لوگو صبا ویزا

تحصیل داروسازی در روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل داروسازی در روسیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

قبل از تحصیل داروسازی در روسیه نکات مهم را بدانید

کشور روسیه که با نام فدراسیون روسیه نیز شناخته می‌شود، یک کشور مستقل در شمال اوراسیا است که لقب بزرگترین کشور جهان را با دارا بودن بیش از یک هشتم مساحت زمین به خود اختصاص داده است. امروزه روسیه به مقصدی مهم برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

دانشجویانی که می‌خواهند تحصیلات عالی خود را در رشته‌های پزشکی و سایر علوم در خارج از کشور دنبال کنند، روسیه را با اطمینان انتخاب می‌کنند. شما نیز همراه ما در این مقاله تحصیل داروسازی در روسیه از صبا ویزاپلن باشید تا بتوانید با شناخت هرچه بهتر در مورد تحصیل در دانشگاه‌های روسیه در رشته داروسازی عملکرد بهتری داشته باشید.

دانشگاه‌های پزشکی روسیه در سراسر جهان به خوبی شناخته شده‌اند و جزو برترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند. به همین دلیل تحصیل داروسازی در روسیه یکی از آرزوهای بسیاری از افراد خواهد بود.

تحصیل دلروسازی در روسیه

کمی در مورد روسیه و سیاست‌های آموزشی آن بدانید

روسیه یکی از کشورهایی است که سریع‌ترین رشد را در جهان دارد. استاندارد دانشگاه‌های علوم پزشکی روسیه با توجه به هزینه‌های پایین زندگی در این کشور، در سطح بسیار بالا قرار دارد. دولت روسیه برای حفظ استانداردهای سیستم آموزش عالی پزشکی خود تلاش زیادی در راستای توسعه دانشگاه‌ها انجام می‌دهد.

روسیه مفتخر است اعلام کند که از 100 دانشگاه برتر پزشکی در فهرست دانشکده‌های پزشکی جهانی از نظر سازمان بهداشت جهانی، 30 دانشگاه از کشور روسیه هستند. دانشجویانی که لیسانس پزشکی و جراحی خود را از دانشگاه‌های پزشکی روسیه دریافت می‌کنند در بیمارستان‌های پیشرو در سراسر جهان مشغول به کار هستند.

هر ساله هزاران دانشجو از کشورهای زیادی مانند هند، نپال، پاکستان، بنگلادش و غیره برای تحصیل داروسازی در روسیه و دریافت لیسانس پزشکی و جراحی به ‌این کشور سفر می‌کنند. تمامی دانشگاه‌های پزشکی روسیه از نظر سازمان‌های بزرگ جهان مانند WHO، یونسکو و شوراهای پزشکی بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، خاورمیانه، استرالیا، هند، کانادا و غیره معتبر هستند و تأییدیه دریافت‌ کرده‌اند.

مدت کامل لیسانس پزشکی و جراحی در روسیه به زبان انگلیسی به طور متوسط 6 سال است. اما اگر دانشجویی بخواهد به زبان روسی تحصیل کند، مدت دوره لیسانس پزشکی و جراحی در روسیه 7 سال خواهد بود که شامل 1 سال به عنوان آموزش زبان روسی می‌شود.

هزینه تحصیل لیسانس پزشکی و جراحی در دانشگاه‌های پزشکی روسیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار مقرون‌به‌صرفه است. این امر روسیه را به گزینه‌ای ارجح برای داوطلبان خارجی جهت ادامه تحصیل در رشته‌های لیسانس پزشکی و جراحی تبدیل می‌کند.

 کیفیت آموزش در دانشگاه‌های پزشکی روسیه با سایر کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان و غیر قابل مقایسه است. رسانه آموزشی در اکثر دانشگاه‌های پزشکی روسیه، زبان انگلیسی است که برای دانشجویان بین‌المللی شرایط وفق دادن با محیط دانشگاه را آسان‌تر می‌کند.

تحصیل در رشته‌های پزشکی در روسیه چه مزایایی به دنبال دارد؟

در حال حاضر، بسیاری از افراد علاقه‌مند به تحصیل داروسازی در روسیه و به طور کلی تحصیل رشته‌های پزشکی در خارج از کشور هستند و جایگزین‌های مختلفی را برای انجام این حرفه تجزیه و تحلیل می‌کنند. در روسیه تعداد زیادی از دانشجویان در رشته پزشکی، مانند هر رشته دیگری، در زمان فارغ‌التحصیلی بیشترین درخواست را در سطح بین‌المللی دارند و بر همین اساس میزان موفقیت آن‌ها 4 درصد بیشتر از سایر کشورها است.

بخش بزرگی از دانشکده‌ها برنامه درسی پزشکی را پوشش می‌دهند که 48 درصد بیشتر از سایر مشاغل است، جایی که برنامه درسی به گونه‌ای طراحی شده است که دانش‌آموزان با افزایش میانگین تحصیلی خود می‌توانند به موفقیت‌های خوبی دست یابند. زیرا هر روز از طریق آزمون‌ها و امتحانات به طور عینی ارزیابی می‌شوند.

فرآیند پذیرش لیسانس پزشکی و جراحی در روسیه بسیار ساده و بدون دردسر است. در ادامه برخی از عواملی که دانشجویان را از سراسر جهان برای تحصیل در روسیه جذب می‌کند ذکر شده است:

 • شهریه بسیار مقرون‌به‌صرفه در کالج‌های پزشکی برای تحصیل داروسازی در روسیه.
 • تمامی‌کالج‌های پزشکی در روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت، یونسکو و MCI به رسمیت شناخته شده‌اند.
 • هزینه زندگی در روسیه در مقایسه با استاندارد زندگی اروپایی بسیار پایین است.
 • روش تدریس در اکثر کالج‌های پزشکی روسیه انگلیسی است.
 • تحصیل داروسازی در روسیه یا سایر رشته‌های پزشکی فقط به کلاس‌های درس محدود نمی‌شود. دانش آموزان در معرض یادگیری عملی، سمینارها و کنفرانس‌ها قرار می‌گیرند.
 • خوابگاه‌ها و سایر اقامتگاه‌های دانشجویان پزشکی در روسیه وجود دارد که به خوبی نگهداری می‌شوند و از امنیت بالایی برخوردار هستند.
 • امکانات عالی دانشگاهی، ورزشی و غیره در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.
 • دانشگاه‌های پزشکی روسیه برای تجهیز بیمارستان‌ها به مراقبت‌های عالی وابسته هستند.
 • روسیه دارای برترین دانشگاه‌های پزشکی در سراسر جهان است که لیسانس پزشکی و جراحی را ارائه می‌دهند.
 • شرکت در هیچ آزمون ورودی برای تحصیل داروسازی و تحصیل پزشکی در روسیه برای دانشجویان لازم نیست.

تحصیل دارونسازی در روسیهمعیارهای واجد شرایط بودن برای تحصیل داروسازی در روسیه

فرد متقاضی باید در تاریخ 31 دسامبر سال پذیرش یا قبل از آن، بالای 17 سال سن داشته باشد. دانش‌آموزان باید حداقل 50 درصد نمره را در کلاس دوازدهم کسب کرده باشند. دانش‌آموزان متعلق به رده SC/ST و OBC واجد شرایط داشتن 40٪ نمره در مجموع دوازدهمین آزمون استاندارد هستند.

با حرفه داروسازی آشنا شوید

داروسازی یک تخصص حوزه وسیع است که در مورد تمام داروهای موجود، انواع و ویژگی‌های آن‌ها اطلاعات دارد. مدرک داروسازی علیرغم این باور رایج که به فروش دارو محدود می‌شود اینگونه نیست و مشاغل بیشتری را در برمی‌گیرد. در واقع، یکی دیگر از حوزه‌هایی که در این رشته نادیده گرفته می‌شود حوزه تحقیق و پژوهش است. داروسازان در آزمایشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی بسیار مورد تقاضا برای کار و انجام پژوهش‌های مورد نیاز هستند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان کار و فعالیت موفقی در صنایع تولید دارو دارند.

آن‌ها به طور مستقیم با داروهای درمانی و همچنین با ابزارها و فناوری‌ها کار می‌کنند که شرایط را برای توسعه، تولید، کنترل کیفیت و کنترل گردش دارو در حوزه مراقبت‌های بهداشتی تضمین می‌کند. در مجموع داروسازی بخشی جدایی ناپذیر از سیستم مراقبت‌های بهداشتی در هر کشور متمدن محسوب می‌شود.

فرآیند آموزشی و تحصیل داروسازی در روسیه

رشته‌های موجود در برنامه درسی تحصیل داروسازی در روسیه در چندین ماژول گروه‌بندی می‌شوند که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • چرخه اجتماعی-انسانی (تاریخ داروسازی، لاتین، فلسفه، زبان خارجی و غیره)
 • چرخه علوم طبیعی پزشکی-بیولوژیکی (ریاضی، فیزیک، علوم کامپیوتر، شیمی عمومی و معدنی، شیمی فیزیکی و کلوئیدی، شیمی آلی، شیمی‌تحلیلی، گیاه‌شناسی، زیست شناسی، میکروبیولوژی، فیزیولوژی با مبانی آناتومی، آسیب شناسی و غیره)
 • چرخه عملکردی دارای رشته‌های تخصصی، شیمی سم شناسی، بازرگانی پزشکی و دارویی، فارماکوگنوزی، فناوری دارویی، شیمی‌دارویی، مدیریت و حسابداری در داروسازی

کلاس‌های تحصیل داروسازی در روسیه در آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های فناوری اطلاعات، سالن‌های سخنرانی و سالن‌های نمایش مجهز به تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدرن برگزار می‌شود. تحقیقات و تمرینات دانشجویی در مکان‌هایی مانند مؤسسه تحقیقات علمی گیاهان دارویی و معطر روسیه، مؤسسه تحقیقات فارماکولوژی RAMS، مؤسسه تحقیقات ژنتیک روسیه، مؤسسه شیمی بیورگانیک Shemyakin-Ovchinnikov، مؤسسه ویروس شناسی ایوانوفسکی انجام می‌شود.

در صورت تحصیل داروسازی در روسیه با رعایت استانداردهای آموزشی، متخصصان علوم دارویی برای انجام انواع وظایف حرفه‌ای زیر آموزش می‌بینند:

 • داروسازی (تولید و صنایع دستی فرآورده‌های دارویی، فروش فرآورده‌های دارویی، مدیریت نگهداری و حمل و نقل داروهای درمانی، فعالیت‌های کنترل گردش داروی درمانی، کنترل کیفیت، انتشار اطلاعات قانونی، آموزش بهداشت، ترویج سبک زندگی سالم).
 • سازمانی و مدیریتی (مدیریت تولید داروهای درمانی، مدیریت فعالیت‌های مربوط به نگهداری، حمل و نقل، مصادره و انهدام داروهای درمانی، وظایف سازمانی و مدیریتی با سازمان‌های فعال در گردش داروهای درمانی، وظایف سازمانی در حفاظت از کار، ایمنی و پیشگیری از بیماری‌های شغلی ، نظارت بر رعایت ایمنی محیط زیست، نگهداری اسناد حسابداری و گزارشگری در سازمان‌های دارویی، نظارت بر رعایت امنیت اطلاعات پایه).
 • تحقیق (کارهای علمی و تجزیه و تحلیل داده‌های آماری، ارائه عمومی یافته‌ها، مشارکت در تحقیقات علمی و حل مشکلات کاربردی در حوزه گردش داروهای درمانی).

مراحل تحصیل داروسازی در روسیه

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه پزشکی، دانشجو مدرک تحصیلی خود را در رشته داروسازی دریافت می‌کند. دانشکده ISMU نماینده فروش دارویی را برای یک شغل با فعالیت و خلاقیت بیشتر آماده می‌کند که مستلزم تحقیق، توسعه، تولید، بسته بندی، ذخیره سازی، حمل و نقل، ثبت دولتی، صدور گواهینامه، استانداردسازی و کنترل کیفیت، فروش، تبلیغات، استفاده و انهدام داروها است.

حوزه‌های حرفه‌ای که در آن‌ها به فارغ‌التحصیلان دانشکده داروسازی که به تحصیل داروسازی در روسیه پرداخته‌اند، مورد نیاز است شامل موارد زیر است: تولید (داروخانه‌ها، کارخانه‌های داروسازی، کارخانه‌های شیمیایی و دارویی). سازمانی – اداری، کنترل و صدور مجوز (مجوز، صدور گواهینامه، ثبت فعالیت‌های دارویی عمومی، زنجیره داروخانه‌های خرده فروشی کوچک)؛ فعالیت‌های افزایش آگاهی، آموزشی و پژوهشی.

داروساز فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های روسیه برای حل مسائل زیر آماده است:

 • توسعه، آزمایش و ثبت فرآورده‌های پزشکی، بهینه‌سازی داروهای موجود مطابق با فناوری‌های روز، تحقیقات بیودارویی و روش‌های کنترل بر اساس الزامات و سیستم استانداردهای بین‌المللی.
 • تولید مواد و داروها توسط شرکت‌های داروسازی (داروخانه‌ها، کارخانجات)، از جمله سازماندهی فرآیند فن آوری، انتخاب تجهیزات فنی، فراهم کردن شرایط نگهداری مناسب. انجام فعالیت‌های حرفه‌ای در زمینه کنترل و صدور مجوز.
 • سازماندهی و تحقق بلانک‌ها، پذیرش گیاهان دارویی، تعیین منابع گیاهان پزشکی وحشی، کنترل کیفیت داروها و گیاهان دارویی در مراحل توسعه، اکتساب، استفاده و ذخیره سازی آن.
 • توسعه اسناد استاندارد برای تنظیم شرایط، فناوری، کنترل کیفیت و ذخیره‌سازی داروها.
 • مدیریت مؤسسه دارویی، از جمله سازماندهی فرآیند مدیریت در حلقه‌های اصلی بازار دارویی.
 • مدیریت شرکت‌های دارویی، تحقق عملکرد آن‌ها، برنامه‌ریزی شاخص‌های اصلی و توسعه رویکردهای فعالیت.
 • راه‌اندازی مدیریت و حسابرسی مالی، انجام تحقیقات بازار و محصولات دارویی.
 • ارائه مشاوره به کارشناسان موسسات پزشکی و دارویی و افراد متوسط ​​در خصوص ویژگی‌های مصرف داروها.
 • انجام آزمایشات شیمیایی و سم شناسی.
 • سازماندهی و اجرای خدمات پزشکی و مراقبت‌های پزشکی پیش بیمارستانی به بیماران و مجروحان در شرایط سخت.
 • انجام کار آموزشی، حرفه‌ای و علمی ‌در زمینه‌های ذکر شده در بالا.

ثبت نام و تحصیل داروسازی در روسیه به صورت تمام وقت است که مدت دوره تحصیلی آن 6 سال است که شامل 5 سال آموزش تئوری و عملی و 1 سال دوره کارآموزی است. فارغ‌التحصیلان رشته تخصصی داروسازی می‌توانند در زمینه‌های زیر فعالیت کنند:

 • مدیریت و اقتصاد داروسازی
 • فن‌آوری‌های دارویی
 • شیمی‌دارویی و فارماکوگنوزی

روند آموزشی دانشجویان و تحصیل داروسازی در روسیه مطابق با استانداردهای دولتی و بر اساس سیستم زیر انجام می‌شود:

 • دروس عمومی، علوم انسانی و اجتماعی-اقتصادی
 • دروس عمومی طبیعی
 • دوره‌های خاص
 • دروس انتخابی

فارغ‌التحصیلان دانشکده “داروسازی” دانشگاه پزشکی دولتی ایرکوتسک در داروخانه‌ها، شرکت‌های عمده فروشی و خرده فروشی، مراکز کنترل کیفیت و استانداردسازی داروها، کارخانه‌های داروسازی، ارگان‌های اداری انجمن‌های تولیدی “داروسازی” و همچنین در بسیاری از مراکز و مؤسسات مشغول به فعالیت هستند. باید توجه داشت که در سال‌های اخیر زنجیره داروسازی در کشور روسیه به طور قابل توجهی گسترش یافته است و به همین دلیل نیاز به جذب بیشتر فارغ‌التحصیلان داروسازی در این کشور رو به افزایش است.

دانشگاه‌های تخصصی پزشکی

همانطور که قبلا ذکر شد در روسیه تنوع بسیار خوبی از دانشگاه‌ها وجود دارد که در زمینه پزشکی آموزش‌ها جدید و بروزی را ارائه می‌کنند که دارای اعتبار بین‌المللی فوق العاده، اساتید و امکانات واجد شرایط و تجهیزات به‌روز از لحاظ فناوری هستند.

تنوع مشاغل پزشکی در روسیه

در روسیه تنوع زیادی در مشاغل مرتبط در حوزه سلامت وجود دارد که محبوب‌ترین آن‌ها این موارد هستند: پزشکی، اطفال، خدمات پزشکی پیشگیری کننده، داروسازی، مراقبت‌های پزشکی پیشگیرانه، دندانپزشکی، پرستاری، بیوشیمی پزشکی، سایبرنتیک پزشکی، کودکان و سایر مشاغل مرتبط با سلامت.

تخصص‌های پزشکی در روسیه

بسیاری از خارجی‌ها در روسیه به دلیل هزینه‌های پایین، سهولت در فرآیند پذیرش به دنبال تحصیل داروسازی در روسیه و یا تحصیل سایر رشته‌های پزشکی در این کشور هستند.

ویژگی اساسی آموزش دانشگاهی برای تحصیل داروسازی در روسیه

در روسیه می‌توانید دانش نظری و گسترده‌ای در تمامی زمینه‌های تحصیلی کسب کنید. با این حال، روسیه کشوری است که به دلیل دارا بودن بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در جهان ‌شناخته شده است که برای آموزش و پرورش پزشکان، داروسازان، شیمیدانان، زمین شناسان، مهندسان، برنامه نویسان، ریاضیدانان، فیزیکدانان و متخصصان از مناطق مختلف جهان یکی از بهترین کشورها محسوب می‌شود.

طیف گسترده‌ای از دانشگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی

دانشگاه‌های روسیه در برنامه تحصیلی خود برنامه‌های متنوعی از نظر آموزشی دارند که می‌توان به برنامه‌های تحصیلات تکمیلی (تخصص، کارشناسی ارشد، و غیره)، برنامه‌های کوتاه (دوره‌های تابستانی)، برنامه‌هایی برای یادگیری زبان روسی، برنامه‌های آموزش حرفه‌ای و برنامه‌های نظارتی در طول سال اول تحصیل اشاره کرد.

رابطه بهینه بین قیمت و کیفیت آموزش در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه با توجه به منطقه تحصیلی متفاوت خواهد بود، زیرا به ‌این موضوع بستگی دارد که موسسه در کجا واقع شده است، اگر حومه روسیه را انتخاب کنید و نه در شهرهایی مانند مسکو یا سن‌پترزبورگ به طور یقین هزینه‌های کمتری متحمل خواهید شد.

پس حتما متوجه شده‌اید که تحصیل لیسانس پزشکی و جراحی در روسیه یک گزینه عالی است. پس اگر تصمیم به تحصیل داروسازی در روسیه گرفته‌اید، باید بدانید که تصمیم عاقلانه‌ای است! روسیه در تربیت ریاضیدانان، شیمیدانان، زمین شناسان، فیزیکدانان، پزشکان، برنامه نویسان، مهندسان و متخصصان و سایر علوم طبیعی در جهان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو شناخته می‌شود.

در روسیه، شما می‌توانید دانش اساسی و عمیق را در تمام موضوعات به دست آورید و این کشور همچنین به دلیل دانشگاه‌های معتبر از نظر علمی ‌در ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی شناخته شده است. برای دانشجویان بین‌المللی، روسیه یک مقصد محبوب برای تحصیل لیسانس پزشکی و جراحی بوده است.

بر اساس  طبقه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی در جهان از نظر سازمان بهداشت جهانی، 30 دانشگاه علوم پزشکی روسیه توانسته‌اند در بین 100 دانشگاه برتر علوم پزشکی در جهان جای بگیرند. اگر هنوز برای تحصیل داروسازی در روسیه تصمیم قطعی نگرفته‌اید و در انتخاب آن مردد هستید نگاهی به مزایا و ویژگی‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم داشته باشید:

تحصیل داروسازی در روسیه

مزایای تحصیل رشته‌های مربوط به پزشکی و جراحی در روسیه

شهریه کم و هزینه زندگی مقرون‌به‌صرفه

در مقایسه با کالج‌های خصوصی در سایر کشورها، هزینه تحصیل در کالج‌های پزشکی روسیه بسیار پایین است. هزینه‌های زندگی در روسیه نیز مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌های زندگی در این کشور بین 200 تا 300 دلار در ماه متغیر است که در حدود 6 تا 9 میلیون تومان در سال است.

بدون آزمون ورودی برای پذیرش

برای پذیرش مطمئن در کالج‌های پزشکی روسیه نیازی به آزمون ورودی نیست. در عوض، پذیرش در کالج‌های پزشکی در روسیه کاملا بر اساس عملکرد شما در آخرین سال تحصیلی مدرسه و بر اساس اولین خدمت انجام می‌شود. اگر بیش از 60% نمره سال آخر تحصیلی خود را به‌دست آورده باشید شما می‌توانید جزو پذیرفته شدگان برای تحصیل داروسازی در روسیه قرار بگیرید.

تحصیل داروسازی در روسیه و امکانات خوابگاهی

هاستل‌های دانشگاه‌های پزشکی روسیه به تمامی امکانات مدرن و ضروری برای زندگی دانشجویی مجهز شده‌اند. مبلمان، آب گرم، اینترنت وای فای و … در اینجا در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در فصل زمستان با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد، زیرا هاستل‌ها دارای گرمایش مرکزی هستند.

حضور در یک نمایشگاه بین‌المللی

هنگامی‌که در یک کشور خارجی تحصیل می‌کنید، با دانشجویانی که از کشورها و قومیت‌ها با پیشینه‌های مختلف آشنا خواهید شد. بنابراین، شما در معرض دید بین‌المللی قرار خواهید گرفت که به شما کمک می‌کند در یک کشور جدید مستقر شوید. با توجه به جمعیت زیاد، روسیه فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویان پزشکی و افرادی که مشغول به تحصیل داروسازی در روسیه هستند، فراهم می‌کند تا در معرض تعداد زیادی از بیماران قرار گیرند.

زیرساخت کلاس جهانی

دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور روسیه دارای تجهیزات مدرن در بیمارستان‌ها و زیرساخت‌های کلاسی در سطح استانداردهای جهانی هستند. از آنجایی که اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی روسیه از استانداردهای بالایی برخوردار هستند و توسط WHO، NMC، شورای اروپا و یونسکو به رسمیت شناخته شده‌اند، تحصیل داروسازی در روسیه یا تحصیل در سایر رشته‌های پزشکی در این کشور بسیار ارزشمند خواهد بود.

شهریه تامین شده

روسیه در میان سایر کشورهای جهان، جزو معدود کشورهایی است که به شهروندان خارجی امکان دریافت بورسیه رایگان را می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی سالانه هزاران بورسیه تحصیلی توسط دولت روسیه دریافت می‌کنند و به صورت رایگان در دانشگاه‌های معتبر این کشور مشغول به تحصیل می‌َشوند.

فرصت برای یادگیری زبان روسی

بیش از 260 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان روسی صحبت می‌کنند، بنابراین تعداد افرادی که به عنوان دانشجو مایل به یادگیری زبان روسی هستند نیز افزایش یافته است. دانشجویان و افراد مختلف که در حال تحصیل داروسازی در روسیه هستند می‌توانند به تحصیل این زبان در یکی از مؤسسات آموزش عالی در این کشور بپردازند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند یک دوره یک ساله زبان روسی را بگذرانند و دانشجویانی که با بورسیه دولت در دانشگاه‌های دولتی به صورت رایگان تحصیل می‌کنند می‌توانند این دوره یک ساله را نیز به صورت کاملا رایگان گذرانده و زبان روسی را به بهترین نحو فرا بگیرند.

فرصت برای دریافت دیپلم دوگانه

در سال 2003، روسیه با پذیرفتن چندین تعهد به عنوان بخشی از ایجاد فضای آموزشی مشترک کشورهای شرکت کننده، اعلامیه بولونیا را امضا کرد. بنابراین بسیاری از دانشگاه‌های روسیه برنامه‌های مشترکی را با دانشگاه‌های خارجی اجرا می‌کنند و برای فارغ‌التحصیلان خود مدرک دوگانه صادر می‌کنند. بنابراین، با تحصیل داروسازی در روسیه می‌توانید یک دیپلم از یک دانشگاه اروپایی و یک دیپلم روسیه دریافت کنید که در تقریبا در تمامی کشورهای جهان معتبر شناخته می‌شود و فرصت ایده‌آلی را برای آینده شغلی شما ایجاد می‌کند.

تحصیل داروسازی در روسیه و پردیس‌های راحت و مجهز

دانشگاه‌های روسیه از نظر امکانات تحصیلی همتای بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی هستند. امکاناتی مانند تجهیزات سطح بالا برای آزمایشگاه‌ها، امکانات مطالعاتی و مراکز علمی ‌توسط دانشگاه‌های روسیه به دانشجویان این کشور ارائه می‌شود. اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور روسیه هزینه نسبتا پایینی را برای اقامت در خوابگاه‌های خود از دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کنند.

دانشجوی بین‌المللی می‌توانند به راحتی با محیط سازگار شوند

شما به راحتی می‌توانید با زندگی در روسیه سازگار شوید زیرا این کشور یک کشور چند ملیتی است. روسیه خانه بیش از 200 گروه قومی است که به بیش از 100 گویش و زبان مختلف صحبت می‌کنند. این کشور در همه زمینه‌های زندگی مثل مسائل فرهنگی و غیره دارای تنوع است. بنابراین، پس از ورود به روسیه احساس می‌کنید که در خانه خود هستید.

به رسمیت شناختن مدرک تحصیلی در سراسر جهان

مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی روسیه توسط یونسکو، سازمان جهانی بهداشت، NMC، اتحادیه اروپا و سایر نهادهای مجاز به رسمیت شناخته شده می‌شود. بنابراین می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی مدرک خود را به تمامی کشورهای جهان برای ارائه و یا دریافت خدمات ارائه کنید.

سخن پایانی

تحصیل داروسازی در روسیه و در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور به این معنا است که دانشجو در مدت زمان تحصیل خود دانش نظری و عملی کافی در این رشته و حرفه را خواهد آموخت. دانشجویان برای تحصیل این رشته در روسیه علاوه‌ بر تخصص داروسازی می‌توانند در رشته‌هایی مانند داروسازی اجتماعی و داروسازی اداری که شامل رشته‌هایی مانند استانداردسازی و کنترل کیفیت داروها، فناوری داروها و بیوداروسازی می‌شود نیز ثبت‌نام کرده و تحصیل کنند. برای تحصیل در هر یک از این رشته‌های می‌توانید دانشگاه‌های دولتی روسیه را انتخاب کنید که جزو برترین دانشگاه‌های این کشور و برترین دانشگاه‌ها در سطح جهان هستند. از همراهی شما در این مقاله از موسسه مهاجرتی صبا ویزا ممنونیم. امیدواریم اطلاعاتی که برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم برایتان مفید بوده باشد. چنانچه سوال یا ابهامی در زهن شما باقی مانده است همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از اطلاعات بروز در این زمینه بهره‌مند شوید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 3.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید