لوگو صبا ویزا
دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه پاویا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

دانشگاه پاویا (به ایتالیایی: Università degli Studi di Pavia، UNIPV یا Università di Pavia؛ لاتین: Alma Ticinensis Universitas) دانشگاهی است که در پاویا، لمباردی، ایتالیا واقع شده است. شواهدی از تدریس در اوایل سال 1361 وجود داشت که آن را به یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها‌ی جهان تبدیل کرد. این تنها دانشگاه در میلان و منطقه بزرگ لمباردی تا پایان قرن 19 بود.

در حال حاضر دارای 18 بخش و 9 دانشکده است. پردیس اصلی ندارد. ساختمان‌ها‌ و تأسیسات آن در اطراف شهر پراکنده است که به نوبه خود «پردیس شهری» نامیده می‌شود. این دانشگاه به بیش از 20000 دانشجو که از ایتالیا و سراسر جهان می‌آیند خدمات می‌دهد.

این دانشگاه بیش از 80 برنامه در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. بیش از 40 برنامه کارشناسی ارشد، و تقریباً 20 برنامه دکترا (از جمله 8 برنامه به زبان انگلیسی). حدود 1500 دانشجو که هر ساله وارد دانشگاه می‌شوند، دانشجویان بین‌المللی هستند.

این دانشگاه دارای چندین موزه فرهنگی و علمی ‌از جمله موزه تاریخ دانشگاه، باغ گیاه شناسی، مراکز تحقیقاتی، کتابخانه‌ها‌ی دانشگاه و مطبوعات دانشگاه است. این دانشگاه همچنین به Policlinico San Matteo وابسته است، که در آن صدها دانشجوی پزشکی از دانشگاه در طول سال‌ها‌ی بالینی خود چرخش بالینی را انجام می‌دهند.

دانشگاه پاویا یکی از اعضای گروه COIMBRA و انجمن دانشگاه‌ها‌ی اروپایی است. همچنین در برنامه اراسموس شرکت می‌کند که امکان تبادل دانشجو بین دانشگاه پاویا و دانشگاه‌ها‌ی مختلف در اروپا را فراهم می‌کند.

ما در ادامه جزئیات بیشتری را در رابطه با دانشگاه پاویا در اختیارتان قرار می‌دهیم. پس اگر به مطالعه راجع به شهریه دانشگاه پرینستون، بورسیه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویی در این دانشگاه علاقه دارید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

همچنین علاوه بر این مقاله، سازمان مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه تحصیل در دانشگاه پاویا و تحصیل در ایتالیا خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

 

 

تاریخچه دانشگاه پاویا

بنیاد و قرون وسطی

فرمانی که توسط پادشاه فرانک ایتالیا، لوتار اول (حکومت 55-818) صادر شد، وجود یک موسسه آموزش عالی در پاویا را در اوایل سال 825 پس از میلاد ذکر می‌کند. این مؤسسه که عمدتاً به حقوق کلیسایی و مدنی و همچنین مطالعات الهی اختصاص داشت، سپس به عنوان مرکز آموزشی اصلی شمال ایتالیا انتخاب شد.

در سال 1361، این موسسه به طور رسمی ‌به عنوان یک studium generale توسط امپراتور روم مقدس، چارلز چهارم، تأسیس شد، که همان امتیازات آموزشی را که به دانشگاه پاریس و بولونیا برخوردار بود، اعطا کرد، و به این مؤسسه اجازه داد تا به تدریس قانون مدنی، فلسفه، پزشکی و لیبرال بپردازد. هنرها سپس توسط دوک میلان، Gian Galeazzo Visconti، گسترش و بازسازی شد، تا پایان قرن 19 به تنها دانشگاه در دوک نشین میلان تبدیل شد. Gian Galeazzo بی وقفه برای تحکیم مؤسسه تلاش کرد و در سال 1389 از پاپ Boniface IX برای تدریس دروس الهیات پیشرفته مجوز گرفت.

این دانشگاه به دو دانشگاه مجزا تقسیم شد: فقه (تدریس دروس مدنی و حقوق شرعی) و هنر (تدریس دوره‌ها‌ی پزشکی، فلسفه و هنرهای آزاد). هر سال یک رئیس، معمولاً دانشجویی که بیش از بیست سال سن داشت، انتخاب می‌شد. این موسسه مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می‌کرد. با وجود سیاست و سختی‌های ناشی از جنگ‌ها و بیماری‌ها، رشد زیادی را تجربه کرد و مؤسسه معتبری به شمار می‌رفت که هجوم دانشجویان خارجی در آن زمان نشان می‌دهد. در سال 1412، فیلیپو ماریا ویسکونتی دانشگاه‌ها‌ را بیشتر تحکیم کرد، از دانشمندان برجسته دعوت کرد تا در آنجا تدریس کنند و حکمی ‌صادر کرد که مجازات‌ها‌ی جدی را با هدف جلوگیری از رفتن دانش آموزان به جاهای دیگر برای تحصیل در نظر می‌گرفت.

دانشگاه تاریخی پاویای ایتالیا

رنسانس و دوره مدرن

در قرن پانزدهم، معلمان برجسته‌ای مانند بالدو دگلی اوبالدی، لورنزو والا، جیاسونه دل ماینو به دانش آموزان در زمینه‌ها‌ی حقوق، فلسفه و مطالعات ادبی آموزش می‌دادند.

در جریان جنگ ایتالیایی 6-1521، مقامات پاویا مجبور شدند دانشگاه را در سال 1524 ببندند. با این حال، در طول قرن شانزدهم، پس از بازگشایی دانشگاه، دانشمندان و دانشمندانی مانند آندریا آلسیاتو و جرولامو کاردانو در اینجا تدریس کردند. در دوران استعمار اسپانیا، فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه راکد ماند، اما هنوز دانشمندان برجسته‌ای مانند جرولامو ساکری وجود داشتند که هنوز با دانشگاه درگیر بودند.

تولد دوباره دانشگاه تا حدی به دلیل ابتکارات ماریا ترزا و جوزف دوم از خانه اتریش در نیمه دوم قرن 18 بود. این ابتکارات شامل نوسازی گسترده برنامه‌ها‌ی آموزشی، تحقیق و بازسازی ساختار بود که هنوز در دانشگاه حفظ شده بود.

در طول تاریخ خود، دانشگاه از حضور بسیاری از معلمان و دانشمندان برجسته که آثار برجسته‌ای نوشتند و اکتشافات مهمی‌ انجام دادند – شیمیدان لوئیجی والنتینو بروگناتلی، ریاضیدان جیرولامو کاردانو (متولد در پاویا، 1501-1501)، فیزیکدان الساندرو ولتا (رئیس دانشگاه) بهره برد. فلسفه طبیعی 1769-1804)، شاعر Ugo Foscolo  (کرسی فصاحت 1809-1010)، نمایشنامه نویس Vincenzo Monti، حقوقدان Gian Domenico Romagnosi، طبیعت شناس Lazzaro Spallanzani، ریاضیدان Lorenzo Mascheroni و آناتومیست آنتونیو .

در سال 1858، این دانشگاه صحنه اعتراضات شدید دانشجویان علیه حاکمیت اتریش در شمال ایتالیا (از طریق پادشاهی لومباردی-ونتیا) بود. مقامات با دستور تعطیلی موقت دانشگاه پاسخ دادند. حوادث در پاویا نمونه ای از موج تظاهرات ملی گرایانه در سراسر ایتالیا بود که بلافاصله قبل از اتحاد (1859-1866) بود.

در طول قرن نوزدهم، دانشکده‌های پزشکی، علوم طبیعی و ریاضیات توسط دانشمندان برجسته‌ای که وضعیت دانشگاه را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دادند، مورد توجه قرار گرفتند. سه برنده جایزه نوبل در پاویا تدریس کردند – پزشک کامیلو گلگی (در پاویا از سال 1861)، که در سال 1906 جایزه نوبل فیزیولوژی را به خاطر مطالعاتش در مورد ساختار سیستم عصبی دریافت کرد، شیمیدان جولیو ناتا (در پاویا بین 1933 و 1935) و فیزیکدان کارلو روبیا. علاوه بر این، ریاضیدانان برجسته، یوجنیو بلترامی، فلیس کاسوراتی و لوئیجی برزولاری معلمان عادی در پاویا بودند. همچنین در دانشگاه پاویا، در سال 1912، کارلو فورلانینی اولین درمان موفق سل را کشف کرد – پنوموتوراکس مصنوعی. در دهه 1960، دانشکده اقتصاد و بازرگانی و همچنین مهندسی به مجموعه دانشکده‌ها‌ی فعلی اضافه شد.

در طول قرن بیستم، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی توسط دانشمندان برجسته دیگری مانند پاسکواله دل جودیس و آریگو سولمی‌برای تاریخ حقوق انجام شد. کنتاردو فرینی و پیترو بونفانته برای حقوق روم؛ Luigi Cossa و Benvenuto Griziotti برای اقتصاد، Giacinto Romano برای تاریخ قرون وسطی و مدرن و Plinio Fraccaro برای تاریخ باستان.

همچنین برای شهرت دانشگاه، سوابق برجسته آن در آموزش عمومی‌ بود که با تأسیس کالج‌ها‌ی خصوصی و دولتی مظهر آن بود. قدیمی‌ترین کالج‌ها، Collegio Borromeo و Collegio Ghislieri، در قرن شانزدهم ساخته شدند، و در زمان‌های اخیر، کالج‌های دیگر از طریق ابتکارات دولتی و خصوصی تأسیس شدند – Collegio Nuovo، ​​Collegio Santa Caterina و یازده کالج دیگر که توسط EDiSU اداره می‌شوند. در سال 1997 IUSS، یک موسسه آموزش عالی (به ایتالیایی: Istituto Universitario di Studi Superiori) مشابه Scuola Normale Superiore و Istituto Superiore Sant’Anna در پیزا تاسیس شد. IUSS یک نهاد فدرال است که کالج‌ها‌ی پاویا را که سیستم دانشگاه پاویا را تشکیل می‌دهند، به هم مرتبط می‌کند.

امروزه، دانشگاه به ارائه طیف گسترده ای از آموزش‌ها‌ی رشته ای و بین رشته ای ادامه می‌دهد. تحقیقات در بخش‌ها‌، موسسات، کلینیک‌ها‌، مراکز و آزمایشگاه‌ها‌، در ارتباط نزدیک با موسسات، شرکت‌ها‌ و کارخانه‌ها‌ی دولتی و خصوصی انجام می‌شود.

 

دانشکده‌های دانشگاه پاویا

این دانشگاه دارای هجده بخش و نه دانشکده است.

 

دپارتمان‌های دانشگاه پاویا

 • دپارتمان جراحی بالینی، تشخیص و اطفال
 • دپارتمان داخلی و درمان پزشکی
 • دپارتمان پزشکی مولکولی
 • ریاست صحت عامه و طب قانونی
 • دپارتمان علوم اعصاب
 • دپارتمان داروسازی
 • دپارتمان زیست شناسی و بیوتکنولوژی Lazzaro Spallanzani
 • دپارتمان شیمی
 • دپارتمان ریاضی
 • دپارتمان فیزیک
 • دپارتمان علوم زمین و محیط زیست
 • دپارتمان مهندسی عمران و معماری
 • دپارتمان مهندسی صنایع و اطلاعات
 • دپارتمان اقتصاد و مدیریت
 • دپارتمان حقوق
 • دپارتمان علوم سیاسی و اجتماعی
 • دپارتمان علوم انسانی
 • دپارتمان موسیقی شناسی

 

 

 

پردیس دانشگاه پاویا

شهر پاویا اساساً یک پردیس شهری است، بنابراین ساختمان‌ها‌ی پردیس در سراسر شهر واقع شده اند. پردیس‌ها‌ی دانشکده علوم سیاسی و حقوق در پردیس قدیمی‌در Via Strada Nuova، نزدیک کلیسای جامع پاویا واقع شده است. پردیس‌ها‌ی دانشکده مهندسی، داروسازی، ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی در Via Ferrata، حدود 3 کیلومتر دورتر از مرکز شهر، در یک مجتمع ساختمانی به نام Polo Cravino واقع شده است. پردیس‌ها‌ی دانشکده اقتصاد، گروه روانشناسی و گروه فلسفه در صومعه سن فلیسه واقع شده اند. پردیس گروه موسیقی شناسی در Palazzo Raimondi، Cremona واقع شده است. پردیس‌ها‌ی دانشکده داروسازی و پزشکی و جراحی در Via Forlanini و Via Taramelli، در نزدیکی Policlinico San Matteo قرار دارند.

 

Palazzo Centrale

ورودی پردیس قدیمی، که میزبان دانشکده علوم سیاسی و حقوق است، در Via Strada Nuova واقع شده است. این کاخ 9 حیاط دارد: کورتیل دی کادوتی، کورتیل دی ولتا، مجسمه کورتیل دله، کورتیل دی آتیلیا سکوندینا، کورتیل دل میلیاریو، کورتیل دل ماگنولی، کورتیل دی تاسی، کورتیل اسفورزسکو، کورتیل ترزیانو. این کاخ همچنین میزبان بیش از 40 سالن سخنرانی است،  از جمله 8 سالن سخنرانی برای دانشکده حقوق و 10 سالن سخنرانی برای دانشکده علوم سیاسی. بزرگترین سالن سخنرانی در دانشگاه Aula Magna نام دارد که در آن مراسم افتتاحیه برای فارغ التحصیلی، مراسم کت سفید و کنفرانس مداگلیو ترزیانا برگزار می‌شود.

قدمت این کاخ به قرن پانزدهم باز می‌گردد. در ابتدا، دروس توسط دانشگاه در خانه‌ها‌ی شخصی، در صومعه‌ها‌یی که محل مناسبی را فراهم می‌کردند یا در همان مکان ساختمان شهرداری برگزار می‌شد. در پایان قرن پانزدهم، لودوویکو ایل مورو ساختمانی را در Strada Nuova که متعلق به آزون ویسکونتی بود به دانشگاه اختصاص داد. بین سال‌ها‌ی 1661 و 1671، یک بازسازی اساسی تحت هدایت معمار آمبروجیو پسینا انجام شد. در طول قرن هجدهم، ماریا ترزای اتریشی می‌خواست هم در سیستم آموزشی و هم در ساختمان پیشرفت‌هایی ایجاد کند، بنابراین معمار جوزپه پیرمارینی و لئوپولدو پولاک را مأمور نظارت بر بازسازی کرد. جوزپه پیرمارینی مسئول نمای ساختمان و حیاط‌ها‌ بود، در حالی که لئوپولدو پولاک مسئول سالن‌ها‌ی سخنرانی بود.

در طول قرن 19، دانشگاه همچنین صومعه سابق لیانو را که توسط جوزف دوم از لورنا‌ها‌بسبورگ اهدا شد و به Via Mentana گسترش یافت، به معمار جوزپه مارکسی سپرده شد، که او همچنین Aula Magna را ساخت.

در سال 1932، دانشگاه مجموعه وسیعی از قرن پانزدهم را به دست آورد که متعلق به بیمارستان سن ماتئو بود، بنابراین گسترش آن تکمیل شد. این مجموعه اکنون دارای دپارتمان پزشکی مولکولی است که مسئولیت دوره‌ها‌ی بهداشتی را بر عهده دارد.

 

پولو کراوینو

زمینی که پولو کراوینو در آن ساخته شده بود توسط دانشگاه در پایان سال 1960 خریداری شد. این مجموعه توسط معمار Giancarlo De Carlo طراحی شد. در سال 1980، ساختمان‌های دانشکده فنی، گروه ژنتیک، سالن‌های سخنرانی، آزمایشگاه‌ها و همچنین مجموعه‌ای برای موسسه ژنتیک مولکولی زیر نظر شورای تحقیقات ملی تکمیل شد. در سال 1990 ساختمان‌ها‌یی برای گروه ریاضیات، گروه علوم زمین و محیط زیست و یک مرکز کامپیوتر اضافه شد.

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه پاویا

این دانشگاه برنامه‌ها‌ی تحصیلی را به دو زبان ارائه می‌دهد:

 • ایتالیایی – بیشتر رشته‌ها‌ی دانشگاه پاویا به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند.
 • انگلیسی – یک مدرک کارشناسی ارشد تک دوره‌ای، یک مدرک کارشناسی و هفت مدرک کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. این مدارک عبارتند از:
 • مدرک لیسانس سه ساله هوش مصنوعی
 • مدرک شش ساله در پزشکی و جراحی
 • مدرک کارشناسی ارشد در زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (MBG)
 • کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک
 • کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد مهندسی اتوماسیون صنعتی
 • مدرک کارشناسی ارشد در تجارت بین‌المللی و کارآفرینی (MIBE)
 • مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد، مالی و ادغام بین‌المللی (MEFI)
 • مدرک کارشناسی ارشد در سیاست جهانی و روابط بین الملل

 

کالج‌های دولتی پاویا

EDISU Pavia آژانسی است که توسط دانشگاه به منظور مدیریت فعالیت‌ها‌ و خدمات مرتبط با حق تحصیل ایجاد شده است. این آژانس 4 غذاخوری و 12 دانشکده دولتی را مدیریت می‌کند که عبارتند از:

 • Collegio Fratelli Cairoli (مردانه)
 • Collegio Gerolamo Cardano (مردانه و زنانه)
 • Collegio Lazzaro Spallanzani (مردانه)
 • Collegio Lorenzo Valla (مختلط)
 • Collegio Castiglioni-Brugnatelli (زنانه)
 • Collegio Plinio Fraccaro (مردانه)
 • Collegio Benvenuto Griziotti (مردانه و زنانه)
 • Residenze Golgi I و II (مردانه و زنانه)
 • Collegio Alessandro Volta (مردانه و زنانه)
 • Collegio Giasone del Maino (مردانه و زنانه)
 • Collegio Universitario Quartier Novo

 

کالج‌ها‌ی خصوصی و دولتی دانشگاه پاویا

 • Collegio Borromeo (مردانه و زنانه)
 • Collegio Ghislieri (مردانه و زنانه)
 • Collegio Nuovo (زنانه)
 • Collegio Santa Caterina da Siena (زنانه)

 

پاویا

بخش بین‌المللی دانشگاه پاویا

یکی از کلمات کلیدی برای دانشگاه پاویا بین‌المللی سازی است.

بین‌المللی شدن یکی از مفاهیم اصلی دانشگاه پاویا با حضور روزافزون در عرصه آموزش عالی بین‌المللی است. Unipv در بیش از 400 قرارداد بین‌المللی با دانشگاه‌ها‌ی سراسر جهان شرکت می‌کند و به طور فعال تحقیقات را با همکاری معتبرترین موسسات دانشگاهی جهان ترویج می‌کند.

بین‌المللی ‌سازی همه جنبه‌های زندگی آکادمیک را در پردیس‌های دانشگاه تزریق می‌کند: دانشگاه مجموعه‌ای از بورس تحصیلی برای تجربیات تحصیلی در خارج از کشور و برای شرکت در مدارس تابستانی و زمستانی دور از پاویا، همراه با دوره‌های زبان و برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

از سال 2020، دانشگاه پاویا رسماً بخشی از «پردیس اروپایی شهر-دانشگاه‌ها» – EC2U، شبکه‌ای از 7 دانشگاه تاریخی است که دانشجویان می‌توانند برای مقاصد تحصیلی، تحقیقاتی و کارآموزی آزادانه بین آنها رفت و آمد کنند.

اکثریت دانشجویان دانشگاه پاویا در طول دوران تحصیلی خود در خارج از کشور فرصت تحصیل دارند.

فرصت‌ها‌ی تحرک، هم فیزیکی و هم مجازی، در تعدادی از مدارک کارشناسی ارشد مشترک جدید نیز گنجانده خواهد شد که برای پاسخگویی به چالش برانگیزترین مسائل جهانی ایجاد می‌شود.

 

 نحوه درخواست پذیرش برای کارشناسی

اطلاعات زیر برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا مقیم خارج از کشور و دارای مدارک تحصیلی خارجی است.

در صورت داشتن تابعیت دوگانه، یکی از آنها اتحادیه اروپا، دانشجو به عنوان دانشجوی اتحادیه اروپا در نظر گرفته می‌شود.

 

چه کسی می‌تواند درخواست دهد

برای اینکه واجد شرایط درخواست برای برنامه لیسانس باشید، باید مدرک تحصیلی دبیرستان را داشته باشید که پس از حداقل 12 سال تحصیل در مدرسه (کلا) اعطا شده است. علاوه بر این، شما باید مدرک خود را پس از حداقل 2 سال حضور در همان برنامه به دست آورده باشید. علاوه بر آن، در صورت لزوم توسط سیستم آموزشی دیپلم دبیرستان، آزمون واجد شرایط بودن تحصیلی برای واجد شرایط بودن برای ثبت نام در ایتالیا نیز الزامی ‌است.

کلیه مقررات مربوط به پذیرش دانشجویان دارای مدرک تحصیلی خارجی در دانشگاه‌ها‌ی ایتالیا به تفصیل در سندی که سالانه توسط وزارت دانشگاه و تحقیقات صادر می‌شود گزارش شده است.

الزامات زبان خاصی برای هر برنامه تنظیم شده است.

مطمئن شوید که مدارک شما با آنچه دانشگاه به دنبال آن است مطابقت دارد: شرایط و ضوابط مناسب برای پیشنهادات ارائه شده در سال تحصیلی 2022/2023 را مطالعه کنید. ممکن است برای برخی از برنامه‌ها‌ی لیسانس یک آزمون پذیرش انتخابی لازم باشد.

به منظور درخواست برای برنامه تحصیلی، دانشجویان باید دارای عنوان علمی ‌باشند که شرایط زیر را داشته باشد:

 • رسماً برای ادامه تحصیل معتبر شناخته شود.
 • توسط مؤسسه ای اعطا شود که به طور رسمی‌توسط کشوری که برنامه تحصیلی مطابق با قوانین آموزشی محلی ارائه می‌شود، به رسمیت شناخته شده است.

تشخیص تحصیلی مناسب بودن عناوین خارجی با هدف ثبت نام در یکی از برنامه‌ها‌ی ارائه شده توسط دانشگاه پاویا توسط اداره پذیرش انجام می‌شود. فرآیند شناسایی بر اساس قوانین به رسمیت شناختن عناوین دانشگاهی که توسط کنوانسیون شناسایی لیسبون و همچنین قوانین و دستورالعمل‌ها‌ی مرتبط ایجاد شده است.

 

 

درخواست برای سال تحصیلی 22-23

درخواست برای مطالعاتی که از پاییز 2022 شروع می‌شود اکنون برای اکثر دوره‌ها‌ باز است.

مدارک مورد نیاز برای دانشگاه پاویا

پس از ثبت نام، دانشجویان باید مدارک زیر را به دفتر پذیرش (admission@unipv.it) ارائه دهند:

آ. دانشجویانی که در دوره کارشناسی ثبت نام می‌کنند:

 • دیپلم دبیرستان (نسخه اصلی، کپی مصدق یا گواهی جایگزین) ترجمه شده به ایتالیایی و قانونی توسط سفارت/کنسولگری ایتالیا یا تایید شده است.
 • DOV (Dichiarazione di valore) باید از سفارت ایتالیا در کشور صادر کننده دیپلم درخواست شود یا بیانیه مقایسه پذیری CIMEA.

ب دانشجویانی که در برنامه کارشناسی ارشد ثبت نام می‌کنند:

 • مدرک لیسانس (نسخه اصلی، کپی مصدق یا گواهی جایگزین) ترجمه شده به ایتالیایی و قانونی توسط سفارت/کنسولگری ایتالیا یا تایید شده است. در صورتی که مدرک به زبان انگلیسی توسط دانشگاه مبدأ صادر شده باشد، نیازی به ترجمه نیست.
 • DOV (Dichiarazione di valore) باید از سفارت ایتالیا در کشور صادر کننده دیپلم درخواست شود یا بیانیه مقایسه پذیری CIMEA یا ضمیمه دیپلم.

در صورتی که سفارت/کنسولگری ایتالیا یا CIMEA صدور مدارک مربوطه را به تأخیر بیندازد، از دانشجویان خواسته می‌شود تا برای نهایی کردن ثبت نام، گواهینامه خود را تکمیل و امضا کنند.

اجازه اقامت در ایتالیا

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید اجازه اقامت (Permesso di soggiorno) را ظرف 8 روز از ورود خود به ایتالیا درخواست کنند.

برای اینکه در پر کردن درخواست اجازه اقامت (KIT) به شما کمک شود، قرار ملاقاتی را در میز کمک دانشجویان بین‌المللی، واقع در ایستگاه پلیس (Questura، Via Rismondo 68، Pavia) رزرو کنید.

در صورت قرنطینه در بدو ورود، در پایان قرنطینه خود وقت رزرو کنید (لازم نیست مهلت 8 روزه را رعایت کنید).

مدارک مورد نیاز:

 • فتوکپی پاسپورت شما (بدون صفحات خالی)
 • فتوکپی بیمه نامه درمانی (عمومی‌یا خصوصی)/ رسید پرداخت ثبت نام SSN. مدت زمان ثبت نام بیمه درمانی/SSN تاریخ انقضای مجوز اقامت شما را تعیین می‌کند!
 • گواهی ثبت نام در دانشگاه پاویا: خود گواهی ثبت نام در دانشگاه (برای دانلود از پورتال دانشجویی)
 • مدرک اقامت: فتوکپی اجاره نامه منزل شما یا در صورت مهمان در یکی از اقامتگاه‌ها‌، نامه ای با امضای رئیس یا مسئول اقامتگاه.
 • اثبات حمایت اقتصادی: فتوکپی مشخصات بورسیه/حساب بانکی/جلو و پشت کارت اعتباری شما
 • یک تمبر درآمد 16 یورویی (marca da bollo)، برای خرید در مغازه تنباکو

هنگامی‌که KIT پر شد، باید آن را به اداره پست (Piazza della Posta 1، Pavia) تحویل دهید تا آن را به مقامات مهاجرت ارسال کنید. هزینه‌ها‌ 146,92 یورو خواهد بود.

پس از ارسال کیت، رسید درخواست خود را دریافت خواهید کرد که تا زمانی که سند آماده شود، همان ارزش مجوز اقامت خواهد بود، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آن را همراه خود داشته باشید.

در نهایت یک پیام متنی با تاریخ قرار ملاقات برای سیگنالینگ عکس و گرفتن اثر انگشت در Questura di Pavia دریافت خواهید کرد. هنگام مراجعه به نوبت، اصل کلیه مدارک ذکر شده، رسید پست و 4 قطعه عکس پاسپورت (با زمینه سفید) را فراموش نکنید.

وضعیت مجوز اقامت شما همیشه می‌تواند در Portale Immigrazione بررسی شود (از نام کاربری و رمز عبوری که در رسید اداره پست یافت می‌شود استفاده کنید).

سخن پایانی

ما در این مقاله راجع به جزئیات دانشگاه پاویا و نحوه‌ اخذ پذیرش و ثبت نام در آن صحبت کردیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه دانشگاه پاویا یا تحصیل در ایتالیا نیاز دارید، با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید