لوگو صبا ویزا
کالج G kurs آلمان

کالج G kurs آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه کالج G kurs آلمان و جزئیات ثبت نام در آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

کالج G kurs آلمان یکی از بهترین کالج‌های کشور آلمان است که امروزه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مشغول به تحصیل در این کالج هستند. ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که شما می‌توانید از بهترین امکانات علمی در این کشور بهره ببرید و به پیشرفت علمی مدنظر خود دست پیدا کنید. یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که تحصیل در این کالج برای شما دارد این است که سطح علمی دانشگاه‌های این کشور نیز بسیار بالاست و همین مسئله باعث می‌شود تا شما شرایط بهتری را برای اخذ ویزا در سایر کشورها داشته باشید.

کالج G kurs آلمان یکی از کالج‌های آلمان است که امروزه خدمات علمی خود را در رشته‌های علوم‌انسانی در اختیار شما قرار می‌دهد که از جمله این رشته‌ها می‌توان به فلسفه، موسیقی، هنر، روان‌شناسی و … اشاره کرد. درصورتی‌که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در آلمان هستید و قصد دارید تا در رشته‌های علوم‌انسانی مشغول به تحصیل شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این کالج و تحصیل در آلمان صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم که بدون شک مطالعه آن برای شما مفید و سودمند خواهد بود.

آشنایی با کالج G kurs آلمان

آشنایی با کالج G kurs آلمان

کالج G kurs آلمان امروزه امکان برگزاری دوره‌های Studienkolleg را برای دانشجویان فراهم کرده است که شما هم می‌توانید از این قابلیت استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید. این کالج در واقع دوره‌هایی را برگزار می‌کند که برای آن دسته از دانشجویانی که علاقه‌مند هستند تا در رشته‌های علوم‌انسانی، هنر یا علوم اجتماعی در یک دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل شوند می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید درباره دوره‌های برگزار شده در این کالج بدانید این است که محتوای این دوره‌ها معمولا بستگی به دوره‌ای که شما در آن شرکت کرده‌اید خواهد داشت. از جمله مهم‌ترین دوره‌هایی که در حال حاضر در این کالج برگزار می‌شوند می‌توان به علوم موسیقی، جامعه‌شناسی، حقوق، مطالعات فرهنگی، ادبیات و زبان‌شناسی و … اشاره کرد.

برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری را درباره محتوای هریک از این دوره‌ها به دست بیاورید پیشنهاد ما به شما این است که حتما وارد سایت شده و با ورود به صفحه مخصوص هریک از این دوره‌ها اطلاعات کامل‌تری را درباره آنها به دست بیاورید. از طرف دیگر شما باید با تماس گرفتن با این کالج حتما مطمئن شوید که دوره‌ای که قصد شرکت کردن در آن را دارید نیازمند هیچ‌گونه پیش‌نیازی نخواهد بود. درصورتی که سوالات بیشتری در خصوص دوره‌های برگزار شده در این کالج دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم در گام نخست ادامه این مطلب را مطالعه کنید و در ادامه حتما از خدمات مشاوره‌ای که توسط موسسه مهاجرتی ما در اختیار شما قرار می‌گیرد نیز استفاده کنید.

به‌طورکلی ساختار دوره‌های این کالج به چه شکل است؟

در اولین قدم باید بدانید که دوره G در مجموع در این کشور ده ماه طول می‌کشد. شاید این مسئله یکی از مهم‌ترین سوالاتی باشد که به ذهن بسیاری از دانشجویان نیز رسیده باشد. معمولا دوره‌هایی که در کالج G kurs آلمان برگزار می‌شوند چندان طولانی مدت نیستند و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا دانشجویان با خیالی راحت بتوانند در این دوره‌ها شرکت کرده و آماده ادامه تحصیل در رشته‌های علوم‌انسانی و هنر شوند. نکته مهم دیگری که باید درباره ساختار این کالج بدانید این است که امتحان نهایی برگزار شده در آن تمامی پیش‌نیازهای لازم را برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان برای دانشجویان فراهم می‌کند.

این مسئله یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دوره‌های کالج های آلمان به شمار می‌آید که حتما باید دقت و توجه کافی را به آن داشته باشید. نکته مهم دیگر این است که دوره S/G در این کالج 32 ساعت در طول هفته برگزار می‌شود که هریک از دروس آن تنها 45 دقیقه طول می‌کشند. پس نشستن در کلاس درس‌های این کالج نیز نباید کار سخت و طاقت‌فرسایی برای شما باشد و با خیالی راحت می‌توانید این کار را انجام دهید.

چه افرادی نیازمند شرکت در دوره‌های این کالج هستند؟

از دیگر سوالات بسیار مهمی که معمولا در خصوص کالج G kurs آلمان برای افراد به وجود می‌آید این است که چه افراد و دانشجوهایی دقیقا نیازمند شرکت در این دوره‌ها خواهند بود؟ آیا این سوال برای شما هم به وجود آمده است؟ پاسخ دادن به این سوال ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد؛ ولی یک نکته کلی وجود دارد که حتما باید به آن دقت داشته باشید. قانون کلی که در این زمینه وجود دارد این است که دانشجوهای خارجی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان در اولین قدم باید برای تحصیل Studienkolleg در کشور آلمان درخواست خدو را ارسال کنند. این مسئله به خصوص برای دانشجوهایی که مایل به تحصیل در رشته‌های علوم انسانی یا علوم اجتماعی در دانشگاه های آلمان هستند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دوره‌های مقدماتی که در این کالج برگزار می‌شوند معمولا برای آماده‌سازی‌های تخصصی برای تحصیل در رشته‌های علوم انسانی لازم و ضروری هستند که حتما باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

مزایای تحصیل در کالج G kurs آلمان

مهم‌ترین مزایای تحصیل در کالج G kurs آلمان

احتمالا اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیل در کالج G kurs آلمان را دارند این سوال برایشان به وجود آمده است که مزایای تحصیل در این کالج چیست و چرا باید از میان کالج‌های مختلف این کالج را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنیم؟ در اولین قدم باید بدانید که امکانات علمی که در این کالج وجود دارند دارای سطح بسیار بالایی هستند و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا ادامه تحصیل در آن به یک فعالیت بسیار جذاب برای شما تبدیل شود. در گام بعدی باید بدانید که با تحصیل در این کالج شما کاملا آماده ورود به دانشگاه‌های کشور آلمان در رشته‌های علوم‌انسانی و علوم اجتماعی خواهید شد. سطح علمی و سطح امتحانات و آزمون‌هایی که در این کالج برگزار می‌شوند بسیار بالاست.

در واقع باید بدانید که شرکت در آزمون‌های این کالج به منزله این است که شما تمامی پیش‌نیازها برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان را دریافت کرده‌اید و هیچ مشکلی برای حضور در دانشگاه‌های کشور آلمان نخواهید داشت. مزیت بسیار مهم دیگر تحصیل در این کالج هزینه مناسب تحصیل در آن است که باعث می‌شود تا شما در نهایت بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

پس از تحصیل در این کالج در چه رشته‌هایی می‌توانیم مشغول به ادامه تحصیل شویم؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم تحصیل در کالج G kurs آلمان به شما کمک می‌کند تا بتوانید خود را آماده ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان کنید. حال ممکن است این سوال به ذهن شما هم برسد که با اتمام قبولی در این کالج و شرکت در آزمون FSP امکان تحصیل در چه دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور برای ما نیز وجود خواهد داشت. دوره‌های زیر از جمله دوره‌هایی هستند که شما می‌توانید پس از این کالج در آنها نیز شرکت کرده و از مزایایی که در اختیار شما قرار می‌دهند نهایت بهره را ببرید:

 • دوره مطالعات آلمانی
 • دوره هنر و طراحی
 • دوره موسیقی
 • دوره تاریخ‌شناسی در کشور آلمان
 • دوره روزنامه‌نگاری
 • دوره الهیات
 • دوره ادبیات
 • دوره فلسفه
 • دوره قانون
 • و …

شرکت در هریک از این دوره‌ها بدون شک می‌تواند تجربه جدید و بسیار جذابی را برای شما به همراه داشته باشد که کل این تجربه‌ها نیازمند شرکت در کلاس‌های کالج G kurs آلمان خواهد بود.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در کالج G kurs آلمان

اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا در این کالج مشغول به تحصیل شوید برای این کار نیازمند مدارک خاصی خواهید بود که در ادامه به طور کامل درباره این مدارک موردنیاز صحبت خواهیم کرد. از جمله مهم‌ترین مدارکی که شما برای تحصیل در کالج G kurs آلمان به آن نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی از جمله مهم‌ترین مدارکی هستند که شما برای ادامه تحصیل کارشناسی در آلمان به آن نیاز پیدا خواهید کرد. به همین علت نیز باید مدارک شناسایی خود را تکمیل کرده و در صورت امکان آنها را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کنید.
 • در گام بعدی شما باید یک پاسپورت معتبر را دریافت کنید تا بتوانید وارد خاک کشور آلمان شده و در کالج های آلمان مشغول به تحصیل شوید.
 • مدارک تحصیلی دوره‌های تحصیلی پیشین از دیگر مدارک مهمی هستند که شما باید حتما اقدام به تهیه آنها کنید. دقت داشته باشید که در همین مرحله شما باید ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی خود را نیز آماده کنید.
 • مدرک مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای زندگی در کشور آلمان را دارید نیز برای تحصیل در این کالج از اهمیت زیادی برخوردار است که حتما باید به آن دقت و توجه داشته باشید.

تحصیل در کالج G kurs آلمان

مراحل درخواست به کالج G kurs آلمان

برای این‌که بتوانید در این کالج مشغول به ادامه تحصیل شوید شما باید مراحلی را طی کنید که این مراحل نیازمند دقت بالایی هستند. در اولین قدم شما باید مدارک تحصیلی خود را آماده کنید که در بخش قبلی درباره این موضوع صحبت کردیم. در مرحله بعدی شما باید یک درخواست را به این کالج ارسال کنید مبنی بر این‌که قصد شرکت در دوره‌های تحصیلی آنها را دارید. در همین حین شما باید هزینه مربوط به ارسال درخواست را نیز واریز کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلی از این نظر وجود نخواهد داشت. در مرحله بعدی شما باید منتظر بمانید تا این مجموعه با شما تماس گرفته و اطلاعات موردنیاز را از شما دریافت کند. درصورتی‌که بتوانید توانمندی‌های خود را اثبات کنید نامه پذیرشی به شما اعطا می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید مراحل مربوط به اخذ ویزای خود را طی کنید.

در مرحله بعدی شما باید وارد سایت سفارت کشور آلمان شده و مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی این کشور را طی کنید. در اولین قدم برای این کار باید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. پس از تعیین وقت سفارت ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت کشور آلمان در آن مشخص شده است. در تاریخ مشخص شده شما باید به همراه مدارکی که تهیه کرده‌اید از جمله نامه پذیرشی که از کالج G kurs آلمان دریافت کرده‌اید به سفارت کشور آلمان مراجعه کرده و درخواست رسمی خود را برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور به سفارت آلمان تحویل دهید.

نکات پایانی درباره تحصیل در این کالج

یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان این است که شما حتما باید تاییدیه ZAB را برای مدارک تحصیلی خود دریافت کرده باشید. بدون داشتن این مدارک این اجازه به شما داده نمی‌شود که بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. این تاییدیه در واقع نوعی استاندارد تحصیلی است که برای مدارک تحصیلی افراد متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور صادر می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کالج این است که شما می‌توانید برای شرکت در آزمون DSH نیز آماده شوید. درصورتی‌که با این آزمون آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که این آزمون آزمونی است که برای دانشجویان خارجی به‌منظور اخذ مدرک زبان آلمانی برگزار می‌شود. زمانی که شما بتوانید نمره لازم را در این آزمون دریافت کنید می‌توانید مدرک زبان خود را نیز بگیرید و هیچ مشکلی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان نخواهید داشت.

همان‌طور که احتمالا تا به اینجای کار نیز متوجه شده‌اید تحصیل در کالج G kurs آلمان می‌تواند شما را کاملا آماده ورود به دانشگاه‌های کشور آلمان کند. به‌طورکلی امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا تقاضای تحصیل در این کالج را دارند. این کالج به طور تخصصی در زمینه رشته‌های علوم‌انسانی، هنر و علوم اجتماعی فعالیت می‌کند که شما هم می‌توانید در هریک از این زمینه‌ها فعالیت داشته باشید. درصورتی‌که هرگونه سوالی در خصوص تحصیل در این کالج یا شرایط مهاجرت به کشور آلمان دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه مهاجرتی صبا ویزا نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. استفاده از خدمات مشاوره این موسسه می‌تواند بهترین اطلاعات را با مناسب‌ترین هزینه ممکن در اختیار شما قرار داده و مزایای مختلفی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید