لوگو صبا ویزا

دانشگاه اسلو

دانشگاه اسلو یک موسسه آموزش عالی دولتی در نروژ است. این دانشگاه در سال 1811، زمانی که نروژ هنوز تحت حاکمیت دانمارک بود، تاسیس شد و در بین دانشگاه‌های نروژ رتبه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین این موسسه آموزش عالی در بین 5 دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. دانشگاه بزرگ اسلو در حدود 23000 دانشجو دارد. دانشجویان خارجی بسیار زیادی نیز در اینجا مشغول به تحصیل هستند. به ازای هر دانشجوی بومی یک دانشجوی خارجی وجود دارد. در این مقاله از صبا ویزاپلن شما را به طور کامل با دانشگاه اسلو آشنا خواهیم کرد.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه اسلو

سیستم آموزشی این دانشگاه بیشتر مبتنی بر تحقیق است. به همین دلیل دارای 8 مرکز ملی تعالی و تمرکز استراتژیک بر تحقیقات بین رشته‌ای در زمینه‌های مختلف است. همچنین این دانشگاه به دلیل دولتی بودن از بودجه عمومی برخوردار است و بودجه مناسبی را برای کارهای تحقیقاتی در نظر می‌گیرد.

دانشگاه اسلو دارای دارای هشت دانشکده است: پزشکی، دندانپزشکی، حقوق، الهیات، علوم انسانی، ریاضیات و علوم طبیعی، علوم اجتماعی و علوم تربیتی است.

افرادی که در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند توانسته‌اند تا به حال چندین بار جایزه نوبل را به خود اختصاص دهند. این موضوع نشان‌دهنده کیفیت بالای آموزش دانشگاه است.

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه اسلو

مطالعات آسیا و خاورمیانه

 با انتخاب این رشته شما اطلاعات ترکیبی از زبان‌ها، فرهنگ‌ها، جوامع و تاریخ آسیا و خاورمیانه را بررسی خواهید کرد و در موردشان بیشتر خواهید آموخت.

اندازه گیری و ارزیابی

هدف این رشته تربیت افرادی کنجکاو و متخصص در زمینه سنجش در علوم اجتماعی و رفتاری است.

توسعه محیط‌ زیست و تغییرات فرهنگی

مسائلی که در این رشته مورد تحلیل قرار می‌گیرند، شامل علل کلیدی دوران موسوم به آنتروپوسن، زندگی‌های مختلف تحت این شرایط، چگونگی زندگی در سیاره‌ای جدید و چالش‌های اصلی در ایجاد آینده‌های پایدارتر است.

اقتصاد در دانشگاه اسلو

اساتید این رشته سعی می‌کنند آموزش‌های دقیقی در اقتصاد مدرن، اقتصاد خرد و کلان، روش‌شناسی و جمعیت‌شناسی ارائه دهند.

زبان‌های اروپایی

امروزه آشنایی با زبان‌ها و مهارت‌ها فرهنگی مختلف بسیار مهم و پر تقاضا است. اگر شما خواهان فعالیت در سطح بین‌المللی هستید باید درباره این دو موضوع اطلاعات جامعی داشته باشید. مطالعه این رشته این اطلاعات را در اختیار شما قرار داده و در عین حال به شما کمک می‌کند تا در مسائل زبانی، ادبی یا فرهنگی نیز تخصص پیدا کنید.

اروپا در اقتصاد و مدیریت سلامت

در این دوره شما با مفاهیمی مانند روش‌ها و اقتصاد سلامت، مدیریت، رهبری، سیاست‌های بهداشتی، حکومت‌داری و قانون آشنا خواهید شد.

دانشگاه اسلو  و مطالعات جنسیتی

گذراندن این دوره این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به طور مستقل روی موضوعات اصلی مرتبط با جنسیت، فمینیسم، برابری جنسیتی، قدرت و تولید دانش کار کنید و اطلاعات غنی به دست آورید.

اقتصاد، سیاست و مدیریت سلامت

برای اینکه شما بتوانید در این زمینه تخصصی به دست آورید، می‌توانید یکی از سه موضوع زیر را به عنوان گرایش اصلی خود انتخاب نمایید: مدیریت سلامت، اقتصاد سلامت و ارزیابی اقتصادی.

جغرافیای انسانی

بعد از اتمام این دوره شما به راحتی در زمینه مسائلی مانند چگونگی در هم تنیدگی فرآیندهای محلی و جهانی و ایجاد تغییر در سراسر جهان نظریه‌پردازی خواهید کرد.

مطالعات ایبسن

این رشته در دانشگاه اسلو بینش عمیقی را درباره آثار هنریک ایبسن و زمینه فرهنگی و تاریخی آن‌ها به دانشجو ارائه خواهد داد.

انفورماتیک، اقتصاد دیجیتال و رهبری

امروزه فناوری و توسعه دیجیتال زیر بنای تمامی مشاغل، سازمان‌ها و جامعه است. این رشته به شما کمک می‌کند تا دیجیتالی شدن سازمان‌ها و مهارت‌های هدایت تحول کسب و کار دیجیتالی کاملا درک کنید.

سلامت جامعه بین‌المللی

با تحصیل در این رشته در تحقیقات ارتقای سلامت مبتنی بر جامعه و پیشگیری از بیماری با تمرکز بر جوامع متوسط و کم درآمد مشارکت فعال خواهید داشت.

تاریخ بین‌المللی و فراملی مدرن

هدف دانشگاه اسلو از ارائه این رشته این است که دانشجویان را توانمند سازد تا فرآیندها، نهادها و جنبش‌های بین‌المللی و فراملی را از دیدگاه‌های متعدد بررسی کنند.

مطالعات صلح و درگیری

این رشته در واقع یک ابزار کاربردی برای درک چالش‌های چند وجهی مرتبط با جنگ و درگیری است.

ریشه‌های مذهبی اروپا

‌ هدف این رشته بررسی سنت‌ها، فرآیندهای شکل‌گیری و تعاملات متقابل سه دین تأثیرگذار فرهنگ و تاریخ اروپا، یهودیت، مسیحیت و اسلام است.

انسان‌شناسی اجتماعی

اگر به موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوایی، بحران‌های مالی، مهاجرت، فعالیت‌های اجتماعی و چگونگی تأثیر آن‌ها بر زندگی مردم علاقه دارید و ترجیح می‌دهید که پروژه و کار میدانی خود را در یک محیط ناآشنا، در داخل یا خارج از کشور انجام دهید، توصیه می‌شود حتما این رشته را در دانشگاه اسلو انتخاب نمایید.

وایکینگ‌ها و مطالعات قرون وسطی

موضوعات بررسی‌ شده در این رشته شامل وایکینگ‌ها و قرون وسطی اروپا، با تمرکز بر منطقه دریای شمال، از طریق مطالعه عمیق منابع متنی مرتبط خواهد بود.

مطالعات کلاسیک

این رشته در دانشگاه اسلو معمولا به دو زبان یونانی و لاتین ارائه می‌شود. با گذراندن این دوره دانش شما در مورد فرهنگ یونان و روم افزایش می‌یابد.

انفورماتیک، فناوری زبان

این رشته اطلاعاتی را درباره اینکه چگونه رایانه‌ها می‌توانند زبان انسان را درک کنند و چگونه انسان‌ها از طریق زبان با هم ارتباط برقرار می‌کنند، به شما دید مناسبی خواهد داد. همچنین در این رشته شما ترکیبی از مهارت‌های علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و زبان‌شناسی فرا خواهید گرفت.

زبان‌شناسی در دانشگاه اسلو

هدف این دوره آشنا کردن دانشجویان با شباهت‌ها و تفاوت‌ها نحوه ساختار زبان‌ها و نحوه کار آن‌ها است.

موسیقی، ارتباطات و فناوری

دانشجویان با گذراندن این دوره ابزارهای فنی مورد نیاز برای یافتن راه‌حل‌های چالش‌های اجتماعی معاصر را در تیم‌های بین‌المللی و بین‌رشته‌ای به دست خواهند آورد.

دین و تنوع، تعارض و همزیستی

دانشجویان علاقمند به این موضوعات بعد از گذراندن این دوره اطلاعات مفیدی در زمینه تعامل بین تجربه، سنت دینی و تأملات الهیاتی به دست خواهند آورد.

نظریه و عمل حقوق بشر

تمرکز این رشته بر حقوق بشر در تئوری و عمل از دیدگاه‌های حقوقی، تاریخی، فلسفی، سیاسی و مبتنی بر علوم اجتماعی است.

علوم محاسباتی

هدف دانشگاه اسلو از برگزاری این رشته آموزش دانشجویان علوم بین‌رشته‌ای با دانش، مهارت‌ها و ارزش‌های مورد نیاز برای طرح و حل چالش‌های فعلی و جدید علمی، فناوری و اجتماعی است.

علم داده

شما با مطالعه ترکیبی از ریاضیات، آمار و انفورماتیک، دانش یا بینش لازم را از انواع مختلف داده‌ها به دست خواهید آورد.

مهندسی برق، انفورماتیک و فناوری

با مطالعه این رشته شما پیشرفت مداوم فناوری در زمینه‌هایی مانند ارتباطات، تدارکات، پزشکی، تحقیقات و سرگرمی را درک خواهید کرد.

انفورماتیک، طراحی، استفاده، تعامل

برای اینکه بتوانید در زمینه IT خدمات خوبی طراحی کنید، نیاز به اطلاعات درباره هر دو فناوری و نحوه استفاده از آن‌ها را دارید. در این رشته شما نحوه عملکرد سیستم‌های کامپیوتری امروزی در عمل و استفاده از دانش برای ایجاد راه‌حل‌های IT فردا یاد خواهید گرفت.

انفورماتیک، امنیت اطلاعات

شما در این رشته یاد خواهید گرفت که برای ایجاد سیستم‌های IT ایمن، نحوه عملکرد فناوری های امنیتی و مدیریت امنیت اطلاعات در سازمان‌ها چه چیزی لازم است.

انفورماتیک، برنامه‌نویسی و معماری سیستم

 این دوره توسعه سیستم و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباطات داده را شامل می‌شود و شما در مورد سیستم‌های توزیع شده و امنیت اطلاعات بیشتر یاد می‌گیرید.

قانون فناوری اطلاعات و ارتباطات

در این دوره مسائل حقوقی مرتبط با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) بررسی می‌شود.

ستاره‌شناسی

نحوه شکل‌گیری سیاهچاله های فوق پرجرم در کهکشان‌ها و عوامل تسریع منبسط شدن جهان از جمله مسائلی است که دانشگاه اسلو به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

علوم زیستی در دانشگاه اسلو

 اگر علاقمند به موضوعاتی مانند چگونگی تغییرات جزئی در DNA و خواص تک سلولی هستید و می‌خواهید بدانید که چگونه گیاهان، حیوانات و انسان ها را تغییر دهد و به چه نحوی چنین تغییراتی به تکامل گونه‌های مختلف کمک کرده است، هستید این رشته را انتخاب نمایید.

مکانیک سیالات

‌آیا تا به حال مطالعاتی در زمینه مکانیک پیوسته و ریاضیات داشته‌اید؟ این رشته این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا درباره مسائل قطب شمال، تحقیقات سونامی تا بیومکانیک و مکانیک پزشکی اطلاعات کسب کنید.

مدل‌سازی تصادفی، آمار و تجزیه و تحلیل ریسک

چگونگی اندازه‌گیری ریسک یک سرمایه‌گذاری مالی و یافتن استراتژی بهینه مسائلی است که در این دوره آموزش داده می‌شود.

دانشگاه اسلو و علوم زمین

در این دوره موضوعاتی مانند زمین‌شناسی، جغرافیا، هیدرولوژی، ژئوفیزیک، ژئوماتیک، هواشناسی و اقیانوس‌شناسی پوشش داده می‌شود.

قوانین دریانوردی

اگر به این موضوع و مسائلی مانند جنبه حقوقی این تجارت بین المللی علاقه دارید، این رشته را انتخاب کنید.

سایر رشته‌های این دانشگاه عبارت هستند از:

 • روانشناسی
 • مدیریت کارآفرینی و نوآوری
 • قانون انرژی دریای شمال
 • علم مواد برای انرژی و نانوتکنولوژی
 • سیستم‌های انرژی‌های تجدیدپذیر

 

امکانات دانشگاه‌ اسلو

دانشگاه اسلو دارای 19 کتابخانه است. شما می‌توانید اطلاعات لازم درباره ساعات کار، اتاق‌های مطالعه، نقشه‌ها و موارد دیگر از سایت دانشگاه به دست آورید. معمولا تعداد خوابگاه‌های دانشجویی بسیار کمتر از میزان تقاضاها است. بنابراین توصیه می‌شود به محض پذیرفته شدن در دانشگاه اسلو محل اقامت خود را مشخص کنید.

اگر شما مشکلاتی در زمینه خدمات ICT داشته باشید، کارکنان این بخش در دسترس شما خواهند بود. این کارمندان مشکلات شما که شامل ارائه اعتبار دسترسی برای خدمات فناوری اطلاعات، نصب برنامه‌ها، اتصال به شبکه UiO، راه‌اندازی چاپگرها و گزینه‌های چاپ و غیره را برطرف خواهند کرد.

امکانات ورزشی خوبی این دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویان می‌توانند از این امکانات تحت نظارت مربیان کاملا ماهر، هم در فضاهای داخلی و هم در فضای باز استفاده کنند.

 

مشاهیر دانشگاه اسلو

هارالد پنجم: شاهزاده

ویلی برانت:‌ روزنامه‌نگار، سیاستمدار، نویسنده و زندگی‌نامه‌نویس

فریتیوف نانسن:‌ جانورشناس، دیپلمات، استاد و سیاستمدار

ثور هیردال:‌ انسان‌شناس، باستان‌شناس، تاریخ‌نگار و فیلمنامه‌نویس

هاکون: ولیعهد نروژ و رهبر نظامی

ینس استولتنبرگ: اقتصاددان و سیاستمدار

مت ماریت: ولیعهد نروژ

ملکه سونیا: همسر پادشاه هارالد پنجم

آری بهن: نویسنده

هریسون اشمیت:‌ زمین‌شناس، سیاستمدار و فضانورد

گرو هارلم بروندلند: پزشک و دیپلمات

نیلز هنریک آبل: استاد دانشگاه

جوستین گاردر:‌ نویسنده، معلم، رمان‌نویس و فیلسوف

تراگیو لیه: سیاستمدار، دیپلمات و حقوقدان

برنسجرن: شاعر، نمایشنامه‌نویس و روزنامه‌نگار

یوهان گالتونگ: ریاضیدان، دانشمند سیاسی، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه

ماریت لارسن: خواننده و ترانه‌سرا

جان گاربارک: آهنگساز و نوازنده ساکسیفونیست

آرن ناس:‌ فیلسوف

گانهیلدا استوردالن: پزشک متخصص محیط زیست

توربیورن یاگلاند: دیپلمات سیاسی

گیر لیپستاد: وکیل، سیاستمدار و فعال اجتماعی

هنریک ورگلند: شاعر، مورخ و نویسنده

کیتیل ویدار هارالدستاد: نوازنده درام

یان اگلند: سیاستمدار و دیپلمات فعال حقوق بشر

میبریت موزر: استاد علوم اعصاب و برنده جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی در سال 2014

کاری برمنس: خواننده، ترانه‌سرا و بازیگر

سوفوس دروغ: استاد دانشگاه

راگنار فریش: استاد اقتصاد سنجی و برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال 1969

هادیه تاجیک: سیاستمدار، روزنامه‌نگار و حقوقدان

تروند گیسکه: سیاستمدار

الکساندر کیلند: نویسنده

گرهارد آرمائر هانسن: پزشک آسیب‌شناس زیست‌شناس

آن کات جلیقه: بازیگر، مترجم و نویسنده کودکان

کاره ویلوچ: اقتصاددان و سیاستمدار

لارس سابی کریستنسن: شاعر، رمان‌نویس و فیلمنامه‌نویس

اودوار نوردلی: سیاستمدار

مدز گیلبرت: پروفسور، پزشک و سیاستمدار

هالمار یوهانسن: کاوشگر

اریک سولهیم: دیپلمات سیاسی

تریگو براتلی: سیاستمدار

بیورن کیوس: وکیل و کارآفرین

توماس هایلند اریکسن: استاد مردم‌شناسی

کامیلا استولتنبرگ: پزشک، دانشمند و مدیر

جان استفنسون فون تتزشنر: دانشمند علوم کامپیوتر

تریگوه هاولمو: ریاضیدان، اقتصاددان، استاد اقتصاد سنجی

کریستن نایگارد: سیاستمدار، ریاضیدان، استاد دانشگاه

کاسی کولمن پنج: دانشمند سیاسی

حسنعلی خیر: سیاستمدار

ادوارد هوم: شاعر، مترجم و نویسنده

آلیستر کاکبرن: برنامه‌نویس، دانشمند کامپیوتر

ویکتور گلداشمیت: پروفسور زمین‌شناسی

برام فلفل: سیاستمدار، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه

جان پی سیس: سیاستمدار و ویراستار

گونار سونستبی: نویسنده

کریستین کروگ: نقاش، استاد، نویسنده و روزنامه‌نگار

نوردال گریگ: نویسنده، شاعر، روزنامه‌نگار و نمایشنامه‌نویس

پیتر کریستن آسبیورنسن: زیست‌شناس دریایی

بیورنار موکسنس: سیاستمدار

یوجنیو باربا: کارگردان تئاتر، بازیگر و نمایشنامه‌نویس

یوهان سباستین ولهاون: منتقد ادبی و استاد دانشگاه

جان میشلت: ویراستار

ماجا لونده: نویسنده

 

پذیرش در دانشگاه اسلو

تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه بر پایه آموزش و پرورش متوسطه عالی است. برای اینکه به عنوان یک دانشجوی خارجی بتوانید پذیرش این دانشگاه را بگیرید باید مراحل زیر را دنبال کنید.

در ابتدا رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس فرم درخواست را در سایت کامل کرده و مدارک خود را ارسال نمایید. مدارکی که باید همراه درخواست خود ارسال کنید شامل فرم درخواست آنلاین مدرک آیلتس، مدرک تافل، گذرنامه، شماره تماس، شناسه ایمیل، بیمه سلامت و زندگی، ویزای دانشجویی می‌شود.

 

مزایای زندگی در نروژ

کشور نروژ از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است. این کشور در شمال اروپا قرار دارد اما به دلیل قدرت منحصر‌به‌فردی که دارا است جزایر قطب شمال و زیر قطب جنوب را نیز کنترل می‌کند. اکثر مناطق این کشور به صورت زمین‌های مرتفع و کوهستانی است. اگر شما قصد مهاجرت، زندگی و تحصیل به یک کشور خارجی را دارید، نروژ یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها برای شما خواهد بود. مزایای زندگی در این کشور عبارت هستند از:

اکثر املاک به صورت مبله اجاره داده می‌شود

سخت‌ترین کار برای مهاجرین تهیه وسایل اولیه زندگی است. افرادی که به نروژ مهاجرت می‌کنند معمولا این مشکل را نخواهند داشت. اکثر خانه‌ها در اینجا مبله و با امکانات کامل است. شما برای دریافت این امکانات نیازی نیست که هزینه اضافی پرداخت کنید.

از طبیعت زیبا می‌توانید لذت ببرید

اگر شما برای بار اول است که به این کشور سفر می‌کنید، بدون شک تحت تاثیر زیبایی بی‌نظیر آن قرار خواهید گرفت. اهالی این کشور به محیط زیست اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و روش‌های مختلفی را برای تمیز نگه داشتن شهرها به کار می‌گیرند. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید خود را آماده کنید تا بازیافت را به شیوه‌ای نوین انجام دهید.

نرخ جرم و جنایت نسبتا پایین است

به دلیل پایین بودن نرخ جرم و جنایت، نروژ یک کشور امن برای زندگی محسوب می‌شود. اکثر والدین بدون هیچ نگرانی کودکان را تنها به مدرسه می‌فرستند. اکثر مردم درهای خانه خود را قفل نمی‌کنند.

بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی را دارد

ممکن است در ابتدا تصور کنید که خدمات درمانی در این کشور رایگان ارائه می‌شود. اما باید بدانید که همه برای نسخه‌ها و پزشک خود هزینه می‌پردازند، اما فقط تا سقف 2200 کرون. هنگامی که شما این مبلغ را می‌پردازید تمامی خدمات برایتان رایگان خواهد شد. این موضوع باعث خواهد شد تا شما در هنگام مریضی متحمل هزینه‌های سنگین نشوید.

خانواده عنصر مهم و ویژه است

در بین نروژی‌ها گذراندن وقت با خانواده در اولویت قرار دارد. دولت مرخصی‌های مخصوصی را برای افراد در نظر گرفته تا در صورت بروز مشکلی در خانواده با خیال راحت بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

حقوق کارگران در نروژ نسبتا بالا است

حقوقی که این کشور به کارگران خود می‌دهد نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالا است. البته باید توجه داشته باشید که هزینه‌ها نیز به همان نسبت گران‌تر خواهند بود. تحصیل در نروژ پس از متوسطه رایگان است. اگر شما مجوز زندگی در نروژ را دریافت کنید، ناخودآگاه از این مزیت برخوردار خواهید شد. شما در هر رشته‌ای که به آن علاقمند باشید، می‌توانید تحصیل کرده و بعد از آن در همان زمینه نیز مشغول کار شوید.

 

هزینه زندگی در نروژ

نروژ یکی از پرطرفدارترین کشورها برای دانشجویان است. دلیل این موضوع هم کیفیت عالی آموزش و داشتن بهترین دانشگاه‌ها است. اما یکی از مهم‌ترین مسائلی که دانشجویان ممکن است با آن درگیر شوند هزینه‌های زندگی است.

اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در این کشور را دارید هیچ هزینه‌ای بابت شهریه پرداخت نخواهید کرد. اما دانشگاه‌های خصوصی شهریه دریافت می‌کنند و این هزینه‌ها برای مقطع کارشناسی 7000 تا 9000 یورو در سال و برای مقطع کارشناسی ارشد 9000 تا 19000 یورو در سال است.

البته باید توجه داشته باشید که در دانشگاه‌های دولتی با توجه به کشور مبدایی که از آن می‌آیید ممکن است هزینه اندکی از شما دریافت شود. اگر شما عضو اتحادیه دانشجویی شوید و کارت دانشجویی دریافت نمایید برای هزینه‌های حمل و نقل و بازدید از موزه‌ها و گالری‌های هنری بودجه‌ای دریافت خواهید کرد.

به طور کلی هزینه‌های زندگی در نروژ بستگی به شهری دارد که در آن اقامت می‌کنید. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ طبیعتا بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچکتر خواهد بود. این مسئله در همه کشورهای جهان صدق خواهد کرد. برای داشتن یک زندگی معمولی شما باید 9500 تا 20000 کرون در ماه برای خود در نظر بگیرید.

حدود 36 درصد از هزینه زندگی به هزینه خانه و مسکن تعلق می‌گیرد. البته پیشنهاد می‌شود برای اینکه در این نوع هزینه صرفه‌جویی کنید با دانشجویان دیگر به طور اشتراکی خانه بگیرید. هزینه اجاره خانه در ماه به طور متوسط 300 تا 700 یورو خواهد شد.

البته یک فرصت ویژه برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است و آن این است که اقامت از طریق مسکن دانشجویی امکان پذیر است. این مسکن‌ها هزینه بسیار کمتری برای دانشجویان خواهد داشت. این خانه‌ها علاوه‌بر اجاره کم اینترنت رایگان نیز در اختیار افراد قرار خواهد داد.

 

اخذ ویزای نروژ

با توجه به نوع هدف شما از سفر به نروژ ویزاهای مختلفی وجود دارد. با شروع شیوع ویروس کرونا نروژ ممنوعیت ورود اتباع کشورهای ثالث را در سراسر اتحادیه اروپا اعمال کرده است. در حال حاضر فقط افراد زیر مجوز سفر به این کشور را خواهند داشت:

 • کسانی که مجوز کار و اقامت در نروژ دارند
 • کسانی که خانواده‌شان در نروژ زندگی می‌کنند
 • کارکنان سازمان های غیر انتفاعی، مذهبی و بشردوستانه
 • فرزندان بالای 21 سال یک فرد مقیم نروژ
 • پدربزرگ و مادربزرگ یک فرد مقیم نروژ
 • والدین یک فرد مقیم نروژ
 • نوه‌های یک فرد مقیم نروژ
 • شهروندانی که در منطقه اقتصادی اروپا هستند و اعضای خانواده آن‌ها در آنجا زندگی می‌کنند

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا نروژ

برای دریافت ویزای نروژ شما باید مدارک زیر را آماده داشته باشید:

 • ابتدا فرم درخواست را کامل و سپس نسخه چاپی آن را آماده کنید.
 • عکس با فرمت پاسپورتی که کل صورتتان در آن کاملا مشخص و دارای پس زمینه روشن باشد.
 • گذرنامه شما باید حداقل دارای 3 ماه اعتبار باشد.
 • ارائه تاییدیه بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30000 یورو الزامی است
 • مدارکی که رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز که ورود و خروج از نروژ را دقیق نشان دهد.
 • گواهی وضعیت مدنی، گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر
 • مدارکی دال بر اثبات تمکن مالی برای مدتی که در نروژ اقامت دارید
سوالات متداول در مورد دانشگاه اسلو نروژ

سطح علمی دانشگاه به چه صورت است؟
از نظر سطح علمی دانشگاه اسلو در رتبه بسیار خوبی قرار دارد و برای اطمینان از این موضوع بهتر است بدانید که کادر علمی آن متشکل از بیش از 2100 متخصص است که اکثر آنجا جزو هیئت علمی دانشگاه هستند.
آیا تحصیل در دانشگاه اسلو رایگان است؟
بله، در دانشگاه اسلو، هیچ شهریه‌ای لازم نیست بپردازید.
آیا دانشگاه اسلو برای دانشجویان خارجی مناسب است؟
در رتبه‌بندی جهانی این دانشگاه رتبه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است و دارای امتیاز کلی 4.0 ستاره است. بنابراین از نظر کیفیت خدمات آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی بسیار ایده‌آل خواهد بود.

آموزش در دانشگاه اسلو به چه زبانی است؟

در این دانشگاه بیش از 800 دوره به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تدریس می‌شود. البته در مقطع کارشناسی شما باید زبان نروژی را بلد باشید، چرا که اکثر کلاس‌ها به این زبان برگزار خواهند شد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شما نیازی به تسلط بر زبان نروژی ندارید و همه دروس به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد.

 

سخن پایانی

در اینکه مقالات موسسه مهاجرتی صبا ویزا را مطالعه می‌کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک میِ‌گذارید از شما ممنونیم. در این مطلب به معرفی دانشگاه اسلو و امکاناتی که ارائه می‌دهید پرداختیم. همچنین اطلاعاتی در مورد اخذ ویزای نروژ و مزایای زندگی در این کشور بیان کردیم. امیدواریم ارائه این اطلاعات برای شما مفید و کاربردی بود باشد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید