لوگو صبا ویزا
برنامه کارگر خارجی موقت کانادا

برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

  مشاوره رایگان

کانادا به دلیل وجود موقعیت‌های شغلی عالی در آن و مکان‌های دیدنی‌اش بسیار محبوب است. به همین دلیل بازدید کنندگان و کارگران بسیار زیادی جذب مهاجرت به کانادا شده‌اند. همچنین دولت کانادا ویزاهای بازدید کننده و ویزای کاری مختلفی را بر اساس نیاز‌های متفاوت مهاجران ایجاد کرده است که یکی از آنها برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) است. این برنامه مختص افرادیست که می‌خواهند برای مدت کوتاهی در کانادا کار کنند.

برنامه کارگر خارجی موقت کانادا TFWP

برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) چیست؟

دولت کانادا برای فراهم کردن فرصت‌های شغلی کوتاه مدت 6 ماهه برای کارگران خارجی، یک برنامه مهاجرتی تحت عنوان برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) ایجاد کرده است. در این برنامه کارگران حق ندارند برای بیشتر از یک کارفرما کار کنند و مجوز بگیرند. کار گرانی که تحت این برنامه به کانادا مهاجرت می‌کنند باید قوانین کانادا را رعایت کنند و در نزدیکی محل شغل خود سکونت کنند. همچنین کارگران می‌توانند برنامه TFWP خود را در صورت انقضا و مایل به کار کردن، تمدید کنند. در ادامه همه چیز درباره مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه برای شما شرح داده شده است.

چه شرایطی برای شرکت در TFWP وجود دارد؟

شرایط بسیار گسترده ای برای شرکت در برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) وجود دارد. دولت کانادا برای محافظت از مشاغل شهروندان و ساکنان دائم خود، مدارکی را که نشان دهد استخدام کارگر خارجی برای یک شرکت کانادایی ضروری است نیاز دارد. از این رو، داشتن سند ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)، یکی از مهمترین الزامات برای شرکت در برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) است.

LMIA گواهی است که کارفرما از دولت کانادا دریافت می‌کند و نشان دهنده این است که کارفرما در کانادا کارمندی پیدا نکرده است که شهروند یا مقیم دائم باشد و در دسترس یا واجد شرایط برای کار در آن شغل باشد. به همین دلیل طبق این سند کارفرما نیاز به یک کارگر خارجی دارد و روند دریافت آن حدود چند ماه طول می‌کشد، بنابراین، باید در اسرع وقت شروع شود.

الزامات واجد شرایط بودن برای شرکت در برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) عبارتند از:

 • یافتن کار در کانادا
 • اثبات ترک کردن کانادا پس از انقضای تاریخ مجوز کار
 • اثبات حمایت مالی از خود و اعضای خانواده تحت تکفل و همچنین داشتن بودجه کافی برای بازگشت به کشور خود
 • اثبات نداشتن سابقه کیفری
 • اثبات نبودن تهدید برای امنیت ملی کانادا
 • سالم بودن از لحاظ وضعیت جسمی
 • اثبات کار نکردن برای کارفرمایی که خدمات غیر اخلاقی ارائه می‌دهد

شما باید این شرایط را در نظر بگیرید تا بتوانید برای برنامه TFWP درخواست دهید و انتظار پذیرفته شدن داشته باشید.

چه مدارکی برای شرکت در TFWP لازم است؟

مدارک لازم برای درخواست TFWP شامل موارد زیر است:

 • معتبر بودن پاسپورت شما به مدت بیش از 6 ماه پس از تاریخ ورود شما به کانادا
 • فتوکپی پاسپورت و تمام صفحات آن
 • دو قطعه عکس
 • دریافت جاب آفر کانادا از طرف کارفرمای کانادایی
 • ارائه گواهی برای وضعیت فعلی مهاجرت (در صورتیکه کشور محل اقامت شما با کشور شهروندی شما متفاوت باشد)
 • گواهی سوابق پلیس
 • ارائه رزومه
 • مدارک تحصیلی و گواهینامه‌های شما
 • کپی سند ازدواج شما (در صورت وجود)
 • کپی شناسنامه فرزندان (در صورت وجود)
 • اگر در کبک مشغول به کار هستید، به گواهینامه پذیرش کبک (CAQ) نیاز دارید
 • سایر مدارک مورد نیاز کنسولگری کانادا

چقدر طول می‌کشد تا درخواست TFWP پردازش شود؟

پس از ارسال مدارک لازم واجد شرایط بودن برای شرکت در برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP)، باید منتظر رسیدگی به درخواستتان توسط کنسولگری باشید. میانگین زمان پردازش و دریافت پاسخ در مورد وضعیتتان بسته به کشوری که در آن درخواست داده اید حدود 3 تا 27 هفته طول می‌کشد و کنسولگری کانادا درخواست شما را یا می‌پذیرد یا رد می‌کند. در صورت قبول کردن درخواست شما، دستورالعمل‌های تکمیلی برای شما ارسال می‌شود و در صورت رد شدن درخواست شما، دلایل آن برای شما ارسال می‌شود. شما می‌توانید آنها را در نظر بگیرید و در دفعات بعدی درخواست خود را بهتر ارائه دهید.

چگونه می‌توانم یک کارفرما در کانادا پیدا کنم؟

برای درخواست مجوز کار، شما در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید. بنابراین، اگر تصمیم گرفته اید و می‌خواهید در آنجا کار کنید، باید جستجوی خود را در اسرع وقت شروع کنید. می‌توانید به صورت آنلاین، از طریق پورتال‌های شغلی مختلف یا بانک کار دولت کانادا به دنبال کار بگردید.

چه مدت می‌توانم در برنامه TFWP شرکت کنم؟

در صورتی که اولین بار است که برای دریافت مجوز کار موقت اقدام می‌کنید، مدت زمان اعتبار آن 6 ماه یا کمتر خواهد بود. اما دولت کانادا به کسانی که مجوز کار دارند اجازه داده است که برای برنامه‌های افزودنی خود تشکیل پرونده بدهند. تشکیل پرونده نیازمند جمع آوری دوباره مدارک و درخواست دوباره از داخل کانادا می‌باشد. دولت کانادا تعیین خواهد کرد که مدت زمان تمدید مجوز شما چقدر خواهد بود، اما به طور کلی حداکثر زمانی که شما مجاز به اقامت در کانادا از طریق برنامه TFWP خواهید بود 4 سال است و پس از آن، شما باید به کشور خود بازگردید.

آیا خانواده ام می‌توانند همراه من در کانادا باشند؟

قوانین TFWP در کانادا به دارنده مجوز کار اجازه می‌دهد تا خانواده نزدیک و وابستگان خود را با خود به کانادا بیاورد، که شامل همسر و فرزندان شما می‌شود. هنگامی که برای اولین بار برای TFWP درخواست می‌کنید، باید مدارک خانواده خود را نیز وارد کنید تا کنسولگری بتواند همه آنها را با هم پردازش کند.

با این حال، حتی اگر افراد تحت تکفل مجاز به همراهی شما باشند، این به دولت کانادا بستگی دارد که به همسر یا شریک زندگی شما مجوز کار و یافتن شغل در کانادا را بدهد. تصمیمات آنها مربوط به پرونده و کشور است، بنابراین باید با کنسولگری تماس بگیرید تا جزئیات بیشتری را بپرسید.

چگونه می‌توانم وضعیتم را به اقامت دائم در کانادا تبدیل کنم؟

این امکان برای اتباع خارجی وجود دارد که ابتدا با مجوز کار موقت به کانادا بیایند و سپس برای اقامت دائم خود در کانادا اقدام کنند. چهار راه اصلی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. در ادامه چهار برنامه مهاجرتی کانادا را مشاهده می‌کنید که در آنها کارگران خارجی موقت می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهند:

1. برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

در صورت کار کردن برای یک کارفرمای کانادایی با مجوز کار موقت و دریافت پیشنهاد استخدام دائم از سوی کارفرما، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم خود تحت برنامه کارگر ماهر فدرال باشید. به چنین پیشنهادی، استخدام سازماندهی شده گفته می‌شود. کارگر موقت باید امتیازات لازم مانند تحصیلات، سن، سازگاری، مهارت‌های زبانی و پیشنهاد شغلی متقاضی را برای شرکت در برنامه کارگران ماهر خارجی رعایت کند. این روند می‌تواند 12 الی 18 ماه طول بکشد.

2. کلاس تجربه کانادایی (CEC)

کارگران خارجی موقت ماهر می‌توانند از تجربه کاری خود در کانادا برای درخواست برنامه کلاس تجربه کانادایی استفاده کنند. کلاس تجربه کانادایی گزینه مناسبی برای آن دسته از کارگران موقت است که امتیازاتشان برای شرکت در برنامه کارگران ماهر فدرال کافی نمی‌باشد.

متقاضیان برنامه کلاس تجربه کانادایی باید تحصیلات پس از متوسطه را در کانادا گذرانده باشند و 1 سال سابقه کار داشته باشند یا اینکه حداقل 2 سال سابقه کار در کانادا را داشته باشند. متقاضیانی که تحت CEC واجد شرایط هستند، باید قبل از درخواست برای اقامت دائم کانادا، یکی از شرایط فوق را داشته باشند.

3. برنامه‌های نامزد استانی (PNP)

تقریباً هر استانی برنامه نامزد استانی خود را دارد که به آنها اجازه می‌دهد اتباع خارجی را که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند، برای درخواست اقامت دائم در کانادا معرفی کنند. متقاضیانی که تحت یک برنامه استانی درخواست می‌کنند باید قصد اقامت در استانی را که تحت آن درخواست می‌کنند داشته باشند. درخواست برای اقامت دائم تحت برنامه‌های نامزد استانی تقریبا 12 الی 18 ماه طول می‌کشد.

4. کلاس تجربه کبک (QEC)

کارگران موقت می‌توانند از طریق کلاس تجربه کبک برای اقامت دائم خود اقدام کنند. کلاس تجربه کبک (QEC) با وجود تفاوت در الزامات اضافی، بسیار شبیه کلاس تجربه کانادایی (CEQ) است. متقاضیان کلاس تجربه کبک باید حداقل به مدت 1 سال از طریق مجوز کار موقت در یک موقعیت ماهر در کبک کار کرده باشند و باید تا حدی به زبان فرانسوی مسلط باشند. به متقاضیان موفق گواهی انتخاب کبک توسط استان کبک داده می‌شود که به متقاضیان اجازه می‌دهد برای وضعیت اقامت دائم خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است که اتباع خارجی در کانادا با ویزای تعطیلات کاری نیز می‌توانند از طریق QEC برای اقامت کانادا اقدام کنند، البته تا زمانی که شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشند. این گزینه برای کارگران تعطیلات کاری منحصراً برای QEC اعمال می‌شود. فرآیند تبدیل از کارگر موقت به اقامت دائم از طریق QEC می‌تواند تا 1 سال یا کمتر طول بکشد.

برنامه tfwp کانادا

آیا در حین شرکت در TFWP می‌توانم کارفرما را تغییر دهم؟

به عنوان یک قاعده کلی، مجوز کار برای یک کارفرمای خاص اعمال می‌شود و اگر فردی کارفرما را تغییر دهد باید برای مجوز کار جدید درخواست دهد. فقط کارگرانی که با مجوز کار آزاد در کانادا پذیرفته شده اند می‌توانند بدون درخواست مجدد کارفرما را تغییر دهند. مجوزهای کار آزاد استثنا هستند و ممکن است برای همسران / شرکای حقوق عمومی دارندگان مجوز کار خاص، همسران / شرکای حقوق عمومی دانشجویان خارجی در کانادا، پناهجویان، اعضای خانواده تحت حمایت داخلی و دانشجویان بی بضاعت در کانادا در دسترس باشند.

آیا کارفرما برای استخدام کارگر خارجی در TFWP باید مجوز ویژه ای داشته باشد؟

یکی از ویژگی‌های کلیدی برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP)، نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) است. هر کارفرمایی که مایل به استخدام یک تبعه خارجی از طریق TFWP است، باید ابتدا یک LMIA دریافت کند که نشان دهد قادر به یافتن یک شهروند یا مقیم دائم کانادا برای پر کردن این موقعیت نیست. تنها پس از اخذ LMIA، کارفرما می‌تواند به طور رسمی یک تبعه خارجی را استخدام کند و تبعه خارجی نیز در این صورت قادر به درخواست مجوز کار کانادا یا اقامت دائم کانادا می‌باشد. تعدادی گزینه کارگر موقت وجود دارد که به کارفرمایان اجازه می‌دهد کارگران را بدون نیاز به LMIA استخدام کنند. این گزینه‌ها در برنامه تحرک بین المللی سازماندهی شده اند که برای پردازش درخواست‌های مجوز کار معاف از LMIA طراحی شده است.

1.‌ ارزیابی تاثیر بازار کار

ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) گواهی است که کارفرما از دولت کانادا دریافت می‌کند و نشان دهنده این است که کارفرما در کانادا کارمندی پیدا نکرده است که شهروند یا مقیم دائم باشد و در دسترس یا واجد شرایط برای کار در آن شغل باشد. به همین دلیل طبق این سند کارفرما نیاز به یک کارگر خارجی دارد.

2. برنامه تحرک بین المللی

کارفرمایان کانادایی با استفاده از برنامه تحرک بین المللی (IMP) می‌توانند کارگران خارجی موقت را بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) استخدام کنند. با وجود اینکه اکثر کارفرمایان برای استخدام کارگران خارجی به LMIA نیاز دارند، اما شرایط خاصی برای معافیت‌ از LMIA وجود دارد. معافیت‌ از LMIA بر اساس شرایط زیر است:

 • مزیت‌های اقتصادی، فرهنگی یا سایر مزیت‌های رقابتی گسترده تر برای کانادا
 • مزایای متقابلی که کانادایی‌ها و ساکنان دائمی از آن بهره مند می‌شوند

کارفرماهای کانادایی برای استخدام یک کارگر خارجی موقت از طریق IMP، باید سه مرحله را طی کنند:

 • تأیید کنند که موقعیت یا کارگر مورد نظر واجد شرایط معافیت LMIA است
 • پرداخت هزینه انطباق کارفرما حدود 230 دلار کانادا
 • پیشنهاد کار رسمی را از طریق پورتال کارفرمای IMP ارسال کنند

پس از تکمیل این سه مرحله، اتباع خارجی می‌توانند برای مجوز کار خود درخواست دهند. کارگران معاف از LMIA در صورتی که موقعیت آنها در سطح مهارت NOC A یا 0 باشد و از خارج از کانادا درخواست دهند، می‌توانند واجد شرایط پردازش سریع مجوز کار از طریق استراتژی جهانی مهارت باشند.

آیا برای ورود به کانادا در برنامه TFWP نیاز به ویزا است؟

اگر شهروند کانادا نیستید یا وضعیت اقامت دائم در کانادا ندارید، برای ورود به کانادا به ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز دارید. همچنین اگر مجوز ورود مجدد به کانادا را داشته باشید و TRV قبلی شما منقضی شده باشد، ممکن است به یکی دیگر نیاز داشته باشید.

همچنین اگر اخیراً به کانادا سفر کرده اید یا اگر ویزای چند بار ورود دارید که هنوز معتبر است، ممکن است یک TRV معتبر داشته باشید. اگر قبل از آمدن به کانادا برای ویزای کار درخواست دهید، پس از تایید درخواست مجوز تحصیل/کار، به طور خودکار TRV یا eTA دریافت خواهید کرد. در این صورت، نیازی نیست که برای eTA یا TRV جداگانه درخواست دهید و همچنین هزینه اضافی از شما دریافت نخواهد شد. اگر TRV به شما داده شود، داخل پاسپورت شما قرار می‌گیرد و معرفی نامه ای که هنگام تایید مجوز کار شما دریافت می‌کنید شامل eTA می‌شود.

هنگام درخواست ویزای کار موقت باید فرم‌های زیر تکمیل شود:

 • فرم درخواست مجوز کار
 • چک لیست سند
 • اطلاعات جزئی خانواده

شما همچنین باید مدارک/ فرم‌های زیر را در صورت مربوط بودن به شما تکمیل کنید:

 • اعلامیه قانونی اتحادیه کامن لاو
 • مجوز یک نماینده
 • فرم مرجع برای افشای اطلاعات شخصی به شخص تعیین شده

به یاد داشته باشید که هر دسته ویزا دارای مدارک و اقدامات لازم برای ارسال درخواست است. ویزا‌های مهاجرت به کانادا بر اساس جایی که شما برای مجوز کار درخواست می‌دهید نیز متفاوت خواهند بود.

آیا می‌توانم در حین شرکت در TFWP تحصیل کنم؟

دانشجویان در صورت ثبت نام تمام وقت نیازی به مجوز کار ندارند. مجوزهای تحصیلی به طور خودکار به دارنده این اجازه را می‌دهد که تا 20 ساعت در هفته در طول تحصیل بدون نیاز به درخواست مجوز کار جداگانه، در خارج از دانشگاه کار کند. دارنده مجوز تحصیل باید شش ماه یا بیشتر آموزش آکادمیک یا حرفه ای را دنبال کند که منجر به دریافت مدرک، دیپلم یا گواهی در یک موسسه آموزشی شود. برای کار در کانادا، دانشجویان بین المللی باید در یک موسسه آموزشی مشخص ثبت نام کنند و شماره بیمه اجتماعی (SIN) را از سرویس کانادا دریافت کنند.

چگونه می‌توانم به تمدید پرونده TFWP در صورت نیاز بپردازم؟

اگر مجوز کاری دارید که در آستانه انقضا است یا می‌خواهید آن را تغییر دهید، باید برای تمدید آن یا تغییر شرایط آن صورت زیر اقدام کنید:

 • شما باید حداقل 30 روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود برای تمدید مجوز کار خود اقدام کنید.
 • اگر برای تمدید یا تغییر شرایط مجوز کار خود قبل از انقضای آن درخواست دهید، از نظر قانونی مجاز به ماندن در کانادا هستید تا زمانی که درخواست شما را بررسی کنند.
 • اگر مجوز کار شما در حین بررسی درخواست شما منقضی شود، باید بررسی کنید که آیا می‌توانید به کار خود ادامه دهید یا خیر.
 • برای حفظ وضعیت شما، باید درخواست شما را قبل از انقضای مجوز کار دریافت کنند.
 • تاریخ انقضای پاسپورت خود را بررسی کنید.
 • شما نمی‌توانید مجوز کار خود را بیش از تاریخ انقضای پاسپورت خود تمدید کنید. اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما قبل از تاریخ پایان درخواستی مجوز شما منقضی نمی‌شود.

چه نوع حقوق و مزایایی برای کارگران خارجی در TFWP وجود دارد؟

در کانادا، حقوق همه کارگران، از جمله کارگران موقت خارجی که از طریق برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) اقدام کرده اند، توسط قانون حمایت می‌شود. اگر شما یک کارگر خارجی موقت هستید، از حقوق و حمایت‌هایی مانند کانادایی‌ها و مقیم دائم برخوردارید.

کارفرمای شما باید:

 • اطلاعاتی در مورد حقوق خود به شما بدهد.
 • یک کپی امضا شده از قرارداد کار خود را در روز اول کار یا قبل از آن به شما بدهد.
 • همانطور که در قرارداد استخدامی ‌شما ذکر شده است حقوقی به شما برای کارتان پرداخت می‌کند و اگر به عنوان بخشی از توافقنامه شما باشد، شامل اضافه کاری نیز می‌شود.
 • تلاش‌های معقولی برای ارائه یک محل کار عاری از سوء استفاده از جمله تلافی جویانه برای شما انجام دهد.
 • از استانداردهای استخدام و استخدام استان یا منطقه ای که در آن کار می‌کنید پیروی کند
 • بیمه درمانی خصوصی که مراقبت‌های پزشکی اضطراری شما را پوشش می‌دهد تا زمانی که واجد شرایط پوشش بیمه درمانی استانی یا منطقه ای باشید را دریافت کرده و پرداخت کند (برای موارد استثنا به بخش بیمه مراقبت‌های بهداشتی مراجعه کنید).
 • اگر در محل کار آسیب دیدید یا بیمار شدید، تلاش‌های معقولی برای دسترسی به خدمات مراقبت‌های بهداشتی انجام دهد.

همچنین کارفرمای شما نمی‌تواند:

 • شما را مجبور به انجام کار ناایمن یا کاری که قرارداد کاری شما اجازه انجام آن را نمی‌دهد کند.
 • اگر بیمار یا مجروح هستید شما را مجبور به کار کند
 • شما را تحت فشار قرار دهند یا شما را مجبور به اضافه کاری کنند که در قرارداد کاری شما لحاظ نشده است
 • شما را به دلیل گزارش بدرفتاری، کار ناایمن، مسکن نامناسب یا همکاری با بازرسی توسط یک کارمند دولتی مجازات کند.
 • پاسپورت یا اجازه کار خود را از شما بگیرد
 • شما را از کانادا اخراج کند یا وضعیت مهاجرت شما را تغییر دهد
 • شما را وادار کند هزینه‌های مربوط به استخدام را که ممکن است برای استخدام شما پرداخته باشند، بازپرداخت کنید

چه نوع شغل‌هایی در برنامه TFWP قابل پذیرش هستند؟

شغل‌های قابل پذیرش در برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 • علمی
 • کشاورزی
 • مراقبت در منزل
 • کارگر با دستمزد بالا و پایین

1.‌ کارگران علمی

موسسات آموزشی پس از دوره متوسطه در کانادا ممکن است از دانشجویان خارجی برای کمک به رفع نیازهای کارکنان و آموزش و جذب دانش و تخصص جدید به پردیس‌های کانادا استفاده کنند. نمونه‌هایی از مشاغلی که نیاز به LMIA دارند عبارتند از: مدیریت، مالی یا اداری و غیره.

معیارهای استخدام ویژه توسط Employment and Social Development Canada (ESDC)/Service Canada و Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) با همکاری دانشگاه‌ها، کالج‌های اعطای مدرک و اتحادیه‌های نمایندگی دانشگاهیان کانادا ایجاد شده است. این معیارها برای در نظر گرفتن پیشرفت شغلی و اشتغال دانشگاهیان کانادایی طراحی شده اند.

2. کارگران کشاورزی

بخش کشاورزی شامل مشاغلی است که نشان دهنده سطوح مختلف مهارت است، بنابراین تقسیم بندی دارای چهار جریان مختلف است که کارگران کشاورزی خارجی ممکن است تحت آن قرار گیرند. کارفرمایانی که به دنبال استخدام کارگران خارجی هستند، باید یک جریان را برای درخواست انتخاب کنند و اطمینان حاصل کنند که همه معیارها به ترتیب در جریان انتخاب شده برآورده می‌شوند. این جریان‌ها عبارتند از:

 • برنامه کارگران فصلی کشاورزی (SAWP)
 • جریان کشاورزی
 • جریان موقعیت‌های کم دستمزد
 • جریان موقعیت‌های با دستمزد بالا

3. مراقبت در منزل

تغییرات در برنامه مراقبت در منزل منجر به برنامه مراقبتی جدید شده است که در آن خانواده‌ها مراقبانی را برای امور داخل خانه یا خارج از محل اقامت انتخاب و استخدام می‌کنند.

الزامات مراقب:

 • ارائه مراقبت به صورت تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته)
 • کار در خانه خصوصی که در آن مراقبت انجام می‌شود
 • باید الزامات تعیین شده توسط Employment and Social Development Canada (ESDC)/Service Immigration، Refugees and Citizenship Canada (IRCC) را برآورده کنید.

وظایف مراقبین:

 • مراقبت از کودک در خانه (پرستارها)
 • پرستار بچه
 • کمک‌های والدین
 • مراقب افراد با نیازهای پزشکی بالا
 • افراد مسن، 65 سال یا بیشتر
 • افراد دارای معلولیت، یک بیماری مزمن یا لاعلاج

4. کارگر با دستمزد بالا و کم دستمزد

کارفرمایان ملزم به استفاده از متوسط دستمزد ساعتی برای مشاغل کم و با مهارت بالا بر اساس استان/ منطقه و محل هستند. موقعیت پیشنهادی، دستمزد و موقعیت مکانی عوامل تعیین کننده استخدام هستند.

موقعیت کم دستمزد:

جریان پست‌های کم دستمزد به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا کارگران خارجی موقت (TFWP) را برای موقعیت‌های تمام وقت (حداقل 30 ساعت کار در هفته) استخدام کنند، جایی که دستمزد پیشنهادی کمتر از میانگین دستمزد ساعتی منطقه‌ی مربوط به شغل است.

موقعیت با دستمزد بالا:

به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا کارگران خارجی موقت (TFWP) را برای موقعیت‌های تمام وقت (حداقل 30 ساعت کار در هفته) استخدام کنند که در آن دستمزد ارائه شده بالاتر از متوسط دستمزد ساعتی استانی/ منطقه ی مربوط به شغل است.

دستمزدهای رایج بر اساس الزامات شغلی و وظایف عنوان شغلی مرتبط تعریف شده در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) تعیین می‌شود. پس از اینکه کارفرمایان مشخص کردند که یک TFWP را برای یک موقعیت با دستمزد بالا یا دستمزد پایین استخدام می‌کنند، باید اطمینان حاصل کنند که تمام الزامات آن جریان، مانند برآورده کردن شرایط دستمزد رایج را برآورده می‌کنند.

سوالات متداول

هزینه‌های مجوز کار موقت کانادا چقدر است؟

برای درخواست برنامه TFWP، باید هزینه اولیه 155 دلار را بپردازید. این هزینه برای رسیدگی به درخواست شما توسط کنسولگری ضروری خواهد بود و شما باید هر بار که درخواست می‌کنید هزینه آن را بپردازید، حتی اگر برای تمدید درخواست دهید. علاوه بر این، اگر از شما خواسته شود اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید، باید هزینه ای معادل 85 دلار کانادا نیز بپردازید.

آیا معاینه پزشکی به عنوان بخشی از درخواست مجوز کار مورد نیاز است؟

همیشه قبل از شروع به کار در شغلی که در آن حفاظت از سلامت عمومی‌ ضروری است، معاینه پزشکی لازم است. بسته به کشور محل اقامت، در صورتی که پیشنهاد شغلی بیش از شش ماه باشد، ممکن است لازم باشد متقاضی قبل از تایید مجوز کار، یک آزمایش پزشکی انجام دهد.

آیا می‌توانم هنگام ورود به کانادا برای مجوز کار اقدام کنم؟

IRCC شما را تشویق می‌کند که قبل از سفر به کانادا برای مجوز کار خود اقدام کنید، اما برخی از کارگران خارجی، واجد شرایط درخواست مجوز کار در هنگام ورود به کانادا نیز هستند. افرادی که می‌خواهند برای مجوز کار در ورودی کانادا (POE) درخواست دهند باید شرایط زیر را داشته باشند:
· واجد شرایط مجوز سفر الکترونیکی (eTA) باشید یا بتوانید بدون ویزای بازدیدکننده به کانادا سفر کنید.
· تمام الزامات دیگر جریان مجوز کاری که تحت آن درخواست می‌کنید را برآورده کنید.

سخن پایانی

استخدام کارگران خارجی موقت در کانادا از طریق جریان‌های مهاجرت موقت نیروی کار مانند برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP) یکی از ویژگی‌های بازار کار کانادا در چند دهه گذشته بوده است و اغلب درخواست‌هایی را برای تغییرات ایجاد می‌کند زیرا دولت‌ها و سیاست‌گذاران به دنبال ایجاد تعادل مناسب بین منافع کارفرمایان و نیروی کار کانادایی هستند. اگر شما هم علاقمند به شرکت در این برنامه هستید، می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر به دفتر مهاجرتی صباویزا مراجعه نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید