لوگو صبا ویزا
نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا

نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

کانادا به دلیل داشتن تعدادی از برترین دانشگاه‌های جهان همیشه مورد توجه دانشجویان بین‌المللی بوده است. برای اینکه شما بتوانید پذیرش دانشگاه‌های کانادا را دریافت کنید، باید شرایط لازم برای این امر را داشته باشید. یکی از پیش شرط‌‌های مهم دانشگاه‌های کانادایی داشتن مدرک زبان معتبر است که آیلتس یکی از آن‌ها محسوب می‌‌شود. نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا با توجه به هر دانشگاه تعیین می‌شود. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید، تا انتهای این مطلب از صبا ویزا در کنار ما باشید.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

مزایای داشتن آیلتس برای تحصیل در کانادا

IELTS یا همان سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی ابزار مهمی برای دانشگاه‌های کانادا است. این یک آزمون استاندارد است که میزان مهارت زبان افراد غیر انگلیسی‌زبان را اندازه‌گیری می‌کند. این بدان معناست که دانشگاه‌ها می‌توانند مهارت‌های زبان انگلیسی متقاضیان را به روشی ثابت و قابل اعتماد ارزیابی کنند. زمانی که شما مدرک آیلتس داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید در دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرید.

برترین دانشگاه‌های این کشور آیلتس را به عنوان یک آزمون معتبر قبول دارند. هر چقدر که نمره شما در آیلتس بالاتر باشد، به همان‌ اندازه شانس بیشتری برای تحصیل در کانادا پیدا می‌کنید. از طرفی با گرفتن این مدرک تسلط شما به زبان انگلیسی در بالاترین حد خود قرار می‌گیرد. از همین رو در دوره تحصیلی خود در این کشور تجربه خوبی را پشت سر خواهید گذاشت. همچنین اخذ ویزای تحصیلی کانادا با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد. همیشه تلاش کنید تا بهترین نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا را به دست آورید.

نحوه نمره دهی آیلتس برای تحصیل در کانادا

دانستن نحوه نمره‌دهی آیلتس به شما کمک می‌کند تا بهتر برای آن آمادگی پیدا کنید. نمره آیلتس از 0 تا 9 متغیر بوده و حداقل نمره 6 برای اکثر برنامه‌های دانشگاهی در کانادا لازم است. سیستم نمره‌دهی آیلتس به چهار بخش Listening، Reading، Writing و Speaking تقسیم می شود. هر بخش در مقیاسی از 0 تا 9 بارم‌بندی می‌شود و نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا از این طریق به دست می‌آید.

بخش های Listening، Reading و Writing بر اساس تعداد پاسخ های صحیح داده شده امتیازدهی می شوند. این در حالی که است که در  بخش Speaking توسط یک فرد ممتحن مورد آزمایش قرار می‌گیرید. نهایتا لازم به ذکر است که نمرات آیلتس دو سال معتبر است پس از اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید باید به این نکته مهم توجه داشته باشید.

انواع آزمون آیلتس برای تحصیل در کانادا

در صورتی که به دنبال تحصیل در کانادا هستید، حتما باید با انواع آزمون آیلتس در این زمینه آشنایی پیدا کنید. آیلتس آکادمیک یکی از این موارد است که برای افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه یا کالج مناسب است. از همین رو اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارید باید به سراغ این مورد بروید. دومین نوع آزمون آیلتس با نام آزمون جنرال شناخته می‌شود.

این آزمون برای کسانی در نظر گرفته شده است که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند یا برای تحصیلات متوسطه، برنامه های آموزشی و تجربه کاری در کانادا اقدام کنند. از همین رو شما باید در ابتدا نوع مدرک آیلتس مورد نیاز خود را بررسی کرده و سپس برای کسب بهترین نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا تلاش کنید.

تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون مدرک آیلتس

امکان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بدون آیلتس برای برخی دوره‌ها وجود دارد. برخی از دانشگاه‌ها سایر آزمون‌های انگلیسی مانند TOEFL، CELPIP یا PTE را می‌پذیرند. همچنین ممکن است که برخی از مراکز علمی مهارت زبان انگلیسی را از تحصیلات دبیرستان شما بپذیرند که البته این تعداد بسیار نادر است. برخی از دانشگاه‌ها هستند که در صورت تسلط کافی به زبان انگلیسی، بدون آیلتس دانشجو می‌پذیرند.

به عنوان مثال دانشگاه بریتیش کلمبیا در صورتی دانشجویان بدون آیلتس را می پذیرد که بتوانند ثابت کنند حداقل ۳ سال تحصیل تمام وقت را در یک دبیرستان یا دانشگاه انگلیسی‌زبان گذرانده‌اند. ‌برخی از دانشگاه‌ها ممکن است شواهدی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی از منابع دیگر مانند کارفرما یا آموزشگاه زبان انگلیسی را بپذیرند. بهتر است که قبل از درخواست، شرایط ورود به دوره انتخابی خود را بررسی کنید. با دانستن نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا می‌توانید یک برنامه‌ریزی مطالعاتی دقیق داشته باشید.

نمره آیلتس برای پذیرش دانشگاه های کانادا

حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های کانادا

حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا بسته به موسسه و برنامه خاص متفاوت است. اکثر دانشگاه‌ها به حداقل نمره باند آیلتس ۶ برای برنامه‌های کارشناسی، ۶.۵ برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و ۷ برای برنامه‌های تحقیقاتی مانند دکترا نیاز دارند. برای هر شاخص آیلتس حداقل نمرات مورد نیاز معمولاً ۶ برای Listening و Reading، ۶ برای Writing و ۶.۵ برای Speaking است. با این حال، برخی از دانشگاه ها ممکن است به نمرات بالاتری نیاز داشته باشند که معمولا در برنامه‌های پژوهشی این موضوع دیده می‌شود.

علاوه بر حداقل نمره مورد نیاز آیلتس، دانشگاه‌ها ممکن است در هنگام تصمیم‌گیری برای پذیرش، فاکتورهای دیگری مانند سوابق علمی متقاضی مهارت زبان و فعالیت‌های فوق برنامه را نیز در نظر بگیرند. هنگام درخواست برای دانشگاه‌های کانادا، بهتر است که در مورد الزامات خاص برنامه تحقیق کنید تا مطمئن شوید که تمام شرایط لازم را دارا هستید. اکنون که با نمرات حداقلی در این بخش آشنا شدید، حتما برای رسیدن به حد نصاب مورد نظر خود برنامه‌ریزی مطالعاتی ویژه‌ای داشته باشید. مطمئنا با انجام این کار از نتایج به دست آمده شگفت زده می‌شوید.

آیا تحصیل در دانشگاه های کانادا با نمره 5.5 امکان پذیر است؟

اگرچه دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش باید حداقل نمره آیلتس ۶ یا بالاتر را کسب کنند، برخی از دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که نمره ۵.۵ دارند استثنا قائل می‌شوند. به عنوان مثال دانشگاه بریتیش کلمبیا که یکی از برترین دانشگاه های کانادا محسوب می‌شود پذیرش دانشجویان با نمره ۵.۵ آیلتس را ارائه می‌دهد. با این حال چنین افرادی باید در دوره‌های خاص زبان انگلیسی ثبت‌نام کنند و قبل از شروع دوره عادی تحصیل خود، مهارت‌های مکالمه و نوشتاری انگلیسی خود را بهبود ببخشند. این روش باعث شده است تا بسیاری از افراد بتوانند فرصت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را داشته باشند.

به‌طور مشابه دانشگاه آلبرتا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می دهد تا با نمره 5.5 آیلتس درخواست دهند، مشروط بر اینکه دوره زبان انگلیسی را به عنوان بخشی از تحصیل خود بگذرانند. دانشگاه ساسکاچوان هم به دانشجویان با نمره ۵.۵ آیلتس اجازه پذیرش می‌دهد اما برای اثبات آمادگی خود برای این برنامه باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند. در برخی موارد ممکن است دانش آموزان اجازه داشته باشند که تحصیلات خود را با نمره 5.5 آیلتس شروع کنند و سپس در دوره‌های زبان شرکت کنند تا به حداقل نمره آیلتس 6.0 برسند. با توجه به اهمیت نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا، حتما در این زمینه حساسیت بیشتری نشان دهید.

بخش‌ های مختلف آزمون آیلتس برای شروع تحصیل در کانادا

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم،‌ آزمون آیلتس به چهار بخش Listening، Reading، Writing و Speaking تقسیم می‌گردد. بخش Listening توانایی داوطلب را برای درک دقیق جملات و پاسخگویی به آن‌ها می‌سنجد. این آزمون به چهار بخش تقسیم می‌شود و شامل مجموعه ای از سوالات مبتنی بر مکالمه و مونولوگ می‌باشد. بخش Reading توانایی داوطلب را در خواندن دقیق و درک طیف وسیعی از متون آزمایش می‌کند. هر چقدر که بتوانید روان‌تر مطالب را بخوانید، نمره بهتری در انتظار شما خواهد بود.

این آزمون به سه بخش تقسیم می شود و شامل مجموعه‌ای از سؤالات بر اساس قسمت‌هایی از کتاب‌ها، مجلات و منابع دیگر است. Writing توانایی داوطلب در نوشتن موثر به زبان انگلیسی را آزمایش می کند. بدون شک کسانی که در نوشتن انگلیسی تبحر دارند نمره مناسبی از این قسمت می‌گیرند. بخش Speaking توانایی داوطلب را برای برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی را آزمایش می‌کند. معمولا بیشتر داوطلبین مکالمه را یکی از قسمت‌های سخت آزمون می‌دانند که با انجام کارهای مختلف برای آن آماده می‌شوند. از آنجایی که نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا بسیار اهمیت دارد، نهایت تلاش خود را به کار گیرید.

چگونه بهترین نمره آیلتس را کسب کنیم؟

بهترین راه برای رسیدن به بالاترین نمره در آیلتس، آمادگی کافی و تمرین منظم است. شما باید مدت‌ها قبل از آزمون برای آن آمادگی داشته باشید و تمامی اصول مهم را بیاموزید. خوشبختانه امروزه منابع زیادی برای این آزمون وجود دارد که می‌توانید با مطالعه آن‌ها به بهترین آمادگی لازم دست پیدا کنید. در ادامه چند نکته مهم گفته می‌شود که مسلما برای شما بسیار مهم خواهد بود.

1. زیاد بخوانید

شروع به خواندن کتاب، مجلات، روزنامه ها و سایر مطالب به زبان انگلیسی کنید. این به شما کمک می کند تا مهارت های خواندن خود را تقویت کنید و دایره لغات خود را افزایش دهید. زمانی که شما مشغول مطالعه هستید علاوه بر افزایش دانش عمومی، بیشتر با کاربرد کلمات در داخل جمله‌ها آشنا خواهید شد. در نتیجه مهارت ریدینگ شما به شکل قابل توجهی رشد خواهد کرد. خواندن به زبان انگلیسی شما را با ساختارهای گرامری انگلیسی هم بیشتر آشنا می‌کند.

2. با دقت گوش کنید

به پادکست های انگلیسی زبان، برنامه های رادیویی و ویدئوها گوش دهید. این به شما کمک می کند تا زبان انگلیسی را درک کنید و با لهجه‌ها و ریتم‌های زبان بیشتر آشنا شوید.  همچنین شنیدن انگلیسی سبب می‌شود تا کلمات در ضمیر ناخودآگاه  انسان ثبت شوند. اگر بتوانید به مباحث مورد علاقه گوش دهید، مسلما راحت‌تر می‌توانید اطلاعات جدید را بیاموزید. همچنین با انجام این کار مهارت لیسنینگ شما به سرعت بهبود پیدا می‌کند. بخش مهمی از نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا مربوط به مهارت شنیداری است.

3. صحبت کردن را تمرین کنید

اگر شما در اطراف خود کسی را دارید که توانایی صحبت کردن به انگلیسی را دارد، حتما با او مکالمه کنید. مسلما اگر به درستی این کار را انجام دهید توانایی‌های شما به مرور زمان در مکالمه تقویت می‌شود. در چنین شرایطی است که قبولی در آزمون آیلتس برای شما آسان‌تر خواهد بود. اگر دو فرد که هر دو متقاضی دریافت آیلتس هستند این کار را انجام دهند به طور قطع نتیجه بسیار خوبی خواهند گرفت.

آزمون آیلتس برای دانشگاه های کانادا

4. شروع به نوشتن کنید

یک دفتر تهیه کرده  و نوشتن به زبان انگلیسی را تمرین کنید. همچنین می توانید مقاله‌نویسی به زبان انگلیسی را استارت بزنید. تا به شما در آماده شدن برای بخش رایتینگ آزمون آیلتس کمک کند. داشتن ذهن خلاق برای نوشتن به زبان انگلیسی بسیار مهم است. همچنین شما باید تلاش کنید که اصول گرامری را در هنگام نوشتن رعایت کنید زیرا نقش بسیار مهمی در آزمون رایتینگ آیلتس دارد.

5. از تست های تمرینی استفاده کنید

تست های تمرینی بدهید تا به شما کمک کند با فرمت آزمون آیلتس آشنا شوید. در صورتی که شما با ساختار سوالات به خوبی آشنایی داشته باشید، مطمئنا نتیجه بهتری را در آزمون به دست خواهید آورد. بسیاری از افرادی که در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل هستند با همین روش موفق به دریافت مدرک آیلتس خود شده‌اند. در نتیجه شما هم از این  راهکار بهره ببرید. تست‌های تمرینی باعث بهبود نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا می‌شود.

سوالات متداول

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا چقدر است؟
حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بسته به موسسه و برنامه متفاوت است. به طور کلی، اکثر دانشگاه ها و کالج ها به حداقل نمره کلی 6.0 نیاز دارند.
نمرات آیلتس برای تحصیل در کانادا چه مدت اعتبار دارد؟
نمرات آزمون آیلتس دو سال پس از تاریخ امتحان معتبر است.
آزمون آیلتس آکادمیک چیست؟
آزمون آیلتس آکادمیک برای ارزیابی توانایی زبان انگلیسی افرادی به کار می‌رود که متقاضی تحصیل در کشور دیگری هستند.
تفاوت بین آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال آموزش چیست؟
آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی است که می خواهند در دانشگاه یا کالج در کانادا تحصیل کنند، در حالی که آزمون آیلتس عمومی برای کسانی است که برای کار، مهاجرت یا مقاصد دیگر باید مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهند.
چگونه می توانم برای آزمون آیلتس آماده شوم؟
بهترین راه برای آمادگی برای آزمون آیلتس شرکت در دوره آمادگی آیلتس یا آزمون عملی است. همچنین بسیاری از منابع آنلاین موجود است، مانند آزمون های تمرینی، نمونه سوالات و نکاتی که به شما در آمادگی کمک می کند.

سخن پایانی

برای اینکه شما بتوانید پذیرش دانشگاه‌های کانادا را بگیرید، باید حتما یک مدرک زبان معتبر مانند آیلتس را ارائه کنید. هر چقدر که نمره آیلتس شما بالاتر باشد، احتمال پذیرش شما هم در دانشگاه‌های کانادا افزایش پیدا می‌کند. اگر دوست دارید که پذیرش آسان و سریع در دانشگاه‌های کانادا را تجربه کنید، بهتر است که این کار را به موسسه مهاجرتی صباویزا بسپارید. کارشناسان ما آمادگی دارند تا به تمامی سوالات و دغدغه‌های شما پیرامون مهاجرت تحصیلی به کانادا پاسخ دهند. از همین رو شما هم می‌توانید  بهترین نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا را کسب کرده و دوره طلایی زندگی خود را در کانادا آغاز نمایید. از اینکه تا انتهای این مطلب در کنار ما بودید از شما سپاسگزاریم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید