لوگو صبا ویزا

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

یکی از موارد بسیار مهم پس از اخذ پذیرش برای دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در کشور کانادا، آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور است.آگاهی از هزینه های زندگی در کشور کانادا، این امکان را به دانشجویان می دهد تا بتوانند برنامه ریزی های لازم برای تامین هزینه های جاری زندگی را در طول مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور کانادا داشته باشند.
در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور کانادا و به طور اختصاصی برای شهر ادمونتون در استان آلبرتا بپردازیم.

هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور کانادا متغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد. بر اساس برآورد دولت کانادا، دانشجویان بین المللی در این کشور سالیانه 10 هزار دلار هزینه را می بایست صرف اجاره منزل و سایر هزینه های جانبی کنند.
چنانچه شما قصد آوردن خانواده خود به کانادا را داشته باشید، می بایست هزینه های مربوط به آنها را پوشش دهد. به عنوان مثال، چنانچه قصد دارید همسر خود را به کانادا بیاورید، سالیانه 6500 تا 7 هزار دلار کانادا برای پوشش هزینه های همسر خود در نظر بگیرید.

براساس قوانین کشور کانادا، کودکان 6 تا 18 سال می بایست برای تحصیل در مدارس این کشور ثبت نام کنند. شما می بایست کلیه هزینه های تحصیل فرزندان را متقبل شوید. با وجود اینکه هزینه های زندگی در کشور کانادا تا حدودی بالاتر از سایر کشور ها است، میزان درآمد نیز بالاتر است.
به عنوان مثال، درآمد ماهیانه در شهر شانگهای کشور چین، 17 هزار دلار کانادا است، در حالیکه، این میزان در شهر ملبورن کانادا، 5 هزار دلار کانادا است.

بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در شهر ادمونتون

ادموتون یکی از شهرهای دانشجویی پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در کانادا است. در ادامه به بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در این شهر پرداخته خواهد شد.
به طور کلی، هزینه زندگی برای یک نفر در شهر ادمونتون بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن برابر 840 دلار کانادا است.

ویدئو هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های مربوط به اسکان (Accommodation)

گزینه های مختلفی برای اسکان دانشجویی در شهر ادمونتون وجود دارد، که با توجه به موقعیت آنها، داخل دانشگاه یا خارج آن و همچنین نوع زندگی دانشجو، هزینه انها متفاوت خواهد بود و دانشجویان می توانند از میان آنها گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند. هزینه های کلی مربوط به گزینه های مختلف اسکان در بریزبن به طور معمول به شرح زیر است:

  • on-campus: $900 to $1250 per month
  • off-campus share house: $500 to $1000 per month
  • Off-campus apartment: $1000 to $1500 per month.
  • Homestay: Vary

سایر هزینه های دانشجویی به شرح زیر است (آپریل 2019)

یک وعده غذایی در رستوران ارزان 15 تا 25 دلار کانادا
وعده غذایی در رستوران مک دونالد 8 تا 10 دلار کانادا
قبوض آب و برق (ماهیانه) 80 تا 300 دلار کانادا
اینترنت 55 تا 100 دلار کانادا
حمل و نقل عمومی 89 تا 98 دلار کانادا
هزینه تلفن همراه 20 تا 120 دلار کانادا
بهداشت و درمان 130 تا 325 دلار کانادا
مهدکودک (ماهیانه) 500 تا 1000 دلار کانادا
تفریح 35 تا 75 دلار کانادا
پوشاک 50 تا 200 دلار کانادا
یک لیتر شیر 1 تا 3 دلار کانادا
یک قرص نان 2 تا 3/5 دلار کانادا
یک کیلو برنج 2/5 تا 5 دلار کانادا
یک کیلو سینه مرغ 10 تا 15 دلار کانادا
یک کیلو گوشت 9 تا 20 دلار کانادا
بطری آب معدنی 5/1 لیتری 1/25 تا 3 دلار کانادا
یک کیلو سیب 3 تا 5 دلار کانادا
یک کیلو سیب زمینی 4 تا 5 دلار
شونه 12 عددی تخم مرغ 2/5 تا 4 دلار کانادا
یک لیتر بنزین 93 سنت تا 1/3 دلار کانادا

مقایسه شاخص هزینه زندگی برای شهر های کشورهای مختلف در دنیا

توصیه های کاربردی به منظور کاهش هزینه ها

  1. پیشنهاد می شود حداقل 2 تا 3 مرتبه در طول هفته با خود غذا به دانشگاه ببرید. این کار به شما کمک می کند تا در طول هفته 15 دلار در هزینه های خود صرفه جویی کنید که سالیانه 800 دلار به نفع شما خواهد شد.
  2. در هنگام خرید در سوپر مارکت ها، می توانید از برندهای با معروفیت کمتر و یا برندهای جدید که عموماً ارزاتر هستند، خرید های خود را انجام دهید.
  3. پیشنهاد می شود قبل از مراجعه به مراکز خرید، لیستی از اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که بدون داشتن لیست پیش فرض برای خرید به مراکز مراجعه می کنند، اقدام به خرید اقلام بیشتری می کنند.
  4. پیشنهاد می شود به خرید اجناس دست دوم، به ویژه در رابطه با لوازم منزل فکر کنید. با خرید اجناس دست دوم، می توانید به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.
  5. پیشنهاد می شود که اقلام مورد نیاز خود را از مراکز خرید که در آنها قیمت اجناس کمتر است، خریداری کنید.
  6. شما می توانید با دوستان و یا همکلاسی های خود، به صورت شریکی منزلی را اجاره کنید. در این صورت نیز می توانید در هزینه های مربوط به اسکان خود صرفه جویی نمایید.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید