند این امکان را خواهند داشت تا بتوانند اقامت فرزند خود را نیز به طور خودکار دریافت کنند.

مدارک مهاجرت به هلند از طریق این روش

از جمله مدارکی که شما برای مهاجرت به هلند از طریق این روش نیاز خواهید داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک مربوط به تولد فرزند
 • مدارک والدین
 • مدارک پرداخت هزینه‌های تولد فرزند در این کشور

همان‌طور که مشاهده می‌کنید این روش یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور هلند به شمار می‌آید و به همین علت است که بسیاری از والدین امروزه از این روش استفاده کرده و از مزایای آن به‌منظور اخذ اقامت کشور هلند برای فرزندان خود استفاده می‌کنند.

مهاجرت به هلند از طریق فامیلی، خانوادگی و اسپانسرشیپ

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از بهترین روش‌هایی که امروزه برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد و بسیاری از افرادی که قوم‌وخویشی در این کشور دارند آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند مهاجرت از طریق فامیلی و اسپانسرشیپ است. در این روش شخصی که قصد مهاجرت دارد حتما باید دارای یک فامیل نزدیک در کشور هلند باشد تا بتواند اسپانسر او شده و حمایت‌های مالی را از شخص به عمل بیاورد. به‌این‌ترتیب شخص می‌تواند درخواست اقامت کشور هلند را به سفارت این کشور ارائه دهد.

نکته بسیار مهمی که درباره این روش باید بدانید این است که در این روش معمولا شخص می‌تواند فامیل‌های درجه‌یک مانند مادر، پدر، خواهر، برادر، همسر و فرزندانش را حمایت کرده و شرایط لازم برای مهاجرت آنها به کشور هلند را فراهم کند. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که شخصی که قصد اسپانسر شدن را دارد حتما باید مدارک مربوط به تمکن مالی خود را به مسئولان مربوطه ارائه دهد. داشتن تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایط این روش برای مهاجرت است.

از طرف دیگر باید دقت داشت که مهاجرت به هلند از طریق این روش می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که اشخاصی که از این طریق به کشور هلند مهاجرت می‌کنند اجازه خواهند داشت تا در این کشور مشغول به کار شوند و از این نظر هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد. از طرف دیگر این افراد اجازه دارند تا در کشور هلند مشغول به تحصیل شده و از خدمات آموزشی رایگان این کشور نیز بهره‌مند شوند.

تمامی این مزایا در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا مهاجرت از طریق فامیلی، خانوادگی و اسپانسرشیپ جز بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور هلند به شمار بیاید.

برای مهاجرت به هلند چقدر پول لازم است؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به هلند را دارید احتمالا این سوال در ذهنتان به وجود آمده که برای مهاجرت به این کشور چقدر سرمایه لازم است؟ همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز درباره این موضوع صحبت کردیم برای هریک از روش‌های مهاجرتی مختلفی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد سرمایه خاصی نیاز است و نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای تمامی این روش‌ها مشخص کرد.

ارزان‌ترین روش‌هایی که در حال حاضر برای مهاجرت به این کشور وجود دارند می‌توان به پناهندگی و مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اشاره کرد. از طرف دیگر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور هلند نیز تقریبا گران‌ترین و پر‌هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید. پس اگر شما هم به دنبال روش‌هایی هستید که بتوانید با کمترین هزینه به این کشور مهاجرت کنید بهتر است که از روش سرمایه‌گذاری برای این کار استفاده نکنید.

امتیاز مهاجرت به هلند

برای برخی از روش‌های خاصی که امروزه برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارند دولت این کشور یک سیستم امتیازبندی را مشخص کرده تا افرادی که قصد مهاجرت دارند اولویت‌بندی شده و تنها افرادی مجوز حضور در خاک این کشور را پیدا کنند که بتوانند امتیاز لازم را در این زمینه دریافت کنند. در خصوص این موضوع باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که مثلا برای مهاجرت کاری معیارهای مختلفی برای مهاجرت وجود دارند.

هریک از این معیارها می‌توانند به طور مستقل روی هزینه‌های شما برای مهاجرت به این کشور تاثیرگذار باشند که از جمله این معیارها نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن سابقه شغلی برای مهاجرت به این کشور
 • داشتن رزومه تحصیلی و شغلی مناسب
 • داشتن سن مناسب
 • تمکن مالی

هریک از این عوامل می‌توانند به طور مستقل روی امتیاز شما برای مهاجرت به کشور هلند تاثیرگذار باشند. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به هلند را دارید حتما باید این معیارها را مدنظر قرار دهید و تلاش کنید تا بیشترین امتیاز را از آنها دریافت کنید.

مدرک زبان موردنیاز برای مهاجرت به هلند

در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که برای مهاجرت به هلند شما تنها در روش مهاجرت تحصیلی نیازمند مدرک زبان خواهید بود و در سایر روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارند تنها داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی یا هلندی می‌تواند کافی باشد. بااین‌وجود در روش مهاجرت تحصیلی شما نیازمند مدرک زبان تخصصی هستید. اگر قصد دارید مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنید حتما باید مدرک آیلتس یا تافل را به دولت این کشور ارائه دهید.

در مدرک آیلتس شما حداقل باید نمره 6.5 را دریافت کرده باشید تا اجازه حضور در خاک این کشور به شما داده شود و اگر قصد شرکت در آزمون تافل را دارید نیز باید توجه داشته باشید که شما حتما باید نمره 80 را دریافت کرده باشید. در صورتی که قصد دارید مدرک زبان هلندی خود را دریافت کنید نیز باید در دوره‌های زبان هلندی شرکت کرده و آزمون دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت به هلند

برای مهاجرت به هلند علاوه بر مدارک تخصصی که در بخش‌های قبلی به شما معرفی کردیم شما نیازمند مدارک عمومی نیز خواهید بود که در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این مدارک صحبت کرده و آنها را به شما معرفی کنیم. از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی که حتما باید یک نسخه کپی از آنها را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید.
 • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای زندگی در این کشور باشد.
 • دو قطعه عکس با اندازه‌های پاسپورت که دارای پس‌زمینه سفید بوده و تصویر صورت شما نیز در آن به طور مشخص آمده باشد.
 • مدارک بانکی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت و زندگی در این کشور را دارید.
 • مدارکی مبنی بر این‌که شما سوسابقه کیفری ندارید و از این نظر مشکلی برای مهاجرت به کشور هلند و ورود به خاک این کشور برایتان وجود ندارد.
 • مدارک مربوط به بیمه سلامت که حتما باید آن را تهیه کرده باشید.

وکیل مهاجرت به هلند

به‌طورکلی زمانی که قصد مهاجرت به هلند را دارید باید بدانید که راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که همان‌طور که بیان کردیم هریک از این راه‌ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند و به همین علت نیز انتخاب از میان آنها ممکن است کاری سخت و دشوار باشد. در چنین شرایطی است که کمک‌گرفتن از یک فرد باتجربه و خبره در زمینه مهاجرت به کشور هلند می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنید و در طول مسیر نیز شما را همراهی کند.

وکیل مهاجرت به کشور هلند می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که برای شما وجود دارد. چنین وکیلی دارای سابقه بسیار بالایی در زمینه مهاجرت به کشور هلند است و به همین علت نیز با تمامی مراحلی که شما باید برای مهاجرت به این کشور طی کنید آشناست و مشکلاتی که در طول مسیر ممکن است برایتان به وجود بیاید را نیز به‌خوبی می‌شناسد. البته باید دقت داشته باشید که انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب و مناسب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

وکیل مهاجرت به هلند چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

احتمالا این سوال برای شما هم به وجود آمده که برای انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب برای مهاجرت به هلند باید به چه معیارهایی دقت داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال می‌توان موارد متعددی را مطرح کرد؛ ولی در میان این موارد چند مورد وجود دارند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. میزان تجربه و دانش تخصصی که وکیل دارد یکی از مهم‌ترین این موارد است. هرچه وکلای باتجربه‌تر و متخصص‌تری را برای مهاجرت انتخاب کنید می‌توانید انتظار عملکرد بهتری را از آنها داشته باشید.

وکلایی که دارای تجربه بالایی در زمینه مهاجرت به کشور هلند هستند معمولا با قوانینی که در کشور هلند برای مهاجرت وجود دارند نیز آشنا هستند و به همین علت نیز می‌توانند تمامی راهنمایی‌های موردنیاز را به طور کامل در اختیار شما قرار دهند. از طرف دیگر این وکلا معمولا با چالش‌های پیش رو برای مهاجرت به کشور هلند نیز آشنا هستند و به همین علت نیز بهترین راهکارها را به‌منظور غلبه‌کردن بر این چالش‌ها به شما ارائه خواهند داد.

یکی دیگر از معیارهای مهمی که باید برای انتخاب یک وکیل مهاجرت به هلند مدنظر قرار دهید مسئله هزینه‌ای است که این وکلا از شما دریافت می‌کنند. یک وکیل خوب مهاجرتی وکیلی است که بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه ممکن در اختیار شما قرار دهد.

وکیل مهاجرت به هلند

وکیل مهاجرت به هلند چه خدماتی را به ما ارائه می‌دهد؟

سوال مهم دیگری که ممکن است در خصوص این وکلای مهاجرتی برای شما هم به وجود آمده باشد این است که چنین وکلایی معمولا چه خدماتی را به ما ارائه می‌دهند؟ یکی از مهم‌ترین خدمات ارائه شده توسط چنین وکیلی خدمات مشاوره است. آنها به شما کمک می‌کنند تا بر اساس شرایطی که دارید بهترین روش را برای مهاجرت به کشور هلند انتخاب کنید و به همین علت نیز باعث می‌شوند تا شانس شما برای اخذ ویزای خود به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

از طرف دیگر آنها به شما کمک می‌کنند تا مشکلات و چالش‌ها را شناسایی کرده و بتوانید بهترین راهکارها را برای غلبه بر آنها انتخاب کنید. یکی دیگر از خدماتی که این وکلا ارائه می‌دهند زمانی است که درخواست صدور ویزای شما رد شده است. در چنین شرایطی این وکلا وضعیت پرونده مهاجرتی شما را بررسی کرده و به شما می‌گویند که چه مدارکی را باید اصلاح کنید تا درخواست دوباره شما تایید شود.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک وکیل مهاجرتی خوب برای خود هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط دفتر مهاجرتی صباویزا نیز در این زمینه استفاده کنید. این دفتر مهاجرتی بهترین وکلای مهاجرتی را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین هزینه ممکن در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین عملکرد را در شرایط مختلف داشته باشید.

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند

انتخاب یک راه راحت برای مهاجرت به هلند همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی بوده که افراد علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور داشته‌اند. همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم هریک از روش‌هایی که امروزه برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارند دارای شرایط و مزایای مخصوص به خود هستند. به همین علت نیز معمولا انتخاب ساده‌ترین و راحت‌ترین روش برای مهاجرت به هلند کار سخت و دشواری است و نمی‌توان به همین سادگی این کار را انجام داد.

اگر شما دارای سرمایه لازم برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری در کشور هلند باشید معمولا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری شامل راه‌اندازی استارت‌آپ، ثبت شرکت یا خود حمایتی و خوداشتغالی می‌توانند از جمله راحت‌ترین روش‌ها برای مهاجرت باشند؛ چراکه در این روش‌ها معمولا سخت‌گیری کمتری روی شما وجود دارد. مهاجرت تحصیلی نیز می‌تواند یکی از بهترین روش‌هایی باشد که برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد؛ چراکه این کشور هرساله تعداد زیادی دانشجو را از کشورهای مختلف می‌پذیرد.

برای آن دسته از افرادی که دارای تخصص لازم در یک زمینه خاص هستند نیز معمولا مهاجرت کاری می‌تواند راحت‌ترین گزینه برای مهاجرت به شمار بیاید. دقت داشته باشید که از نظر طی‌کردن فرایند پناهندگی نیز جز ساده‌ترین روش‌هایی است که برای مهاجرت به هلند وجود دارد؛ ولی ازآنجایی‌که شما باید خطرات و مشکلات بسیار زیادی را در کمپ‌های پناهندگی در این کشور تجربه کنید معمولا این روش را جز اولویت‌های مهاجرت قرار نمی‌دهند.

فرم ثبت‌نام مهاجرت به هلند

فرم ثبت‌نام مهاجرت به هلند یک فرم جامع و کامل است که با پرکردن آن شما می‌توانید یک مشاوره تخصصی را برای مهاجرت به این کشور دریافت کنید. دقت داشته باشید که در این فرم شما اطلاعات متفاوتی را مشاهده خواهید کرد و باید فیلدهای مختلف آن را پر کنید. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما همین حالا این فرم را پرکرده و در اختیار کارشناسان مجموعه ما قرار دهید.

سخن پایانی

به‌طورکلی کشور هلند یکی از محبوب‌ترین کشورهایی است که برای مهاجرت وجود دارد و امروزه بسیاری از افراد از سراسر دنیا تقاضای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن را دارند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارند که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند که از جمله آنها می‌توان به مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق پناهندگی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و… اشاره کرد.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به مهاجرت به هلند بوده و به دنبال دریافت یک مشاوره تخصصی در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط دفتر مهاجرتی صباویزا نیز استفاده کنید. این خدمات با بالاترین سطح کیفیت و مناسب‌ترین هزینه ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرد و به شما کمک می‌کند تا بتوانید مراحل مربوط به مهاجرت را به ساده‌ترین شکل ممکن طی کنید. از طرف دیگر امکان استفاده از خدمات آنلاین این دفتر مهاجرتی نیز برای شما وجود دارد.

سوالات متداول

آیا هلند مهاجر می‌پذیرد؟

قوانین مختلفی برای افرادی که به هلند می‌آیند اعمال می‌شود. برای مثال ممکن است به ویزای شینگن نیاز داشته باشند. یا اگر بخواهند برای مدت طولانی در هلند بمانند، ممکن است مجبور به درخواست اجازه اقامت شوند.

آیا می‌توانید در هلند فقط با زبان انگلیسی زندگی کنید؟

بازدیدکنندگان ممکن است متوجه شوند که بدون یادگیری زبان هلندی می‌توان برای مدت طولانی در هلند زندگی کرد، این موضوع بیشتر به این دلیل است که 2.5 میلیون شهروند در این کشور به زبان هلندی مسلط نیستند. تعداد قابل توجهی از ساکنان آمستردام زبان مادری خود را انگلیسی می‌دانند که عمدتاً مهاجران بریتانیایی و آمریکای شمالی هستند.

اگر فقط انگلیسی صحبت کنم می‌توانم در هلند کار پیدا کنم؟

برای اینکه بتوانید در هلند کار کنید، لازم نیست هلندی صحبت کنید. در واقع در بسیاری از شرکت‌ها انگلیسی زبان اصلی تجاری است. با این حال، اگر می‌خواهید برای یک شرکت کوچک‌تر کار کنید، اگر کمی هلندی صحبت کنید، می‌توانید شانس خود را برای رسیدن به آن شغل افزایش دهید.

آیا می‌توانم برای ویزای کار بدون پیشنهاد شغلی در هلند اقدام کنم؟

برای درخواست ویزای کاری هلندی با مهارت بالا، باید یک قرارداد کاری یا یک تصمیم قرار ملاقات (یا یک توافق نامه مهمان) وجود داشته باشد.

زندگی در هلند به عنوان یک خارجی چگونه است؟

هلند به داشتن کیفیت زندگی بالا، با مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و زیرساخت عالی معروف است. این کشور همچنین بسیار امن و تمیز است و نرخ جرم و جنایت پایینی دارد. هلند کشوری بسیار مهاجرپذیر است و خارجی‌ها عموماً مورد پذیرش و استقبال قرار می‌گیرند.

آیا می‌توانم ویزای توریستی خود را به ویزای کار در هلند تبدیل کنم؟

قوانین مهاجرت هلند برای تنظیم و کنترل ورود و اقامت اتباع خارجی طراحی شده است. برای تبدیل ویزای بازدید به مجوز کار، معمولاً باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای هلندی داشته باشید. این کارفرما باید توسط مقامات مهاجرت هلند به عنوان حامی به رسمیت شناخته شود.

محدودیت سنی برای ویزای کار در هلند چقدر است؟

ویزای کار فصلی هلند به مهاجران اجازه می‌دهد تا برای کار فصلی وارد هلند شوند و اعتبار ویزا تا 24 هفته است.
برای افراد 18 تا 30 ساله برای زندگی و کار در کشور از 9 کشور مختلف قابل دسترسی است. حداکثر مدت اعتبار آن یک سال است.

آیا یک خارجی می‌تواند در هلند کار پیدا کند؟

اگر می‌خواهید در هلند کار کنید، معمولاً باید برای یک مجوز کار یا یک مجوز واحد (مجوز ترکیبی برای اقامت و کار) درخواست دهید. هر دو برنامه تست می‌شوند که آیا “منافع اساسی هلند” از این طریق تامین می‌شود یا خیر.

در چه مدت زمانی می‌توانم شهروندی هلند را دریافت کنم؟

اگر واجد شرایط روش‌های دریافت اقامت نیستید، می‌توانید بعد از فراهم کردن شرایط برای تابعیت درخواست دهید. این روش معمولا کمتر از یک سال طول می‌کشد و هرگز بیش از 2 سال طول نمی‌کشد.

آیا مهاجرت به هلند سخت است؟

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستید: برای مهاجرت به هلند باید دلیل محکمی داشته باشید. ابتدا باید اجازه اقامت موقت بگیرید، پنج سال مداوم در هلند زندگی کنید و سپس واجد شرایط اقامت دائم شوید.

بهترین روش برای مهاجرت به کشور هلند کدام روش است؟

بهترین روشی که برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد بر اساس شرایطی که شما در آن قرار دارید مشخص می‌شود. از جمله بهترین روش‌هایی که وجود دارند می‌توان به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد که هریک از آنها دارای مزایای مخصوص به خود هستند.

آیا در مهاجرت کاری به هلند امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد؟

بله، آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور هلند را دارند می‌توانند ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کرده و به‌این‌ترتیب شرایط ساده‌ای را برای حضور اعضای خانواده‌شان در کشور هلند فراهم کنند.

بهترین روش برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند کدام روش است؟

بهترین روش برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار است. در این روش شما هم می‌توانید خیلی سریع روند مهاجرت خود به کشور هلند را طی کنید و هم می‌توانید از تسهیلاتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده کنید.

آیا مهاجرت تحصیلی روش مناسبی برای مهاجرت به کشور هلند است؟

بله، مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد. در این روش دانشجویان می‌توانند ابتدا اقدام به اخذ نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کشور هلند کرده و سپس در مرحله بعدی مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی خود را طی کرده و به‌راحتی ویزا و اقامت خود را دریافت کنند.

آیا مهاجرت از طریق پناهندگی نیازمند صرف هزینه زیادی است؟

خیر، در صورتی که شما بتوانید با هزینه‌ای مناسب وارد کشور هلند شوید دیگر نیازی نخواهید داشت که هزینه زیادی را برای اخذ اقامت خود در این کشور پرداخت کنید. بااین‌حال نباید فراموش کنید که در این کشور شما در ابتدا اجازه کارکردن نخواهید داشت و به همین علت نیز باید سرمایه اولیه‌ای برای زندگی در کشور هلند با خود داشته باشید.

چه شرایطی برای مهاجرت از طریق ازدواج به کشور هلند وجود دارد؟

از جمله مهم‌ترین شرایط آن می‌توان به داشتن ازدواج رسمی که ثابت شود ازدواج صوری نیست و البته تمکن مالی همسرتان که قصد زندگی با او در کشور هلند را دارید اشاره کرد. این دو جز مهم‌ترین شرایطی هستند که برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج وجود دارند.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 4.3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. افسانه
  28 اسفند 1399
  پاسخ

  ممنون از ارائه اطلاعات واقع بینانه تان

برای مشاوره رایگان کلیک کنید