لوگو صبا ویزا

ویزای 189 استرالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ ویزای 189 استرالیا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

ویزای کار مستقل (ویزای 189 استرالیا)  چیست؟

ویزای 189 استرالیا، یک ویزای دائمی با امتیاز برای کارکنان ماهری است که توسط یک کارفرمای استرالیایی، عضو خانواده یا نامزد شده توسط ایالت یا منطقه‌ای حمایت نمی‌شوند. در واقع برای کارکنانی است که اسپانسر مالی ندارند. پس اگر می‌خواهید به کار و زندگی در استرالیا بپردازید و اقامتی دائمی داشته باشید، به ویزای کار مستقل یا ویزای 189 استرالیا نیاز دارید. برخی از کارمندان ماهر خارجی که دارای مشاغلی در فهرست مشاغل حرفه‌ای استرالیا هستند، ممکن است واجد شرایط ویزای 189 استرالیا باشند. این ویزا مستلزم آن است که متقاضی آزمون مهارت را تکمیل کند تا توسط یک کارفرما یا یکی از اعضای خانواده حمایت مالی شود.

متقاضیان ویزای 189 استرالیا، باید در ارزیابی حداقل 65 امتیاز کسب کنند. پس از دریافت دعوت نامه برای درخواست این ویزا، شما 60 روز فرصت دارید تا درخواست خود را ارسال کنید.

هنگامی که ویزای 189 استرالیا (ویزای مستقل حرفه‌ای) اعطا شد، صاحب ویزا و اعضای خانواده‌ی همراه می‌توانند به عنوان مقیم دائم در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنند.

شرایط درخواست ویزای 189 استرالیا

برای درخواست باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ویزای رده ویژه داشته باشید.
 • به مدت پنج سال به طور مداوم در استرالیا زندگی کرده باشید.
 • الزامات درآمد مشمول مالیات را برآورده کنید.
 • الزامات بهداشتی را برآورده کنید.
 • الزامات شخصیتی را برآورده کنید.

 

ویزای 189 استرالیا

مزایای ویزای 189 استرالیا چیست؟

برای کسانی که علاقه‌مند به مهاجرت دائمی به استرالیا برای شروع یک زندگی جدید هستند، ویزای مستقل ماهر ساب کلاس 189 تعدادی مزایای عالی ارائه می‌دهد. برخلاف برخی دیگر از ویزاها که نیاز به یک مقیم جدید برای نقل مکان به ایالت یا قلمرو خاص دارند، ویزای 189 به شما آزادی کامل برای زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از استرالیا را می‌دهد.

همچنین می‌توانید از اقوام خود حمایت مالی کنید تا با شما به استرالیا بیایند، به تحصیل رایگان برای فرزندان خود دسترسی داشته باشید و وام خرید خانه، Medicare و تامین اجتماعی Centrelink دریافت کنید.  در حالی که بسیاری از ویزاها به پیشنهاد شغلی نیاز دارند، با ویزای Skilled Migration 189 می‌توانید کاملاً بر اساس مهارت‌های خود و توانایی خود برای رسیدن به آستانه امتیاز لازم به صورت قانونی به استرالیا مهاجرت کنید. در ادامه چند نمونه از مزایای این ویزا را به صورت تیتری ذکر خواهیم کرد.

 • کار و زندگی به طور نامحدود در استرالیا
 • فرصت تحصیل در استرالیا
 • با این ویزا می‌توانید در Medicare، برنامه مراقبت‌های بهداشتی دولتی استرالیا ثبت نام کنید
 • فرصت درخواست برای شهروندی استرالیا
 • از بستگان برای اقامت دائم حمایت کنید
 • در صورت تمایل به داخل و خارج از استرالیا سفر کنید

 

چگونه می‌توانم برای ویزای 189 استرالیا اقدام کنم؟

مرحله 1: بررسی کنید که آیا شغل شما در لیست مشاغل حرفه‌ای قرار دارد یا خیر.

این ویزا فقط برای افرادی در دسترس است که می‌توانند موقعیتی را در این لیست پر کنند.

مرحله 2: اطمینان حاصل کنید که تمام شرایط واجد شرایط بودن را برآورده می‌کنید.

برای درخواست باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • زیر 50 سال باشید.
 • مهارت‌های اولیه زبان انگلیسی را داشته باشید.
 • الزامات بهداشتی را برآورده کنید.
 • الزامات شخصیتی را برآورده کنید.
 • هیچ بدهی معوقه‌ای به دولت استرالیا نداشته باشید.
 • مایل به امضای بیانیه ارزش‌های استرالیا باشید.

مرحله 3: ارزیابی مهارت‌ها را کامل کنید

برای واجد شرایط بودن برای ویزای زیر کلاس 189 باید ارزیابی مهارت‌ها را تکمیل کنید و نمره‌ی قابل قبولی کسب کنید. امتیاز شما باید مطابق با چیزی باشد که در دعوت نامه شما مشخص شده است (مرحله‌ی 5). دستورالعمل‌های مربوط به نحوه به دست آوردن ارزیابی مهارتی مناسب را می‌توان با تماس با موسسه مهاجرتی صبا ویزا، به دست آورید.

مرحله 4: از طریق SkillSelect یک انگیزه‌نامه ارسال کنید

در مرحله بعد، باید از طریق SkillSelect یک انگیزه‌نامه ارسال کنید. برنامه SkillSelect تعدادی سوال در رابطه با سابقه، مهارت‌ها و سابقه کاری مرتبط از شما می‌پرسد. انگیزه‌نامه شما توسط مقامات استرالیا و همچنین در دسترس کارفرمایان استرالیایی قرار خواهد گرفت که ممکن است به دنبال فردی با مهارت شما برای استخدام باشند.

اگر نامزدی یا اسپانسر دریافت کردید و انگیزه‌نامه شما شرایط ویزا را برآورده کرد، از شما دعوت می‌شود برای ویزای 189 استرالیا درخواست دهید.

مرحله 5: یافتن حامی

ویزای کار مستقل حرفه‌ای، شما را ملزم می‌کند که توسط یک کارفرما یا یکی از اعضای خانواده حمایت مالی شوید یا توسط دولت ایالتی یا منطقه‌ای که معرفی شده‌اید، پشتیبانی شوید. وقتی اسپانسر مناسبی پیدا کردید، برای شما دعوت نامه‌ای برای درخواست ویزا ارسال می‌کنند.

اگر خویشاوند یا کارفرمای واجد شرایطی برای حمایت مالی ندارید، ممکن است بتوانید از طریق برنامه SkillSelect کارفرمایی پیدا کنید. این برنامه کارکنان ماهر را با کارفرمایانی که به دنبال کارکنان خارجی-اتباع هستند مطابقت می‌دهد. یک دولت ایالتی یا منطقه‌ای نیز ممکن است شما را از طریق این برنامه انتخاب کند.

مرحله 6: از اسپانسر خود بخواهید مدارک لازم را تکمیل کند

وقتی اسپانسر پیدا کردید، باید از آن‌ها بخواهید که شما را برای ویزا معرفی کنند. شما اغلب می‌توانید برای این ویزا همزمان با ارائه درخواست اسپانسر خود اقدام کنید. کارفرمایان می‌توانند درخواست اسپانسر شدن خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند.

مرحله 7: درخواست ویزای 189 استرالیا

پس از یافتن کارفرما و اسپانسر، می‌توانید برای ویزای 189 استرالیا به صورت آنلاین اقدام کنید.

مرحله 8: منتظر تصمیم باشید

ممکن است چندین ماه طول بکشد تا DHA در مورد درخواست ویزای شما تصمیم بگیرد. در سال 2016، زمان پردازش ویزای 189 استرالیا، سه ماه بود.

مرحله 9: ویزای خود را دریافت کرده و شروع به کار کنید

پس از تایید درخواست شما، ویزای خود را دریافت خواهید کرد و می‌توانید کار خود را در استرالیا شروع کنید.

ویزای 189 استرالیا یک ویزای دائمی با امتیاز برای کارکنان ماهری است که توسط یک کارفرمای استرالیایی حمایت مالی نمی‌شوند.  ویزای 189 استرالیا به افراد ماهر اجازه می‌دهد تا به طور دائم به استرالیا مهاجرت کنند.

 

دارندگان ویزا 189 استرالیا می‌توانند:

 • هنگام ارائه درخواست در استرالیا یا خارج از آن باشند.
 • به کار و تحصیل در هر نقطه از استرالیا بپردازند.
 • از بستگان واجد شرایط برای اقامت دائم حمایت مالی کنند.
 • برای شهروندی استرالیا درخواست دهند (در صورت واجد شرایط بودن)

 

با ویزای 189 استرالیا چه کسانی را می‌توانم ساپورت کنم؟

شما با ویزای 189 استرالیا می‌توانید موارد زیر را تحت پوشش و پشتیبانی خود قرار دهید.

فرزندان تنی / فرزندان ناتنی

فرزند یا فرزندان شریک زندگی

شریک زندگی

شریک متاهل یا واقعی شما می‌تواند همجنس یا مخالف باشد. متقاضیان باید ثابت کنند:

 • رابطه واقعی و ادامه دار است.
 • شریک زندگی شما هنگام ارائه‌ی درخواست حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • شما و شریک زندگیتان تعهدی متقابل به یک زندگی مشترک دارید.
 • شما یا با هم زندگی می‌کنید، یا کاملا جدا از هم نیستید.

فرزندان

برای اضافه شدن به ویزای 189 استرالیا، یک کودک باید:

 • فرزند شما یا فرزند ناتنی از یک رابطه فعلی یا قبلی (در شرایط خاص) باشد.
 • سن زیر 18 سال
 • بالای 18 سال سن دارد اما هنوز 23 ساله نشده‌ است و به شما یا شریک زندگیتان وابسته است.
 • بیش از 23 سال سن دارند و به دلیل محدودیت‌های جسمی یا شناختی قادر به کسب درآمد برای زندگی خود نیست و به شما یا شریک زندگیتان وابسته است (توجه: کودک همچنان باید شرایط بهداشتی استرالیا را برآورده کند).

 

مهارت زبان انگلیسی برای ویزای 189 استرالیا

متقاضیان بالای 18 سال باید مهارت خوبی در زبان انگلیسی داشته باشند. شما می‌توانید انگلیسی کاربردی را بدون شرکت در آزمون انگلیسی نشان دهید اگر:

 • توسط بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزلند یا جمهوری ایرلند پاسپورت معتبری داشته باشید.
 • تمام سال‌های تحصیلات ابتدایی و حداقل سه سال تحصیلات متوسطه را در یک موسسه آموزشی در داخل یا خارج از استرالیا گذرانده باشند و آموزش و تدریس به زبان انگلیسی باشد.
 • حداقل پنج سال تحصیلات متوسطه را در مؤسسه‌ای در استرالیا یا خارج از آن به پایان رسانده باشند و آموزش و تدریس به زبان انگلیسی باشد.
 • برای دریافت مدرک متوسطه، دیپلم یا دیپلم کاردانی حداقل یک سال تحصیل تمام وقت یا معادل تحصیل پاره وقت را در موسسه‌ای در استرالیا گذرانده باشند و آموزش و تدریس به زبان انگلیسی باشد.
 • یک مدرک، یک دیپلم یا یک گواهی تجاری را تکمیل کرده باشند که حداقل به دو سال تحصیل یا آموزش تمام وقت در مؤسسه‌ای در داخل یا خارج از استرالیا نیاز دارد و آموزش و تدریس به زبان انگلیسی باشد.

 

ویزای 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا بدون نیاز به تسلط در زبان انگلیسی

می‌توانید برای اعضای خانواده‌ای که مهارت کمتری در زبان انگلیسی دارند، هزینه درخواست اضافی بپردازید.

 

سلامتی و شخصیت افراد برای ویزای 189 استرالیا

همه‌ اعضای خانواده باید شرایط سلامتی و شخصیتی را داشته باشند. همه‌ی متقاضیان بالای 16 سال باید گواهی سوءپیشینه ارائه دهند.

 

ویزای 189، 190 و 491 استرالیا

درک نحوه‌ی عملکرد برنامه‌ی مهاجرت کارکنان ماهر در استرالیا در ابتدا می‌تواند کمی گیج کننده به نظر برسد، اما در واقع آنقدرها هم سخت نیست. در ادامه تفاوت‌ها و اصول اولیه هر یک از ویزاها در برنامه‌های مهاجرت دولت استرالیا را توضیح می‌دهیم.

بیایید با شباهت‌ها و زمینه‌های مشترک هر ساب کلاس ویزای GSM شروع کنیم:

شباهت‌های ویزای 189، 190 و 491 استرالیا

 • هر سه ویزا باید تحت سیستم SkillSelect اعمال شوند.
 • هر سه ویزا دارای مرحله‌ی «ارزیابی» هستند.
 • الزامات اساسی مشخصی بین هر 3 ویزا مشترک است. در هر 3 مورد متقاضیان باید:

o هنگام درخواست ویزا کمتر از 45 سال سن داشته باشند.

o بتوانند شغلی را در یکی از لیست‌های مشاغل حرفه‌ای اتخاذ کنند.

o قبل از درخواست ویزا، یک ارزیابی مهارت مثبت در شغل خود کسب کرده باشند.

o رعایت حداقل الزامات انگلیسی.

o در آزمون امتیازی، حداقل 65 امتیاز کسب کنند.

هنگامی که تمام آن شرایط را برآورده کردید، زمان آن می‌رسد که یک انگیزه‌نامه یا همان EOI آماده و ارسال کنید.  این یک برنامه‌ی الکترونیکی برای ابراز علاقه شما جهت درخواست ویزا در SkillSelect، یک سیستم آنلاین است که توسط دپارتمان مدیریت می‌شود. در واقع قبل از درخواست برای هر یک از این ویزاها، باید توسط SkillSelect دعوت شوید.

 

تفاوت بین ویزای 189، 190 و 491

ما شباهت‌ها و الزامات مشترک هر 3 ویزای مهاجرت کارکنان حرفه‌ای در استرالیا را به شما نشان دادیم، اما تفاوت‌های زیادی هم وجود دارد که پس از ثبت EOI شروع می‌شود. بیایید به این موضوع بپردازیم:

ویزای دائمی مستقل – ساب کلاس 189

189 بهترین ویزا است زیرا همانطور که از نامش معلوم است، دائمی و مستقل است. بنابراین به متقاضیان اجازه می‌دهد در هر منطقه از استرالیا به طور دائم زندگی و کار کنند. همچنین مهم نیست که در زمان درخواست در استرالیا یا خارج از آن بوده‌اید.

از آنجایی که این ویزا بسیار سودمند است، رقابتی‌ترین ویزا است و فقط متخصصان خاصی می‌توانند جهت اخذ آن درخواست دهند، زیرا لیست مشاغل موجود برای این ویزا زیاد نیست. لیست مربوطه MLTSSL (فهرست مهارت‌های استراتژیک میان مدت و بلند مدت) است.

قبل از همه‌گیری، دعوت برای این ویزا به دلیل تصمیم دولت در صدور دعوتنامه بیشتر بود. در حال حاضر به دلیل همه‌گیری، دعوت‌نامه‌های کمتری نیز صادر می‌شود.

برای مثال، تا 30 ژوئن 2019، دولت حدود 30 هزار دعوت نامه برای افراد جهت درخواست ویزای 189 استرالیا صادر کرد. در مقایسه، تا 30 ژوئن 2020، این تعداد به حدود 4 هزار کاهش یافته است. این یک مسابقه برای کسب امتیاز ایجاد می‌کند، زیرا سیستم ابتدا افراد با امتیاز بالاتر را دعوت می‌کند، بنابراین دعوت‌نامه‌ها قبل از اینکه تعداد کافی برای دعوت از افراد با امتیاز کمتر وجود داشته باشد، پایان می‌یابد. ماه‌هایی بوده که فقط افرادی با امتیاز 90 یا 95 دعوت شده‌اند. دعوتنامه، یازدهم هر ماه صادر می‌شود.

ویزای 190 استرالیا

190 نیز یک ویزای دائمی است و فرآیند آن اساساً مانند ویزای 189 است، با این حال تفاوت اینجاست که متقاضیان توسط دولت فدرال (SkillSelect) دعوت نمی‌شوند، بلکه توسط یک ایالت یا منطقه دعوت می‌شوند.

این بدان معناست که متقاضیان در اکثر موارد در رقابت برای کسب امتیاز نیستند، اما برخی از ایالت‌ها مانند NSW و ویکتوریا وجود دارند که در آن‌ها فقط نامزدهایی با امتیاز بالا دعوت می‌شوند.

ویزای 190 مستلزم این است که متقاضی توسط یک ایالت یا قلمرو استرالیا برای درخواست معرفی شود و هر ایالت و قلمرو شرایط خاص خود را در رابطه با افرادی که می‌خواهد معرفی کند، خواهد داشت.

فقط متقاضیانی که دارای شرایط زیر هستند می‌توانند برای ویزای 190 استرالیا درخواست دهند:

 • یک شغل در لیست MLTSSL یا STSOL (فهرست مشاغل حرفه‌ای کوتاه مدت) می‌تواند اعمال شود.
 • فهرست ایالت یا قلمرو. هر ایالت یا قلمرو به فهرست 2 MLTSSL، STSOL نگاه می‌کند و به طور مستقل تصمیم می‌گیرد که به کدام شاغل و نیرو نیاز دارد. این‌ها مشاغلی هستند که هر ایالت معتقد است در منطقه‌ی خود به آن نیاز دارد و در آن کمبود نیرو دارد.
 • بسیار متداول است که ایالت‌ها و مناطق افرادی را که از قبل در آن‌جا زندگی، تحصیل یا کار کرده‌اند، ترجیح می‌دهند. حتی با وجود اینکه برخی از ایالت‌ها مکان‌هایی برای معرفی افراد خارج از کشور دارند، معمولا کسی را که در استرالیا و خارج از آن منطقه زندگی می‌کند را قبول نمی‌کنند.

ویزای 491 منطقه‌ای (موقت)

درست مانند ویزای 190، ویزای 491 نیاز به نامزدی ایالتی یا سرزمینی دارد، اما تفاوت عمده بین این 2 ویزا این است که ویزای 491 یک ویزای موقت با 5 سال اعتبار است.

پس از اعطای ویزای 491، شما و اعضای خانواده باید حداقل 3 سال در یک منطقه‌ی تعیین شده در استرالیا اقامت داشته باشید و حداقل 53900 دلار در سال درآمد داشته باشید.

هنگامی که این دو شرط را برآورده کردید، باید بتوانید برای ویزای دائمی زیر کلاس 191 درخواست دهید که در نهایت به شما امکان می‌دهد در هر منطقه‌ای از استرالیا به طور دائم زندگی و کار کنید.

نکته‌ی ما که ممکن است به شما در برنامه ریزی سفر خود به اقامت دائم استرالیا نیز کمک کند این است که دولت‌های ایالتی ویزای 491 را بیش از 190 در اولویت قرار می‌دهند، عمدتاً به این دلیل که 491 از متقاضی می‌خواهد که حداقل 3 سال در منطقه‌ای خاص زندگی کند. مناطق خاص شامل کل کشور به جز سیدنی، بریزبن و ملبورن است.

ویزای ساب کلاس 186 چیست

ویزای 186 با حمایت کارفرما مخصوصاً برای آن دسته از متقاضیانی است که قبلاً توسط یک کارفرمای حمایت شده در استرالیا انتخاب شده‌اند. اگر مایل به کار در استرالیا با این ویزا هستید، باید توسط یک کارفرمای خاص در خود استرالیا منصوب شوید. علاوه بر این، شما باید زیر 45 سال سن داشته باشید تا بتوانید با موفقیت برای ساب کلاس ویزای 186 درخواست دهید. نه تنها این، بلکه برای ورود به استرالیا به عنوان یک کارمند معتبر قانونی با این ویزا، باید تمام مهارت‌ها و صلاحیت‌های لازم را نیز با موفقیت کسب کنید. به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید روند درخواست ویزا بدون دردسر را تضمین کنید، باید آزمون زبان انگلیسی را به هر قیمتی قبول شوید و نمره‌ی خوبی از آن به دست بیاورید. در غیر این صورت نمی‌توانید برای ویزا ساب کلاس 189 درخواست دهید. این ویزای خاص از سه جریان جداگانه تشکیل شده است. جریان توافق کار، جریان ورود مستقیم و همچنین جریان انتقال اقامت موقت.

این ویزاها به شما اجازه می‌دهند چه کاری انجام دهید؟

هدفی که هر یک از دسته‌های ویزا انجام می‌دهند، یعنی ساب کلاس‌های ویزا 189، 186 و 190 را می‌توان به صورت زیر در نظر گرفت:

ساب کلاس 186 ویزای تحت حمایت کارفرما

ساب کلاس 186 به شما امکان می‌دهد به طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنید. هر سه جریان، یعنی جریان ورود مستقیم، جریان توافق کار، و جریان انتقال اقامت موقت به متقاضی اجازه می‌دهد تا به طور دائم در استرالیا بماند و کار کند.

ساب کلاس 189

این ساب کلاس از دو جریان مجزا تشکیل شده است، یعنی جریان تست و همچنین جریان نیوزلند، و هر دوی آن‌ها به شما اجازه می‌دهند به طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنید.

ساب کلاس 190

درست مانند ساب کلاس ویزای 189، ویزای 190 نیز به شما امکان می‌دهد به طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنید.

به یاد داشته باشید که صرف نظر از دسته ویزایی که انتخاب می‌کنید، باید تمام مهارت‌های لازم برای هر یک از ویزاها را داشته باشید، خواه ویزا 186، ویزا زیر کلاس 189 یا ساب کلاس ویزای 190 استرالیا و … باشد.

سخن پایانی

موضوعی که همواره باعث نگرانی خاص می‌شود، تعداد سال‌های ادعا شده برای سابقه کار حرفه‌ای متقاضی است. به همین ترتیب،‌ بسیاری از افرادی که برای ویزای 189 درخواست می‌کنند، تصمیم می‌گیرند که با یک موسسه مهاجرتی معتبر اقدامات اخذ ویزا را پیش ببرند. اما چرا باید موسسه مهاجرتی صبا ویزا را برای دریافت ویزای 189 به استرالیا انتخاب کنید؟ ما در اینجا بیش از 10 سال تجربه در صنعت استخدام و مهاجرت شغلی به استرالیا داریم. از سال تاسیس، بنیانگذار ما شروع به درک اهمیت توانایی جذب نیرو از خارج از کشور کرد تا به متقاضیان زیادی در این باره کمک کند. ما مشتاقیم که مورد اعتمادترین و معتبرترین کارمند بین‌المللی و شریک مهاجرت برای کسانی باشیم که به دنبال مهاجرت و کار در استرالیا هستند، و تیم بسیار آموزش دیده و با تجربه ما به طور خستگی ناپذیری تلاش می‌کند تا نرخ موفقیت بی‌نظیری را برای مشتریان خود حفظ کند. پس همین امروز جهت دریافت مشاوره‌ی رایگان و … با ما تماس بگیرید.

شما حتی می‌توانید با چت کردن با تیم ما که همیشه تمایل دارند به سؤالات شما پاسخ دهند و به هر نحوی به شما کمک کنند، تمام سوالات خود در رابطه با اخذ ویزای کار مستقل در استرالیا را بپرسید و به این نتیجه برسید که آیا ویزای 189 استرالیا، گزینه مناسبی برای شما است یا نه. با کمک ما، شما در مسیر درستی برای دریافت ویزای ساب کلاس 189 قرار می‌گیرد، بدون اینکه درگیر استرس یا دردسر شوید.

بسیاری از گزینه‌های ویزا مانند ویزای اسپانسر کارفرما یا ویزای 190، ویزای تحصیلی و … برای استرالیا نیز وجود دارد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های مهاجرت خود به استرالیا با ما تماس بگیرید و مطابق بودجه، شرایط، روحیه، علاقه‌مندی و چیزی که واقعا مناسب خودتان است،‌ آینده‌ی خود را بسازید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید