لوگو صبا ویزا
بورسیه کنراد آدناور آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه بورسیه کنراد آدناور آلمان و جزئیات بیشتری از ثبت نام آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

آیا شما هم جز آن دسته از دانشجویانی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در کشور آلمان بوده و نگرانی‌هایی در خصوص هزینه‌های تحصیلی خود در این کشور دارید؟ معمولا این دانشجویان با چالش‌ها و مشکلات زیادی در زمینه هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور مواجه می‌شوند و به دنبال راهکارهایی برای حل این مشکل نیز هستند. یکی از بهترین راهکارهایی که برای حل این مشکلات و چالش‌ها وجود دارد استفاده از بورسیه های تحصیلی آلمان است. بورسیه‌های تحصیلی این کشور دارای مزایای بسیار زیادی هستند و می‌توانند بخش عمده‌ای از هزینه‌های شما را پوشش دهند. بورسیه کنراد آدناور آلمان یکی از بهترین این بورسیه‌های تحصیلی به شمار می‌آید که امروزه در بیش از 400 مورد از دانشگاه‌های کشور آلمان به دانشجویان اعطا می‌شود.

این برنامه بورسیه بیشتر برای دانشجویان بین‌المللی است که از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند یا این که مدرک دانشگاهی خود را دریافت کرده‌ و قصد دارند تا تحصیلات تکمیلی را دنبال کنند. پس شما هم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و هم برای تحصیل در مقطع دکتری می‌توانید از این بورسیه تحصیلی استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره بورسیه کنراد آدناور آلمان صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را درباره آن در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

آشنایی با بورسیه کنراد آدناور آلمان

آشنایی با بورسیه کنراد آدناور آلمان

بورسیه کنراد آدناور آلمان یکی از بورسیه‌های تحصیلی بسیار جذاب در کشور آلمان است که امروزه به دانشجویانی اعطا می‌شود که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های کشور آلمان را دارند. استفاده از این بورسیه تحصیلی می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که یکی از مهم‌ترین آنها مبلغ تقریبا بالای این بورسیه تحصیلی است. از طرف دیگر باید به این نکته دقت داشته باشید که این بورسیه تحصیلی به دانشجویان و محققانی که قصد تکمیل کردن تحقیقات و پروژه‌های خود را دارند نیز اعطا می‌شود که البته این کار دارای شرایطم خصوص به خود است. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین شرایط آن این است که شما حداقل باید سه ترم را در دانشگاهی در کشور آلمان گذرانده باشید تا بتوانید این بورسیه تحصیلی را برای تحقیقات خود دریافت کنید.

نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که این بورسیه تحصیلی یک بورسیه کامل برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید که تمامی هزینه‌های دانشجویان را در این کشور پوشش می‌دهد. کمک هزینه این بورسیه تحصیلی شامل 850 یورو به‌صورت ماهیانه برای مقطع کارشناسی ارشد و 1200 یورو برای مقطع دکترا به شمار می‌آید که شامل هزینه‌های تحصیل در این کشور و البته هزینه اقامت شما خواهد بود. در کنار تمامی مزایایی که دریافت بورسیه کنراد آدناور آلمان می‌تواند برای شما داشته باشد نباید فراموش کنید که این کار با چالش‌هایی نیز همراه خواهد بود که در ادامه به طور مفصل درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

مزایای مهم بورسیه کنراد آدناور آلمان

یکی از مهم‌ترین مزایای بورسیه کنراد آدناور آلمان این است که این بورسیه تحصیلی تنها شامل کمک‌های مالی نیست و از بخش‌ها و اجزای مختلفی تشکیل شده است که هریک از آنها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این بورسیه تحصیلی مانند تمامی بورسیه‌های تحصیلی کشور آلمان کمک‌هزینه مالی است که به دانشجویان اعطا می‌شود. از طرف آن شما می‌توانید از خدمات مشاوره شخصی که توسط این بورسیه تحصیلی به شما ارائه می‌شود نیز استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید. یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که این بورسیه تحصیلی برای شما خواهد داشت این است که شما می‌توانید یک برنامه سمینار کامل را برای طرح تحقیقاتی خود داشته باشید و از آن نهایت بهره را ببرید. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید طرح خود را معرفی کرده و جزئیات آن را بیان کنید تا بتوانید از آن استفاده‌های علمی بهتری داشته باشید.

از دیگر مزایای بسیار مهمی که استفاده از این بورسیه تحصیلی می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما دسترسی کاملی به شبکه KAS خواهید داشت و می‌توانید برای پیشبرد برنامه‌های تحقیقاتی خود از آن استفاده کنید. پس از این‌که شما به‌عنوان دانشجو فارغ‌التحصیل شدید بنیاد ارائه‌دهنده این بورسیه تحصیلی ارتباط خود را با شما حفظ خواهد کرد و از این ارتباط به وجود آمده در طرح‌های ملی و بین‌المللی استفاده‌های گسترده‌ای خواهد برد. تمامی این مزایا در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا بورسیه کنراد آدناور آلمان در مقایسه با سایر بورسیه‌های تحصیلی موجود گزینه بهتری به شمار بیاید.

شرایط دریافت بورسیه کنراد آدناور آلمان

مهم‌ترین شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیلی

همان‌طور که در بخش‌های اولیه این مطلب بیان کردیم شما برای این که بتوانید بورسیه کنراد آدناور آلمان را دریافت کنید باید دارای شرایطی باشید که در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این شرایط صحبت کرده و اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. از جمله مهم‌ترین این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر باشید.
 • ثابت کنید که عملکرد تحصیلی شما بالاتر از حد متوسط است.
 • در زمان ارسال درخواست خود به‌منظور دریافت این بورسیه تحصیلی سن شما نباید بیش از 30 سال باشد.
 • دانش خوبی در زمینه زبان آلمانی داشته باشید
 • به‌صورت فعالانه درگیر کارها و فعالیت‌های داوطلبانه باشید.
 • برنامه‌ریزی جامعی برای تحصیل حداقل سه ترم در دانشگاهی در کشور آلمان را داشته باشید.
 • دارای تحقیقات عمومی گسترده بوده و علاقه‌مند به مسائل سیاسی نیز باشید.
 • نگرش مثبت نسبت به دموکراسی و حقوق بشر داشته باشید.
 • آماده باشید تا بتوانید دیدگاه‌ها و طرح‌های شخصی خود را توسعه داده و آنها را آماده ورود به مسائل علمی کنید.
 • از انگیزه بالایی برخوردار باشید تا بتوانید طرح‌های تحقیقاتی خود را دنبال کنید.

این بورسیه تحصیلی چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

شاید این سوال به ذهن شما هم رسیده باشد که بورسیه کنراد آدناور آلمان دقیقا چه مواردی را پوشش می‌دهد؟ پاسخ دادن به این سوال نیازمند بررسی برخی از جزئیات دقیق است که بدون آشنایی با این جزئیات شما نمی‌توانید به بهترین شکل ممکن از بورسیه تحصیلی استفاده کنید. اولین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید و در بخش‌های قبلی نیز اشاره‌ای به آن داشتیم این است که دانشجویان کارشناسی ارشد تا حداکثر ماهیانه 850 یورو و دانشجویان دکتری تا حداکثر 1200 یورو در ماه را با استفاده از این بورسیه تحصیلی دریافت خواهند کرد. با این حال نباید فراموش کنید که این کمک هزینه شامل کمک هزینه‌های بهداشتی شامل 120 یورو برای پرداخت بیمه مراقبت‌های بهداشتی در کشور آلمان نیز می‌شود. از طرف دیگر کمک هزینه خانواده نیز با استفاده از این بورسیه تحصیلی به شما پرداخت می‌شود که مبلغ آن به 276 یورو در ماه نیز می‌رسد.

البته نباید فراموش کنید که این مبلغ تنها به شرطی به حساب شما واریز می‌شود که شما و همسرتان حداقل سه ماه در یک مکان در کشور آلمان با یکدیگر زندگی کرده باشید و میزان درآمد همسر شما نیز از 450 یورو در ماه تجاوز نکند. یکی دیگر از بخش‌های مهم این بورسیه تحصیلی مربوط به هزینه‌های ناشی از دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور آلمان است که مستقیما با تحصیل شما در این کشور در ارتباط بوده و مبلغ آن تا 1500 یورو در هر ترم می‌رسد که شما می‌توانید بر اساس شرایطی که دارید این مبلغ را نیز دریافت کنید. پس همان‌طور که شما هم مشاهده می‌کنید این بورسیه تحصیلی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هریک از آنها دارای شرایط مخصوص به خود هستند.

مراحلی که باید برای دریافت بورسیه کنراد آدناور آلمان طی کنیم

برای این که بتوانید با دریافت این بورسیه تحصیلی اقدام به مهاجرت به آلمان کنید نیازمند این هستید که برخی از مراحل را در این زمینه دنبال کنید. در اولین قدم شما باید شما باید در پورتال بورسیه یک حساب کاربری را برای خود ایجاد کرده و اطلاعات شخصی خود را وارد آن کنید. با ورود به این پورتال فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید این فرم را به‌صورت آنلاین و با اطلاعات معتبر پر کنید. دقت داشته باشید که پس از تکمیل کردن این فرم شما می‌توانید درخواست دریافت این بورسیه تحصیلی را به‌صورت کاملا آنلاین ارسال کنید و نیازی نیست که برای انجام این کار به صورت حضوری مراجعه کنید. این یک مزیت بسیار مهم است که به اکثر افراد اجازه می‌دهد تا به راحتی هرچه تمام بتوانند بورسیه کنراد آدناور آلمان را بگیرند.

پس از آنکه درخواست خود را ارسال کردید زمان آن است که یک رزومه قوی و جذاب را برای خود ایجاد کنید. داشتن رزومه یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیلی به شمار می‌آید و به شما کمک می‌کند تا بتوانید شانس خود را برای اخذ این بورسیه تحصیلی به میزان زیادی افزایش دهید. پس از آن‌که رزومه خود را نیز آماده کردید زمان آن رسیده است که مدارکی که در بخش‌های بعدی معرفی می‌کنیم را آماده کنید. یک نکته بسیار مهم که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر مدارک شما به‌صورت کامل در اختیار این موسسه قرار نگیرد شما نمی‌توانید پیگیری‌های لازم را برای دریافت بورسیه انجام دهید. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان جمع‌آوری این مدارک حتما دقت کافی را داشته باشید تا در زمان اخذ بورسیه کنراد آدناور آلمان با چالش خاصی مواجه نشوید. در مرحله آخر نیز شما باید مدرک زبان خود را آماده کنید که نشان‌دهنده توانایی‌های شما در زمینه زبان آلمانی یا انگلیسی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه کنراد آدناور آلمان

مدارک موردنیاز برای دریافت این بورسیه تحصیلی

در بخش قبلی بیان کردیم که یکی از مهم‌ترین مراحل مربوط به دریافت بورسیه کنراد آدناور آلمان این است که شما مدارک موردنیاز برای این کار را جمع‌آوری کنید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این بورسیه تحصیلی به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی از جمله مهم‌ترین مدارکی هستند که شما برای اخذ این بورسیه تحصیلی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. به همین علت نیز باید آنها را به زبان آلمانی یا زبان انگلیسی ترجمه کرده و در لیست مدارک خود قرار دهید.
 • در مرحله بعدی شما باید یک پاسپورت معتبر را برای خود دریافت کنید که دارای اعتبار کافی برای زندگی در کشور آلمان باشد.
 • یکی از نکات کلیدی و بسیار مهمی که باید به آن دقت و توجه داشته باشید این است که حتما مدارک تحصیلی خود را به‌صورت کامل تهیه کنید. مدرک آخرین دوره تحصیلی از جمله مهم‌ترین این مدارک به شمار می‌آید.
 • تمامی ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی نیز جز مهم‌ترین مدارکی هستند که شما برای اخذ این بورسیه تحصیلی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.
 • شما باید یک انگیزه‌نامه جامع و کامل از انگیزه خود برای دریافت این بورسیه تحصیلی را نیز تهیه کرده و در لیست مدارکی که دارید قرار دهید. فراموش نکنید که این انگیزه‌نامه می‌تواند به میزان زیادی روی افزایش شانس شما برای اخذ بورسیه کنراد آدناور آلمان تاثیرگذار باشد.
 • رزومه معتبر از دیگر مدارکی است که شما به آن نیاز پیدا خواهید کرد. پس حتما در تهیه رزومه خود به زبان آلمانی نیز توجه داشته باشید.
 • درصورتی که پیش از این در یکی از دانشگاه‌های کشور آلمان مشغول به تحصیل بوده‌اید حتما سوابق عملکرد تحصیلی خود را تهیه کرده و در لیست مدارک خودتان قرار دهید.
 • مدرک زبان نیز از آخرین مدارکی است که شما برای اخذ این بورسیه تحصیلی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

سخن پایانی

بورسیه کنراد آدناور آلمان یکی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی است که در حال حاضر در کشور آلمان وجود دارد و به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می‌شود. این بورسیه تحصیلی دارای مزایای زیادی است که باعث می‌شود تا هرساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تقاضای دریافت آن را داشته باشند. مبلغ این بورسیه بسیار بالا بوده و از طرفی خدمات دیگری نیز توسط آن به دانشجویان اعطا می‌شود. درصورتی که شما هم به دنبال یک بورسیه تحصیلی خوب در آلمان هستید این بورسیه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان باشد.

با این وجود نباید فراموش کنید که برای تحصیل دکترا در آلمان با استفاده از این بورسیه تحصیلی شرایط خاصی نیز وجود دارد. در صورتی که شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را درباره تحصیل در آلمان به دست بیاورید یا این که سوالاتی درباره جزئیات بورسیه کنراد آدناور آلمان دارید می‌توانید همین حالا از خدمات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی صبا ویزا استفاده کرده و نهایت بهره را از مزایای آن ببرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید