لوگو صبا ویزا
تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی باشد این است که دولت این کشور امروزه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده که این فرصت می‌تواند مزایای زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد. تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی بتوانید پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور در رشته‌های مختلف دریافت کنید. پس اگر همواره نگرانی خاصی در خصوص دریافت مدرک زبان آلمانی و تسلط به این زبان داشتید باید بدانید که دیگر نیازی به اخذ آن نخواهید داشت.

به‌طورکلی تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد؛ ولی نباید فراموش کرد که این کار نیازمند شرایط خاصی نیز هست. با مطالعه ادامه این مطلب می‌توانید اطلاعات کاملی را در خصوص تحصیل در المان به زبان انگلیسی به دست بیاورید و از این اطلاعات به‌دست‌آمده برای مهاجرت هرچه بهتر به این کشور استفاده کنید. پس اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در کشور آلمان هستید؛ ولی نگرانی‌هایی در خصوص مسئله مدرک زبان دارید مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید و سودمند باشد.

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

فهرست عناوین

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان وجود دارد؟

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از دانشجویانی که از کشورهای خارجی به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند موفق شده‌اند تا ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و تنها با مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند. طبق برنامه‌ریزی‌هایی که دولت آلمان انجام داده است پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک تعداد دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را دارند به میزان زیادی افزایش پیدا کند. دولت این کشور سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیادی را روی دانشگاه‌های این کشور انجام داده به‌طوری‌که تعداد زیادی از این دانشگاه‌ها امروزه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و اساتید و امکانات آنها کاملا مطابق با نیازهای دانشجویان بین‌المللی است.

البته نباید فراموش کنید که هنوز هم اکثر برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور به زبان آلمانی تدریس می‌شوند؛ ولی بااین‌حال فرصت‌های زیادی نیز برای تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که این فرصت‌ها دقیقا با هدف پوشش‌دادن نیازهای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده‌اند. برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی در حال حاضر وجود دارند بیشتر در سطح کارشناسی ارشد بوده و معمولا حول موضوعاتی مانند علوم اجتماعی و تجارت هستند. البته شما می‌توانید تعدادی از این برنامه‌ها را در سطح و مقطع کارشناسی نیز بیابید که در رشته‌های مختلف به شما ارائه می‌شوند. شما باید از میان این رشته‌ها بهترین گزینه را بر اساس استعداد و علاقه‌ای که دارید انتخاب کنید.

در کدام مراکز آموزشی می‌توانیم به زبان انگلیسی در کشور آلمان مشغول به تحصیل شویم؟

پیش از هر چیز برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان باید به یک نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید. این نکته این است که اگر قصد دارید در یک دوره کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان مشغول به تحصیل شوید به‌سختی می‌توانید چنین دوره‌ای را بیابید که به زبان انگلیسی برگزار شود. اکثر دوره‌هایی که در مقطع کارشناسی برگزار می‌شوند معمولا به زبان آلمانی هستند. پس احتمالا این سوال به ذهن شما نیز می‌رسد که کدام دانشگاه‌های این کشور خدمات آموزش عالی خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند. در اولین قدم شما باید تلاش کنید تا وارد وب‌سایت‌های هریک از دانشگاه‌ها شده و بررسی کنید که آیا دوره‌های خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند یا خیر؟

باتوجه‌به سخت بودن این جستجو ما تلاش کرده‌ایم تا لیستی از فرصت‌های تحصیلی به زبان انگلیسی را برای شما فراهم کنیم. در ادامه می‌توانید با بهترین دانشگاه‌های آلمان که امروزه دوره‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند آشنا شوید:

 • دانشگاه علوم کاربردی Hochschule Mannheim
 • موسسه فناوری کارلسروهه
 • دانشگاه بین‌المللی علوم کاربردی برلین
 • دانشگاه علوم کاربردی برمن
 • دانشگاه جیکوبز
 • دانشگاه گوتینگن
 • موسسه ماکس پلانک
 • دانشگاه آزاد برلین
 • دانشگاه علوم کاربردی مونیخ
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه زارلند
 • دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت
 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه ULM
 • دانشگاه مدیریت لایپزیگ
 • دانشگاه بایروث
 • دانشگاه اشتوتگارت
 • دانشگاه آخن
 • دانشگاه برلین
 • دانشگاه دارمشتات
 • و …

شما می‌توانید برنامه‌های تحصیلی هریک از این دانشگاه‌ها را بررسی کرده و مطابق با نیازی که دارید در هریک از این برنامه‌ها شرکت کنید.

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

نحوه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

ممکن است برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که تسلط چندانی به زبان انگلیسی ندارند جمع‌آوری اطلاعات در خصوص نحوه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان کمی سخت و دشوارب اشد. این مسئله به‌ویژه در مقطع کارشناسی سخت‌تر نیز خواهد شد. با وجود این‌که امروزه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی که وارد کشور آلمان می‌شوند از برنامه‌های بورسیه تحصیلی در آلمان استفاده می‌کنند و هزینه تحصیل آنها در این کشور رایگان است؛ ولی امروزه یافتن برنامه‌های رایگانی که به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان برگزار شوند کار بسیار سختی است. دلیل این موضوع نیز این است که اکثر دوره‌های کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان به زبان آلمانی برگزار می‌شوند.

سرویس تبادل دانشگاهی آلمان که به‌اختصار DAAD نامیده می‌شود یک ابزار بسیار کاربردی است که می‌تواند اطلاعاتی را در خصوص هریک از دوره‌هایی که در دانشگاه‌های این کشور به زبان آلمانی برگزار می‌شوند در اختیار شما قرار داده و به شما کمک کند تا بتوانید بهترین گزینه را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. از طرف دیگر شما می‌توانید با پرداخت شهریه در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی این کشور نیز برگزار می‌شوند نیز شرکت کرده و از مزایای علمی دانشگاه‌های خصوصی این کشور نیز نهایت بهره را ببرید. به‌طورکلی باید بدانید که هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان بسیار مناسب‌تر از سایر کشورهای اروپایی است و به همین علت نیز تعداد زیادی از دانشجویان این روش را برای مهاجرت به آلمان انتخاب می‌کنند.

مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان می‌تواند مزایای مختلفی را برای شما داشته باشد. اولین مزیت این است که شما می‌توانید از تمامی امکانات و خدماتی که در اختیار دانشجویان بومی و دانشجویانی که به زبان آلمانی در این کشور مشغول به تحصیل هستند برخوردار شوید و محدودیت خاصی از این نظر برای شما وجود نخواهد داشت. مزیت بسیار مهم دیگر این است که شما نیازی به مدرک زبان آلمانی نیز نخواهید داشت و تنها با مدرک زبان انگلیسی خود می‌توانید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. زمانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور را دارید نباید فراموش کنید که هزینه تحصیلی شما افزایش پیدا نمی‌کند.

با مشغول به تحصیل شدن در کشور آلمان به زبان انگلیسی شما می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شده و درآمد خود را نیز داشته باشید. با این درآمد می‌توانید بخش عمده‌ای از هزینه‌هایی که در کشور آلمان دارید را پرداخت کنید. امکان بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل در آلمان می‌شوند نیز وجود دارد. البته نباید فراموش کرد که اخذ بورسیه تحصیلی به زبان انگلیسی ممکن است کاری سخت و دشوار باشد که باید سختی‌های آن را نیز بپذیرید.

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

برای تحصیل به زبان انگلیس در آلمان به چه مدارکی نیاز داریم؟

به‌طورکلی باید بدانید که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان بسیار مشابه تحصیل به زبان آلمانی است و تفاوت چندانی میان این دو وجود ندارد. تنها تفاوت عمده‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که شما حتما باید مدرک آیلتس یا تافل خود را در لیست مدارکی که تهیه کرده‌اید قرار دهید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود در کشور آلمان را دریافت کنید. برای این‌که بتوانید ویزای خود را بگیرید حتما باید نامه پذیرشی را از یکی از دانشگاه‌های کشور آلمان دریافت کرده باشید. برای دریافت چنین نامه پذیرشی نیز شما باید در مصاحبه‌ها و آزمون‌هایی که توسط این دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند شرکت کرده و امتیازات لازم را دریافت کرده باشید.

اثبات تسلط به زبان انگلیسی از دیگر موارد مهمی است که شما برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان به آن نیاز پیدا خواهید کرد. یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای ادامه تحصیل در این کشور به آن نیاز دارید ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی شماست. شرکت در آزمون GRE نیز جز مهم‌ترین شرایطی است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور وجود دارد. معمولا کارشناسان و متخصصانی که در این حوزه وجود دارند توصیه می‌کنند که حتما سعی کنید یک انگیزه‌نامه مناسب تهیه کرده و در آن هدف خود از مهاجرت به کشور آلمان را به طور دقیق توضیح دهید. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور افزایش دهید و با شانس بیشتری اقامت آلمان را دریافت کنید. فراموش نکنید که حداقل نمره لازم در آزمون زبان تافل 80 و حداقل نمره برای امتحان و آزمون آیلتس نیز 6.5 است.

چه مراحلی را باید برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان طی کرد؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را دارید باید به چند نکته مهم در این زمینه دقت داشته باشید. در اولین قدم شما باید تلاش کنید تا نامه پذیرش خود را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید. پس در گام نخست شما باید دانشگاهی را پیدا کنید که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای شما فراهم کرده باشد. در ادامه می‌توانید با ارسال رزومه خود به این دانشگاه‌ها از آنها تقاضای وقت مصاحبه داشته باشید. با شرکت در این مصاحبه‌ها شما می‌توانید نامه پذیرش خود را دریافت کنید. پس از این‌که نامه پذیرش را دریافت کردید زمان آن است که مدارک خود را تکمیل کنید.

در کنار تمامی مدارکی که در بخش‌های قبلی به شما معرفی کردیم باید حتما مدارک شخصی و پاسپورت خود را نیز به این لیست اضافه کنید. داشتن تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایطی است که برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان به آن نیاز پیدا خواهید کرد. پس از آنکه مدارک تحصیلی خود را نیز آماده کردید باید اقدام به تعیین وقت سفارت کشور آلمان کنید. برای تعیین وقت سفارت باید از طریق آدرس رسمی سایت سفارت کشور انگلیس اقدام کرده و با پرکردن فرم مربوطه اقدام به تعیین وقت سفارت این کشور کنید. فراموش نکنید که در تاریخ و زمان دقیقی که برای شما مشخص خواهد شد شما باید با در دست داشتن مدارکتان به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست نهایی خود برای صدور ویزای کشور انگلیس را ارسال کنید.

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی

تنوع بالای رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان

اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم می‌توان این مسئله را بیان کرد که شما گزینه‌های مختلفی را برای ادامه تحصیلتان پیش رو خواهید داشت. در واقع شما می‌توانید در رشته‌های مختلفی که در این کشور وجود دارد ثبت‌نام کرده و ادامه تحصیل دهید. رشته‌های حوزه علوم پایه، رشته‌های علوم‌انسانی و مهندسی از جمله رشته‌های جذابی هستند که امروزه امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آنها وجود دارد و شما هم می‌توانید از این فرصت نهایت بهره را ببرید.

نکات پایانی در خصوص تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان

اگر شما هم قصد تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را دارید باید به چند نکته مهم دیگر نیز در این زمینه دقت داشته باشید. اولین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که هزینه تحصیلی شما در مقایسه با زمانی که به زبان آلمانی در این کشور مشغول به تحصیل شوید تفاوتی نخواهد کرد. شما می‌توانید از بورسیه های تحصیلی آلمان نیز برای کاهش هزینه‌هایی که دارید استفاده کنید؛ ولی نباید فراموش کنید که معمولا دوره‌های زبان انگلیسی تقاضای کمتری برای ارائه بورسیه تحصیلی دارند و در نتیجه کار شما برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که در کشور آلمان فعالیت دارند سخت‌تر خواهد بود.

به‌طورکلی زمانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را دارید نباید فراموش کنید که دریافت یک مشاوره تخصصی می‌تواند به میزان زیادی کار شما را ساده‌تر کند. به همین علت نیز معمولا کارشناسان توصیه می‌کنند که حتما تلاش کنید تا یک مشاوره فنی و تخصصی را در این زمینه دریافت کنید. اگر شما هم به دنبال بهترین موسسه مهاجرتی برای دریافت چنین خدمات مشاوره‌ای هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه مهاجرتی ما نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید