لوگو صبا ویزا
بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی انگلستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان و جزئیات بیشتری از ثپت نام آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

داشتن رزومه تحصیل در انگلستان، مانند شاه کلیدی است که در‌های هر کشوری را به روی شما باز می‌کند و فرصت‌های زیادی را پیش رویتان قرار می‌دهد. جالب است بدانید که از هر چهار رهبر و پیشرو در جهان، یک نفر در انگلستان تحصیل کرده‌است، بنابراین اگر آرزوی دستیابی به اهدافی بزرگ را دارید، می‌توانید مطمئن باشید که ادامه تحصیل در انگلستان انتخابی درست و هوشمندانه است. تصمیم به تحصیل در انگلستان در واقع آغاز نوعی سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای آینده‌تان است؛ زیرا دریافت مدرک معتبر از دانشگاه‌های انگلستان، احتمال استخدام شما در شغل مورد نظرتان را نیز افزایش می‌دهد.

ضرورت دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

هر چه کیفیت آموزش بالا‌تر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. دانشگاه‌های انگلستان نمونه کاملی از این فرمول هستند. اما در عین حال بورسیه‌های تحصیلی زیادی نیز در انگلستان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که افراد می‌توانند آنها را دریافت کرده و در کوتاه‌ترین زمان به نگرانی‌های مالی خود در این زمینه پایان دهند.

اگر شما دانشجویی متقاضی تحصیل در انگلستان هستید که کشور مبداتان نیز در لیست کشور‌های عضو اتحادیه اروپا قرار ندارد، بنابراین برای تحصیل در انگلستان به دریافت کمک مالی نیاز دارید؛ و در نهایت، هنگامی که هزینه‌های زندگی در انگلستان نیز به هزینه‌های تحصیل در این کشور اضافه می‌شود، دریافت بورس تحصیلی به یک ضرورت تبدیل خواهد‌شد. بنابراین ما برای کمک به شما و آشنایی بیشتر شما با گزینه‌هایی که به عنوان بورسیه تحصیلی انگلستان تعریف شده‌اند، در ادامه به بررسی برخی از این بورسیه‌ها برای دانشجویان بین المللی پرداخته‌ایم.

بورسیه تحصیلی انگلستان

انواع بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۲۳

دانشجویان بین المللی که می‌خواهند در انگلستان تحصیل کنند، گزینه‌های مختلفی از کمک هزینه‌های تحصیلی را در اختیار دارند. این گزینه‌ها از مواردی مانند پرداخت بخشی از هزینه‌های تحصیل، تا دریافت بورسیه کامل، متغیر است. دولت بریتانیا برنامه‌های متنوعی را برای ارائه بورسیه در جهت حمایت مالی از دانشجویان بین المللی که به دنبال دریافت کمک هزینه مالی برای تحصیل خود در انگلستان هستند، طراحی کرده‌است.

بیش از ۱۵۰۰ بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور در سال تحصیلی ۲۰۲۲ـ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده است. این بورسیه‌ها به طور متوسط ۲۰۰۰پوند کمک هزینه ماهانه و یا هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر به این کشور را پوشش می‌دهند.بورسیه‌های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد:

 • بورسیه‌های دولتی
 • بورسیه‌های غیر دولتی

بورسیه های دولتی

بریتانیا به عنوان یک قطب فعال در زمینه آموزش، آگاهی قوی نسبت به مسائل مالی دانشجویان بین المللی دارد. بنابراین، دولت بریتانیا دو طرح بزرگ بورسیه برای دانشجویان بین المللی را به اجرا درآورده است:

 • بورسیه‌ چونینگ
 • بورسیه‌های مشترک المنافع

این برنامه دو نوع کمک مالی را به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کند:

 • بورسیه‌های فول فاند
 • کمک هزینه‌های تحصیلی

بورسیه تحصیلی چونینگ

از بین همه بورسیه‌های تحصیلی که دولت انگلستان به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد، بورسیه چونینگ یکی از معتبر‌ترین و البته رقابتی‌ترین بورسیه‌ها است. این بورسیه‌ توسط دولت انگلستان به افرادی که سابقه علمی مورد توجهی دارند و دارای پتانسیل خوبی برای رهبری هستند، ارائه می‌شود. دریافت‌کنندگان این بورسیه تحصیلی مستقیما توسط سفارتخانه‌های بریتانیا در سراسر جهان انتخاب می‌شوند. این افراد در آینده فرصت مناسبی برای توسعه علمی، مواجهه با طیف گسترده‌ای از تجربیات منحصر به فرد دانشگاهی، حرفه ای و فرهنگی و … را پیدا خواهند کرد.

برنامه این نوع از بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و برای دوره‌ای یک ساله طراحی شده‌است. این بورسیه حمایت مالی کاملی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد و در واقع هزینه‌هایی از قبیل شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی، هزینه بلیط هواپیما و سایر هزینه‌های ضروری زندگی را پوشش می‌دهد. انگلستان در طول هر دوره تحصیلی، بیش از ۱۵۰۰ بورسیه تحصیلی چونینگ را برای دانشجویان سراسر جهان ارائه می‌دهد. شما می توانید با انتخاب کشور خود از لیستی که در www.chevening.org/apply تعبیه شده‌است برای ثبت نام در جهت دریافت بورس تحصیلی چونینگ اقدام کنید. شرایط دیگر برای واجد شرایط بودن برای دریافت این بورسیه تحصیلی شامل این موارد می‌شود: داشتن مدرک لیسانس، داشتن بیش از ۲ سال سابقه کار، داشتن سطح عالی در مهارت های زبان انگلیسی.

بورسیه تحصیلی

بورسیه مشترک المنافع

کمیسیون بورسیه‌های مشترک المنافع در انگلستان (CSC) طیف گسترده ای از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان اعطا می‌کند که شامل موارد زیر نیز می‌شوند:

 • بورسیه‌های مشترک المنافع دکتری
 • بورسیه‌های مشترک المنافع کارشناسی ارشد
 • بورسیه‌های مشترک المنافع آموزش از راه دور

بورسیه‌های مشترک المنافع به افراد با استعدادی که دارای پتانسیل ایجاد تأثیرات مثبت در صحنه‌های جهانی هستند اعطا می‌شود. این بورسیه ها هر ساله به دانشجویانی که بدون این حمایت مالی نمی‌توانند در انگلستان تحصیل کنند، تعلق می‌گیرد. نامزد‌های دریافت این نوع از بورسیه بر اساس سوابق تحصیلی و همچنین پتانسیل شان برای کمک به توسعه زندگی بهتر در کشور‌های خود‌شان انتخاب می‌شوند. در واقع این بورسیه هر ساله به عنوان بخشی از تعهد بریتانیا به کشور‌های مشترک المنافع‌اش، به حدود ۸۰۰ دانشجو از این کشورها اعطا می‌شود؛ در نتیجه این دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کنند.

برای ثبت درخواست دریافت این نوع از بورسیه باید شهروند یا مقیم دائم یکی از کشور‌های مشترک المنافع با انگلستان باشید. اگر پناهنده یا فردی تحت حمایت دولت انگلستان باشید نیز همچنان واجد شرایط ثبت درخواست دریافت این بورسیه خواهید بود. بورسیه مشترک المنافع هزینه‌های تحصیل، بلیط هواپیما، هزینه‌های ضروری زندگی و سایر کمک هزینه‌ها را پوشش می‌دهد؛ و در حال حاضر این نوع بورسیه به دانشجویان این رشته ها تعلق می گیرد: فناوری مهندسی، علوم نظری و کاربردی، کشاورزی، علوم انسانی و اجتماعی.

انواع دیگری از بورسیه‌های خاص موسسات آموزش عالی

علاوه بر آنچه در بالا توضیح دادیم، انواع دیگری از بورسیه‌های تحصیلی نیز در انگلستان وجود دارد. چندین طرح بورسیه که توسط سازمان‌های دولتی یا غیردولتی تامین می‌شوند و برای دانشجویانی که از کشورهای خاص می‌آیند طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها بر اساس تعدادی از عوامل تنظیم می‌شوند که به طور کلی می‌توان آنها را به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • بورسیه‌های تحصیلی شایستگی و برتری: این بورسیه‌ها معمولاً به دانشجویانی اعطا می‌شود که دارای پیشینه علمی قوی هستند.
 • بورسیه‌های مبتنی بر توانایی‌ها و مهارت‌های اجرایی: این بورسیه‌ها معمولاً به کسانی اعطا می‌شود که توانایی استثنایی در یک فعالیت فوق برنامه مانند ورزش، موسیقی یا هنرهای نمایشی مانند تئاتر یا رقص دارند.
 • بورسیه‌های مربوط به موضوعات خاص: این بورسیه‌ها اغلب توسط بخش‌های خصوصی برای دانشجویانی که درحال مطالعه بر روی موضوعی خاص هستند، ارائه می‌شود.
 • بورسیه‌های مخصوص پناهندگان: این بورسیه‌ها می‌توانند به شکل کاهش هزینه تحصیل یا پوشش کامل این هزینه‌ها به پناهندگان و پناهجویانی که به دلیل مورد آزار و اذیت قرار گرفتن در کشورشان، از کشور خود فرار کرده و خارج شده‌اند، تعلق بگیرد.
 • بورسیه‌های تحصیلی مخصوص افراد دارای شرایط خاص فیزیکی و روانی: این بورسیه‌ها از دانشجویان بین المللی دارای ناتوانی فیزیکی، ضعف طولانی مدت در سلامت روان، دارای مشکل در یادگیری یا سایر مشکلات خاص، حمایت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی تعریف شده توسط دانشگاه ‌های انگلستان

دانشگاه‌های برتر انگلستان مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، امپریال کالج لندن، کینگز کالج لندن، مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)، دانشگاه کالج لندن (UCL)، اغلب بر اساس دستاوردهای تحصیلی یا نیازهای مالی‌ دانشجویان متقاضی، بودجه سخاوتمندانه‌ای را برای این دانشجویان بین المللی فراهم می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از وب سایت‌های رسمی هر دانشگاهی به بررسی بورسیه‌ها یا برنامه‌های ارائه کمک هزینه مالی بپردازید؛ این اطلاعات اغلب در بخش “هزینه‌ها و بودجه”، “تامین مالی” یا “بورسیه ها” قرار دارند.

 

بورسیه تحصیلی انگلیس

بورسیه گیتس کمبریج

یکی از بهترین دانشگاه‌های انگلستان و جهان، دانشگاه کمبریج است که طرح بورسیه جذابی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. این بورسیه تمام هزینه‌های تحصیل افراد منتخب را پوشش می‌دهد. بورسیه گیتس کمبریج یک بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. این بورسیه کمک هزینه سالانه ۱۷۵۰۰ پوند، پوشش بیمه درمانی، تا ۲۰۰۰ پوند بودجه پژوهش علمی و همچنین کمک هزینه فرد همراه دانشجو تا ۱۰۱۲۰ پوند را نیز ارائه می‌دهد.

بسیاری از دانشگاه‌ها برنامه‌های خاص خود را برای بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی تعریف کرده‌اند. برای اینکه ببینید آیا دانشگاه مورد نظر شما نیز برای دانشجویان بین المللی نوعی خاص از بورسیه را در نظر گرفته است یا خیر، باید از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرید.

بورسیه تحصیلی کوتزن دانشگاه سیمونز

بورسیه تحصیلی کوتزن دانشگاه سیمونز یک بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود. این بورسیه شامل شهریه کامل، هزینه های زندگی و مسکن می‌شود.

 بورسیه دکتری امپریال کلاژ لندن

بورسیه دکتری امپریال کلاژ لندن یک بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تحصیلی هم هزینه‌های تحصیل و هم کمک هزینه سالانه معاف از مالیات تا سقف ۱۶۵۵۳ پوند را پوشش می‌دهد.

 بورسیه بین المللی GEMS

بورسیه‌های بین المللی GEMS برای مقطع کارشناسی و برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته‌شده‌است. این بورسیه هر سال ۲۰۰۰ پوند از هزینه تحصیل را به مدت چهار سال پوشش می‌دهد. دانشگاه استرلینگ ارائه دهنده این نوع از بورسیه است.

 بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است و حداکثر ۲۰۰۰۰پوند به دریافت کنند‌گان این بورسیه تعلق می‌گیردکه می‌تواند به عنوان معافیت از پرداخت هزینه‌های شهریه قلمداد شود.

 بورسیه دانشگاه شرق آنگلیا

بورسیه دانشگاه شرق آنگلیا یک بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه نیز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و هزینه‌های تحصیل را به طور کامل مورد پوشش قرار می‌دهد.

 برنامه یاران صلح روتاری

کمک هزینه‌های تحصیلی صلح روتاری نیز فقط برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شوند. کمک هزینه‌ صلح روتاری، شهریه و هزینه‌های تحصیل، هزینه مسکن و غذا، حمل و نقل، رفت و برگشت و تمام هزینه‌های کارآموزی و مطالعات میدانی را پوشش می‌دهد.

 بورسیه دکتری دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ ۳۰ بورسیه تحصیلی را به صورت هزینه تحصیل و مبلغ ۱۴۵۰۰ پوند در سال به دانشجویان ممتاز خارجی که مایل به گذراندن دوره دکترا در این دانشگاه هستند، اعطا می‌کند. این بورسیه فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد. برای واجد شرایط بودن برای ثبت درخواست دریافت این بورسیه، ابتدا باید برای گذراندن دوره دکتری در دانشگاه ادینبورگ درخواست دهید.

 بورسیه بین المللی گلد اسمیت

این بورسیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. برای دانشجویان، شرایط معافیت از پرداخت هزینه اقامت، اعطای ۸۸۲۵ پوند در هر سال تحصیلی و معافیت از هزینه تحصیل را در بر دارد.

بورسیه تحصیلی جوایز آیلتس

دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، در انگلستان را دارند می‌توانند به دنبال دریافت جایزه آیلتس نیز باشند؛ این جایزه نوعی بورسیه است که توسط شورای بریتانیا به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود. میزان این نوع بورسیه تحصیلی از ۳۰۰۰ پوند تا ۱۰۰۰۰ پوند متغیر است. دانشجویان از هر کشوری در جهان واجد شرایط درخواست برای دریافت بورسیه آیلتس هستند.

بورسیه دانشگاه کینگستون لندن

ددانشگاه کینگستون لندن به همه خارجی‌هایی که مایل به شرکت در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد در این دانشگاه هستند بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. این بورسیه جزئی از هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد و ۴۰۰۰ پوند است.

بورسیه های بین المللی دانشگاه ساسکس

دانشجویانی که از کشور‌هایی غیر از کشور‌های اتحادیه اروپا به انگلستان می‌آیند و به تحصیل در یک دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ساسکس می‌پردازند، می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه اقدام کنند. این بورسیه برای یک سال تحصیلی اعطا می‌شود و نیمی از هزینه های شهریه دانشگاه را پوشش می‌دهد.

بورسیه دانشگاه شفیلد

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه شفیلد را دارید، می‌توانید با گرفتن بورسیه، بار مالی این دوره تحصیلی را کاهش دهید. این دانشگاه هر سال، ۵ جایزه به صورت بورسیه را برای متقاضیان واجد شرایط دکترا به اشتراک می‌گذارد. این بورسیه یک بورسیه کامل ۲۰۰۰۰ پوندی است که تمام هزینه‌های تحصیل و سایر هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

بورسیه بین المللی دانشگاه وست مینستر

دانشگاه وست مینستر بورسیه‌هایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که مشتاقانه منتظر ثبت نام برای دوره کارشناسی ارشد در انگلستان هستند. این بورسیه برای پوشش هزینه‌های تحصیل، اقامت، هزینه‌های زندگی و هزینه پرواز ورود و خروج از لندن در نظر گرفته شده است.

بورسیه فولبرایت

بورسیه فولبرایت یک برنامه بورسیه مبتنی بر شایستگی و در نتیجه نوعی بورسیه رقابتی است. این بورسیه برای دانشجویان همه کشورها که مایل به شرکت در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا هستند در دسترس است.

بورسیه بین المللی مهندسی دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام ترنت به دانشجویانی که قصد دارند مدرک کارشناسی خود را در رشته‌های مهندسی ورزش، مهندسی الکترونیک و مهندسی زیست پزشکی دنبال کنند، بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. ثبت درخواست برای دریافت این بورسیه برای دانشجویان همه کشورها مقدور است و کمک هزینه‌ای که به دانشجویان اعطا می‌شود ۵۰۰۰پوند در سال است.

بورسیه MBA در دانشگاه برونل

دانشگاه برونل لندن به دانشجویان بین المللی که در مقطع MBA در مدیریت بازرگانی تحصیل می‌کنند بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. این بورسیه کمک‌های مالی جزئی به مبلغ ۶۴۲۰ پوند را به دانشجویان اعطا می‌کند.

بورسیه دانشگاه کاردیف

یکی از بهترین دانشگاه‌های انگلستان، دانشگاه کاردیف است که به تعداد زیادی از دانشجویان خارجی بورسیه می‌دهد. اگر مایل به شرکت در یک دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد در این دانشگاه هستید، ما به شدت به شما توصیه می‌کنیم که برای دریافت این بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

بورسیه انگلیس

مراحل آماده‌ سازی درخواست ‌نامه

فراموش نکنید که برای دریافت یک بورس تحصیلی عالی، ممکن است نیاز داشته باشید که یک مقاله درخواست بورسیه به همان اندازه عالی نیز ارائه بدهید. از آنجایی که تعداد دانشجویان بین المللی متقاضی برای تحصیل در انگلستان، در دهه گذشته افزایش یافته است، عجیب نیست که بگوییم رقابت برای دریافت بورسیه‌ها نیز بسیار افزایش داشته است. حقیقت این است که برای دریافت بورس تحصیلی انگلستان، باید ثابت کنید که گزینه‌ای استثنایی هستید. بنابراین ما در ادامه، به شرح مواردی که می‌توانند به شما برای ثبت درخواستی مناسب و موفقیت‌آمیز کمک کنند، پرداخته‌ایم. قبل از اینکه دکمه “ارسال” را فشار دهید، این راهنمای ضروری در مورد نحوه ثبت درخواست بورسیه تحصیلی را بخوانید.

۱ـ ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید

ممکن است جایی وجود نداشته باشد که بتوانید تمامی اطلاعات مورد نظر خود را در آن بیابید، بنابراین ابتدا باید مطمئن شوید که تحقیقات لازم و کافی را انجام داده‌اید؛ به طور مثال وب سایت شورای محلی بریتانیا و وب سایت‌های خود مؤسسات آموزش عالی را نیز بررسی کنید.

۲ـ معیارهای واجد شرایط بودن را بررسی کنید

همانطور که گفتیم، معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت هر نوع از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی متفاوت است. شما می‌توانید از وب سایت شورای امور دانشجویان بین المللی انگلستان (UKCISA) دیدن کنید تا در صورت تمایل به ادامه تحصیل در انگلستان از شرایط و انواع کمک هزینه‌های موجود بیشتر آگاه شوید، و متوجه شوید که آیا واجد شرایط ثبت درخواست دریافت بورسیه هستید یا خیر. معیارهای واجد شرایط بودن را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که موارد مشخص شده با شرایط شما مطابقت دارند. به جزئیات توجه کنید و فقط برای انواعی از بورسیه که واجد شرایطش هستید و واقعا شانس دریافت آنها را دارید، وقت بگذارید.

۳ـ زمان را در نظر بگیرید

تمام مهلت‌های مشخص شده برای انجام امور مرتبط با ثبت درخواستتان را به دقت بررسی کرده و در نظر بگیرید؛ تا بتوانید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که به موقع به تمامی موارد مورد نیاز رسیدگی کنید؛ بنابراین تا حد امکان زودتر شروع کنید. اگر می‌خواهید تحصیل خود را در خارج از کشور و در انگلستان دنبال کنید، مهم است که برای قرار گرفتن در روند درخواست، هر چه زودتر شروع کنید، ترجیحاً دو سال قبل از موعد مورد نظر‌تان. این بدان معنی است که شما باید با گزینه‌های پیش روی‌تان به خوبی آشنا شوید، از شرایط لازم برای هر کدام آگاه شوید و مطمئن شوید که پیش‌نیاز‌ها را در زمان ثبت درخواست‌تان به خوبی برآورده کرده‌اید. معمولاً بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که سوابق تحصیلی بسیار خوبی داشته‌اند، و در کارنامه‌شان کارهای داوطلبانه یا فعالیت‌های فوق برنامه نیز دیده می شود. البته همه چیز بستگی به نوع بورسیه تحصیلی مورد نظر‌‌تان دارد. بنابراین هر چه که باشد، مهم است که از قبل موعد، الزامات را بدانید تا زمان کافی برای برآورده کردن آنها داشته باشید و به این صورت شانس خود را برای دریافت بورس تحصیلی افزایش دهید.

۴ـ برای هر نوع از بورسیه درخواست‌ مناسب با خودش را تنظیم کنید

دانشگاه‌های مختلف، هنگام ثبت درخواست دریافت بورسیه‌شان، سوالات و الزامات مختلفی را مطرح می‌کنند؛ بنابراین نمی‌توانید فقط یک درخواست‌نامه بنویسید و سپس آن را برای تمام دانشگاه‌ها کپی و ارسال کنید. برای درک دقیق شرایط و الزامات هر دانشگاه باید وقت بگذارید و به صورت جداگانه موارد مورد نیاز را بررسی کنید. برای این کار ممکن است لازم باشد که زمان بیشتری را صرف تنظیم درخواست‌نامه‌تان کنید، اما می‌توانید مطمئن باشید که درخواست‌نامه شما دارای کیفیت بالا و کاملا متناسب با درخواست‌تان است؛ این مساله شانس شما را برای دریافت بورسیه مورد نظر‌تان در انگلستان افزایش می‌دهد.

 در بیان انگیزه‌ها‌یتان برای تحصیل در رشته مورد نظر در دانشگاه مورد نظر‌تان بسیار صادق باشید. باید به خوبی و با صداقت توضیح دهید که چه چیزی باعث شده‌است که شما این انتخاب را داشته‌باشید و همچنین قصد دارید که در آینده با مدرک تحصیلی که از انگلستان دریافت می‌کنید، چه کنید؟ برای این توضیحات باید خاص، خلاق و منحصر به فرد فکر کنید.

۵ـ قبل از ارسال درخواست‌تان از فرد یا موسسه‌ای آگاه و قابل اعتماد کمک بگیرید

تا جایی که ممکن است، قبل از ارسال درخواست‌‌نامه، از افرادی آگاه و قابل اعتماد، برای بررسی و تصحیح درخواست‌‌نامه‌تان کمک بگیرید.

۶ـ موارد مورد نیاز برای ارسال و ضمیمه کردن را به دقت بررسی کنید

بورسیه‌های مختلف شروط متفاوتی دارند، بنابراین ابتدا آنها را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ مدرکی را از قلم نمی‌اندازید. مثلا برخی از دانشگا‌ه‌ها ممکن است از شما بخواهند که مدارکی مانند ریز نمرات، سوابق مالی، نامه پوششی و … را ارائه بدهید؛ حتی برخی از موسسات ممکن است از شما بخواهند که در مصاحبه نیز شرکت کنید. شما همیشه باید مدارک خواسته شده را در فرمت مشخص شده ارسال کنید.

۷ـ بررسی ‌های نهایی را فراموش نکنید

قبل از ارسال درخواست‌تان، درخواست‌نامه‌تان را به خوبی و با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ اشتباه املایی و گرامری مرتکب نشده‌اید و یا اطلاعات نادرستی را در نامه‌تان درج نکرده‌اید. بی شک شما نمی‌خواهید در مقابل کمیته انتخاب، غیرحرفه‌ای به نظر بیایید، بنابراین درخواست خود را به خوبی بررسی کنید یا حتی از شخصی که بهاو اعتماد دارید بخواهید که نامه‌تان را برای شما بازبینی و بررسی کند.

۸ـ درخواست خود را ارسال کنید

و در نهایت، درخواست خود را ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا پاسخ را دریافت کنید، پس باید خود‌تان را برای صبر کردن نیز آماده کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید