لوگو صبا ویزا
هزینه تحصیل

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

یکی از موارد بسیار مهم پس از اخذ پذیرش برای دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در کشور استرالیا، آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور است. آگاهی از هزینه های زندگی در کشور استرالیا، این امکان را به دانشجویان می دهد تا بتوانند برنامه ریزی های لازم برای تامین هزینه های جاری زندگی را در طول مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور استرالیا (ویزای تحصیلی استرالیا)داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور استرالیا بپردازیم.

هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور استرالیا متغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد. بر اساس برآورد دولت استرالیا، دانشجویان بین المللی در این کشور سالیانه 20 هزار دلار هزینه را می بایست صرف اجاره منزل و سایر هزینه های جانبی کنند. کشور استرالیا، با مردمانی خونگرم و سطح رفاهی بالا است. چنانچه شما قصد آوردن خانواده خود به استرالیا را داشته باشید، می بایست هزینه های مربوط به آنها را پوشش دهد. به عنوان مثال، چنانچه قصد دارید همسر خود را به استرالیا بیاورید، سالیانه 6500 تا 7 هزار دلار استرالیا برای پوشش هزینه های همسر خود در نظر بگیرید.

در صورتیکه قصد دارید فرزندانتان را به استرالیا بیاورید، سالیانه 3700 تا 4 هزار دلار برای فرزند اول و 2800 تا 3 هزار دلار استرالیا برای پوشش هزینه های مربوط سایر فرزندان در نظر بگیرید. براساس قوانین کشور استرالیا، کودکان 6 تا 18 سال می بایست برای تحصیل در مدارس این کشور ثبت نام کنند. شما می بایست کلیه هزینه های تحصیل فرزندان را متقبل شوید. با وجود اینکه هزینه های زندگی در کشور استرالیا تا حدودی بالاتر از سایر کشور ها است، میزان درآمد نیز بالاتر است. به عنوان مثال، درامد ماهیانه در شهر شانگهای کشور چین، 17 هزار دلار استرالیا است، در حالیکه، این میزان در شهر ملبورن استرالیا، 5 هزار دلار استرالیا است.

درک هزینه های زندگی دانشجویی، مهمترین مرحله آمادگی دانشجویان برای زندگی در استرالیا

بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در شهر بریزن
بریزبن یکی از شهرهای دانشجویی پر طرفدار برای دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در کشور استرالیا است. در ادامه به بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در این شهر پرداخته خواهد شد. هزینه های ارائه شده بر اساس منابع رسمی مربوط به دانشگاه های معتبر شهر کوئینزلند است.
هزینه های مربوط به اسکان (Accommodation)

 

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا
گزینه های مختلفی برای اسکان دانشجویی در شهر بریزبن وجود دارد، که با توجه به موقعیت آنها، داخل دانشگاه یا خارج آن و همچنین نوع زندگی دانشجو، هزینه انها متفاوت خواهد بود و دانشجویان می توانند از میان آنها انتخاب کنند. هزینه های کلی مربوط به گزینه های مختلف اسکان در بریزبن به طور معمول به شرح زیر است:
• on-campus: $1935 to $2580 per month
• off-campus share house: $480 to $1000 per month
• Off-campus apartment: $660 to $1760 per month.
• Homestay: Vary

سایر هزینه های ماهیانه به شرح زیر است:

  • خورد و خوراک 320 تا 1120 دلار استرالیا
  • قبوض آب و برق 14 تا 560 دلار استرالیا
  • هزینه تلفن همراه 20 تا 120 دلار استرالیا
  • بهداشت و درمان 130 تا 325 دلار استرالیا
  • اینترنت 35 تا 82 دلار استرالیا
  • حمل و نقل عمومی 60 تا 220 دلار استرالیا
  • تفریح 320 تا 600 دلار استرالیا
  • پوشاک 150 تا 375 دلار استرالیا

توصیه های کاربردی به منظور کاهش هزینه ها:1. در زمان مذاکره برای اجاره منزل مسک.نی، در صورتیکه نیاز به وسایل اضافی نظیر حوله، بالشت، وسایل پخت و پز و غیره دارید، با صاحب خانه در این زمینه مشورت کنید، به دلیل اینکه دریافت این موارد هزینه اضافه خواهد داشت.
2. پیشنهاد می شود حداقل 2 تا 3 مرتبه در طول هفته با خود غذا به دانشگاه ببرید. این کار به شما کمک می کند تا در طول هفته 15 دلار در هزینه های خود صرفه جویی کنید که سالیانه 800 دلار به نفع شما خواهد شد.
3. در هنگام خرید در سوپر مارکت ها، می توانید از برندهای با معروفیت کمتر و یا برندهای جدید که عموماً ارزاتر هستند، خرید های خود را انجام دهید.
4. پیشنهاد می شود قبل از مراجعه به مراکز خرید، لیستی از اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که بدون داشتن لیست پیش فرض برای خرید به مراکز مراجعه می کنند، اقدام به خرید اقلام بیشتری می کنند.
5. پیشنهاد می شود به خرید اجناس دست دوم، به ویژه در رابطه با لوازم منزل فکر کنید. با خرید اجناس دست دوم، می توانید به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.
6. پیشنهاد می شود که اقلام مورد نیاز خود را از مراکز خرید که در آنها قیمت اجناس کمتر است، خریداری کنید.
7. شما می توانید با دوستان و یا همکلاسی های خود، به صورت شریکی منزلی را اجاره کنید. در این صورت نیز می توانید در هزینه های مربوط به اسکان خود صرفه جویی نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید