لوگو صبا ویزا
کارآرفینی در کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای کارآفرینی کانادا و جزئیات ثبت نام در آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در جهان است که میلیون‌ها مهاجر را در خود جای داده است. به همین علت تعداد زیادی از ایرانیان نیز دوست دارند که به این کشور توسعه یافته مهاجرت کنند. ویزای کارآفرینی کانادا یکی از راه‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید وارد کانادا شوید. به طور قطع گرفتن این نوع از ویزا نیز مراحل خاص خود را دارد که باید همه آن‌ها را با دقت کامل پشت سر بگذارید. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، در این مطلب قصد داریم تا به صورت کامل با ویزای کارآفرینی کانادا و نحوه اخذ آن آشنایی پیدا کنیم پس حتما تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست عناوین

مزایای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا

 دلایل زیادی برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا وجود دارد که هر کدام از آن‌ها اهمیت خاص خود را دارند. امروزه بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به کانادا هستند و راه‌های زیادی را برای این کار امتحان می‌کنند. خوشبختانه این نوع از ویزا مزایای زیادی را برای دارنده آن فراهم می‌کند. وضعیت اقتصادی کانادا در شرایط بسیار خوبی قرار دارد که یک ثبات اقتصادی عالی را به وجود آورده است. به طور قطع کارآفرینی در چنین فضایی می‌تواند درصد موفقیت بالایی را برای شما فراهم کند.

همچنین سطح رفاه اجتماعی عالی کانادا سبب شده است که تعداد متقاضیان برای این نوع از ویزا افزایش زیادی پیدا کند. خوشبختانه میزان مالیات در کشور کانادا پایین است و بخش زیادی از سود کسب‌وکارها را به راحتی سیو می‌کنید. همچنین نباید فراموش کرد که هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار نیز بسیار مناسب است و شرایط بی‌نظیری را برای بیزینس‌های مختلف فراهم می‌کند. در کشور کانادا شما با ایجاد یک بیزینس موفق رفاه خود و خانواده را به نحو احسن فراهم خواهید کرد.

ویزای کارآفرینی کانادا

وضعیت بازار کار در کانادا برای شروع کارآفرینی

برای اینکه بتوانیم شناخت درستی از کانادا داشته باشیم، باید در ابتدا وضعیت بازار کار آن را به طور دقیق بررسی کنیم. آمارها نشان می‌دهد که در کشور کانادا حدود ۱۸ میلیون نیروی کار به طور مداوم فعالیت می‌کند. شاید برای شما جالب باشد که یک چهارم این فراد را مهاجران تشکیل می‌دهند. در حال حاضر مشاغل زیادی در کانادا نیاز به نیروی جدید دارد که دولت کانادا تلاش می‌کند این نیروها را به بهترین شکل ممکن به خدمت بگیرد.

گفتنی است که دولت کانادا یک لیست با نام NOC مشخص می‌کند که در آن اسامی شغل‌هایی که در بازار کار موجود هستند آورده می‌شود. در حال حاضر برخی از گروه‌های شغلی نسبت به سایر موارد طرفداران بیشتری دارند که باید نسبت به آن‌ها توجه کافی داشته باشید. برخی از حوزه‌های کاری پر رونق شامل موارد زیر هستند.

 • بازاریابی و فروش
 • امور تدارکاتی و فنی
 • فناوری اطلاعات IT
 • امور حسابداری و مالی
 • امور اداری
 • مشاغل حوزه سلامت مانند پزشکی و پرستاری
 • مشاغل مربوط به تولید
 • مهندسی در شاخه‌های مختلف

همانطور که می‌بینید کشور کانادا در بخش‌های مختلف نیاز به توسعه اقتصادی دارد. به همین علت از کارآفرینان استقبال زیادی می‌کند تا بتوانند فرصت‌های شغلی جدید را به وجود آورند. کارآفرینان ایرانی متقاضی مهاجرت به کانادا نیز می‌توانند با ایجاد کسب‌وکار و کارآفرینی شرایط دریافت ویزا را برای خود فراهم کنند.

چه کسانی می‌توانند ویزای کارآفرینی کانادا را بگیرند؟

به طور قطع کارآفرینی کردن نیاز به سرمایه و مهارت زیادی دارد. به همین علت اداره مهاجرت کانادا شرایط خاصی را برای کسانی که می‌خواهند ویزای کارآفرینی بگیرند تعریف کرده است. به همین علت شما هم می‌توانید که با آماده‌سازی شرایط خود برای دریافت این ویزا آماده شوید. داشتن یک بیزینس پلن دقیق و حرفه‌ای در چنین شرایطی بسیار مهم است که باید به نحو احسن تدوین شود. در لیست زیر موارد لازم برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا عنوان خواهد شد.

 • ارائه دقیق و حرفه‌ای بیزینس پلن
 • اخذ نامه ساپورت از یک سازمان حامی
 • داشتن مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسوی
 • اثبات تمکن مالی
 • اشغالزایی مفید و اثبات‌شده در کانادا
 • داشتن سابقه ۲ ساله در مدیریت کسب‌وکار

همانطور که مشاهده می‌کنید شرایط مختلفی برای گرفتن این نوع از ویزا وجود دارد. به همین علت شما باید تمامی زمینه‌های لازم را برای اخذ ویزا به وجود بیاورید. در  صورتی که شخصی بتواند شرایط گفته شده را احراز کند، اخذ ویزا برای او کار سختی نخواهد بود.

اهمیت برنامه‌های استانی کارآفرینی در کانادا

کانادا یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای جهان است که این موضوع در قوانین آن نیز به خوبی واضح و مشخص است. در حال حاضر برنامه‌های کارآفرینی در این کشور با توجه به نوع استان متفاوت خواهد بود. در واقع هر استان سعی می‌کند که به صورت مستقل برنامه‌های کاری خود را پیش ببرد. اگر شما قصد مهاجرت به استان خاصی مانند انتاریو را دارید، قبل از هر چیز باید در مرحله اول شرایط کاری این استان و قوانین مربوط به آن را بررسی کنید. به همین علت باید شرایط دریافت ویزای کارآفرین کانادا را در استان‌های مختلف این کشور تحلیل کرد.

طرح کارآفرینی بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا سعی می‌کند که در شهرهای کوچک فرصت‌های شغلی زیادی را به وجود بیاورد. در این برنامه کارآفرین باید در یکی از شهرهای کوچک کمتر از ۷۵ هزار نفر کارآفرینی انجام دهد. در صورتی که شخصی بتواند این کار را به صورت موفقیت‌آمیز انجام دهد، ویزای کارآفرینی کانادا را به صورت ۲ ساله دریافت می‌کند. همچنین در ادامه چنین شخصی می‌تواند شرایط اقامت دائم کانادا را نیز برای خود ایجاد کند. برای استفاده از طرح کارآفرینی بریتیش کلمبیا باید شرایط زیر را دارا باشید.

 1. داشتن سابقه مدیریتی ۳ ساله در کسب‌وکار
 2. داشتن مالکیت ۵۱ درصدی کسب‌وکار
 3. اشتغال‌زایی برای شهروندان کانادا
 4. مدرک زبان معتبر با نمره حداقل CLB4
 5. داشتن دارایی ۶۰۰ هزار دلار کانادا

طرح کارآفرینی استان نیوبرانزویک کانادا

اخذ ویزای کارآفرینی کانادا در طرح‌های استان نیوبرانویک مزیت ویژه‌ای به همراه دارد که افراد زیادی را تشویق به استفاده از آن کرده است. در صورتی که کسی بتواند در این طرح پذیرفته شود، به طور مستقیم اقامت دائمی کانادا به او داده خواهد شد. این در حالی است که در سایر طرح‌ها چنین چیزی دیده نمی‌شود. ذکر این نکته ضروری است که در این طرح فرد باید یک ودیعه به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کانادا را پرداخت کند. این مبلغ در اصل به عنوان ضمانت اجرای بیزینس پلن دریافت می‌گردد تا همه مراحل به صورت دقیق و حساب شده جلو برود. شرایط شرکت در این برنامه کار‌آفرینی در ادامه آورده می‌شود.

 • محدودیت سنی ۲۲ تا ۵۵ سال
 • مدرک کاردانی
 • مدرک زبان CLB5
 • برخورداری از بیزینس پلن
 • دارایی ۶۰۰ هزار دلار کانادا
 • ۳ سال سابقه مدیریتی

طرح کارآفرینی نوااسکوشیا

در صورتی که به دنبال یکی از روش‌های کم‌هزینه برای مهاجرت کارآفرینی به کانادا هستید، طرح استانی نوااسکوشیا برای شما بسیار مناسب خواهد بود. برای شرکت کردن در این طرح شما فقط به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز دارید که تامین آن به آسانی انجام می‌شود. با توجه به ارزان بودن این طرح، بسیاری از ایرانیان نیز آن را ترجیح می‌دهند. در ادامه شروط مهم برای حضور در این طرح برای شما بیان خواهد شد.

 • سن حداقل ۲۱ سال تمام
 • میزان دارایی ۶۰۰ هزار دلار کانادا
 • داشتن CLB5
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن
 • سه سال سابقه موثر در مدیریت کسب‌وکار
 • سرمایه‌گذاری ۱۵۰ هزار دلاری

کارآفرینی در کانادا

برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان شرایط ویژه‌ای را برای طرح‌های کارآفرینی به وجود آورده است که شما هم می‌توانید از آن برای خود استفاده کنید. این طرح برای کسانی که در بازه سن ی ۲۰ تا ۵۴ سال قرار دارند بسیار مناسب است و شرایط بی‌نظیری را برای آن‌ها فراهم می‌کند. برای این کار شخص باید یک سفر توریستی کوتاه برود تا با وضعیت کلی منطقه آشنا شود. همچنین ۴ سال تجربه در زمینه‌های مربوط به کارآفرینی نیز لازم خواهد بود که باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی صورت بگیرد.

نکته مهم این است که داشتن مدرک معتبر زبان نیز در این بین اهمیت بسیار بالایی دارد. مدرک CLB4 یکی از ملزومات اساسی این طرح  است که حتما باید آن را به طور ویژه تهیه کنید. مقدار دارایی مورد نیاز برای طرح  استان ساسکاچوان برابر با  ۵۵۰ هزار دلار کانادا خواهد بود. به همین دلیل اگر به دنبال ویزای کارآفرینی کانادا با این طرح هستید، حتما باید خود را برای پرداخت مبلغ گفته شده آماده کنید. در این برنامه استانی شخص می‌تواند اقامت یکساله کاری دریافت کرده و سپس آن را به دائمی تغییر دهد.

طرح کارآفرینی استان اونتاریو

برنامه کارآفرینی اونتاریو یکی دیگر از مواردی است که می‌توان از آن استفاده کرد. برای شرکت کردن در این طرح فرد باید سابقه مدیریتی ۲ تا ۵ سال داشته باشد که البته باید در سطوح بالای مدیریتی باشد. همچنین  این سابقه ۲ ساله باید در ۵ سال گذشته قرار داشته باشد. همچنین مدرک زبان CLB4 نیز یکی از ملزومات مهمی است که شما حتما باید آ‌ن را کسب کنید. خوشبختانه این استان برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان محدودیت سنی خاصی قرار نداده است و همه افراد از این امکان ویژه برای خود برخوردار خواهند بود.

اگر فرد بخواهد برای سرمایه گذاری در کانادا و ایجاد بیزینس شهر تورنتو را انتخاب کند، باید ۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری کند. خوشبختانه این مبلغ در سایر نقاط استان اونتاریو برابر با ۲۰۰ هزار دلار کانادا خواهد بود. نکته مهم این است که سفر توریستی نیز جزو موارد اجباری این طرح است که فرد باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد. در برنامه کارآفرینی شهر تورنتو صاحب کسب‌وکار  حتما بای ۲ نفر را استخدام کند. این در حالی است که در سایر مناطق استان استخدام یک نفر نیز جوابگوی نیاز خواهد بود. ناگفته نماند که شما حتما باید صاحب یک سوم  بیزینس مورد نظر خود باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی کانادا از این طریق گرفته شود، اقامت دو ساله برای فرد صادر خواهد شد.

طرح کارآفرینی استان پرنس ادوارد

برای اینکه شما بتوانید ویزای کارآفرینی کانادا را دریافت کنید، این امکان را خواهید داشت که از طرح‌های کارآفرینی متعددی بهره ببرید. در حال حاضر طرح استانی پرنس ادوارد نمونه‌ای از این موارد است که شرایط آسان‌تری را برای مهاجرت به کانادا مهیا کرده است. برای استفاده از این طرح حتما باید سه سال سابقه مفید مدیریتی در ۵ سال اخیر داشته باشید. کسانی قادر به  استفاده از این طرح هستند که بین ۲۱ تا ۵۹ سال سن داشته باشند.

مدرک تحصیلی دیپلم برای تمامی کسانی که می‌خواهند از این طرح استفاده کنند ضروری است. ‌البته مهارت زبان نیز برای شرکت کردن در این برنامه بسیار حائز اهمیت است که باید شرایط مناسب آن را داشته باشید. آنچه که در این بین بیش از هر عامل دیگری اهمیت دارد میزان سرمایه‌گذاری است. در صورتی که شما مبلغ ۷۵ هزار دلار را داشته باشید می‌توانید از طرح کارآفرینی در این استان به نفع خود استفاده کنید. نکته مهم این است که گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا از این روش حدود ۸ تا ۱۰ ماه زمان می‌برد که باید خود را برای آن آماده کنید.

طرح کارآفرینی استان منیتوبا

اکنون که در حال بررسی طرح‌های کارآفرینی مختلف هستیم، بد نیست که نگاهی نیز به برنامه کارآفرینی منیتوبا داشته باشیم. در این طرح محدودیت سنی خاصی را شاهد نیستیم و افراد مختلف می‌توانند از این شرایط به سود خود استفاده کنند. نکته مهم این است که افراد بین ۲۵ تا ۴۹ سال امتیاز بهتری برای اخذ ویزا به دست می‌آورند که به هیچ عنوان نباید آن را فراموش کنید. همچنین مدرک زبان مورد نیاز برای این طرح  نیز CLB5 خواهد بود. داشتن سابقه مدیریتی سه ساله در پنج سال اخیر از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد.

همچنین قبل از سرمایه‌گذاری در این استان باید بازدید درست از آن به عمل بیاید. در صورتی که بخواهید در مرکز این استان سرمایه‌گذاری کنید، باید مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را برای این موضوع در نظر بگیرید. همچنین برای کارآفرینی کردن در شهرهای کوچک نیز مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کافی خواهد بود. فراموش نکنید که در این طرح حتما باید یک کانادایی استخدام شود. همچنین باید مالکیت ۳۳ درصد کسب‌وکار متعلق به درخواست دهنده باشد.  چنانچه تمامی این شرایط گفته شده را دارا هستید، حتما از طرح کارآفرینی استان منیتوبا برای خود استفاده کنید.

شاخص‌های اثرگذار بر روی کارآفرینی در کانادا

 کشور کانادا به دلیل شرایط اقتصادی مناسبی که دارد همواره مورد توجه مهاجران بوده است. این کشور نیز قوانین خود را به صورت ویژه برای مهاجران تدوین کرده است که ایرانیان نیز می‌توانند از این شرایط عالی به سود خود استفاده کنند. موارد مختلفی بر روی کارآفرینی در کانادا اثر می‌گذارد که هر کدام از آن‌ها باید به صورت جداگانه مورد تحلیل قرار بگیرند.

شاخص‌هایی همچون نرخ بیکاری، مالیات و تولید ناخالص ملی شاخص‌های مهم و اثرگذار هستند که تحلیل آن‌ها باید به شکل ویژه‌ای انجام  شود. شاید برای شما جالب باشد که نرخ تورم در کانادا حدود ۱ درصد است که ثبات اقتصادی کانادا را نشان می‌دهد. همچنین تولید ناخالص ملی این کشور حدو ۱۷۰۰ میلیارد دلار کانادا است. همچین نرخ بیکاری ۸ درصدی این کشور سبب شده است که گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا یک راه عالی برای مهاجران باشد.

بهترین زمینه کارآفرینی در کانادا چیست؟

با توجه به رشد اقتصادی بالای کشور کانادا، زمینه‌های کارآفرینی در آن به خوبی برای همه افراد فراهم شده  است. شما برای فعالیت بیزینسی در این کشور گزینه‌های زیادی را پیش روی خود خواهید داشت که باید با توجه به شرایط شخصی بهترین گزینه را انتخاب کنید. به طور کلی بررسی صنایع پیشرو و موفق کانادا می‌تواند شما را به یک تصمیم درست و عاقلانه برساند. به طور مثال صنعت نفت و گاز ۸ میلیارد سود را در سال ۲۰۲۲ میلادی ایجاد کرده است.

در نتیجه کسب‌وکارهای مربوط به نفت و گاز می‌توانند در کشور کانادا امکان رشد بسیار خوبی داشته باشند. صنعت املاک و مستغلات نیز در این کشور عملکرد فوق‌العاده‌ای را ثبت کرده است که سود ۵ میلیارد دلاری به خوبی این موضوع را ثابت می‌کند. ناگفته نماند که لوازم دارویی نیز در این کشور سود بسیار خوبی را در سال ۲۰۲۲ میلادی تجربه کرده‌اند. ناگفته نماند که خدمات مهندسی نیز از دیگر موارد مهم و تعیین‌کننده است که توانسته سود ۳ میلیارد دلاری را برای صاحبان کسب‌وکار مهندسی خلق کند.

کارآفرینی کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا با کارآفرینی

بسیاری از افراد بعد از اخذ ویزای کارآفرینی کانادا قصد دارند که اقامت دائم این کشور را به دست آورند. بدون شک کانادا به دلیل مزایای زیادی که دارد، یک کشور عالی برای اقامت دائمی خواهد بود. تا چند سال پیش اگر شما به شکل مستقیم در برخی از استان‌های کانادا کارآفرینی می‌کردید می‌توانستید اقامت دائم را بلافاصله دریافت کنید. این در حالی است که امروزه برخی از قوانین در این بخش با تغییرات اساسی روبرو شده است. در حال حاضر برنامه‌های کارآفرینی استان‌های مختلف منجر به صدور اقامت کاری یک یا دو ساله  می‌شوند. بعد از اینکه فرد توانست در این بازه زمانی بیزینس خود را در کانادا گسترش دهد، اقامت دائم کانادا به او داده خواهد شد.

خوشبختانه اگر دو سال از قامت دائمی شخص بگذرد، پاسپورت کانادا نیز برای شخص صادر می‌شود که یکی از معتبرترین پاسپورت‌ها در سراسر جهان است. ذکر این نکته ضروری است که اقامت دائم شامل حال فرزندان زیر ۲۲ سال و همسر نیز خواهد شد. در نتیجه کارآفرین می‌تواند خانواده خود را نیز در کنار خود داشته باشد و به فعالیت‌های تجاری مفید بپردازد. با توجه به موارد گفته شده، حتما برای گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید.

اهمیت بیزینس پلن در اخذ ویزای کارآفرینی کانادا

برای اینکه بتوانید نظر مثبت اداره مهاجرت کانادا را نسبت به خود جلب کنید، حتما باید یک طرح کسب‌وکار جذاب ارائه کنید که از هر نظر عالی باشد. بیزینس پلن طراحی شده باید دارای نوآوری زیادی بود  و بر اساس ظرفیت‌های موجود در کانادا نوشته شده باشد. فراموش نکنید که ایجاد یک بیزینس پلن حرفه‌ای در حقیقت یک تخصص ویژه است که شخص باید در این زمینه مهارت و تخصص کافی داشته باشد. همچنین امکان برونسپاری این مورد و سپردن آن به نیروهای کاربلد و متخصص وجود دارد. فراموش نکنید که اگر طرح تجاری نتواند کارشناسان مربوطه را قانع کند، طرح با ریجکت روبرو می‌شود.

ذکر این نکته ضروری است که درخواست‌های مربوط به ویزای کارآفرینی کانادا توسط افراد آگاه در این زمینه بررسی می‌شود. مطمئن باشید که حتی کوچک‌ترین مورد نیز از چشمان تیزبین این افراد پنهان نمی‌مانند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در بیزینس پلن بررسی می‌شود نحوه سوددهی کسب‌وکار است. در صورتی که شما بتوانید برای این مورد برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهید، قادر خواهید بود که نظر مثبت افسران صدور ویزا ر جلب کنید.

دریافت آسان ویزای کارآفرینی کانادا با صبا ویزا

اگر تا به حال دقت کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا تا چه اندازه حائز اهمیت است. با توجه به اینکه  مراحل زیادی برای صدور ویزا وجود دارد، انجام همه کارها و آماده‌سازی مدارک سختی‌های زیادی به همراه دارد. به همین علت بهترین کار ممکن این است که دریافت ویزا را به یک تیم حرفه‌ای و کاربلد بسپارید که از هر نظر امتحان خود را به خوبی پس داده است. گروه صبا ویزا مدت‌هاست که در زمینه اخذ ویزای کشورهای مختلف فعالیت می‌کند.

این موسسه مهاجرتی تا امروز توانسته بیش از ۹۷ درصد مهاجرت قانونی موفق را ثبت کند. این آمار فوق‌العاده نشان‌دهنده آن است که این موسسه می‌تواند در کمترین زمان ممکن مراحل دریافت ویزا را پشت سر گذاشته و امور مهاجرتی شما را پیش ببرد. وقتی که کار خود را به صبا ویزا سپردید، با خیال راحت چمدان‌های خود را ببندید و برای یک مهاجرت عالی آماده شوید.

فراموش نکنید که امروزه پیشبرد اهداف تجاری در کانادا می‌تواند سودهای بی‌نظیری را برای شما ایجاد کند. پس حتما با کمک گرفتن از صبا ویزا زمینه ایجاد یک کسب‌وکار بی‌نظیر را در کانادا به وجود بیاورید و از این موضوع بیشترین لذت ممکن را ببرید. زندگی باکیفیت در کانادا حق شماست که تیم حرفه‌ای صباویزا در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا به روش‌های مختلف مانند ثبت شرکت و کارآفرینی می‌تواند به اخذ اقامت دائم این کشور منجر شود. با توجه به اینکه کانادا کشور مهاجرپذیر با شرایط اقتصادی و رفاه بالای زندگی است، در این مقاله به شرایط کارآفرینی در کانادا و اقامت از طریق کارآفرینی در کانادا می‌پردازیم. پس اگر مایلید برای این شیوه مهاجرتی اقدام کنید، برای کسب اطلاعات تکمیلی تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 کارآفرینی در کانادا

برنامه مهاجرت کاآفرینی در کانادا یکی از برنامه‌های مهاجرت استانی این کشور است. بنابراین متقاضیان برای تشکیل پرونده باید از طریق اداره مهاجرت استانی که برای کارآفرینی انتخاب کرده‌اند، اقدام کنند. این روش مزایای بیشماری برای متقاضیان خارجی داشته و به همین دلیل نیز بین مهاجران از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از مهمترین مزایای مهاجرت از طریق کارآفرینی در کانادا، دریافت اقامت دائم این کشور است. از طرفی متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان خود را نیز همراه ببرد.

کارآفرینی در کاناداشرایط اصلی برای تأیید صلاحیت متقاضی برای کارآفرینی در کانادا چیست؟

کارآفرینی در کانادا و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی روشی خاص است و بنابراین دور از انتظار نیست که شرایط متفاوتی نیز در مقایسه با دیگر روش‌های مهاجرتی داشته باشد. مهمترین شرط برای تأیید صلاحیت متقاضی به عنوان یک کارآفرین، سرمایه اولیه کافی و همین‌طور ارائه طرح تجاری قوی و سودآور برای اقتصاد کانادا است.

نکته مهم دیگر در مورد شرایط صلاحیت کارآفرینی در کانادا برای متقاضیان ایرانی شامل مصاحبه‌ای است که در آن باید انگیزه خود از راه‌اندازی کسب و کاری جدید را به همراه جزئیات کامل طرح تجاری، بیان کنید. در این مصاحبه باید از میزان سرمایه گذاری اولیه خود نیز اطلاعات کاملی ارائه دهید.

از دیگر شروط پذیرش در این طرح و دریافت اقامت از طریق کارآفرینی، داشتن سوابق مدیریتی متقاضی است. البته هر استان کانادا ممکن است با توجه به شرایط اقتصادی و تجاری خود، شرایط متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا کانادا یکی از محبوب‌ترین روش‌های کارآفرینی در کانادا است.

شرایط اولیه برای کارآفرینی در کانادا

 • داشتن حداقل 2 سال سابقه مدیریتی
 • ارائه طرح تجاری یا بیزنس پلن
 • سرمایه اولیه لازم برای کارآفرینی در استان مورد نظر
 • استخدام حداقل 1 شهروند کانادایی
 • محدودیت سنی 21 تا 59 سال
 • کسب حداقل 35 امتیاز از 200 امتیاز

معیارهای اقتصادی و تجاری مهم برای کارآفرینی در کانادا و اقامت کانادا از طریق کارآفرینی چیست؟

به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه‌ گذار برای کارآفرینی در کانادا باید معیارهای اقتصادی و تجاری این کشور را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. از جمله مهمترین معیارها و استاندارها برای سرمایه گذاری در کانادا به شرح زیر هستند:

 • نرخ مصادره اموال: نرخ مصادره اموال یا به عبارتی ساده‌تر ریسک سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، توسط بانک مرکزی جهانی تعیین می‌شود و عددی بین 1 تا 7 است. در این معیار، عدد 1 کمترین ریسک و عدد 7 بیشترین ریسک را دارد. ریسک سرمایه گذاری یا نرخ مصادره اموال در کانادا، 1 است، بنابراین این کشور، بستری امن برای سرمایه گذاری خارجی خواهد بود.
 • نرخ بهره بانکی: نرخ بهره بانکی یک کشور نشان‌ دهنده میزان تورم در آن کشور است. صندوق بین المللی پول هر سال آماری از نرخ بهره بانکی کشورهای مختلف را ارائه می‌دهد. در این آمار و طی 10 سال گذشته، نرخ بهره بانکی کانادا به طور متوسط کمتر از 2.5% بوده است. این امر نشان دهنده ثبات اقتصادی و ثبات نرخ تورم در این کشور است.
 • نرخ تورم: نرخ تورم از جمله شاخص‌ها و معیارهای مهم اقتصادی برای کارآفرینی در کانادا است. این نرخ نشان دهنده پویایی و رشد اقتصاد یک کشور و متناسب بودن درآمد با هزینه‌ها است. نرخ تورم کانادا طی 10 سال گذشته همواره کمتر از 3% بوده است.
 • نرخ مالیات: نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها در کانادا 27% تا 33% است.

 

حداقل سرمایه لازم برای کارآفرینی در کانادا چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای کارآفرینی در کانادا به منطقه و استانی که برای خرید بیزنس یا راه اندازی کسب و کار خود انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. به عنوان مثال استان تورنتو که جمعیت بیشتری داشته و به دلیل رشد اقتصادی بیشتر، تقاضا برای سرمایه گذاری خارجی در آن نیز بیشتر از استان‌های دیگر است، سرمایه اولیه لازم برای کارآفرینی 600 هزار دلار کانادا خواهد بود. اما برای سرمایه گذاری در استان انتاریو که در مقایسه با تورنتو جمعیت و رشد اقتصادی و البته تقاضا برای کارآفرینی کمتری دارد، حداقل سرمایه اولیه 200 هزار یورو خواهد بود.

 

کارآفرینی کانادا

مراحل کارآفرینی در کانادا و اقامت از طریق کارآفرینی چیست؟

فرآیند کارآفرینی در کانادا دارای امتیازبندی است و طبق مراحل آن، ابتدا باید درخواست خود را برای دولت فدرال این کشور ارسال کنید. اگر شرایط و امتیازات کافی را داشته باشید، وارد استخر امتیازبندی خواهید شد. حداکثر امتیاز در این روش، 200 بوده که به مواردی مانند سن متقاضی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، میزان سابقه مدیریتی و انطباق‌پذیری بستگی دارد. زمانی که وارد استخر امتیازبندی کارآفرینی در کانادا شدید، 6 ماه زمان می‌برد تا مراحل به صورت کامل انجام شود. در ادامه می‌توانید هر معیار و حداکثر امتیاز آن را در مهاجرت کارآفرینی در کانادا ببینید.

معیار حداکثر امتیاز
داشتن دارایی خالص 12 امتیاز
داشتن سرمایه اولیه 30 امتیاز
داشتن سابقه مدیریتی 24 امتیاز
شغل متقاضی 36 امتیاز
انطباق پذیری 18 امتیاز
هدف کسب و کار 80 امتیاز

مراحل دریافت ویزای کارآفرینی در کانادا به استانی که برای خرید بیزنس یا راه اندازی کسب و کار انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. در ادامه شرایط و مراحل را به تفکیک بهترین و محبوب‌ترین استان‌های کانادا توضیح خواهیم داد.

شرایط کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا دارای شرایطی به شرح زیر است:

تجربه مدیریتی به مدت 3 سال در 5 سال گذشته
میزان دارایی قابل اثبات 800 هزار دلار کانادا
حداقل سرمایه لازم 400 هزار دلار کانادا
تعداد اشتغال زایی حداقل 3 شغل جدید در شهر ونکوور

یکی دیگر از شرایط کارآفرینی در کانادا در بریتیش کلمبیا، انجام یک سفر بازدیدی برای بررسی فرصت‌های تجاری موجود به مدت حداقل 7 روز خواهد بود.

شرایط کارآفرینی در استان مانیتوبا

برنامه کارآفرینی مانیتوبا دارای شرایطی به شرح زیر است:

تجربه مدیریتی حداقل 3 سال سابقه مدیریتی موفق
میزان دارایی قابل اثبات 350 هزار دلار کانادا
حداقل سرمایه لازم 150 هزار دلار کانادا
ودیعه برای تضمین زندگی در مانیتوبا 100 هزار دلار کانادا
انجام سفر بازدیدی برای بررسی موقعیت‌های تجاری حداقل سفر 7 روزه

از جمله مهمترین مزایای کارآفرینی در مانیتوبا می‌توان به دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم، مبلغ پایین سرمایه‌گذاری و امکان استرداد ودیعه تضمین زندگی در مانیتوبا اشاره کرد.

شرایط کارآفرینی در استان پرنس ادوارد

برنامه کارآفرینی پرنس ادوارد دارای شرایطی به شرح زیر است:

تجربه مدیریتی حداقل 5 سال سابقه مدیریتی موفق
میزان دارایی قابل اثبات 600 هزار دلار کانادا
حداقل سرمایه لازم 200 هزار دلار کانادا
حداقل مدرک زبان CLB5
مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
محدودیت سنی بین 21 تا 59 سال
انجام سفر بازدیدی برای بررسی موقعیت‌های تجاری حداقل سفر 7 روزه

 شرایط کارآفرینی در استان نووا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی نووا اسکوشیا دارای شرایطی به شرح زیر است:

تجربه مدیریتی به مدت 3 الی 5 سال مالکیت بیزنس
میزان دارایی قابل اثبات 600 هزار دلار کانادا
حداقل سرمایه لازم 150 هزار دلار کانادا
حداقل مدرک زبان CLB5
مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
محدودیت سنی بین 21 تا 55 سال
استخدام نیروی کانادایی اجباری نیست
انجام سفر بازدیدی برای بررسی موقعیت‌های تجاری ندارد

شرایط کارآفرینی در استان انتاریو

برنامه کارآفرینی انتاریو دارای شرایطی به شرح زیر است:

تجربه مدیریتی حداقل 2 سال
میزان دارایی قابل اثبات 400 هزار دلار کانادا
حداقل سرمایه لازم 200 هزار دلار کانادا
استخدام نیروی کانادایی حداقل 1 نفر
حداقل مدرک زبان CLB4
انجام سفر بازدیدی برای بررسی موقعیت‌های تجاری یک سال قبل از ارائه درخواست

شرایط کارآفرینی در استان نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک دارای شرایطی به شرح زیر است:

تجربه مدیریتی حداقل 3 الی 5 سال در 5 سال گذشته
میزان دارایی قابل اثبات 500 هزار دلار کانادا
حداقل سرمایه لازم 150 هزار دلار کانادا
حداقل مدرک زبان CLB5
مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
محدودیت سنی بین 22 تا 55 سال
استخدام نیروی کانادایی اجباری نیست
انجام سفر بازدیدی برای بررسی موقعیت‌های تجاری ندارد

مدارک لازم برای دریافت ویزا و اقامت کانادا از طریق کارآفرینی کدامند؟

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی
 • اثبات حداقل دارای 350 هزار دلار کانادا

ویزای کارآفرینی کشور کانادا

مزایای کارآفرینی در کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق کارآفرینی چیست؟

 • ­اخذ اقامت دائم کانادا
 • اخذ پاسپورت کانادایی
 • امکان الحاق خانواده
 • عدم نیاز به ارائه مدارک تحصیلی
 • عدم نیاز به سطح بالای زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • زندگی سطح بالا و در رفاه کامل

شرایط دریافت و تمدید اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی چیست؟

پس از دریافت ویزا، به شما یک اقامت یک ساله یا دو ساله داده می‌شود. مدت اعتبار این اقامت به استان انتخابی شما بستگی دارد. در بیشتر موارد پس از 2 سال فعالیت، در صورت اجرای صحیح بیزنس پلن، سودآور بودن شرکت، پرداخت به موقع مالیات، اشتغال زایی و عدم ارتکاب جرم می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا همواره یکی از گزینه‌‌های جذاب برای ایرانیان است که برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی را امتحان می‌کنند. ویزای کارآفرینی کانادا یکی از راه‌های ورود و اقامت در این کشور است که دریافت آن با جزئیات زیادی همراه است. به طور کلی روال اداری مربوط به دریافت ویزا پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد که امکان پیگیری آن سخت است. تیم صبا ویزا با تجربه بی‌نظیر خود به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر ویزای خود را دریافت کنید. برای این کار می‌توانید در اولین فرصت با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید ما به بررسی شرایط کارآفرینی در کانادا و چگونگی اخذ اقامت از طریق کارآفرینی پرداختیم و امیدواریم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. اگر برای انتخاب استان و همین‌طور چگونگی اقدام برای مهاجرت از این روش نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان صبا ویزا راهنمای شما خواهند بود.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید