لوگو صبا ویزا
پاسپورت خاکستری کانادا

پاسپورت خاکستری کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه پاسپورت خاکستری کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

معمولا میل به مهاجرت در همه افراد یافت می‌شود بخصوص اگر آن‌ها در کشور خودشان تحت شرایطی سخت و دشوار زندگی می‌کنند این میل برای کوچ کردن بیشتر می‌شود. اغلب اوقات گروهی از این افراد می‌توانند از راه‌های قانونی و از طریق سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌های کشور مقصد مهاجرت کنند اما دیگر افراد به دلیل شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مجبور به ترک ناخواسته وطن خودشان می‌شوند. به این افراد عموما پناهنده می‌گویند. از آن جایی که کانادا به دلیل فرصت‌های شغلی که فراهم می‌کند، محبوب‌ترین کشور برای مهاجرت و پناهندگی است، اکثر افراد این کشور را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب می‌کنند. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید در این مقاله درباره صفر تا صد پناهندگی صحبت کرده‌ایم و همچنین درمورد پاسپورت خاکستری کانادا و نحوه اخذ آن نیز اطلاعات بیشتری گفته‌ایم.

مهاجرت به کانادا

پناهندگی چیست؟

معمولا زمانی فرد، پناهنده محسوب می‌شود که بدون گذراندن مراحل قانونی مهاجرت به کشور مقصد سفر کند. این افراد معمولا از راه‌های غیرقانونی از کشور خود خارج می‌شوند یا به دلیل مسافرت گردشگری به کشور مقصد سفر می‌کنند و سپس درخواست پناهندگی می‌دهند و با درخواست پناهندگی درصورتی موافقت می‌شود که دولت کشور مقصد در جریان درست قصد شما از پناهندگی باشند. مثلا اگر شما در کشور خود در جریان مسائل سیاسی و اقتصادی دچار مشکلات قانونی نظیر ممنوعیت خروج، بازداشت و تهدید شدید می‌توانید از این مسئله به‌عنوان یک هدف برای پناهندگی استفاده کنید.

اکنون که با مفهوم پناهندگی آشنا شدید بهتر است درمورد راه‌های پناهندگی صحبت کنیم.

چگونه می‌توان پناهنده کشور کانادا شد؟

قبل از جواب دادن به این سوال مهم، باید به این سوال جواب بدهیم که چه کسانی واجد شرایط پناهندگی این کشور هستند.

شما واجد شرایط پناهندگی هستید اگر:

 • شهروند کشوری هستید که از شما به عنوان یک شهروند حمایت نمی‌کند.
 • شما در کشور خودتان از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در معرض خطر هستید و از نظر مالی و جانی تهدید می‌شوید. مثلا اگر کشور شما در موقعیت جنگ قرار دارد یا شما از طرف دولت درحال تهدید به مرگ و بازداشت به دلیل مسائل سیاسی هستید، می‌توانید درخواست پناهندگی بدهید و احتمال زیاد با موفقیت صد در صدی دولت این کشور مواجه شوید.

توجه داشته باشید که درصورتی که به این کشور درخواست پناهندگی دادید ولی دلایل روشن و منطقی نداشتید، به احتمال قوی درخواست شما رد یا ملقی می‌شود. همچنین اگر از کشور دیگری درخواست دارید که از همه لحاظ از شما به عنوان یک شهروند حمایت می‌کند نمی‌توانید در کشور کانادا پناهنده شوید. برای مثال اگر درخواست مهاجرت و پناهندگی شما از سوی کشور آلمان مورد بررسی قرار گرفته شده باشد و درنهایت با آن موافقت شده باشد، نمی‌توانید در کشور کانادا اقامت کنید.

مزایا و معایب پناهندگی در کانادا

مزایا

دولت کانادا حمایت‌هایی از پناهندگان انجام می‌دهد که هر شخص پناهنده‌ای می‌تواند از این حمایت‌ها بهره ببرد. معمولاً دولت این کشور به مدت یک سال از شما حمایت می‌کند تا به شرایط مطلوب زندگی برسید. بعد از این مدت شما مسئول زندگی خود خواهید بود و باید تلاش کنید.

معمولاً برخی از سازمان‌ها در این کشور به شما در فراگیری زبان رسمی، فرهنگ و قوانین کانادا کمک خواهند کرد. بعد از مدت زمانی دولت کانادا به شما کمک خواهد کرد تا کار کنید و بتوانید استقلال مالی داشته باشید. معمولاً بعد از مدتی و زمانی که سروسامان گرفتید می‌توانید برای خانواده و دوستان خود در کشور خود پول بفرستید البته معمولاً برای این کار باید مدت زمان بیشتری کار کنید تا بتوانید پول بیشتری به دست بیاورید.

بعد از مدتی فرزندان شما و با تأیید دولت این کشور می‌توانند شروع به تحصیل کنند. معمولاً تا سن 16 سالگی درس خواندن و تحصیل در این کشور امریکای شمالی رایگان است و تنها در دوران دانشگاه باید مقداری شهریه بپردازید. در بدو ورود به این کشور و گرفتن پناهندگی شما می‌توانید تا زمانی که بیمه داشته باشید از خدمات اولیه بهداشتی در این کشور بهره‌مند شوید. معمولاً بعد از سه ماه شما می‌توانید درخواست بیمه سلامت و بهداشت کنید.

اگر در طول پناهندگی شما، مشکلی پیش بیاید و یا مورد بی مهری و آزار قرار بگیرید می‌توانید از طرق مختلف با اداره مهاجرت و پناهندگی این کشور تماس بگیرید و مشکلات خود را مطرح کنید.

معایب

از مهم‌ترین معایب پناهندگی کانادا و سایر کشورها می‌توان به مسیر سخت آن برای گرفتن اقامت و پناهنده شدن اشاره کرد. معمولاً این مسیر، پر استرس و خطرناک است. بسیاری از افراد به صورت قاچاقی به این کشور مهاجرت می‌کنند و درخواست پناهندگی می‌دهند این موضوع می‌تواند باعث از بین رفتن ثروت و حتی از دست جانشان شود.

برخی از افراد با ادعاهای دروغین سعی می‌کنند تا درخواست پناهندگی خود را ثبت کنند. این موضوع باعث می‌شود تا در صورت تشخیص دروغ بودن ادعای آن‌ها از این کشور دیپورت شوند و حتی ویزای قانونی در آینده هم به آن‌ها داده نشود. معمولاً برای مدت‌های مشخصی پناهندگان در کمپ‌هایی نگهداری می‌شوند که زندگی در آن‌ها می‌تواند سخت باشد.  افرادی که به این کشور پناهنده می‌شوند تا مدت‌های مشخصی اجازه کار ندارند و حتی تا مدت‌های مشخصی هم نمی‌توانند تحصیل کنند.

انواع پناهندگی

پناهندگان معمولا به دلایل مشخص و مهمی درخواست می‌دهند. این دلایل عموما برای دولت کانادا و اصولا کشورهای عضو حقوق بشر مهم است و به همین دلیل با این درخواست‌ها بیشتر موافقت می‌کنند:

 1. پناهندگی سیاسی: پناهندگان سیاسی شایع‌ترین افراد پناهنده در جهان هستند. این افراد عموما از نظر سیاسی در کشور خودشان دچار مشکل شده‌اند. برای مثال اگر فردی در کشور خود در گروه و حذب خاص سیاسی عضو و مشغول به فعالیت هست که از نظر روحی و روانی، جسمی و مالی دچار تهدید از دیگر گروه‌ها و دولت کشور خودش است، می‌تواند برای پناهندگی به کشور کانادا درخواست بدهد.
 2. پناهندگی اجتماعی: این نوع افراد معمولا از کشورهایی درخواست پناهندگی می‌شوند که دچار جنگ و قحطی هستند و جان آن‌ها از این نظر در معرض خطر است. البته که باید خاطر نشان کنیم افرادی که از نظر نژادی و ملیتی در کشور خود دچار آزار می‌شوند نیز درخواست پناهندگی می‌دهند.
 3. پناهندگی جنسی: افرادی که دچار تفکرات جنسی متفاوت با اکثریت جامعه هستند مثلا عضو جامعه LGBTQI هستند و به نوعی از امکانات رفاهی و اجتماعی در سطح جامعه خود محدود و طرد می‌شوند، به کشورهایی نظیر ترکیه، آلمان و کانادا درخواست پناهندگی می‌دهند.
 4. پناهندگی مذهبی: اگر فردی به یک دین مخالف دین اکثریت جامعه باور داشته باشد یا به تازگی روی آورده باشد معمولا از نظر اجتماعی دچار محدودیت می‌شود. حتی در اکثر اوقات دین او باعث به خطر افتادن جان و زندگی او می‌شود، در این صورت کشور کانادا می‌تواند یکی از بهترین میزبان‌ها برای قبول درخواست پناهندگی وی باشد.

روش‌های پناهنده شدن در کانادا

به طور معمول دو راه برای مهاجرت و پناهندگی به این کشور وجود دارد:

راه اول: شما می‌توانید در همان بدو ورود به کانادا درخواستی تنظیم کنید و تقاضای پناهنده شدن بدهید. درخواست حقوقی شما می‌تواند در فرودگاه و یا هر کدام از مرزهای آبی و زمینی این کشور صورت بپذیرد.

راه دوم: یکی دیگر از راه‌های درخواست پناهندگی کانادا، ثبت درخواست بعد از مستقر شدن در این کشور است. شما می‌توانید در دفاتر شهروندی و امور مهاجرتی کانادا درخواست خود را ثبت کنید تا به آن رسیدگی شود.

افرادی که در این دفاتر حضور دارند بدون دخالت دولت کانادا کار خود را انجام می‌دهند. زمانی که درخواست شما ثبت شد مسئولان قانونی بودن دعاوی شما را بررسی می‌کنند و در صورتی که درخواست پناهندگی شما قانونی باشد، مود موافقت قرار خواهد گرفت و به شما پناهندگی داده خواهد شد.

انواع پاسپورت کانادا

مراحل ثبت درخواست پناهندگی در کانادا

برای پناهنده شدن در کشور کانادا باید مراحلی را سپری کنید و مدارک لازم را تهیه کنید. در زیر مراحل و مدارک درخواست پناهندگی به این کشور را برای شما آورده‌ایم:

 • افرادی که قصد دارند به این کشور پناهنده شوند باید قبل از سفر برخی از معاینات پزشکی را انجام دهند. معمولاً این مخارج قبل از انجام سفر از سوی دولت کانادا به شخص و خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.
 • افرادی که قصد دارند به این کشور پناهنده شوند باید مدارکی مبنی بر عدم سو پیشینه تهیه کند و به همراه خود داشته باشند.
 • بعد از این معمولاً به مدارک دیگری نیاز نخواهید داشت و مسئولان مربوطه تمامی مدارک شما را بررسی خواهند کرد. البته هر مدرکی که نیاز باشد باید در اختیار آن‌ها قرار دهید.
 • بعد از انجام این مراحل در صورتی که پذیرفته شوید می‌توانید به کشور کانادا سفر کنید. در صورتی که مدارک معتبر به مانند پاسپورت و سایر مدارک را نداشته باشید، کانادا یک مدرک به شما خواهد داد تا بتوانید به این کشور سفر کنید.
 • زمانی که فرد به این کشور رسید باید درخواست پناهندگی خود را با مأمورین مطرح کند. این درخواست توسط مقامات رسمی بررسی خواهد شد.
 • فرد پناهنده باید دلایلی که قصد پناهنده شدن به کانادا دارد را مطرح نماید. با بررسی مدارک به مانند شناسنامه، پاسپورت، گواهی رانندگی و … درخواست وی را بررسی می‌کنند.
 • اگر با درخواست وی موافقت شود می‌تواند در کانادا پناهنده شود در غیر این صورت باید کانادا را ترک کند.

پس از آن که درمورد پناهندگی و انواع آن صحبت کردیم، بهتر است درمورد موضوع اصلی این مقاله اطلاعاتی به شما بدهیم.

حتما می‌دانید که اگر قصد مهاجرت به کشوری را داشته باشید یا حتی بخواهید برای گردشگری به آن کشور سفر کنید باید ابتدا از مراکز مربوطه در محل اقامتتان پاسپورت معتبری را دریافت کنید و سپس برای انجام مراحل سفر خود اقدام کنید اما آیا تاکنون می‌دانستید که گذرنامه شما بسته به نوع و هدف سفر شما دارای انواع مختلفی است؟ در ادامه این مقاله درمورد این موضوع بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

انواع پاسپورت

 • پاسپورت آبی: این نوع پاسپورت در واقع به منزله مدرک مسافرتی مقبول برای پناهندگان صادر می‌شود.
 • پاسپورت خاکستری: این پاسپورت عموما به منزله سندی برای مسافرت و مهاجرت افراد بدون ملیت و کشور صادر می‌شود.
 • پاسپورت قهوه‌ای: این پاسپورت برای همه مسافران و مهاجران صادر می‌شود.

در ادامه این مطلب بیشتر به موضوع پاسپورت خاکستری کانادا می‌پردازیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پاسپورت خاکستری کانادا

عموما بعضی افرادی که به هردلیلی با درخواست مهاجرت و یا پناهندگی آن‌ها موافقت نمی‌شود، با از بین بردن پاسپورت کشور مبدا و مدارک هویتی خودشان، خود را فردی بدون ملیت و کشور می‌خوانند. در این صورت یک کشوری باید آن‌ها را به عنوان شهروند قبول کند. به همین خاطر آن کشور پاسپورتی را تحت عنوان پاسپورت خاکستری صادر می‌کند که تنها مدرکی برای مسافرت وی در آن کشور است. البته لازم است که بگوییم بعضی از شهروندان یک کشور که به دلایل سیاسی، اجتماعی و غیره دچار ممنوعیت خروج از کشور می‌شوند اما تحت حمایت فرعی دولت قرار می‌گیرند نیز پاسپورت خاکستری را دریافت می‌کنند.

برای این که پاسپورت خاکستری کانادا را داشته باشید، فقط کافی است خود را یک فرد بدون ملیت و کشور بخوانید و سپس درخواست پناهندگی به کشور کانادا بدهید. در این صورت با داشتن دلایل منطقی و درست احتمال صدور پاسپورت خاکستری و پناهندگی شما افزایش می‌یابد.

بهتر است که بدانید پاسپورت خاکستری کانادا بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که به هر دلیل قادر به اخذ پاسپورت آبی کشور کانادا نیستند. همانطور که در پیش‌تر اشاره شد، پاسپورت آبی کانادا به منظور سندی برای موافقت با پناهندگی فرد صادر می‌شود و اگر شما جزو کسانی باشید که می‌توانید با دلایل روشن و منطقی پناهندگی کشور کانادا را اخذ کنید، نیازی به اخذ پاسپورت خاکستری ندارید چون مراحل اخذ پاسپورت خاکستری کانادا با دشواری‌های بسیاری همراه هست و بیشتر برای افرادی پیشنهاد می‌شود که راه چاره‌ای جز آن ندارند.

چگونگی اخذ پناهندگی کشور کانادا

باید بدانید که کشور کانادا بالاترین رتبه اعتبار را در بین پاسپورت‌های سراسر جهان دارد. ارزش بالای گذرنامه کانادا به این دلیل است که دارندگان این پاسپورت به راحتی می‌توانند به 78 کشور جهان مانند آلمان، انگلیس؛ ایتالیا، آمریکا و غیره سفر کنند. به همین دلیل نیز هرساله تعداد بسیار بالایی از مهاجران و پناهندگان را می‌پذیرد. اگر شما قصد پناهندگی به این کشور را دارید، این مطلب حتما کمکتان می‌کند.

دولت کانادا برای درخواست پناهندگی دو راه پیش رویتان قرار می‌دهد:

1-درخواست پناهندگی در مرز کشور کانادا

راه اول این است که شما در مرز کانادا درخواست پناهندگی بدهید. برای این کار ابتدا باید در مرز کانادا در مصاحبه‌ای که به همین منظور صورت می‌گیرد شرکت کنید. در این مصاحبه که به زبان انگلیسی انجام می‌شود شما باید دلایل روشنی از هدف پناهندگی خود مطرح کنید که آفیسر را تحت تاثیر قرار دهد. سپس باید فرم‌های مربوطه‌ را تکمیل کنید و طی 15 روز آن‌ها را به بوردهای مربوط به مهاجرت و پناهندگی کشور کانادا تحویل دهید. پس از آن جلسه‌ای مبنی بر شورای تصمیم گیری برگزار می‌شود، در این جلسه تمامی پرونده‌های مربوط به کسانی که درخواست داده‌اند همراه با دلایلی که ذکر کرده‌اند بررسی می‌شود. شما در این جلسه باید مدارک و اسنادی مربوط به دلایلتان را به آفیسرها نشان دهید. این مدارک و شواهد باید دارای اعتبار، دقیق و حقیقی باشد و باید پیش از ده روز از جلسه آماده شود. پس از ارائه مدارک خود فقط 45 تا 60 دقیقه برای صدور نتیجه زمان لازم است و در نهایت با درخواست مهاجرت شما موافقت می‌شود و یا آن را رد می‌کنند.

2- درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت و پناهندگی کشور کانادا

و اما راه دومی که کشور کانادا در پیش رویتان قرار می‌دهد این است که درخواست پناهندگی خود را به IRCC یا سازمان مهاجرت و پناهندگی اتباع خارجی ارسال کنید. شما می‌توانید برای انجام مراحل به اداره سازمان مهاجرت و پناهندگی مراجعه کنید و یا به صورت اینترنتی فرم‌های مربوطه را دریافت کنید. پس از آن فرم‌ها را با دقت تکمیل کنید و ارائه دهید. اکنون باید طی یک جلسه صلاحیت درخواست پناهندگی شما بررسی شود. اعلام نتیجه صلاحیت درخواست شما پس از 30 الی 60 روز تایید می‌شود و در نهایت یک تاریخ بررسی برایتان در نظر گرفته می‌شود که شما باید تا ده روز قبل از برگزاری جلسه شواهد و مدارک خود را آماده کنید و در زمان مقرر شده آن‌ها را ارائه دهید. سپس باید یک الی دو ماه منتظر اعلام نتیجه بمانید.

بهترین راه آسان ترین راه نیست

افرادی که قصد پناهندگی در کشور کانادا را دارند معمولا از روش‌های غیرقانونی مانند قاچاق از راه‌های آبی و زمینی به کشور کانادا سفر می‌کنند. این راه‌ها کاملا ناامن هستند و ممکن است طی انجام این سفر بازداشت و دیپورت شوید یا از نظر جانی دچار خطر شوید پس بهتر است قبل از تصمیم گیری برای انجام مراحل پناهندگی از صفر تا صد آن کاملا اطلاع داشته باشید.

بهترین راه حل این است که ابتدا ویزای توریستی و گردشگری بگیرید. برای این کار به کنسولگری و سفارت خانه کانادا و در کشور خودتان مراجعه کنید و درخواست ویزای گردشگری بدهید. معمولا پس از ارائه مدارک خود و مصاحبه با آفیسر کمتر از دو ماه ویزای شما صادر می‌شود. مدت زمان ویزای گردشگری معمولا بین یک الی سه ماه است، پس از آن می‌توانید با ارائه مدارک و شواهد، درخواست خود را مبنی بر پناهندگی به کشور کانادا اعلام کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای سهولت در پروسه پناهندگی، زبان خود را که می‌تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد، کامل کنید.

پس از این که با درخواست پناهندگی شما موافقت شد، می‌توانید در کشور کانادا محل اقامتی را برای سکونت خود تهیه کنید. جالب است که بدانید برخلاف خیلی از کشورها، کانادا هیچ کمپ پناهجویی ندارد و لازم نیست مدتی را در کمپ‌های ناامن پناهجویی سپری کنید. یکی از مزایای مهم کشور کانادا این است که هر پناهجویی که با درخواست پناهندگی‌اش موافقت می‌شود دارای یک اسپانسر است. این اسپانسر تا زمانی که فرد پناهجو بتواند از پس هزینه‌های خود بربیاید، برای او مسکن تهیه می‌کند و هزینه‌های پناهندگی او را متقبل می‌شود.

هزینه پناهندگی در کشور کانادا

از مزایای دیگر کشور کانادا این است که تمامی مخارج پناهجو تا یک سال برعهده دولت و اسپانسر او هست. در این مدت تمامی هزینه‌ها اعم از مسکن، پوشاک، خوراک، سلامت افراد و تحصیل رایگان است و پس از آن فرد باید تحصیلات خود را تکمیل کند یا کار پیدا کند. اگر به هردلیلی نتوانید از پس مخارج خود بربیایید، زبان نیاموزید و کاری نداشته باشید، دولت کانادا شما را دیپورت می‌کند که در این صورت باید شما در زمان محدودی به کشور خود بازگردید.

البته باید بدانید که اگر می‌خواهید برای پناهندگی اقدام کنید، تمامی هزینه‌های حمل و نقل و تهیه مدارکتان به عهده خودتان می‌باشد و تنها درصورتی که در کشور کانادا پناهنده محسوب شوید، می‌توانید از امکانات رفاهی و رایگان این کشور استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که موارد زیر می‌تواند احتمال رد شدن درخواست شما را افزایش بدهد:

 • اگر دلایل واضح و روشنی را همراه با مدارکی که از نظر حقیقی و حقوقی دارای اعتبار باشند را به دولت کانادا ارائه ندهید.
 • اگر در هر صورتی دولت کانادا فرض کند شما قصد فریب آن‌ها را دارید.
 • اگر برای دولت کانادا خطرهایی را از نظر سیاسی و اقتصادی ایجاد کنید.

 

مزایا و معایب پناهندگی در کانادا

معایب و مزایای پناهندگی در کشور کانادا

پناهندگی در هر کشوری دارای مزایا و معایب بسیاری است اما باید بدانید که کشور کانادا معایب پناهندگی کمتری به نسبت دیگر کشورها دارد. از معایب پناهندگی در این کشور می‌توان به سفر از راه‌های غیرقانونی و قاچاق اشاره کرد که خطر مرگ را برای پناهجویان به همراه دارد. پس از آن وقتی پناهجویان موفق می‌شوند که به کشور کانادا سفر کنند اگر ادعای بی اساس یا توانایی اثبات ادعاها و ارائه مدارک خود را نداشته باشند شانس کمی برای موافقت با درخواست پناهندگی از سوی دولت کانادا خواهند داشت و اگر تصمیم به اقامت به صورت غیرقانونی در این کشور داشته باشند، با برخوردی نامناسب از سوی دولت مواجه می‌شوند. حتی باید در نظر داشته باشید که درصورت موافقت با درخواست شما ممکن است خیلی دیرتر از زمانی که فکر می‌کنید به درجات رفاهی یک شهروند درجه یک کانادایی برسید.

اما در کنار معایبی که در بالا اشاره کردیم، پناهندگی در این کشور مزایای زیادی به همراه خود دارد. شما شانس زندگی و تحصیل در یکی از کشورهای درحال توسعه از نظر اقتصادی و سیاسی را خواهید داشت. کشوری که از همه لحاظ از شما حمایت می‌کند و به شما امنیت می‌دهد تا در شرایط ضروری از حقوق و منافع شما حفاظت کند. پس از موافقت با پناهندگی از حمایت‌های مالی دولت و حامیان بهره‌مند می‌شوید که به شما امکان سکونت و رفاه قابل توجهی می‌دهد. شما می‌توانید از امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی بالایی استفاده کنید. هزینه‌های پزشکی شما در مقایسه با شهروندان کانادایی 10 درصد کمتر خواهد بود و حتی اگر تسلط کافی بر زبان انگلیسی یا فرانسوی نداشته باشید، این کشور امکانات خود را با بهترین خدمات و مناسب‌ترین برخورد به شما اهدا می‌کند. درصورت موافقت با پناهندگی می‌توانید درخواست بدهید که افراد درجه یک خانواده‌تان اعم از همسر، فرزند، پدر و مادر، برادر و خواهرتان برای دیدار با شما دعوت شوند.

سخن پایانی

در پایان بهتر است نگاهی کوتاه به مطالبی که در بالا ذکر کردیم، داشته باشیم. کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد برای پناهندگی در جهان است. این کشور با در نظر گرفتن امکانات و خدمات رفاهی به یکی از محبوب‌ترین کشورها در سراسر جهان تبدیل شده است. همچنین پاسپورت این کشور جزو معتبرترین پاسپورت‌ها در سطح جهان است. در این مقاله توضیح دادیم که اگر قصد پناهندگی به کشور کانادا را دارید باید ابتدا دلایل روشنی را به دولت کانادا ارائه دهید. این دلایل می‌تواند از نظر سیاسی، اجتماعی و نژادی پروسه درخواست شما را از دیگر پناهجویان متمایز کند. در این صورت شما باید به کشور کانادا سفر کنید و طی مراحلی که در این مقاله ذکر کردیم، درخواست پناهندگی خود را ارائه دهید و پس از موافقت با آن می‌توانید بدون آن که در کمپ پناهندگان سکونت داشته باشید، از امکاناتی که این کشور برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید