کمپین نوروزی صبا ویزا برای ویزای تحصیلی - کاری کانادا | با هدیه 40 میلیونی ثبت‌نام رایگان
لوگو صبا ویزا

تحصیل داروسازی در هلند

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل داروسازی در هلند و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های هلند به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

صحبت از تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشورهای اروپایی چند سالی است که نُقل محافل دانشجویان ایرانی شده است. تصور کنید؛ تحصیل در کشوری با کافه‌های زیبا، آب‌وهوایی دلنشین و مهم‌تر از همه دانشگاه‌های برتر اروپایی؛ تمامی این امکانات در کشور هلند در دسترس دانشجویان قرار دارد. رشته داروسازی از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در این کشور می‌باشد که دانشجویان بین‌المللی بسیاری را به خود جذب کرده است. تحصیل داروسازی در هلند مزایایی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان دریافت بورسیه تحصیلی اشاره کرد. در ادامه این مطلب از صبا ویزاپلن با ما همراه شوید تا به بررسی شرایط تحصیلی این رشته در کشور هلند بپردازیم.

فهرست عناوین

مزایای تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل داروسازی در هلند در سالیان اخیر متقاضیان بسیاری داشته است. نام دانشگاه‌های هلند را شاید کم‌تر از دانشگاه‌های برتر کشورهایی مانند انگلستان شنیده باشید، اما این، به این معنا نیست که این دانشگاه‌ها اعتباری پایین در جهان دارند. جالب است بدانید که انتخاب هلند به عنوان مقصد تحصیلی در میان دانشجویان کشورهای آسیایی بسیار محبوب نیز است.

برخی از رشته‌های دانشگاه هلند مانند رشته داروسازی با توجه به محبوبیتی که دارد، به عنوان یک رشته تحصیلی رقابتی در میان دانشجویان شناخته می‌شود. اگر قصد تحصیل در این رشته را در دانشگاه‌های هلند دارید، در این بخش شما را به چندین ویژگی مهم تحصیلی در کشور لاله‌های نارنجی آشنا می‌کنیم.

دانشگاه‌هایی با رتبه‌های برتر جهانی

آیا به دنبال یک کشور اروپایی با دانشگاه‌هایی در سطح جهانی هستید تا بتوانید در رشته داروسازی تحصیل کنید؟ مقصد شما کشور هلند است. این کشور میزبان برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که دوره‌های داروسازی را به دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌کند. جالب است بدانید که هفت دانشگاه کشور هلند در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند که آمار بسیاری خوبی به شمار می‌رود.

تحصیل در مقاطع مختلف رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند به عنوان قدیمی‌ترین و مشهورترین دوره‌های تحصیلی در اروپا شناخته می‌شود. با وجود رتبه خوب دانشگاه‌های این کشور و دوره‌های باکیفیت، جای تعجب ندارد که تحصیل داروسازی در کشور هلند در میان دانشجویان بین‌المللی به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده است. این گزینه تحصیلی هزینه زیادی نیز لازم ندارد و می‌توانید با هزینه کم‌تر نسبت به کشورهای دیگر مانند انگلستان مشغول به تحصیل شوید.

بازار کار عالی در کشور هلند

از مزایای که همواره دانشجویان را به خود جذب می‌کند امکان ورود به بازار کار عالی یکی از بهترین کشورهای اروپایی است. بازار کار کشور هلند با وجود اقتصاد عالی این کشور بهترین فرصت را برای دانشجویان دوره داروسازی فراهم کرده است تا شرایط شغلی آینده خود را تامین کنند. دانشجویان می‌توانند با دریافت نمرات ممتاز در طول تحصیل، و کار نیمه‌وقت رزومه تحصیلی و کاری خود را تقویت کنند. با انجام این کار می‌توانید پس از تحصیل به راحتی وارد بازار کار یکی از بهترین کشورهای اروپایی شوید و در نهایت اقامت دائم خود را دریافت کنید.

سطح فرهنگی بالا در جامعه

یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند اقامت و تحصیل دانشجویان رشته داروسازی را بهتر کند، زندگی در کشوری است که جامعه‌ای روشن‌فکر و بافرهنگ داشته باشد. تفکر “زندگی کن و بگذار دیگران زندگی کنند” به خوبی در میان مردم هلند دیده می‌شود. به همین علت دانشجویان رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند شرایط اقامتی مناسبی در این کشور دارند. در حقیقت وجود رستوران‌های چند ملیتی و وجود دانشجویان خارجی دیگر از سراسر دنیا اقامت و تحصیل در کشور هلند را برای شما آسان‌تر می‌کند.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی

تحصیل در دانشگاه‌های کشور هلند به دو زبان هلندی و انگلیسی امکان‌پذیر است. دانشجویان ایرانی می‌توانند بر اساس مشخصات و ویژگی‌های خود یکی از دوره‌های داروسازی در دانشگاه‌های کشور هلند را انتخاب کنند. این ویژگی تحصیلی در کشور هلند توانسته است این کشور را میان دانشجویان محبوب‌تر کند. جالب است بدانید که بیش از دو هزار دوره تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های هلند به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند.

زبان رسمی آسان برای یادگیری

یکی دیگر از مسائلی که به هنگام تحصیل رشته داروسازی در کشورهای اروپایی دغدغه دانشجویان بین‌المللی، زبان رسمی مردم آن کشور است. با وجود این که می‌توانید در دانشگاه‌های هلند به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوید، باز هم یادگیری زبان رسمی مردم کشوری که به آن مهاجرت می‌کنید، یکی از ارکان اصلی مهاجرت بدون دغدغه است. اما نکته جالب برای یادگیری زبان هلندی اینجا است که این زبان شبیه‌ترین زبان به انگلیسی است و به همین دلیل شرایط یادگیری آسانی دارد. گرامر و بخشی از کلمات در زبان هلندی شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد؛ این مسئله تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‎های هلند را برای دانشجویان ایرانی آسان‌تر کرده است.

وجود انواع سیستم‌های حمل و نقل عمومی

یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته تحصیل در دانشگاه‌های کشور هلند امکان استفاده از انواع وسایل حمل و نقل عمومی است. این ویژگی برای شما امکان کم‌ کردن هزینه‌های زندگی‌تان را فراهم می‌کند. البته توجه داشته باشید که هزینه اقامت در کشور هلند به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. دانشجویان رشته داروسازی می‌توانند با استفاده از دوچرخه‌های عمومی و خطوط اختصاصی در این کشور رفت‌وآمد داشته باشند.

امکان ادامه تحصیل در رشته داروسازی

تحصیل در دانشگاه‌های هلند با توجه به کیفیت بالا، برای شما مدرک تحصیلی معتبری نیز به ارمغان می‌آورد. شما با دریافت مدرک تحصیلی در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌توانید به راحتی به کشورهای برتر جهان مانند آمریکا مهاجرت کنید و در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهید. این امکان در کشور هلند نیز وجود دارد و شما می‌توانید با اتمام دوره تحصیلی برای تحصیل در یک دوره دیگر ویزای خود را تمدید کنید و مشغول به تحصیل شوید.

شرایط عمومی جهت تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های هلند

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، رشته تحصیلی داروسازی در کشور هلند یکی از رشته‌های پردرآمد و پرطرفدار است که می‌توانید با تحصیل در این رشته وارد بازار کار این کشور شوید. برای انجام این کار ابتدا شما باید در این کشور مدرک دیپلم خود را ارزشیابی کنید و سپس در دوره‌ دانشگاهی مورد نظر مشغول به تحصیل شوید. یکی از شرایط مناسبی که بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند، امکان دریافت اقامت دائم در کشور هلند پس از پایان تحصیل در رشته داروسازی است.

برای دریافت اقامت در هلند با تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های این کشور شما باید پنج سال اقامت قانونی این کشور را داشت باشید. نیمی از این پنج سال به عنوان دوره تحصیلی شما در نظر گرفته می‌شود؛ به عبارت دیگر باید پس از تحصیل خود در هلند به مدت 2.5 سال مشغول به کار در مشاغل مرتبط با رشته داروسازی شوید. همچنین از شرایط تحصیل و دریافت اقامت در این کشور باید به تسلط کافی به زبان هلندی و دانایی کافی از فرهنگ مردم هلند اشاره داشت.

تحصیل دوره کارشناسی رشته داروسازی

تحصیل در دوره کارشناسی رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند را می‌توان محبوب‌ترین دوره تحصیلی در نظر گرفت. این دوره در دانشگاه‌های هلند به مدت چهار سال است که دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی و هلندی مشغول به تحصیل شوند. در نظر داشته باشید که در صورت علاقه به تحصیل در دوره زبان هلندی باید مدرک معتبر این زبان را داشته باشید؛ اما در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی را دارید لازم به اثبات تسلط به زبان هلندی نمی‌باشد.

از مزایای تحصیل در دوره کارشناسی داروسازی دانشگاه‌های هلند می‌توان به دوره‌های متعدد این رشته و امکان دریافت بورسیه تحصیلی اشاره کرد. دانشجویان بسیاری سالانه برای تحصیل در این دوره‌ها رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه‌های هلند ارسال می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید در دوره‌های هلندی داروسازی شرکت کنید، می‌توانید در آزمون زبان CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal) شرکت کنید.

تحصیل دوره کارشناسی ارشد رشته داروسازی

دوره کارشناسی ارشد رشته داروسازی دانشگاه‌های کشور هلند دو ساله هستند. دانشجویان ایرانی برای شرکت در این دوره‌ها باید مدرک کارشناسی معتبری در رشته داروسازی داشته باشند. دوره تحصیلی کارشناسی ارشد داروسازی در دانشگاه‌های کشور هلند به صورت عملی برگزار می‌شود. با اتمام تحصیل در این دوره می‌توانید وارد بازار کار این کشور شوید. پس از ورود به بازار کار کشور هلند و دریافت اقامت دائم خود می‌توانید به عنوان یک داروساز توانایی استخدام در تمامی شرکت‌های داروسازی و داروخانه‌های معتبر هلند را داشته باشید.

تحصیل دوره دکترا رشته داروسازی

دوره دکترا رشته داروسازی در کشور هلند به دلیل امکان دریافت بورسیه تحصیلی و مزایای دیگر در میان دانشجویان واجد شرایط طرفداران بسیاری دارد. این دوره تحصیلی به مدت سه تا چهار سال در دانشگاه‌های این کشور برگزار می‌شود.

دوره دکترا رشته داروسازی در کشور هلند به صورت پژوهشی برگزار می‌شود که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا به شناخت بیشتری از دروس تحصیلی خود برسند و بتوانند مدرک Phd خود را در دانشگاه‌های معتبر هلند دریافت کنند.

شما می‌توانید در صورت علاقه به شرکت در دوره دکترا داروسازی، در برنامه‌های کشف داروی خاص شرکت کنید. شما می‌توانید با پایان دوره تحصیلی خود در دکترا داروسازی به مدت یک سال در کشور هلند اقامت داشته باشید تا کار مورد نظر را پیدا کنید. توجه داشته باشید که دوره داروسازی در کشور هلند به صورت شش ساله و تا کارشناسی ارشد است. دانشجویان می‌توانند در دور‌ه‌های Phd برای شرکت در برنامه‌های کشف داروی خاص شرکت کنند.

اخذ پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی دانشگاه‌های هلند

اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های هلند جهت تحصیل در مقاطع مختلف رشته داروسازی، اولین و مهم‌ترین گام برای مهاجرت تحصیلی به کشور هلند است. برای این کار یا به اصطلاح اپلای کردن در دانشگاه‌های هلند، باید شرایطی را دارا باشید که یکی از آن‌ها داشتن مدرک دیپلم 12 ساله به صورت ترجمه شده است. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، تحصیل در دوره‌های داروسازی دانشگاه‌های هلند به زبان هلندی و انگلیسی امکان‌پذیر است. به همین دلیل ارائه مدرک معتبر این دو زبان جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور الزامی است.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های هلند با توجه به مقطع تحصیلی شما و نوع دانشگاه مورد نظر متفاوت است. با این حال برخی از شرایط به طور عمومی برای پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه‌های هلند صدق می‌کنند که به شرح زیر هستند:

 • دیپلم دوازده ساله به همراه ریزنمرات بالا
 • داشتن توصیه‌نامه از اساتید معتبر
 • داشتن انگیزه‌نامه مناسب برای تحصیل در هلند
 • تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کشور هلند
 • داشتن مدرک زبان معتبر انگلیسی مانند آیلتس یا تافل برای دوره‌های انگلیسی
 • داشتن مدرک زبان معتبر هلندی مانند CNaVT
 • داشتن رزومه تحصیلی مناسب

توجه داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط لازم برای تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند، می‌توانید از سایت رسمی دانشگاه دیدن کنید.

معرفی بهترین دانشگاه‌های کشور هلند برای تحصیل رشته داروسازی

دانشگاه‌های کشور هلند در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. دوره‌های داروسازی این دانشگاه‌ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند؛ با این وجود برخی از دانشجویان تمایل دارند در بهترین دانشگاه‌های کشور هلند تحصیل کنند. در ادامه این بخش بهترین دانشگاه‌های کشور هلند را برای تحصیل داروسازی معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه آمستردام؛ بهترین دانشگاه هلند برای تحصیل رشته داروسازی

دانشگاه آمستردام (University of Amsterdam) یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور هلند است. این دانشگاه از نگاه بسیاری از سایت‌های معتبر رنکینگ دانشگاه‌های دنیا مانند سایت یو‌اس نیوز (US News) در رتبه یک در میان دانشگاه‌های داخلی این کشور قرار دارد. این دانشگاه که در سال 1632 تاسیس شده است به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند دوره‌های داروسازی باکیفیتی به دانشجویان ارائه می‌کند.

دانشکده داروسازی آمستردام در رتبه 96 جهانی قرار دارد که دوره‌های خود را به دو زبان انگلیسی و هلندی به دانشجویان تدریس می‌کند. این دانشگاه نرخ پذیرش دانشجویان بالای دارد و همین مسئله سبب شده تا دانشجویان بسیاری امید به پذیرش در دانشگاه آمستردام داشته باشند.جالب است بدانید در سال اخیر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه ثبت نام شده‌اند. این دانشگاه هفت دانشکده دارد که رشته‌های تحصیلی متنوعی به دانشجویان ارائه می‌کنند.

دانشگاه اوترخت؛ دارای بهترین دانشکده داروسازی در هلند

دانشگاه اوترخت، دومین دانشگاه برتر در کشور هلند است که در میان 50 دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. این دانشگاه که در سال 1636 تاسیس شده است، یکی از گزینه‌های رایج برای تحصیل دانشجویان داروسازی است. امروزه بیش از دو هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه اوترخت مشغول به تحصیل هستند که نشان‌دهنده محبوبیت این دانشگاه در میان داوطلبان خارجی است.

دانشکده داروسازی دانشگاه اوترخت را می‌توان به عنوان یکی از برترین دانشکده‌های داروسازی جهان نام برد. رتبه این دانشکده در میان دانشکده‌های داروسازی برابر با 10 است. این دانشگاه که در نزدیکی آمستردام، حدود 40 کیلومتر از جنوب با این شهر فاصله دارد. دانشگاه اوترخت علاوه بر هفت آکادمی تحصیلی، دو کالج آموزشی نیز برای دانشجویان بین‌المللی و داخلی دارد که می‌توانند در دوره‌های تحصیلی آن شرکت کنند. زبان اصلی دوره‌های این دانشگاه هلندی است، البته که بیش از 80 دوره کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام (Erasmus University Rotterdam) سومین دانشگاه برتر هلند و هجدهمین دانشگاه برتر در اروپا است. دانشکده داروسازی این دانشگاه در سال 1973 تاسیس شد. این دانشکده در شهر روتردام قرار دارد که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای هلند است. در دانشگاه اراسموس دانشجویان می‌توانند دوره‌های تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی به زبان هلندی و در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی سپری کنند.

دانشکده داروسازی دانشگاه اراسموس در رتبه 36 دانشکده‌های جهان قرار دارد. این دانشکده به همراه شش دانشکده دیگر دانشگاه اراسموس در مرکز شهر روتردام قرار دارند. از مزایای برجسته تحصیل داروسازی در این دانشگاه باید به امکان دریافت بورسیه تحصیلی و هزینه پایین شهریه دوره‌های تحصیلی اشاره کرد. دانشجویان برای دریافت پذیرش در دانشگاه اراسموس باید رزومه تحصیلی قوی ارائه دهند.

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن که در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، قدیمی‌ترین دانشگاه تاسیس شده در هلند است که در شهری به همین نام واقع شده است. هزینه تحصیل داروسازی در این دانشگاه برای دانشجویان آسیایی یا به طور کلی غیر اروپایی کمی بیشتر از دانشجویان اروپایی است. تحصیل در رشته داروسازی این دانشگاه نیز به مانند دانشگاه‌های گفته شده با امکانات و به‌روزترین متدهای ممکن صورت می‌گیرد.

مزیت اصلی تحصیل داروسازی در دانشگاه لیدن این است که زبان اصلی تدریس این دانشگاه، انگلیسی است. دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در برخی از دوره‌های هلندی زبان این دانشگاه نیز شرکت کنند. دانشگاه لیدن دارای 11 موسسه تحقیقاتی است که فرصت مناسبی را برای تحصیل دانشجویان داروسازی فراهم کرده است.

یکی از اهداف اصلی موسسات تحقیقاتی دانشگاه لیدن تحقیق بر روی داروهای جدید است. رتبه دانشکده داروسازی دانشگاه لیدن در میان دانشگاه‌های جهان برابر با 24 است. همین رتبه عالی و وجود فرصت‌های بی‌نظیر جهت شرکت در دوره‌های تحقیقاتی سبب شده است تا حدود 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه را، محصلان خارجی تشکیل دهند.

دروس ارائه شده در رشته داروسازی

رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند علاوه بر این که شامل دروس عمومی مانند ادبیات هلندی می‌شود، دروس اختصاصی نیز دارد. این دروس در چهار سال اولیه بیشتر به صورت تئوری هستند و در دو سال کارشناسی ارشد، بیشتر دروس به شکل عملی تبدیل می‌شوند. برخی دروس تخصصی رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند شامل دوره‌های زیر می‌شوند:

 • سم‌شناسی
 • بیوتکنولوژی
 • شیمی دارویی
 • سیستم‌‌های دارورسانی
 • طراحی و توسعه دارو
 • زیست‌شناسی سلولی مولکولی
 • بیومتریک
 • پاتوفیزیولوژی

هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند

هزینه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه‌های مختلف کشور هلند با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است. میانگین این هزینه در دانشگاه‌های دولتی کشور هلند برای دانشجویان ایرانی دوره کارشناسی برابر با سالانه 15.000 هزار یورو می‌باشد. البته این میزان برای دوره کارشناسی ارشد کمی بیشتر است و تا حدود 20 هزار یورو در سال نیز می‌رسد.

در صورتی که علاقه به تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی کشور هلند را دارید، باید سالانه حدود 30 هزار یورو به عنوان شهریه دوره تحصیلی خود پرداخت کنید. توجه نیز داشته باشید که دوره‌های داروسازی به زبان انگلیسی هزینه بیشتری نسبت به دوره‌های زبان هلندی دارند.

دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجویان رشته داروسازی

دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند، پس از دریافت پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام دهید. ویزای تحصیلی کشور هلند یک ویزای موقت است که به شما امکان اقامت در این کشور تا پایان دوره تحصیلی‌تان را می‌دهد. دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند نیازمند داشتن مدارکی است که باید به همراه فرم درخواست ویزا به سفارت‌خانه این کشور ارائه شوند.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه‌های هلند

مهم‌ترین مدرکی که برای دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند باید همراه داشته باشید، نامه پذیرش در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور است. توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید در دارالترجمه‌های رسمی به زبان انگلیسی یا هلندی ترجمه شده باشند. برخی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر دارای اعتبار تا شش ماه
 • شش قطعه عکس پرسنلی
 • تمامی مدارک تحصیلی پیشین دانشجو
 • گواهی سلامت دانشجو
 • مدرک اثبات تمکن مالی برای اقامت و تحصیل در هلند
 • مدرک اثبات محل اقامت در کشور هلند

بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان رشته داروسازی

یکی از ویژگی‌هایی که دانشجویان همواره به دنبال آن هستند، دریافت بورسیه تحصیلی برای پوشش دادن هزینه‌های خود در کشور هلند است. امکان دریافت این تسهیلات مالی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره‌های داروسازی این دانشگاه را دارند، امکان‌پذیر می‌باشد. بورسیه‌های تحصیلی انواع مختلفی دارند که با توجه به شرایط شما می‌توانند تمامی هزینه‌های اقامت یا تحصیل شما را پوشش دهند.

یکی از شرایط دریافت بورسیه‌های تحصیلی برای رشته داروسازی، رزومه تحصیلی مناسبی است. شما علاوه بر رزومه تحصیلی مناسب، نیاز به مدرک معتبر زبان با نمره بالا نیز دارید. این دو شرط از مهم‌ترین شروط دریافت بورسیه تحصیلی هستند. داشتن توصیه‌‌نامه از اساتید معتبر می‌تواند شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی رشته داروسازی زیاد کند.

یکی از بورسیه‌های معروف تحصیلی در کشور هلند، “بورسیه هلند یا Holland Scholarship” است. این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته داروسازی می‌باشد. بورسیه هلند توسط دولت این کشور با دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌شود. در صورت قبولی برای پذیرش در بورسیه تحصیلی بورسیه هلند، در سال اول مقدار پنج هزار دلار دریافت می‌کنید. این بورسیه را می‌توانید با تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه اوترخت و لیدن دریافت کنید.

گرایش‌های تخصصی رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند

افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های تخصصی داروسازی دارند، می‌توانند در دانشگاه‌های معتبر هلند اقدام به تحصیل در این گرایش‌ها کنند. تحصیل در این گرایش‌ها باعث بالا رفتن میزان درآمد دانشجویان می‌شود. برخی از گرایش‌های رشته داروسازی به مانند زیر است:

 • داروسازی
 • فارماکوژنتیک
 • فارماکو اپیدمیولوژی
 • فارماکولوژی تطبیقی
 • فارماکولوژی دام
 • داروشناسی

امکان کار حین تحصیل در دانشگاه‌های هلند

امکان کار حین تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای اروپایی برای دانشجویان بین‌المللی یک ویژگی محسوب می‌شود. این ویژگی برای دانشجویان رشته داروسازی دانشگاه‌های کشور هلند نیز وجود دارد. دانشجویان می‌توانند حین تحصیل خود به کار نیمه‌وقت در کشور هلند بپردازند تا بخشی از هزینه‌های زندگی خود را در این کشور پوشش دهند.

به عنوان یک دانشجوی داروسازی در کشور هلند شما دو گزینه برای کار خواهید داشت. این دو گزینه شامل :کارآموزی در رشته تحصیلی خود یا کار نیمه‌وقت در مشاغل اطراف دانشگاه‌ است. گزینه کارآموزی تنها برای دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان‌پذیر است. این دوره‌ها بخشی از دوره تحصیلی هستند که می‌توانید با شرکت در آن‌ها رزومه کاری خود را قوی کنید. لازم به ذکر است که شرکت در دوره‌های کارآموزی نیازی به دریافت مجوز کار در کشور هلند نمی‌باشد.

در دوره‌های کارآموزی شما ماهانه بین 500 تا 800 یورو دریافت می‌کنید. در هلند شما می‌توانید تا سقف 16 ساعت در هفته به کار نیمه‌وقت مشغول شوید. به عبارت دیگر شما می‌توانید دو ساعت در کنار تحصیل خود در روز کار کنید. توجه داشته باشید که در ایام تعطیل مانند تابستان می‌توانید به صورت تمام وقت در این کشور کار کنید و درآمد کامل داشته باشید. حقوق کارهای نیمه‌وقت برای دانشجویان داروسازی به ازای یک ساعت 11 تا 14 یورو است.

شغل‌های نیمه‌وقت در بیرون از پردیس دانشگاه معمولا پیش‌خدمتی در رستوران‌ها، دلیوری‌ها، آشپزی، خانه‌داری، معلم‌ جایگزین، شغل‌های IT و مشاغل حوزه شبکه‌های اجتماعی هستند. دانشجویانی که قصد دارند در مشاغل خدماتی کار کنند باید به زبان هلندی تسلط کافی داشته باشند. البته به دلیل این که اکثر شهروندان هلندی به زبان انگلیسی مسلط هستند، ممکن است در برخی مشاغل بتوانید بدون داشتن تسلط به زبان هلندی مشغول به کار شوید.

درآمد فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی در هلند

بازار کار درآمد فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی در کشور هلند به دلیل سیستم درمانی پیشرفته‌ای که دارد، بسیار مناسب است. داروسازان در این کشور وظایف مختلفی را بر عهده دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مطالعه بر روی داروها اشاره کرد. سطح درآمد این افراد در کشور هلند با توجه به میزان تجربه، تحصیلات و منطقه‌ای که در آن مشغول به کار هستند، متفاوت می‌باشد.

میانگین حقوق افرادی که در رشته داروسازی فارغ‌التحصیل شده‌اند و وارد بازار کار این کشور شده‌اند، 92 هزار دلار ماهانه است. این افراد می‌توانند با بالا بردن سطح تحصیلات خود مانند دریافت مدرک کارشناسی ارشد حقوق خود را افزایش دهند. به عبارت دیگر افرادی که در این رشته مهارت و دانش بالایی دارند می‌توانند درآمد خود را به بیش از 100 هزار یورو در ماه نیز برسانند. حدود 34 از افرادی که در کشور هلند در مشاغل داروسازی کار می‌کنند، با مدرک دکترا در حال ارائه خدمات هستند.

هزینه زندگی در کشور هلند به عنوان دانشجوی داروسازی

هزینه زندگی در کشور هلند برای دانشجویان رشته داروسازی با توجه به عوامل مختلف، متفاوت است. از این عوامل می‌توان به سبک زندگی دانشجو، میزان رفاه شهر مورد نظر، اقامت و شهریه دانشگاه اشاره دارد. برای مثال هزینه اقامت و تحصیل در شهر آمستردام نسبت به دیگر شهرهای هلند بیشتر است.

میانگین هزینه ماهانه دانشجویان در ماه بین 800 تا 1.200 یورو است شامل تمامی هزینه‌های اقامت یک دانشجو شامل هزینه اقامت و رفت‌وآمد می‌شود. در ادامه به بررسی میانگین هزینه اقامت در شهرهای بزرگ هلند می‌پردازیم:

 • میانگین هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در شهر انسخده برابر 650 تا 920 یورو
 • میانگین هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در شهر آیندهوون برابر 850 تا 1.350 یورو
 • میانگین هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در شهر آمستردام برابر 1.000 تا 1.500 یورو
 • میانگین هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در شهر دلفت برابر 780 تا 1.200 یورو
 • میانگین هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در شهر روتردام برابر 760 تا 1.250 یورو
سوالات متداول در زمینه تحصیل داروسازی در کشور هلند

در این بخش از مطلب قصد داریم به چندین سوال پرتکرار شما پیرامون شرایط تحصیل داروسازی در هلند پاسخ دهیم.

آیا امکان تحصیل رشته داروسازی در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است؟
بله؛ دانشجویان می‌توانند در تمامی مقاطع تحصیلی رشته داروسازی به زبان انگلیسی تحصیل کنند.
آیا برای تحصیل در دوره‌های زبان هلندی به مدرک زبان انگلیسی نیاز است؟
در صورتی که قصد داشته باشید در دوره‌های داروسازی شرکت کنید که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند باید مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس داشته باشید.
بهترین دانشگاه هلند برای تحصیل در رشته داروسازی کدام است؟
دانشگاه اوترخت هلند بهترین دانشکده داروسازی در میان دانشگاه‌های داخلی این کشور است که در رتبه 10 دانشکده‌های داروسازی جهان نیز قرار دارد.
میانگین هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند چقدر است؟
میانگین هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های دولتی از 10 تا 20 هزار یورو است.
میانگین حقوق فارغ‌التحصیلان داروسازی در کشور هلند چقدر است؟
داروسازی در کشور هلند یکی از رشته‌های پردرآمد است که پس از تحصیلی درآمدی حدود 92 هزار دلار در ماه دارند.

با صبا ویزا پلن در کشور لاله‌های نارنجی تحصیل کنید

کشور هلند یکی از بهترین کشورهای جهان، در شمال غربی قاره اروپا قرار دارد و میزبان برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. تحصیل داروسازی در این دانشگاه‌ها بستری مناسب برای علاقه‌مندان به این رشته تحصیلی است. دانشجویان می‌توانند با داشتن شرایط و مدارک لازم مانند داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی یا هلندی و رزومه تحصیلی مناسب مشغول به تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های هلند شوند. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور بین 10 تا 20 هزار یورو است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های هلند مزایای جذابی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان دریافت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی اشاره کرد. جهت تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های کشور هلند و بهره‌مندی از مزایای آن می‌توانید از خدمات صبا ویزاپلن به عنوان یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود برای آَشنایی با خدمات مهاجرتی ما همین حالا از سایت صبا ویزا دیدن کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید