لوگو صبا ویزا

تحصیل رشته MBA در کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل رشته MBA در کانادا و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

MBA یک رشته دانشگاهی مهم در کانادا است که به‌طور ویژه با کسب‌وکار ارتباط پیدا می‌کند. از همین رو امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد دوست دارند که تحصیل رشته MBA در کانادا را انجام دهند. برا  قبولی در این رشته پرطرفدار باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که در نوع خود حائز اهمیت هستند. اگر دوست دارید که بیشتر با جزئیات این موضوع آشنا شوید، حتما این مطلب مهم را تا انتها دنبال کنید.

مزایای تحصیل MBA در کانادا

رشته MBA جزو مواردی است که می‌تواند برای شما مزایای زیادی به همراه داشته باشد. خوشبختانه این رشته در کشور کانادا شهریه مناسبی نسبت به سایر کشورها همچون انگلیس و امریکا دارد. از همین رو بسیاری از افراد برای تحصیل این رشته کانادا را انتخاب می‌کنند. ناگفته نماند که امکانات آموزشی موجود در کانادا به قدری زیاد است که امکان تحصیل عالی را برای شما فراهم خواهد کرد. ایجاد و رشد کسب‌وکار در کشور کانادا بسیار آسان است که به همین علت شرایط شغلی مناسبی برای این رشته تحصیلی وجود دارد. دانشگاه‌های کانادا از نظر سطح علمی در بالاترین سطح ممکن قرار دارند و رتبه‌های جهانی نیز به خوبی این  موضوع را اثبات می‌کند.

در نتیجه تحصیل رشته MBA در کانادا امکان یک زندگی عالی و باکیفیت را خواهید داشت. بررسی‌ها ثابت کرده است که اکثر فارغ‌التحصیلان این رشته در کانادا از فرصت‌های شغلی برجسته‌ای برخوردار می‌شوند. در نتیجه شما می‌توانید که با ورود به این رشته تحصیلی مراحل موفقیت را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. خوشبختانه شما می‌توانید که همزمان با تحصیل از کار دانشجویی هم برخوردار شوید، برای این موضوع شما می‌توانید که تا ۲۰ ساعت در هفته کار انجام دهید که به عنوان یک کمک هزینه مناسب خواهد بود.

رشته mba در کانادا

تحصیل رشته MBA در کانادا

برای دانشجویانی که می‌خواهند در یک کشور دیگری رشته MBA را فرا بگیرند، کانادا طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها را ارائه می‌دهد. دانشجویانی که در رشته‌های کارشناسی در موسسات آموزش عالی کانادا ثبت‌نام می‌کنند، به طور متوسط باید 14000 دلار کانادا در سال پرداخت کنند. با این حال، این رقم از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. دانشگاه‌های خصوصی به طور قابل توجهی هزینه بیشتری برای تحصیل دارند. دانشجویان خارجی در اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا مورد استقبال قرار می‌گیرند و می‌توانند یکی از آن‌ها را برای تحصیل انتخاب کنند. برخی از بزرگترین دانشگاه‌هایی که رشته MBA در کانادا ارائه می‌دهند در شهرهای مونترال، ونکوور، تورنتو و برخی دیگر از شهرهای این کشور واقع شده‌اند.

برخی از دانشگاه‌ها این رشته را به زبان فرانسوی تدریس می‌کنند، زبانی که بیشتر در منطقه کبک رایج است فرانسوی است. اما در  اکثر دانشگاه‌های این کشور این رشته و سایر رشته‌های دانشگاهی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

شرایط تحصیل رشته MBA در کانادا

برای اینکه شما بتوانید تحصیل رشته MBA در کانادا را به صورت برنامه‌ریزی شده انجام دهید، باید شرایط لازم برای آن را داشته باشید. به همین جهت شاهد آن هستیم که میزان درخواست‌های زیادی برای ورود به رشته MBA وجود دارد. برای شروع تحصیل در این رشته مهم‌ترین مرحله آماده‌سازی مدارک است. مدرک لیسانس همراه با ریزنمرات آن برای اخذ پذیرش الزامی می‌باشد. همچنین شما باید با ارائه مدرک زبان تسلط خود به زبان انگلیسی را به صورت کامل اثبات کنید. داشتن تجربه مدیریت نیز نقش بسیار زیادی در پذیرش شما دارد که باید به آن توجه ویژه کنید.

ناگفته نماند که کسب نمره مناسبب در آزمون‌هایی GMAT یا GRE هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نتیجه شما باید سعی کنید که در آزمون‌های گفته شده بهترین عملکرد را ثبت کنید. در این بین ارائه توصیه نامه از اساتید قبلی نیز بسیار کمک‌کننده خواهد بود. از همین رو سعی کنید که با یک برنامه‌ریزی درست و دقیق تمامی این مدارک را آماده کنید. ذکر این مورد ضروری است که نوشتن یک انگیزه نامه عالی هم می‌تواند در این زمینه بسیار کمک‌کننده باشد. نمره آیلتس ۶.۵ و معدل لیسانس ۱۶ برای شروع  تحصیل رشته MBA در کانادا مطلوب است.

گرایش های مختلف رشته MBA‌ در کانادا

یکی از نکات مهم و اساسی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب گرایش مناسب در تحصیل رشته MBA‌ در کانادا است. بررسی‌ها نشان می‌دهد گرایش‌های متعدد این رشته می‌توانند در ایجاد تخصص برای شما نقش داشته باشند. با توجه به تنوع بالای گرایش‌های رشته MBA، در ادامه با تعدادی از این گرایش‌های مهم و تاثیرگذار آشنا خواهید شد.

 • امور مالی
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت بازرگانی
 • مارکتینگ

هر کدام از گرایش‌های رشته MBA به‌طور ویژه به یک مبحث خاص می‌پردازند. به‌طور مثال کسانی که در امور مالی فارغ‌التحصیل می‌شوند این فرصت را دارند که در سیستم‌های بانکداری مشغول به کار شوند. همچنین گرایش مدیریت منابع انسانی نیز به بررسی دقیق نیروهای انسانی و رهبری آن‌ها می‌پردازد. معمولا در این گرایش مهارت رهبری انسان‌ها به شکل گسترده تدریس می‌شود.  مارکتینگ یا بازاریابی هم از مهم‌ترین گرایش‌هایی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

معمولا فارغ‌التحصیلان این گرایش به عنوان مدیر فروش و بازاریابی در شرکت‌های مختلف شروع به کار می‌کنند. مدیریت بازرگانی نیز از دیگر رشته‌های مهم و تاثیرگذار است که بیشتر به عنوان تحلیلگر در سازمان‌های مختلف شروع به کار می‌کنند. در نهایت این شما هستید که باید از بین گزینه‌های گفته شده بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

هزینه تحصیل MBA در کانادا

بدون شک مهم‌ترین قدم برای مهاجرت به کانادا و شروع تحصیل MBA مربوط به بررسی هزینه‌ها است. چنانچه شما بتوانید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید می‌توانید با هزینه مناسب تحصیل رشته MBA در کانادا را ادامه دهید. شهریه دانشگاه مهم‌ترین هزینه در این بخش است که مقدار آن در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. با این حال بررسی‌ها ثابت کرده است که هزینه تحصیل می‌تواند بین ۷۵۰۰ تا ۶۳۰۰۰ دلار باشد. در هر صورت شما باید از قبل شروع تحصیل میزان شهریه دانشگاه مورد نظر خود را بسنجید. مسلما دانشگاه‌هایی که سطح آموزشی بالاتری ارائه می‌کنند هزینه بیشتری برای دانشجو خواهند داشت.

امروزه ۱۰ دانشگاه در کانادا وجود دارد که تا ۱۵ هزار دلار در سال شهریه می‌گیرند.  به همین علت کسانی که به دنبال تحصیل ارزان هستند می‌توانند از این راهکار عالی بهره ببرند. در کنار شهریه حتما باید نیم نگاهی نیز به هزینه‌های زندگی در کانادا داشته باشید. تامین غذا، پوشاک و محل زندگی هزینه‌های خاص خود را دارد که باید در اسرع وقت پرداخت شود. هر دانشجو بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا هزینه ماهانه زندگی دارد که باید خود را برای پرداخت این مبلغ آماده سازد.

برترین دانشگاه های MBA در کانادا

انتخاب یک دانشگاه خوب نقش بسیار مهمی در سطح کیفی آموزش‌ها دارد که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شوید. تحصیل رشته MBA در کانادا به شما کمک می‌کند تا از موقعیت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای برخوردار شوید پس دانشگاه مناسبی را برای تحصیل انتخاب کنید. خوشبختانه امروزه مدارس کسب‌وکار و دانشگاه‌های زیادی این دوره را در کانادا ارائه می‌کنند. به همین علت دست شما برای خرید کاملا باز است و از گزینه‌های مختلفی بهره خواهید برد. دانشگاه مک گیل کانادا یکی از برترین مراکز آموزشی در این کشور است که در سال‌های اخیر فارغ‌التحصیلان زیادی در این رشته تحویل جامعه کانادا داده است.

همچنین مدرسه کسب‌وکار رابرت اسمیت نیز این دوره را در بالاترین کیفیت ممکن برگزار می‌کند. دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا و تورنتو نیز سطح آموزشی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند که این مورد نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالای آن است. با توجه به رنکینگ بالای دانشگاه‌های گفته شده، اخذ پذیرش برای آن‌ها کمی سخت است. با این حال شما این فرصت را دارید که به سراغ گزینه‌هایی همچون سایمون فریزر، ساسکاچوان و کوئینز بروید. چنانچه به دنبال تحصیل رشته MBA در کانادا به شکل دقیق هستید، حتما سعی کنید که از بین دانشگاه‌های برتر گزینه مناسب را برای خود بیابید.

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل MBA در کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای شروع تحصیل رشته MBA در کانادا ضروری است که شما باید در این راستا اقدام لازم را انجام دهید. اخذ ویزا نیازمند گذراندن مراحل مختلفی است که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. روند آماده‌سازی مدارک باید در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد. برای آشنایی بیشتر شما با این مدارک آن‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم.

 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه‌های کانادا
 • برگه معاینات پزشکی
 • نمره آزمون زبان
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی

لیست بالا نشان‌دهنده تمامی مدارکی است که شما باید در اسرع وقت آن‌ها را فراهم کنید. چنانچه در مدارک نقصی وجود داشته باشد درخواست شما بلافاصله رد خواهد شد. به همین علت برای صرفه‌جویی بیشتر در زمان حتما سعی کنید که تمامی مدارک را به صورت کامل تحویل سفارت کانادا دهید. خوشبختانه مراحل رسیدگی به پرونده ویزای تحصیلی سریع‌تر از سایر انواع ویزا طی می‌شود. در نتیجه شما این فرصت را دارید که با تکمیل مدارک گفته شده فرصت تحصیل در کانادا را به دست آورید. فراموش نکنید که مدارک  تحصیلی کانادا از اعتبار بالایی برخوردار هستند و در هر جایی از جهان می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

رشته mba کانادا

بورسیه تحصیلی برای رشته MBA در کانادا

یکی از نکات مهمی که باید برای تحصیل MBA در کانادا به آن توجه کنید، شرایط دریافت بوررسیه تحصیلی است. کسانی که شرایط مالی مناسبی برای تحصیل در کانادا ندارند، به دنبال فرصت مناسب در این بخش هستند. به‌طور کلی شرایط اعطای بورسیه های تحصیلی کانادا برای رشته MBA بسیار سخت و پیچیده است. از آنجایی که این دوره بیشتر برای مدیران کسب‌وکار برگزار می‌شود، موسسات و دانشگاه‌ها هزینه آن را به‌شکل کامل دریافت می‌کنند. با این حال شما با یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند می‌توانید یکی از بورسیه‌ها کانادا را به دست آورید.

البته وجود درخواست‌ها و رقابت بالا در این بخش کار شما را بسیار سخت‌تر خواهد کرد. از همین رو باید شرایطی مانند معدل بالا، نمره زبان خوب و سوابق تحصیلی درخشان داشته باشید. در این حالت می‌توانید گوی سبقت را از سایر رقبای خود بربایید. در صورتی که در دوره کارشناسی مقاله چاپ شده معتبر داشته باشید، مسلما احتمال اخذ بورسیه برای شما افزایش پیدا می‌کند. از همین رو شما باید شرایط شخصی خود را در این زمینه بسنجید تا به بهترین تصمیم ممکن دست پیدا کنید.

 

مهارت های مهم برای تحصیل در رشته MBA

برای اینکه بتوانید در رشته MBA تحصیل خوبی داشته باشید، باید عوامل مختلفی را بررسی کنید که در نوع خود حائز اهمیت هستند. کسی که قصد ورود به این رشته را دارد باید برخی از مهارت‌های زمینه‌ای را داشته باشد. در نتیجه باید برای تحصیل رشته MBA در کانادا همه فاکتورهای لازم را مورد بررسی قرار دهید. داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. هر چقدر ارتباط بهتری با افراد داشته باشید، برای این رشته مناسب‌تر هستید.

همچنین شما باید بر مهارت‌های رهبری هم تسلط داشته باشید تا بتوانید بهترین شرایط ممکن را پشت سر بگذارید. مهارت‌های مدیریت زمان هم در رشته MBA بسیار اهمیت دارند زیرا هیچ کسب‌وکاری بدون مدیریت زمان به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. داشتن مهارت‌های تفکر انتقادی هم به کمک شما خواهد آمد زیرا زمینه لازم برای تجزیه و تحلیل شرایط را برای شما ایجاد می‌کند. مهارت حل مسئله از دیگر مواردی است که متقاضی تحصیل MBA در کانادا باید به آن تسلط کافی داشته باشد. چنانچه مجموع این مهارت‌ها را در خود می‌بینید، بدان معناست که فرد مناسبی برای تحصیل رشته ام بی ای هستید.

شرایط کاری رشته MBA در کانادا

از آنجایی که برای بسیاری از افراد شرایط کاری رشته مدیریت کسب‌وکار اهمیت دارد، به دنبال تحصیل رشته MBA در کانادا هستند. در صورتی که شما بتوانید در این رشته فارغ‌التحصیل شوید، فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار شما خواهد بود. در حال حاضر حوزه‌های فناوری، کسب‌وکارهای کوچک و مدیریت مالی بیشترین نیرو را نیاز دارند. از همین فارغ‌التحصیلان بیشتر در این سه دسته مشغول به کار می‌شوند. مشاغلی زیادی از طریق این رشته قابل دستیابی است که بخشی از مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه بیان می‌کنیم.

 • مدیر استراتژی
 • تحلیلگر مالی
 • مدیر عملیاتی
 • مشاور کسب‌وکار
 • مدیر توسعه کسب‌وکار
 • مدیر بازاریابی
 • مدیر کل مالی
 • مدیر اجرایی کسب‌وکار

میزان درآمد هر کدام از مشاغلی که نام برده شد متفاوت است. به‌طور مثال مدیر بازاریابی درآمد سالیانه ۴۶ هزار دلاری را برای شما محقق می‌کند. این در حالی است که مشاوران کسب‌وکار سالانه تا ۱۴۱ هزار دلار هم درآمد خواهند داشت. مدیر استراتژی کسب‌وکار با درآمد ۲۰۰ هزار دلاری پردرآمد‌ترین شغل این گروه را تشکیل می‌دهد. البته این اعداد برای زمانی است که برای دیگران کار می‌کنید. در صورتی که صاحب کسب‌وکار خود باشید مسلما با مهارت‌های خود می‌توانید درآمدی بالاتر از این موارد کسب کنید. از همین رو تحصیل این رشته می‌تواند یک آینده رویایی برای شما رقم بزند.

چرا مطالعه رشته MBA را در کانادا خوب است؟

اخذ مدرک رشته MBA در کانادا مزیت‌های زیادی را به دنبال دارد. این رشته که در سطح بین‌المللی شناخته شده و معتبر است، چشم‌انداز شغلی و پتانسیل درآمد شما را افزایش می‌دهد. هزینه تحصیل MBA  در کانادا نسبت به سایر کشورها مقرون‌به‌صرفه‌تر است. دانشگاه‌های ارائه کننده این رشته در کانادا فرصت‌های کارآموزی را برای کمک به دانشجویان در کسب تجربه صنعتی در حین تحصیل در رشته MBA ارائه می‌دهند.

کانادا یک کشور چند فرهنگی است، به این معنی که شما در کنار دانشجویانی از فرهنگ‌های مختلف تحصیل خواهید کرد و این امکان را خواهید داشت که دیدگاه فرهنگی خود از تجارت و مدیریت گسترش و بهبود دهید.

مدت زمان تحصیل MBA در کانادا چند سال است؟

مدت زمان تحصیل در رشته‌ MBA در کانادا در اکثر دانشگاه‌های این کشور 2 سال است. با این حال، برخی از دانشگاه‌های که این رشته را ارائه می‌دهند، دوره MBA را به صورت فشرده ارائه می‌دهند که زمان شروع تا اخذ مدرک در  آن 18 ماه طول می‌کشد. در سایر دانشگاه‌ها و کالج‌ها مدت زمان اخذ مدرک MBA  یک ساله خواهد بود.

چند دلیل برای ادامه تحصیل در رشته MBA در کانادا

کانادا به یکی از مقاصد برتر برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی تبدیل شده است. به عنوان یک کشور توسعه یافته، ادامه تحصیل در رشته MBA در کانادا با مجموعه‌ای از فرصت‌ها برای دانشجویان همراه است. کانادا همچنین دارای یک محیط چند فرهنگی، یک مسیر مهاجرتی ساده، فرصت‌های کاری با درآمد بالا و مسیر آسان برای دریافت اقامت دائم (PR) و شهروندی است. بسیاری از دانشگاه‌های برتر کانادا به طور مرتب در رتبه‌بندی‌های شناخته‌شده جهانی مانند رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های ‏جهان، تحقیقات ‏QS‏ و آموزش عالی تایمز قرار می‌گیرند. دانشگاه‌هایی که مدرک MBA ارائه می‌دهند نیز جزو این دانشگاه‌های برتر هستند.

طبق نظرسنجی  GMAC، درخواست تحصیل در رشته MBA در کانادا نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته است و میزان تقاضای افراد در این مدت افزایش 7.7% نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. MBA  در کانادا به دانشجویان یک تجربه آموزشی بین‌المللی جامع همراه با مزایای زیادی ارائه می‌دهد. برخی از این مزایا به برای شما شرح خواهیم داد.

کانادا از مهاجران استقبال می‌کند

به‌طورکلی، کانادا کشوری است که از مهاجران استقبال می‌کند. ینگیینگ ژانگ، دانشجویی که در دانشکده بازرگانی جان مولسون دانشگاه کنکوردیا ثبت‌نام کرده است، می‌گوید: من فکر می‌کنم برای دانشجویان بین‌المللی، کانادا محیطی بسیار دوستانه است. ژانگ که در مونترال تحصیل می‌کند، از غذاهای عالی، جشنواره‌ها و نظام چندفرهنگی شهر لذت می‌برد که به عقیده وی آن را به یک کانون جذاب برای دانشجویان تبدیل می‌کند.

در یک نظرسنجی جهانی اخیر، شورای پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیل گزارش داد که درخواست‌های دانشجویان بین‌المللی به کانادا در سال جاری نسبت به سال 2017 با 16.4 درصد افزایش روبرو بوده است. در حالی که این میزان برای دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه، برای دانشگاه‌هی اروگا 3.4 درصد و دانشگاه‌های ایالت متحده 10.5 درصد بوده است.

مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته MBA در کانادا

داوطلبان تحصیل در رشته MBA به دنبال دانشگاه‌های مقرون به صرفه‌ای هستند که می‌توانند در بازار کار رقابتی نیز به آن‌ها کمک کنند. مقایسه هزینه‌ها نشان می‌دهد که تحصیل در رشته‌ MBA در کانادا نسبتا مقرون‌به‌صرفه‌تر از برنامه‌های تحصیلی MBA در سایر کشورها از جمله ایالات متحده است.

طبق بررسی مجله کسب و کار کانادا، 10 دانشگاه برتر ارائه کننده دوره MBA در کانادا گزینه‌های مختلفی را هم از نظر تحصیلی و هم از نظر مالی ارائه می‌دهند. زمانی که یینگ ژانگ در حال تحقیق در مورد برنامه‌های تحصیلی MBA بود، گفت: هزینه‌های تحصیل در رشته MBA در کانادا به‌طور قابل‌ توجهی مقرون‌به صرفه‌تر از ایالات متحده است و این ویژگی تحصیل در کانادا را به سرمایه‌گذاری مناسبی تبدیل می‌کند.

تحصیل رشته mba در کانادا

کانادا میزبان بهترین استارت‌آپ‌ها و صنایع و کسب و کارهای در حال رشد

یکی از مزایای قابل توجه حضور در یک دانشگاه ارائه کننده رشته MBA در کانادا این است که در حال حاضر اقتصاد کانادا به صنایع نوپا و در حال رشد و تکامل در این کشور توجه ویژه‌ای داشته و حمایت‌های زیادی از آن‌ها انجام می‌دهد. طبق گزارش CNBC و گزارش Canadian Venture Capital  که توسط CPE Media Analytics منتشر شده است، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر کانادا در نیمه اول سال 2019 حدود 2.2 میلیارد دلار به 249 استارتاپ و صنایع در حال توسعه کمک مالی رسانده‌اند و از آن‌ها حمایت کرده‌اند.

این آمار به این معنی است که سرمایه‌گذاران متوجه می‌شوند که بازارهای کانادا آماده نوآوری هستند و بسیاری از پروژه‌های هیجان‌انگیز جدید بسیار شبیه به آغاز استارت‌آپ‌ها در سیلیکون ولی در ایالات متحده، در این کشور در حال راه‌اندازی هستند.

به دلیل جمعیت کمتر در مقایسه با نیویورک یا سانفرانسیسکو، فارغ‌التحصیلان کارآفرین در رشته MBA  متوجه خواهند شد که رقابت کمتری برای راه‌اندازی یک ایده جدید در کانادا وجود دارد. فهرستی از 30 استارت‌آپ کانادایی با بهترین بودجه، نمونه‌ای دلگرم‌کننده‌ای است از آنچه که ممکن است پس از فارغ‌التحصیلی برای یک دانشجوی رشته MBA در کانادا امکان‌پذیر باشد.

کارن جکسون کاکس، کارشناس و مدیر اجرایی مرکز پیشرفت شغلی در دانشگاه کسب و کار اسمیت، دانشگاه کوئینز، می‌گوید: «استارت‌آپ‌ها در کانادا با ترکیبی از بودجه دولتی، مشوق‌های مالیاتی، مزایای ویژه برای استارت‌آپ‌های فناوری، انکوباتورها، حمایت می‌شوند» این بهترین خبر برای هر دانشجوی رشته MBA در کانادا است که آماده است مستقیما پس از فارغ‌التحصیلی کسب و کار خود را راه‌اندازی کند و وارد بازار شود.

دسترسی به شیوه‌های تجاری پایدار و نوآورانه

یک صنعت نوپا در حال رشد در کانادا وجود دارد که شیوه‌های تجاری پایدار و نوآورانه را تشویق می‌کند، که دانشجویانی که مشغول تحصیل در رشته MBA در کانادا هستند می‌توانند به آن دست پیدا کنند.

جان پل فرگوسن، مدیر آکادمیک برنامه MBA در Desautels می‌گوید: «جوانان به طور فزاینده‌ای به نوعی کسب‌وکار پایدار علاقه دارند، به ویژه به این دلیل که آن‌ها کسانی هستند که آینده متعلق به آن‌ها است. نسل کنونی می‌داند که تمام شیوه‌های تجاری آینده باید بهترین شیوه‌های زیست محیطی را در نظر بگیرند. این چیزی نیست که در آینده به دلیل واقعیت اثرات تغییرات آب و هوا قابل مذاکره باشد. اگر هم به تجارت و هم به محیط زیست علاقه دارید، بازاری مناسب برای مهارت‌ها و استعدادهای خود در کانادا پیدا خواهید کرد.

رومینا دالا، هماهنگ کننده MBA و هماهنگ کننده مسئولیت اجتماعی شرکتی در دانشکده تجارت و اقتصاد گوردون اس لانگ دانشگاه گولف، می‌گوید: «کارفرمایان تشنه فارغ‌التحصیلانی با دانش و معلومات بالا هستند. دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته MBA در کانادا، برنامه‌هایی را ارائه می‌کنند که در زمینه‌های پایدار و نوآورانه به دانشجویان آموزش خواهند داد.

اگر شما یک دانشجوی آینده‌نگر و علاقه‌مند به تحصیل در رشته MBA هستید، باید همه گزینه‌های خود را در نظر بگیرید. تحصیلات تکمیلی فرصتی است که یک بار در طول زندگی شما میسر می‌شود و سرمایه‌گذاری برای آینده شما است. شما باید مزایا و معایب را بسنجید و ارزش آن‌ها را محاسبه کنید. آموزش‌هایی که در دانشگاه‌های کانادا در زمینه MBA ارائه می‌شود می‌تواند همه رقبا از سایر کشورها را شکست دهد.

سوالات متداول در مورد تحصیل رشته MBA در کانادا

تحصیل رشته MBA در کانادا امری منطقی خواهد بود؟
دانشگاه‌های کانادا نه‌ تنها با بودجه‌ای مقرون ‌به‌صرفه، در بهترین رتبه‌ها از نظر بین‌المللی قرار می‌گیرند، بلکه در انتقال دانش نیز برتری دارند. بنابراین بله، تحصیل رشته MBA در کانادا امری منطقی برای دانشجویان علاقه‌مند به این رشته است.
کدام آزمون برای MBA در کانادا مورد نیاز است؟
برای ادامه تحصیل در رشته MBA در کانادا، دانشجویان باید مهارت خود را در چندین آزمون مبتنی بر زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و GMAT ثابت کنند.
آیا مشغول به کار شدن پس از تحصیل MBA در کانادا آسان است؟
کانادا به عنوان یکی از کشورهای توسعه‌یافته، فرصت‌های زیادی را برای دارندگان مدرک تحصیلی MBA فراهم می‌کند تا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته فرصت‌های شغلی با درآمد بالایی داشته باشند. صنایع در این کشور به خوبی تثبیت شده‌اند و متقاضیانی را که مدرک MBA از کانادا دارند در اولویت قرار می‌دهند.
چگونه می‌توانیم به صورت رایگان در رشته MBA در کانادا تحصیل کنیم؟
درحال‌حاضر، هیچ دانشگاهی در کانادا وجود ندارد که برنامه‌های آموزشی رایگان در این رشته ارائه دهد. دانشجویان باید یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل دریافت کنند تا برای هزینه‌های دوره آموزشی تخفیف بگیرند. دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی عالی، معدل بالا، نمره آیلتس یا تافل، GRE و غیره هستند، شانس بیشتری برای دریافت برنامه‌های بورسیه تحصیلی کامل از دانشگاه‌ها دارند.
برای تحصیل رشته MBA در کانادا چه مقدار بورسیه می‌توانم دریافت کنم؟
دانشجویان متقاضی بورسیه معمولا می‌توانند میزانی از بورسیه تحصیلی دریافت کنند که دو برابر شهریه است. این میزان از 10000 دلار کانادا تا 20000 دلار کانادا متغیر است.
کدام دانشگاه در کانادا کمترین شهریه را دارد؟
برای ادامه تحصیل در رشته MBA در کانادا، دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه استانی مختلف بر اساس موقعیت مکانی دانشگاه هستند. به‌عنوان‌مثال دانشگاه رویال رودز بین 3750 تا 27600 دلار کانادا در سال، دانشگاه مموریال نیوفاندلند از 2150 تا 11460 دلار کانادا در سال و دانشگاه‌های محدوده ساسکاچوان 4110 تا 24000 دلار کانادا به عنوان شهریه دریافت می‌کنند.
چگونه می‌توانم برای تحصیل در کانادا بورسیه تحصیلی بگیرم؟
دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی عالی هستند و برای یک برنامه تحصیلات تکمیلی تمام وقت با مجوزهای تحصیلی معتبر درخواست داده‌اند، فقط می‌توانند برای بورسیه تحصیلی در کانادا اقدام کنند.

سخن پایانی

تحصیل رشته MBA در کانادا به شما این فرصت را می‌دهد تا مراحل موفقیت در بیزینس را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. با این حال اخذ پذیرش و دریافت ویزا برای تحصیل در کانادا چالش‌های خاص خودش را دارد. به‌همین علت شما باید از یک موسسه مهاجرتی مناسب در این زمینه کمک دریافت کنید. خوشبختانه موسسه مهاجرتی صبا ویزا آمادگی دارد تا بهترین خدمات را برای شما ارائه دهد. از همین رو شما می‌توانید با کمک گرفتن از این مجموعه، مهاجرت تحصیلی به کانادا را در سریع‌ترین زمان انجام دهید. از اینکه تا انتها در کنار ما بودید از شما سپاسگزاریم.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 3.5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید