لوگو صبا ویزا
دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه دالهاوزی به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزاویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

دانشگاه دالهاوزی یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در حال حاضر خدمات گسترده‌ای را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد که دانشجویان می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و به بهترین شکل ممکن به کشور کانادا مهاجرت کنند. این دانشگاه یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا به شمار می‌آید؛ چراکه امروزه امکانات علمی بسیار زیادی را برای دانشجویان فراهم کرده و از طرفی دیگر روند اخذ پذیرش از این دانشگاه نیز در مقایسه با سایر دانشگاه‌هایی که در حال حاضر در این کشور فعال هستند نیز ساده‌تر است. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید می‌توانید دانشگاه دالهاوزی را جز یکی از مهم‌ترین گزینه‌های خود قرار دهید. ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه این مطلب به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود درباره این موضوع را به دست بیاورید.

تاریخ دانشگاه دالهاوزی

فهرست عناوین

تاریخ دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

دانشگاه دالهاوزی در سال 1818 به عنوان یک کالج غیرفرقه‌ای توسط ستوان فرماندار نوا اسکوشیا، جورج رمزی، تأسیس شد که یک دانشگاه تحقیقاتی و آموزشی است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است. دانشگاه دالهاوزی تا به امروز پیشرفت‌های زیادی داشته‌است به طوری‌که همواره توسط مجله Macleans کانادا، به عنوان یکی از ده دانشگاه برتر کانادا انتخاب می‌شود. اساس کار این دانشگاه تحقیقات نوآورانه همراه با آموزش پر محتوا و حس مسئولیت اجتماعی است. این دانشگاه برای دانشجویان برنامه‌های متنوعی در نظر می‌گیرد و 4000 دوره آموزشی در 12 دانشکده این دانشگاه ارائه می‌شود. در این دانشگاه همچنین بیش از 900 پروفسور وجود دارند که برنده جوایز علمی شده‌اند، بسیار کارآزموده هستند و خود را وقف علم و ارائه خدمات به دانشجویان کرده‌اند.

امروزه دو اتحادیه دانشجویی به نام اتحادیه دانشجویی دالهاوزی و انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی دالهاوزی در دانشگاه وجود دارند که نشان‌دهنده علاقه دانشجویی هستند. دالهاوزی یک دانشگاه مختلط با بیش از 18000 دانشجو و 130‌هزار فارغ‌التحصیل از سراسر جهان است. یک برنده جایزه نوبل، 91 محقق رودز، تعدادی مقامات ارشد دولتی و رهبران تجاری، از جمله افراد برجسته‌ای هستند که در این دانشگاه درس خوانده‌اند.

افتخارات بسیاری که این دانشگاه در زمینه‌های مختلف کسب کرده‌ باعث‌شده دانشجویان زیادی خواهان اخذ پذیرش این دانشگاه باشند و این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان می‌پذیرد. امروزه نزدیک به 19‌هزار دانشجو در رشته‌ها‌ و مقاطع مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند. امروزه نیمی از بودجه این دانشگاه از طرف دولت، 41.2 درصد از هزینه‌های تحصیلی و شهریه دانشجویی و 9.8 درصد از منابع و بهره‌های عملیاتی تامین می‌شود.

آشنایی با دانشگاه دالهاوزی

امروزه دانشگاه‌های زیادی در کشور کانادا فعالیت دارند که هریک از این دانشگاه‌ها خدمات و امکانات مخصوص به خود را به دانشجویان ارائه می‌دهند. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از جهات مختلفی ممکن است برای شما مفید و سودمند باشد و به شما کمک کند تا بتوانید به پیشرفت تحصیلی دلخواه خود دست پیدا کنید. یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور که در حال حاضر جز محبوب‌ترین دانشگاه‌ها در کل دنیا نیز به شمار می‌آید دانشگاه دالهاوزی است که از محبوبیت علمی بالایی برخوردار بوده و درعین‌حال می‌تواند بهترین امکانات علمی را نیز در اختیار شما قرار دهد. این دانشگاه دارای 13 دانشکده مختلف است که هریک از آنها بودجه‌های مخصوص به خود را دارا هستند و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا امکانات جذابی برای آنها فراهم شده باشد.

یکی از نکات مثبتی که باید درباره دانشگاه دالهاوزی بدانید این است که این دانشگاه از نظر پیشرو بودن در زمینه‌های صنعتی و علمی در جایگاه بسیار خوبی در این کشور و حتی در کل دنیا قرار دارد. از طرف دیگر ارتباط بسیار خوبی که این دانشگاه با صنایع مختلف در کشور کانادا برقرار کرده باعث می‌شود تا فرصت‌های شغلی بسیار جذابی برای دانشجویان این دانشگاه فراهم شود. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا پس از دوران تحصیل خود در این کشور مشغول به تحصیل شده و درآمد خوبی را نیز تجربه کنید پیشنهاد ما به شما این است که حتما این دانشگاه را نیز در لیست اولویت‌های خود قرار دهید تا پس از دریافت مدرک شانس بالایی برای استخدام‌شدن در کشور کانادا داشته باشید.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه چه شرایطی باید داشته باشیم؟

شاید یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای شما هم به وجود آمده باشد این باشد که برای اخذ پذیرش از این دانشگاه چه شرایطی باید داشته باشیم؟ پاسخ‌دادن به این سوال نیازمند این است که مسائل مختلفی مورد بررسی قرار گیرند. در اولین قدم شما برای ادامه تحصیل در این کشور نیازمند این هستید که مدرک دوازده‌ساله خود را به این دانشگاه ارائه دهید تا اطمینان حاصل شود که شما دوره دیپلم خود را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید. داشتن مدرک زبان از دیگر شرایط بسیار مهمی است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه دالهاوزی وجود دارد و شما باید به آن دقت و توجه کافی را داشته باشید. یکی از نکات مهمی که اکثر دانشجوها توجه چندانی به آن ندارند این است که حتما باید حداقل معدل 15 را در دوره تحصیلی قبلی خود دریافت کرده باشند تا این اجازه به آنها داده شود که در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل شوند.

در این دانشگاه دروس و رشته‌های مختلفی تدریس می‌شوند که دست دانشجوها را برای انتخاب از میان آنها باز می‌گذارد. اگر شما هم سوالاتی در خصوص این موضوع دارید باید به این نکته دقت داشته باشید که هریک از رشته‌های دانشگاه دالهاوزی دارای شرایط مخصوص به خود برای اخذ پذیرش هستند. از طرف دیگر اساتیدی که در این دانشگاه فعالیت دارند نیز شرایط مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجو در مقطع دکترا دارند که شما باید این شرایط را نیز برآورده کنید تا بتوانید با موفقیت نامه پذیرش خود را دریافت کنید.

پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

حداقل شرایط برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دالهاوزی عبارتست از:

 1. ترجمه کارنامه با ریزنمرات رسمی از مقطع تحصیلی قبلی
 2. انگیزه و اهداف شما از ادامه تحصیل
 3. توصیه نامه از طرف اساتید دانشگاهی
 4. رزومه و سوابق علمی درخشان مانند مقالات علمی و معتبر
 5. کسب حداقل میانگین نمره 3 در 60 ساعت مطالعه اعتباری
 6. مدرک مهارت زبان انگلیسی

آموزش و تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی است بنابراین مدارک اثبات مهارت زبان انگلیسی، یکی از اصلی‌ترین مدارکی است که باید به دانشگاه تحویل دهید. برخی از دانشجویان مثل دانشجویانی که زبان مادری آن‌ها نگلیسی است یا بیش از 4 سال در کشور انگلیسی زبان زندگی کرده‌اند و دانشجویانی که 3 سال متوالی را به صورت تمام وقت در یک مدرسه یا موسسه آموزشی انگلیسی زبان گذرانده‌اند از ارائه مدرک زبان انگلیسی معاف هستند. افرادی که شامل این معافیت نمی‌شوند لازم است در یکی از آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی شرکت کنند و حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنند. نتایج آزمون‌ها باید قبل از مهلت پایانی اخذ پذیرش، به صورت مستقیم توسط دفتر آزمون به دانشگاه ارسال شود. نمرات تمامی آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی تا دو سال پس از تاریخ اعلام نتیجه آزمون معتبر هستند. آزمون‌های مورد قبول این دانشگاه و حداقل نمره‌ای که باید کسب کنید عبارتست از:

 • آزمون بین‌المللی IELTS: حداقل نمره میانگین 5 که نمره هیچ بخشی کمتر از 6 نباشد.
 • آزمون TOEFL: حداقل نمره در آزمون کامپیوتری 273 و آزمون اینترنتی 90 که نمره هیچ بخشی کمتر از 20 نباشد.
 • آزمون Duolingo English Test: حداقل نمره 115 و نمره هیچ بخشی کمتر از 95 نباشد.
 • آزمون Michigan English Test (formerly MELAB): حداقل نمره 55
 • ارزیابی انگلیسی آکادمیک کانادایی ( (CAELآنلاین: حداقل نمره 70
 • آزمون زبان انگلیسی کانادایی برای دانش پژوهان و کارآموزان (CanTEST): 4.5
 • Pearson Test of English – Academic: حداقل نمره 61 که نمره هیچ بخشی کمتر از 50 نباشد.
 • C1: پیشرفته / C2: مهارت: حداقل نمره 180 که نمره هیچ بخشی کمتر از 170 نباشد.

رشته‌های محبوب در دانشگاه دالهاوزی

یکی از مسائل بسیار مهمی که برای ادامه تحصیل در دانشگاه دالهاوزی مطرح می‌شود رشته‌هایی است که در این دانشگاه وجود دارند و دانشجویان می‌توانند از میان آنها یکی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کرده‌ایم که امروزه در این دانشگاه شرایطی برای دانشجویان فراهم شده تا بتوانند در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها مشغول به تحصیل شوند. رشته‌های علوم پایه مانند علوم ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی و … از محبوبیت بالایی در این کشور برخوردار هستند. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که رشته علوم کامپیوتر و همین‌طور مهندسی کامپیوتر نیز جز رشته‌های بسیار محبوب در این دانشگاه به شمار می‌آیند که هرساله تعداد زیادی دانشجو اقدام به اخذ پذیرش در این رشته‌ها می‌کنند.

اگر شما هم علاقه‌مند به رشته‌های هنری هستید باید بدانید که امروزه مسئولین دانشگاه دالهاوزی امکان ادامه تحصیل در رشته هنر را نیز برای دانشجوها فراهم کرده‌اند که این رشته خود دارای زیررشته‌های متعددی است که از جمله آنها می‌توان به موسیقی و هنرهای گرافیکی اشاره کرد. اگر علاقه‌مند به حوزه‌های مدیریتی و تجارت هستید باید بدانید که رشته‌هایی مانند مدیریت استراتژیک، مدیریت تجاری، مدیریت، اقتصاد، تجارت و بازرگانی، تجارت بین‌الملل و … از جمله رشته‌های بسیار جذاب در این دانشگاه به شمار می‌آیند که شما می‌توانید با تحصیل در این رشته‌ها اقدام به تحصیل در کانادا کنید. رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن و البته رشته‌های مهندسی نیز امروزه جز رشته‌های بسیار محبوب در این دانشگاه به شمار می‌آیند.

تحصیل در دانشگاه دالهاوزی

برای تحصیل در این دانشگاه به چه مدارکی نیاز داریم؟

درصورتی‌که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دالهاوزی را دارید باید بدانید که برای ادامه تحصیل در این دانشگاه نیازمند مدارک مهمی هستید. یکی از مهم‌ترین مدارکی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد مدرک زبان است که حتما باید مدرک زبان آیلتس یا تافل خود را با نمره موردنیاز در این دانشگاه دریافت کنید. از طرف دیگر شما باید مدارک تحصیلی مربوط به دوره‌های تحصیلی پیشین خود را نیز آماده کرده و به مسئولین این دانشگاه ارائه دهید. شرکت در آزمون GRE و دریافت نمره‌ای بالاتر از میانگین در این آزمون نیز می‌تواند شانس شما را به میزان زیادی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه و مهاجرت به کانادا افزایش دهد. پس اگر شما هم در این آزمون شرکت کرده و نمره لازم را دریافت کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مدرک خود را در لیست مدارک قرار دهید.

یکی از موارد مهمی که اکثر دانشجوها برای اخذ پذیرش از دانشگاه دالهاوزی فراموش می‌کنند مسئله انگیزه‌نامه است. شما حتما باید انگیزه‌نامه معتبر و کاملی را درباره انگیزه خود از مهاجرت به کشور کانادا تهیه کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید. فراموش نکنید که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا حتما باید مدارک شخصی خود از جمله کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی است را نیز در لیست مدارکتان قرار داده باشید. در پایان‌نامه‌ای مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به این کشور را دارید نیز از دیگر مدارک مهم برای دریافت ویزای کشور کانادا به شمار می‌آید.

دانشکده ‌های دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University دارای چهار پردیس در شهرهای هالیفاکس و ترورو است. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دانشگاهی متنوع برای دانشجویان و دانش‌‌پژوهان ارائه می‌دهد و تلاش می‌کند آن‌ها را جذب و حفظ کند. بودجه تحقیقاتی این دانشگاه بیش از 190 میلیون دلار در هر سال است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده است که این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • کالج آموزش
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم

دانشگاه دالهاوزی کانادا بیش از 200 رشته تحصیلی برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. پرطرفدارترین رشته‌هایی که این دانشگاه ارائه می‌دهد:

 • کشاورزی

مهندسی، علوم گیاهی، غذایی و محیطی، علوم دامی و آبزیان.

 • معماری و برنامه‌ریزی
 • هنر و علوم اجتماعی

برنامه مطالعات کانادایی، گروه کلاسیک، گروه انگلیسی، گروه فرانسوی، گروه مطالعات جنسیتی و زنان، گروه آلمانی، گروه تاریخ، گروه مطالعات توسعه بین‌المللی، برنامه قانون، عدالت و جامعه، هنرهای نمایشی، گروه فلسفه، علوم سیاسی، مطالعات روسیه، جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی اجتماعی، مطالعات اسپانیا و آمریکای لاتین.

 • مهندسی

مهندسی عمران و منابع، مهندسی برق و کامپیوتر، ریاضیات مهندسی و کار با اینترنت، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی فرآیند و علوم کاربردی و مهندسی زیست پزشکی.

 • سلامتی

بهداشت و عملکرد انسان، مدیریت بهداشت، علوم بهداشتی، علوم ارتباطات و اختلالات، پرستاری، کاردرمانی، داروسازی، فیزیوتراپی و کار اجتماعی.

 • حقوق و مدیریت

بازرگانی، مدیریت اطلاعات، مدیریت دولتی و مطالعات منابع و محیط زیست.

 • پزشکی و داروسازی

گروه بیهوشی، مدیریت درد و پزشکی جراحی، گروه بیوشیمی و زیست‌شناسی مولکولی، گروه بیولوژیک، مهندسی زیست پزشکی، بهداشت و اپیدمیولوژی جامعه، بخش مراقبت ویژه، رادیولوژی تشخیصی، طب اورژانس، طب خانواده، علوم اعصاب پزشکی، گروه طب، میکروبیولوژی و ایمونولوژی، گروه زنان و زایمان، گروه چشم پزشکی و بینایی، گروه آسیب‌شناسی، گروه کودکان، گروه داروسازی، گروه فیزیولوژی و بیوفیزیک، گروه روان‌ پزشکی، گروه انکولوژی رادیولوژی، گروه جراحی و گروه اورولوژی.

 • علوم پایه

گروه زیست‌شناسی، گروه شیمی، گروه علوم زمین، وزارت اقتصاد، برنامه علوم محیط زیست، برنامه امور دریایی، گروه ریاضی و آمار، گروه اقیانوس‌شناسی، گروه فیزیک و علوم جوی، گروه روان‌شناسی و علوم اعصاب

پردیس اصلی دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University کانادا، شامل ساختمان‌های اصلی مثل دانشکده‌ها، امکانات ورزشی و اتحادیه دانشجویی می‌شود. پردیس سنت جان، که برنامه‌های مجموعه رشته علوم پزشکی دانشگاه در آن برگذار می‌شود یکی از گسترده‌ترین موسسات آموزشی پزشکی استان نوا اسکوشیا محسوب می‌شود. این مجتمع بزرگ آموزش عالی هر ساله تنها 30 دانشجو می‌پذیرد. در دانشکده پزشکی دالهاوزی تمامی خدمات و امکانات آموزشی فراهم شده‌است.

رنکینگ دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان سال 2022 که توسط موسسه مشاوره رتبه‌بندی شانگهای انجام گرفت، دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University، بین 400 دانشگاه برتر جهان و 17 دانشگاه برتر کانادا قرار گرفت. در سال 2022 بیش از 2500 دانشگاه رتبه‌بندی شدند که این دانشگاه بین 20 درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت. این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی موضوعات آکادمیک در کانادا رتبه اول و در اقیانوس‌شناسی رتبه 32 را کسب کرده‌است.

از تعداد دانشجویانی که هر سال در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند، به طور متوسط 24 درصد دانشجویان بین‌المللی هستند. در سال 2021، 1118 نفر استاد در این دانشگاه حضور داشتند که 92 درصد اساتید هیئت علمی دارای مدرک دکتری بوده‌اند.

ددلاین دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

در بیشتر رشته‌های تحصیلی دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University برای ترم پاییز دانشجو می‌گیرند و متقاضیان بین‌المللی باید در سپتامبر تا اول آوریل، فرم پذیرش تحصیلی دانشگاه را برای ورود پرکنند و با مدارک اولیه برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی ارسال کنند. برخی رشته‌ها تاریخ پذیرش مشخصی دارند که از قبل اعلام می‌شود. معمولا رشته‌های زیر مجموعه هنر، علوم پایه و کامپیوتر در ماه ژانویه پذیرش دارند و متقاضیان باید تا 15 سپتامبر برای ثبت درخواست خود اقدام کنند. آخرین مهلت اخذ پذیرش در دانشگاه دالهاوزی برای هر ترم به شرح زیر است:

 • ترم پاییز

15 سپتامبر برای دانشجویان بین‌المللی و 15 نوامبر برای دانشجویان بومی

 • ترم بهار

1مارس برای ثبت نام بورسیه تحصیلی، 1 آوریل پایان مهلت اخذ پذیرش دانشجویان بین‌المللی، 15 آوریل برای ثبت‌نام بورسیه‌های ورودی، 15 می آخرین مهلت ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی، ماه ژوئن برای ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود و 15 ژوئن آخرین مهلت ثبت نام در اقامتگاه‌های دانشگاه.

آخرین مهلت اخذ پذیرش به تفکیک رشته‌ها را در زیر بیان کرده‌ایم:

 1. 15فوریه برای رشته‌های علوم بهداشت
 2. 28 فوریه برای رشته‌های علوم پرستاری و دوره دامپزشکی
 3. 1 مارس برای رشته موسیقی و رشته معماری
 4. 15 مارس برای رشته علوم پزشکی
 5. 15 ژوئن برای رشته‌ علوم بهداشت

پذیرش دانشگاه دالهاوزی

 

چگونه می‌توانیم به دانشگاه دالهاوزی اپلای کنیم؟

در اولین گام برای اپلای به دانشگاه دالهاوزی شما باید با ددلاین‌های این دانشگاه آشنا شوید؛ چراکه اگر به‌موقع درخواست خود را برای اپلای کردن در این دانشگاه ارسال نکنید با مشکلات و چالش‌های زیادی در این زمینه مواجه خواهید شد. درصورتی‌که شما هم قصد دارید از ترم زمستانه یعنی ماه ژانویه تحصیل خود در این دانشگاه را آغاز کنید در اولین قدم باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که آخرین‌مهلت برای ثبت‌نام شما تا 15 سپتامبر خواهد بود و پس از آن ددلاین شما تمام شده و دیگر اجازه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و ثبت‌نام در این دانشگاه را نخواهید داشت. درصورتی‌که قصد دارید از ترم پاییز تحصیل خود در این دانشگاه را آغاز کنید نیز باید از تاریخ یک مارس ثبت‌نام خود برای بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده به دانشجویان این دانشگاه را آغاز کنید.

از طرف دیگر نباید فراموش کنید که برای ثبت‌نام در دانشگاه دالهاوزی شما تنها تا تاریخ یک آوریل وقت خواهید داشت که مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کرده و درخواست خود را به این دانشگاه ارائه دهید. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما تلاش کنید پیش‌ازاین تاریخ تمامی مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام را آماده کنید تا در طول این روند با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید. نکته مهم دیگر نیز این است که برای اخذ بورسیه های تحصیلی کانادا حتما به ددلاین‌های بیان شده دقت داشته باشید؛ چراکه پس از این تاریخ‌ها معمولا به‌سختی می‌توان بورسیه‌های تحصیلی این کشور را دریافت کرد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه دالهاوزی

یکی از چالش‌های بسیار مهمی که اکثر دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا با آن مواجه می‌شوند مسئله هزینه‌های تحصیل در این کشور است که گاهی اوقات ممکن است این هزینه بسیار بالا باشد و توان پرداخت آن برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی وجود نداشته باشد. در چنین شرایطی است که استفاده از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده به دانشجویان دانشگاه دالهاوزی می‌تواند گزینه بسیار جذابی برای شما باشد. معمولا با دریافت این بورسیه تحصیلی شما می‌توانید بخش عمده‌‌ای از هزینه‌هایی که در کشور کانادا دارید را پرداخت کرده و از طرفی هزینه‌های تحصیلی خود را نیز به طور کامل در این دانشگاه پرداخت کنید. برای این‌که بتوانید بورسیه‌های تحصیلی این کشور را پرداخت کنید حتما باید توان علمی خود را به اثبات برسانید.

درصورتی‌که در مقطع قبلی تحصیلی خود میانگین نمرات و معدل شما بالا بوده باشد از شانس بالایی برای اخذ این بورسیه تحصیلی برخوردار خواهید بود. یک عامل مهم دیگر که می‌تواند شانس شما را در این زمینه افزایش دهد داشتن نمونه کار مرتبط با مقالات علمی معتبر که در ژورنال‌های معتبر منتشر شده باشند است. معمولا بورسیه تحصیلی که به دانشجویان دانشگاه دالهاوزی ارائه می‌شود مبلغی بین 500 تا 2000 دلار دارد که این مبلع نیز کاملا به شرایط دانشجو و میزان توانمندی او بستگی دارد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

شهریه و هزینه تحصیل یک دانشجو در این دانشگاه از مهم‌ترین عواملی است که قبل از ارسال درخواست پذیرش باید آن را بررسی و برای آن برنامه‌ریزی کنید. هزینه‌های موجود در این دانشگاه بر اساس معیارهای مختلف متفاوت است که بعضی از هزینه‌ها به سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. در دانشگاه‌های کانادا دانشجویان بین‌المللی بیشتر از دانشجویان داخلی هزینه دارند و برای هر رشته هزینه‌ها متفاوت است اما به صورت میانگین هر دانشجوی بین‌المللی بین 6 هزار تا 13 هزار دلار هزینه دارد.

دانشگاه در وب سایت خود سیستمی را تعبیه کرده که دانشجویان می‌توانند با وارد کردن درخواست‌هایشان، هزینه خود را به صورت اتوماتیک حساب کنند. این نکته مهم است که بدانید هزینه تحصیل شما بر اساس رشته، تعداد واحدها، کتب، لوازم نوشت افزار، اقامتگاه دانشجویی، حمل و نقل، هزینه‌های سرگرمی و سبک زندگی متفاوت است. اما شهریه برخی رشته‌ها به شرح زیر است:

 • هزینه دو ترم تحصیل در پاییز و زمستان به تفکیک رشته

کشاورزی 22 هزار دلار

معماری 26.8 هزار دلار

هنر و علوم اجتماعی 25.2 هزار دلار

علوم کامپیوتر 26.3 هزار دلار

مهندسی 29.7 هزار دلار

علوم زیستی 26.5 هزار دلار

مدیریت 25.6 هزار دلار

پرستاری 40 هزار دلار

 • شهریه سالانه و فول تایم برخی رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

کشاورزی 21.6 هزار دلار

معماری 21.5 هزار دلار

هنر و علوم اجتماعی 21 هزار دلار

تجارت 22 هزار دلار

علوم کامپیوتر 22 هزار دلار

تجارت الکترونیک 21.8 هزار دلار

مهندسی 22.4 هزار دلار

علوم زیستی 21.8 هزار دلار

حقوق 19.6 هزار دلار

پرستاری 23 هزار دلار

 • شهریه برخی رشته‌ها در مقطع دکتری در دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

کشاورزی 11.2 هزار دلار

هنر و علوم اجتماعی 9.6 هزار دلار

علوم کامپیوتر 11.6 هزار دلار

مهندسی 12 هزار دلار

هزینه اقامت دانشجویان دانشگاه دالهاوزی

هزینه اقامت دانشجویان دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه از اقامت‌گاه‌های سنتی بیشتر استقبال می‌کنند که شامل اتاق‌های تک نفره و دو نفره است. در این اقامتگاه‌ها برنامه غذایی اجباری است. اقامتگاه‌های مدرن به صورت آپارتمان اداره می‌شوند که این اقامتگاه‌ها سبک زندگی خصوصی دارند و مستقل هستند. اگر دانشجویان بخواهند به صورت مستقل آپارتمان اجاره کنند باید بدانند اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1407 دلار کانادا و خارج شهر 985 دلار کانادا است.

دانشجویان به طور ماهانه 70 دلار کانادا هزینه اتوبوس دارند. دانشگاه در شهر هالیفاکس قرار دارد که هزینه زندگی به صورت ماهانه برای یک خانواده 4 نفره در این شهر بدون اجاره محل اقامت 4260 دلار کانادا است. هزینه زندگی به صورت ماهانه برای یک نفر در این شهر 1192 دلار کانادا است.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیل در کشور کانادا سندی است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یا IRCC صادر می‌شود و به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کانادا تحصیل کنند و در صورت امکان به دانشجویان اجازه کار در محوطه دانشگاه یا خارج از دانشگاه را می‌دهد. دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور کانادا باید ویزای تحصیلی کانادا را قبل از سفر اخذ کنند. اگر قصد دارید بیشتر از 6 ماه در دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University تحصیل کنید لازم است ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید. دانشجویان خارجی برای شرکت در آموزش آکادمیک، حرفه‌ای در یک موسسه آموزشی تعیین‌شده در کانادا که بیشتر از 6 ماه طول می‌کشد باید مجوز تحصیل دریافت کنند. درخواست برای دریافت مجوز تحصیل باید قبل از شروع تحصیل انجام شود. اداره مهاجرت کانادا دو نوع ویزای کانادا را برای تحصیل در این کشور در نظر گرفته‌است که عبارتست از:

ویزای دانش‌آموزی کانادا: برای تحصیل افراد زیر 18 سال، در تمام مقطع تحصیلی در مدارس کانادا

ویزای دانشجویی کانادا: برای تحصیل افراد بالای 18 سال در تمام مقاطع تحصیلات عالی مثل کالج‌ها، دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر

نکات پایانی در خصوص تحصیل در دانشگاه دالهاوزی

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دالهاوزی را دارید باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که امکان دریافت ویزای همراه نیز در این کشور برای دانشجویان متاهل وجود دارد. دانشجویان متاهلی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند معمولا نگرانی‌های زیادی را درباره خانواده خود تجربه می‌کنند. دولت کشور کانادا امروزه امکانی را فراهم کرده تا اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز بتوانند ویزای خود را دریافت کنند. مسئله مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که در این کشور به شما اجازه کار نیز داده می‌شود. شما به‌عنوان دانشجو می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت در کشور کانادا مشغول به کار شده و بخشی از هزینه‌های تحصیل خود در دانشگاه دالهاوزی را از این طریق پرداخت کنید.

مدت‌زمانی که به شما اجازه داده می‌شود تا به‌صورت پاره‌وقت کار کنید معمولا به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد و هرچه مقطع تحصیلی شما بالاتر باشد مدت‌زمان بیشتری در طول هفته می‌توانید مشغول به کار شوید. فراموش نکنید که این دانشگاه بهترین امکانات علمی را در اختیار شما قرار می‌دهد و ویزای کشور کانادا نیز به شما اجازه می‌دهد تا به‌راحتی در کنفرانس‌های علمی که در کشورهای مختلف برگزار می‌شوند شرکت کنید. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از این فرصت نهایت بهره را ببرید تا بتوانید به پیشرفت علمی مدنظرتان دست پیدا کرده و بتوانید پس از دوران تحصیل نیز در این کشور مشغول به کار شوید.

نتیجه گیری

دانشگاه دالهاوزی یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که امروزه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تقاضای ادامه تحصیل در آن را دارند. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد و به شما کمک کند تا بتوانید از بهترین امکانات در راستای پیشرفت خود استفاده کنید. درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را درباره این دانشگاه و شرایط تحصیل در آن به دست بیاورید یا این‌که قصد دارید با مراحل ارسال درخواست به این دانشگاه آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی صباویزا نیز در این زمینه استفاده کنید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید