لوگو صبا ویزا
دانشگاه آخن

دانشگاه آخن (RWTH Aachen University)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه آخن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

دانشگاه آخن به عنوان هشتمین دانشگاه برتر آلمان و در حالت کلی می‌توان گفت بزرگترین دانشگاه فنی مهندسی این کشور به حساب می‌آید. قطعاً محل تحصیل، روش تدریس استادان و امکانات ارائه شده از سوی دانشگاه مورد نظر از موارد مهم و حائز اهمیت جهت به دست آوردن موفقیت و پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی موفق به حساب می‌آید، از این رو آن دسته از افرادی که قصد تحصیل در آلمان یا حتی سایر کشورهای مختلف دیگر را دارند، پیش از هر چیزی سعی می‌کنند در رابطه با کشور و دانشگاه موجود در آن تحقیقات لازم را انجام دهند و از این طریق به خوبی مطلع خواهند شد که آیا دانشگاه مد نظر آنها می‌تواند باعث بالا رفتن سطح درسی و به دست آوردن تجربیات جدید شود یا خیر.

در رابطه با دانشگاه آخن باید این نکته را بیان کنیم که توانسته جایگاه الف را در بسیاری از سطح‌های مختلف به دست آورد. این امر می‌تواند نشان‌ دهنده جایگاه ویژه این دانشگاه در بین سایر کشورهای دیگر باشد. علاوه بر این موارد دانشگاه فنی آخن توانسته در بین ۱۰ دانشگاه برتر آلمان قرار بگیرد.

قطعاً تا به اینجای کار متوجه شدید که این دانشگاه چه رتبه‌های خاص و ویژه‌ای به خود کسب کرده و باید این نکته را نیز بیان کنیم که در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. تمامی این موارد باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تلاش زیادی برای حضور در این دانشگاه داشته باشند، اما مشکلی که ممکن است برای هر یک از افراد به وجود آید عدم آشنایی با روال و مراحل مربوطه باشد. ما در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان و همچنین به دست آوردن اپلای دانشگاه فنی آخن در اختیار شما قرار دهیم، پس پیشنهاد می‌دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها ما را همراهی کنید.

فهرست عناوین

معرفی دانشگاه، تاریخچه و بنیانگذاری دانشگاه

دانشگاه آخن برای اولین بار در سال ۱۸۶۵ به دست یکی از شاهزاده‌های معروف کشور آلمان به نام فردریش ویلهم به کمک بودجه‌های بسیار زیادی که از سوی مردم جمع شد، تأسیس گردید. بارها و بارها برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آمده که اصلاً هدف از تاسیس دانشگاه در شهر آخن چه بود و در پاسخ باید بیان کنیم که با در نظر گرفتن صنعتی بودن این شهر و وجود کارخانه‌های متفاوت و متعدد تصمیم بر این شد که دانشگاه آخن را در این شهر صنعتی تاسیس کنند. در رابطه با مدت زمان ساخت آن نیز باید بیان کنیم که به مدت ۵ سال طول کشید و دانشگاه آخن امروزی که توانسته امکانات بسیار خاص و منحصر به فردی را به تمامی دانشجویان خود ارائه دهد، برای اولین بار در ۱۰ اکتبر سال ۱۸۷۰ با توجه به این موضوع که درگیری‌های نظامی بسیار زیادی میان آلمانی‌ها و فرانسه وجود داشت با ۲۲۳ دانشجو و ۲۳ استاد به صورت رسمی کار خود را شروع کرد. تفاوتی که دانشگاه آخن حال حاضر با سال ۱۸۷۰ دارد در این است که این دانشگاه امروزه حدود ۴۷ هزار دانشجو شامل بومی و بین‌المللی از کشورهای مختلفی که بیش از ۱۰۰ کشور هستند در خود جای داده که البته حداقل ۵۰ درصد آنها در بسیاری از رشته‌های مختلف مهندسی در حال طی کردن تحصیلات خود هستند.

پذیرش دانشگاه آخن

موقعیت جغرافیایی و اهمیت استراتژیک

دانشگاه فنی آخن به عنوان یک دانشگاه پژوهشی در نظر گرفته شده که در زمینه فناوری نیز نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی به دنبال دارد. در رابطه با موقعیت جغرافی آن باید بیان کنیم که در آخن، نوردراین-وستفالن، آلمان واقع شده و با ۴۷ هزار دانشجو در ۱۷۰ رشته مختلف به عنوان بزرگترین دانشگاه آلمان در رشته‌های فنی و مهندسی تلقی می‌شود.

ماموریت و اهداف دانشگاه

قطعاً هر یک از دانشگاه‌هایی که امروزه در سراسر دنیا مشغول به فعالیت هستند اهداف خاصی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند. این موضوع در رابطه با دانشگاه آخن نیز صدق می‌کند و با توجه به تحقیقات و آمارهای به دست آمده از سوی این دانشگاه هدف آنها رساندن دانشجویان بومی و بین‌المللی به بالاترین سطح ممکن است.

دانشکده‌های ویژه و متفاوت با امکانات خاصی در دانشگاه آخن قرار گرفته تا دانشجویان بتوانند تحصیلات خود را به بهترین نحو ممکن پشت سر بگذارند. البته این نکته را فراموش نکنید آن دسته از افرادی که قصد دارند به عنوان دانشجو در این مرکز تحصیلی معتبر مشغول به فراگیری آموزش‌های موجود شوند پیش از هر چیزی باید از این موضوع اطمینان حاصل کند که می‌توانند از پس تمامی مراحل موجود برآیند.

دانشگاه آخن به عنوان یکی از مرکزهای معتبر شناخته شده در سراسر دنیا تلقی می‌شود و این نکته را فراموش نکنید که اگر بتوانید موفق به حضور در این دانشگاه شوید قطعاً موفقیت‌های فوق‌العاده خاص و چشمگیری به دست می‌آورید.

رتبه‌بندی و جایگاه دانشگاه

در این قسمت به یکی از موارد فوق‌العاده مهم و حائز اهمیت که همان رتبه‌بندی دانشگاه آخن می‌باشد، می‌رسیم. به این نکته توجه داشته باشید که دلیل اصلی مشتاق بودن دانشجویان برای حضور در دانشگاه آخن رتبه‌بندی و موفقیت‌های آن در سراسر جهان می‌باشد.

البته این موضوع نه تنها در دانشگاه آخن بلکه شامل سایر دانشگاه‌های معتبر می‌شود، پس می‌توان به این نتیجه رسید که پیش از مراجعه و شرکت در هر دانشگاهی باید در رابطه با رتبه‌های موجود تحقیقات لازم را انجام دهید تا از این طریق متوجه این موضوع شوید که آیا دانشگاه مد نظر شما رتبه قابل توجهی در سراسر جهان به دست آورده است یا خیر.

در رابطه با دانشگاه آخن نیز باید بیان کنیم که به عنوان بزرگترین دانشگاه فناوری آلمان و در حالت کلی یکی از شناخته شده و مشهورترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌آید.

تعداد بسیار زیادی از دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی هر ساله سعی می‌کنند برای راهیابی به این دانشگاه نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا از این طریق بتوانند از دوره‌های فوق‌العاده خاص و با کیفیت بالا و همچنین امکانات بسیار منحصر به فردی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده نهایت استفاده را ببرند.

باید به توضیح این موضوع نیز بپردازیم که این دانشگاه در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه فنی یکپارچه می‌باشد. در رابطه با رتبه‌بندی آن نیز باید بیان کنیم که بین ۱۰ دانشگاه برتر آلمان قرار دارد و علاوه بر این مورد در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان نیز قرار گرفته است. تمامی این موارد می‌تواند تضمین کننده این موضوع باشد که شما با راهیابی به دانشگاه می‌توانید به بهترین جایگاه ممکن برسید.

بررسی رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی

در این بخش می‌رسیم به بررسی رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی دانشگاه آخن که این مورد نیز اهمیت بسیار بالایی به همراه دارد. باید به توضیح این موضوع بپردازیم که دانشگاه آخن توانسته رتبه بندی‌های مختلفی در بین بسیاری از موارد به دست آورد که ما قصد داریم در ادامه آنها را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم.

رتبه بندی مختلفرتبه‌های کسب شده توسط دانشگاه آخن
رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های جهان۱۰۸
رتبه‌بندی در شهرت جهانی۱۰۱ تا ۱۲۵
QS108

جایگاه دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها

با توجه به آمارهای به دست آمده از سوی هیئت مدیریتی داکس در سال ۲۰۱۸ اکثر مدیرهای ارشد شناخته شده بسیاری از شرکت‌های آلمانی از دانشگاه آخن فارغ التحصیل شده‌اند. به همین دلیل نیز می‌توان گفت که در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها توانسته عملکرد فوق‌العاده خاصی از خود به اجرا بگذارد و همین موضوع نیز باعث شده تا در رتبه سوم قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۹ نیز میان سه دانشگاه برتری که توانسته‌اند مدیران رده بالایی را تربیت کنند، قرار گرفت. با توجه به آمارهای ملی و بررسی‌هایی که در رابطه با دانشگاه آخن صورت گرفت به این نتیجه رسیدند که از نظر رشته‌های مهندسی آن شامل مهندسی مکانیک و مهندسی برق و علوم کامپیوتری فیزیک و شیمی به عنوان بهترین دانشگاه های آلمان به حساب آمده است.

دانشکده‌ها و واحدهای آموزشی

در رابطه با دانشکده این واحد آموزشی نیز باید بیان کنیم که به طور کلی از ۹ دانشکده مختلف تشکیل شده که هر یک از آنها نیز چندین رشته مختلف دانشگاهی را شامل می‌شود در این دانشکده‌ها دانشجویان بسیار پرتلاشی حضور دارند که برخی از آنها موفق به دریافت جوایز ارزشمندی همچون نوبل شده‌اند.

تحصیل در دانشگاه آخن

معرفی دانشکده‌ها و دپارتمان‌ها

آشنایی با هر یک از دانشکده‌ها و دپارتمان‌های موجود اهمیت فوق‌العاده بالایی به دنبال دارد. از این طریق شما به خوبی متوجه خواهید شد که آیا دانشکده‌های موجود مطابق با رشته تحصیلی شما هستند یا خیر و در این رابطه باید بیان کنیم که دانشکده‌های دانشگاه آخن شامل دانشکده معماری، مهندسی عمران، علوم طبیعی، مهندسی مکانیک، هنر، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم انسانی، دانشکده تجارت و در نهایت دانشکده پزشکی خواهد شد.

تخصص‌ها و رشته‌های تحصیلی

باید به توضیح این موضوع بپردازیم که دانشگاه فنی آخن حدوداً ۱۰۰ رشته تحصیلی آن هم در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و در صورت پشت سر گذاشتن تحصیلات تکمیلی به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه خواهد داد.

رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی

رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی برای دانشجویان متقاضی در نظر گرفت گرفته شده شامل شیمی، علم مواد، بیوتکنولوژی کاربردی، فیزیک، روانشناسی، اقتصاد، جامعه‌شناسی و مدیریت بازرگانی می‌شود.

اما اگر قصد پشت سر گذاشتن تحصیلات تکمیلی دارید باید بگوییم که رشته‌های مربوط به آن شامل جغرافیا کاربردی، ژئوفیزیک، معماری، مهندسی خودرو، زیست‌شناسی، علوم کامپیوتر، مطالعات تاریخی و غیره خواهد شد.

بررسی رشته‌های تحصیلی ارائه شده در هر دانشکده

در رابطه با دانشکده ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی باید بیان کنیم که شامل ۵ بخش مجزا شامل ریاضی، علوم کامپیوتری، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی می‌شود.

در رابطه با دانشکده معماری نیز باید بیان کنیم که به عنوان یکی از دانشکده‌های مختلف دانشگاه فنی آخن به شمار آمده و در این دانشکده رشته‌های متفاوتی همچون تاریخ و هنر و طراحی ساختار تدریس خواهد شد.

دانشکده مهندسی عمران نیز دارای سابقه ۱۵۰ ساله بوده و با چالش‌های فوق‌العاده خاص و جهانی روبرو می‌باشد.

دانشکده مهندسی مکانیکی نیز سابقه زیادی در آموزش دارد و وظیفه خود می‌داند که در تحقیق، تدریس و ارائه خدمات به صورت برابر در بین زنان و مردان پشتیبانی کند.

اهمیت و محبوبیت رشته‌های مختلف

هر یک از رشته‌های مربوط به این دانشگاه اهمیت و محبوبیت خاص خود را در بین افراد دارند، اما موضوعی که می‌تواند اثبات کننده اهمیت هر یک از آنها شود نظر نهایی دانشجویان می‌باشد که به توضیح آن نیز خواهیم پرداخت.

هزینه‌ها و مسائل مالی

جهت زندگی در این کشور باید برای تامین هزینه‌های شخصی حدوداً ۱۰۰۰ یورو در ماه داشته باشید و این هزینه‌ها شامل برق، آب، اینترنت، غذا، بیمه، خرید لوازم تحصیلی و… خواهد شد.

شهریه‌ها و هزینه‌های تحصیل

یکی دیگر از موارد مهمی که دانشجویان هنگام مهاجرت و تحصیل در کشور مشخص شده در نظر می‌گیرند، هزینه‌ها و مسائل مالی مربوط به آن است.

در رابطه با دانشگاه آخن باید بیان کنیم که شما ملزم به پرداخت هیچگونه هزینه‌ و شهریه‌ای نخواهید بود. تنها در طول ترم باید مبلغ ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو جهت انجام کارهای اداری و غیره پرداخت نمایید.

امکانات و کمک‌های مالی برای دانشجویان

امکانات ارائه شده از سوی دانشگاه، دیگر مورد مهمی است که دانشجویان علاقه دارند حتماً در رابطه با آن اطلاعات لازم را به دست آورند. قطعاً دانشگاهی که بدون امکانات باشد مشکلات متعددی را برای دانشجویان به وجود خواهد آورد. ما در ادامه قصد داریم از تمامی امکانات موجود در دانشگاه آخن برای شما نام ببریم.

کتابخانه‌ها و منابع آموزشی

کتابخانه‌ها و منابع آموزشی دانشگاه آخن یک فضای مطالعه خصوصی و عمومی را برای دانشجویان به عمل آورده است.

امکانات ورزشی هنری و فرهنگی

در این دانشگاه سالن‌های ورزشی روبازی وجود دارد که می‌توانید از انواع امکانات ورزشی و هنری موجود بهره‌مند شوید.

خدمات پشتیبانی دانشجویی و زندگی روزمره

علاوه بر موارد گفته شده چنانچه دانشجویان در طول پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی خود با هرگونه مشکل جدی روبرو شوند، این امکان فراهم است تا از خدمات پشتیبانی موجود برای رفع آن استفاده نمایند.

شرایط پذیرش و محل ثبت نام

باید این نکته را بیان کنیم که دانشگاه آخن دانشجویان مختلف را از سراسر جهان جذب می‌کند. البته شرایط پذیرش نیز برای هر یک از افراد می‌تواند متفاوت از دیگری باشد.

الزامات و معیارهای پذیرش دانشجویان جدید

برای آنکه بتوانید درخواست پذیرش خود را ارائه دهید باید مدرکی معادل Abitur در دست داشته باشید که مشخص کننده صلاحیت جهت تحصیل در دانشگاه است.

روند ثبت‌نام و مدارک مورد نیاز

در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان یا به دست آوردن بورسیه های تحصیلی آلمان را داشتید باید روند ثبت‌نام و مدارک مورد نظر را ارائه دهید که شامل تکمیل کردن فرم درخواست به صورت کامل، مشخص کردن رشته تحصیلی مد نظر، ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات، داشتن مدرک معتبر زبان، قبولی در آزمون ورودی مد نظر، گواهی که اثبات کننده تمکن مالی شما باشد و در نهایت بیمه نامه است.

تجربه دانشجویان

قطعاً تجربه دانشجویان نیز می‌تواند نقش فوق‌العاده مهم و ویژه‌ای جهت تصمیم‌گیری نهایی شما برای حضور در دانشگاه آخن داشته باشد.

دانشگاه آخن آلمان

نقد و نظرات دانشجویان در مورد تجربه‌های تحصیلی در دانشگاه

رتبه‌های این دانشگاه به خوبی بیانگر این موضوع بوده‌اند که تحصیل در دانشگاه آخن با موفقیت بسیار زیادی روبرو بوده است و اگر بخواهیم در رابطه با نظرات دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه آخن مواردی را بیان کنیم باید توضیح دهیم که با توجه به آمارهای به دست آمده اکثر دانشجویان توصیه می‌کنند که حتماً برای به دست آوردن ویزای تحصیلی آلمان نهایت تلاش خود را به کار گیرید تا با حضور در دانشگاه آخن آینده‌ای روشن برای خود به ارمغان آورید.

مزایا و چالش‌های مرتبط با زندگی دانشجویی

یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها در زمان انتخاب شهر یا کشور مد نظر برای گذراندن دوره تحصیلی مزایا و چالش‌های مرتبط با زندگی دانشجویان می‌باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر دانشجویان بخواهند بدون دغدغه و هرگونه نگرانی تحصیلات خود را پشت سر بگذارند باید از لحاظ مالی کاملاً تامین شوند تا از این طریق دیگر هیچ مشکلی در پرداخت هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های ماهانه زندگی برای آنها وجود نداشته باشد.

سوالات متداول

آیا امکان همراهی خانواده دانشجو در زمان تحصیل وجود دارد؟

بله، در صورتی که بتوانند جهت اخذ ویزای همراه آلمان اقدام کنند امکان همراهی فراهم خواهد شد.

آیا برای ورود به دانشگاه آخن باید آزمون خاصی را پشت سر گذاشت؟

این مورد توسط خود دانشگاه مشخص خواهد شد در برخی مواقع احتیاج است که آزمون خاصی را پشت سر بگذارید.

آیا در دانشگاه آخن آموزش‌ها فقط زبان آلمانی تدریس می‌شود؟

در مقطع کارشناسی آموزش‌ها به زبان آلمانی بوده اما برای تحصیلات تکمیلی آموزش‌ها به زبان انگلیسی نیز تدریس خواهد شد.

سخن پایانی

به توضیح تمامی موارد مهم در رابطه با دانشگاه آخن پرداختیم و باید بار دیگر توضیح دهیم که این دانشگاه از رتبه ویژه‌ای در سراسر دنیا برخوردار می‌باشد، پس به شما پیشنهاد می‌دهیم که اگر امکان تحصیل در این دانشگاه برای شما فراهم است بدون درنگ و فکر حتماً جهت انجام مراحل پذیرش اقدامات لازم را انجام دهید. در این زمینه اگر احتیاج به مشاوره داشتید کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی صبا ویزا می‌توانند بهترین‌ها را به شما ارائه دهند.

در پایان نیز باید به توضیح این موضوع بپردازیم که اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید مراجعه به موسسه مهاجرتی صبا ویزا می‌تواند بهترین راهکار باشد. علاوه بر این موارد می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با ما در ارتباط باشید یا جهت پر کردن فرم مشاوره رایگان اقدام نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید