لوگو صبا ویزا
تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

فرآیند مهاجرت در کنار استرس و اضطرابی که برای متقاضی به دنبال دارد به اندازه‌ای ذوق و آینده‌نگری را پیش چشم او می‌گذارد که سختی راه از نظر او ناپدید می‌شود. اگر مقصد کانادا را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید راه‌های متنوعی را طی کنید تا پروسه مهاجرت به سرانجام برسد البته هر روش شرایط خاص خود را دارد، در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شوید. برای مهاجرت یکی از مواردی که زیر ذره بین قرار می‌گیرد، موضوع میزان تحصیلات و مدرک تحصیلی است. با ارائه مدرک تحصیلی امتیازات شما بالا و پایین می‌شود. در این میان ممکن است افرادی با داشتن مدرک دیپلم قصد مهاجرت داشته باشند اما نگرانی از امتیاز و نتیجه کار آن‌ها را با تردید مواجه کند. توجه داشته باشید که تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هم امکان پذیر است و بسیاری از متقاضیان از این روش نتیجه لازم را دریافت کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم از شرایط عمومی و تخصصی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، تحصیل در کانادا با معدل پایین، هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم،  مطالبی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. اگر شما هم با دغدغه مدرک دیپلم و تردید در شروع مهاجرت همراه هستید، تا پایان ما را همراهی کنید.

نگاهی به شرایط عمومی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را دارید، باید شرایط و فاکتورهای عمومی و تخصصی را داشته باشید. در این قسمت به شرایط عمومی که برای همه افراد یکسان می‌باشد اشاره می‌کنیم.

داشتن حداقل سن 18 سال، عدم سوء پیشینه، ارائه گواهی سلامت جسمی و روانی، داشتن پاسپورت معتبر، گپ تحصیلی حداکثر 3 سال از جمله شرایط عمومی است که در صورت داشتن همه موارد، متقاضی وارد مرحله تخصصی می‌شود.

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

نگاهی به شرایط تخصصی متقاضیان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

اگر شرایط عمومی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را پشت سر گذاشتید، نوبت به شرایط تخصصی می‌رسد. توجه داشته باشید که شرایط عمومی و خصوصی لازم و ملزم یکدیگر هستند و همدیگر را تکمیل می‌کنند. در ادامه قصد داریم شما را با شرایط تخصصی این نوع مهاجرت تحصیلی آشنا کنیم. ارائه مدرک دیپلم با معدل بالا، جمع آوری و ارائه ریز نمرات مربوط به دوره دبیرستان، ارائه و ارسال مدرک زبان و گپ تحصیلی از جمله مواردی هستند که لازم است نسبت به تهیه و ارسال آن اقدام کنید.

توجه داشته باشید که داشتن معدل بالا یکی از شروط اساسی در افزایش امتیاز شما است و با ارائه ریز نمرات آن را تائید می‌کنید. مدرک زبان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورتی که قصد دارید در آزمون تافل شرکت کنید، حداقل نمره 86 را باید کسب کنید و اگر روی آزمون آیلتس تمرکز می‌کنید باید برای نمره حداقل 5/6 تلاش کنید. یکی دیگر از فاکتورهایی که برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ارزیابی می‌شود، گپ تحصیلی است. گپ تحصیلی باید کم باشد به این معنا که حداکثر فاصله بین دریافت مدرک دیپلم تا زمانی که برای دریافت پذیرش در نظر گرفته می‌شود حداکثر بین 2 تا 3 سال باشد.

 فاکتورهای مهم در ارزیابی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

در نظر داشته باشید فاکتورهای متعددی در کسب نمره حد نصاب در ارزیابی تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم موثر هستند. معدل، ارسال معرفی نامه، نمرات آزمون، نمره زبان، انگیزه نامه، معدل، شرکت در آزمون‌های مقدماتی و غیره از جمله این موارد هستند. توجه داشته باشید در صورتی که معدل شما پایین است باید تمام تلاش خود را به کار ببرید تا از طریق سایر فاکتورها  امتیاز قابل قبول را کسب کنید. در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

نحوه ارسال معرفی نامه: اگر معدل پایینی دارید با ارسال رزومه و معرفی نامه دقیق حاوی توانایی و استعدادهای خود می‌توانید تائیدیه پذیرش برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، از طریق کالج‌ها و مراکز آموزشی را دریافت کنید.

نمرات آزمون GRE

آزمون GRE به عنوان یکی از آزمون‌های استاندارد و معتبر در سطح جهانی شناخته می‌شود که بر اساس آن توانایی و سطح دانش علمی متقاضیان برای شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد. افرادی که شرط معدل را از دست داده‌اند، از این طریق می‌توانند امتیاز از دست رفته خود را جبران کنند و فرصت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را به دست آورند.

تعیین هدف و انگیزه نامه قوی

توضیح و مشخص کردن هدف برای انجمن‌های پذیرش کانادا، کمبود معدل را جبران می‌کند. اگر فرد مصمم و جدی برای ادامه تحصیل و استفاده تجربی از مدرک خود هستید، متولیان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، از حضور شما استقبال می‌کنند. در تنظیم انگیزه نامه دید بلند مدت و آینده نگری مثبتی را القا کنید. در این صورت فرصت‌های آموزشی زیادی در مقطع دیپلم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نوشتن رزومه قوی

نوشتن رزومه قوی یکی دیگر از فاکتورهای موثر در پذیرش تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم است. توصیه می‌شود این بخش را جدی بگیرید و از مشاوران با تجربه کمک بگیرید چرا که اگر نمرات پایینی داشته باشید، با داشتن رزومه کامل و مرتبط با نیازهای کشور کانادا، شانس بیشتری دارید. اگر تجربه گذراندن کارآموزی، انجام پروژه تحقیقاتی، فعالیت فوق برنامه و شغلی را داشتید حتماً در رزومه قید کنید چرا که در افزایش امتیاز شما بسیار تأثیر دارد.

مصاحبه پذیرش محصل

یکی از مراحی اقدام برای تحصیل با مدرک دیپلم، حضور در مصاحبه است که لازم است ضمن معرفی خود و انگیزه و هدفی که از تحصیل در کانادا دارید، مهارت‌ها و توانایی خود را اعلام می‌کنید. همچنین در صورت پایین بودن معدل هم می‌توانید به دلایل مربوط به آن اشاره کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله مصاحبه کننده و ارزیاب کلیه صحبت‌های شما را بررسی می‌کند و در نهایت ارزیابی صورت می‌گیرد.

حضور در دوره‌های آموزشی

اگر در مصاحبه اولیه بنا به دلایلی از جمله پایین بودن دیپلم رد شدید، فرصتی برای جبران به شما تعلق می‌گیرد و لازم است در دوره‌های آموزشی شرکت کنید. اگر نمره مناسبی در آزمون نهایی این دوره‌های آموزشی کسب کنید، می‌توانید مجدداً شانس خود را برای دریافت پذیرش تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، امتحان کنید.

مدت زمان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

مدت زمان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که در صورت کامل بودن مدارک، پس از چه مدت زمانی ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود. در پاسخ به این سوال باید گفت برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و صدور ویزای تحصیلی کانادا، به حداقل 12 هفته نیاز دارید تا مراحل مربوط به ثبت درخواست ویزا نظیر انگشت نگاری، تایید مدارک و غیره انجام شود. در نظر داشته باشید که با صدور ویزا یکی از مراحل مهمی که باید انجام دهید این است که به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه کنید و گذرنامه خود را برای افزودن مهر ویزا به آن تحویل دهید.

اگر دارای مدرک دیپلم هستید در گروه متقاضیان بالای 18 سال و دانشجویان قرار می‌گیرید. درست است که تحصیل در کانادا محدودیت سنی را در نظر نمی‌گیرد اما در جمع آوری و ارائه مدارک تأثیر دارد. افراد با طی کردن مدت زمانی بالغ بر 12 سال، مدرک دیپلم را دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای دوره 4 ساله کارشناسی خود را آماده کنند البته فراموش نکنید که شرایط سنی، مدرک زبان، معدل و ریز نمرات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اجازه دهید واضح‌تر بگوییم. شرایط سنی یکی از معیارهای مهمی است که در تایید یا رد ویزای تحصیلی متقاضی تأثیرگذار است. در حقیقت افرادی که با وجود سن زیاد تصمیم دارند برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم اقدام کنند، شانس پایینی دارند.

 هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

کسب اطلاعات در خصوص شهریه و هزینه تحصیل در مقطع دیپلم برای متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار است. جالب است بدانید بر خلاف سایر مقاطع تحصیلی، هزینه تحصیل در مقطع دیپلم در کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است. فاکتورهای زیادی در تعیین شهریه تحصیلی نقش دارند که در این میان، سیاست‌های کالج و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید در تعییم میزان شهریه نقش دارند. با این حال یکی از مراحل صدور ویزای تحصیلی کانادا به پرداخت هزینه های آن بر می گردد. بد نیست بدانید هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم به صورت ماهیانه بالغ بر 29714 دلار کانادا محاسبه می‌شود و این مبلغ در سال به بیش از 27397 دلار کانادا می رسد. البته نوع رشته در مبلغ شهریه موثر است به عنوان مثال اگر برای رشته MBA برنامه ریزی می‌کنید این رقم در سال 27397 دلار در نظر گرفته می‌شود اما برای رشته‌های دیگر مانند علوم اجتماعی، علوم انسانی و آموزشی رقم کمتری محاسبه می‌شود. همچنین میزان شهریه برای رشته‌های دندانپزشکی 22731 دلار، پزشکی 14604 دلار، دامپزشکی 14374 دلار، حقوق 12910 دلار، داروسازی 11373 دلار، اپتومتری 5/5 دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود.

نگاهی به عملکرد کالج های محلی در کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید بد نیست بدانید از کالج‌هایی که به صورت محلی در کانادا فعالیت می‌کنند، به عنوان موسسات فناوری، کالج‌های فنی، کالج های منطقه‌ای و دانشگاهی هم نام برده می‌شود و جالب اینکه کالج‌های محلی ارزش و جایگاه خاصی در سیستم آموزشی کانادا دارد چرا که این دوره تحصیلی تلفیقی از برنامه های کارفرما محور، ارتباطات صنعتی و فرصت‌های کارآموزی است که در مراکز تحصیلی با کیفیت پیاده سازی و اجرا می‌شود. کالج‌های فعال اجتماعی، دوره‌های اجتماعی در زمینه هنر و علوم به صورت آکادمیک برگزار می‌کنند که محوریت تجارت، سلامت، فناوری، خدمات اجتماعی، هنرهای کاربردی و خلاق، ارتقاء سطح علمی و آمادگی برای مقاطع بالاتر دانشگاهی را پوشش می‌دهد.

ضرورت دریافت مشاوره تحصیلی با مدرک دیپلم

اگر قصد دارید تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را انتخاب کنید در این زمینه هم یک مشاوره با تجربه و خبره به شما کمک می‌کند تا از پیچ و خم‌های مهاجرت تحصیلی به سلامت عبور کنید. تعهد، تخصص، تجربه، دقت، همراهی، انعطاف پذیری، پاسخگویی، مدیریت زمان، ارائه راهکار و غیره از ویژگی‌ها و امتیازات بارز یک تیم مشاوره مهاجرتی خوب محسوب می‌شود.‌ تأکید می‌کنیم چاره‌ای به جزء دریافت مشاوره ندارید چرا که زمان و هزینه دو سرمایه‌ای است که در صورت بروز هر گونه اشتباهی از بین می‌رود و شما را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

بورسیه شدن برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

آیا امکان بورسیه شدن برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم وجود دارد؟

پاسخ این سوال مثبت است. در واقع بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم هم امکان پذیر است به شرط اینکه دانشجو قصد شرکت در دوره کارشناسی یا کالج یکی از دانشگاه‌های کانادا را داشته باشد البته ارائه بورسیه محدودیت هایی هم دارد و همه امکان استفاده از این شانس را ندارند. اگر شما دوره متوسطه را در کانادا گذرانده باشید واجد شرایط استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم هستید البته شرط معدل هم از فاکتورهای مهم محسوب می‌شود و افرادی با معدل بالا از شانس بیشتری برای دریافت این امتیاز برخوردار خواهند بود.

Lester B.Pearson International Scholarship، Carelton Prestige Scholarship، Carelton Prestige Scholarship، Calgary International Entrance Scholarship، University of British Colombia Scholarship for International Students، College International Entrance Scholarship Humber، Calgary International Entrance Scholarship، Winnipeg President’s Scholarship World Leaders, York University International student Scholarship

 از جمله بورسیه‌های ارائه شده توسط کالج های کانادا می‌ باشند.

آیا امکان کار همزمان با تحصیل در مقطع دیپلم وجود دارد؟

یکی از امتیازات تحصیل و مهاجرت به کانادا، امکان داشتن کار دانشجویی برای متقاضی است که این امتیاز شامل متقاضیان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم نیز می‌شود. در صورت انتخاب این مقطع می‌توانید در طول هفته به مدت 20 ساعت به صورت پاره وقت، کار کنید و در روزهای تعطیل نیز به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید در این میان علاوه بر کسب کمک هزینه تحصیل و زندگی، تجربه کاری نیز به دست آورید.

جالب است بدانید در مراکز آموزشی کانادا دوره‌های کوتاه مدت تحصیلی سازگار و همسو با بازار کار کانادا برگزار می‌گردد و در این میان اکثر فارغ التحصیلان کالج، از شانس بالایی برای جذب شدن به بازار کار برخوردار هستند. علاوه بر آن مدارکی ارائه شده از سوی کالج‌ها معتبر هستند و اغلب مدرک کاردانی دو ساله و یا مدرک کاربردی 4 ساله ارائه می‌دهند. به عبارتی دیگر متقاضی باید ظرف مدت 2 تا 4 سال در رشته خاصی، به تحصیل در کانادا بپردازد. در نظر داشته باشید که برنامه‌های تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج‌های مختلف و موسسات آموزشی استانی با استان دیگر یکسان نیست.

چرا موسسه مهاجرتی صباویزا را انتخاب کنیم؟

اگر با جدیت به دنبال اقدام برای مهاجرت به کانادا هستید، توصیه می‌کنیم از یک موسسه مهاجرتی خوشنام و با کارنامه درخشان  مانند موسسه مهاجرتی صباویزا مشاوره دریافت کنید. پرداخت هزینه برای مشاوره به نوعی یک سرمایه گذاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت محسوب می‌شود که طی پروسه مهاجرت آن را درک خواهید کرد. توجه داشته باشید با توجه به سیل متقضیان مهاجرت، موسسات متعددی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که در این راستا شما موظف هستید تحقیقات لازم را انجام دهید تا از بروز مشکلاتی نظیر از دست دادن سرمایه و زمان، خودداری شود. موسسه مهاجرتی صباویزا این افتخار را دارد که با داشتن سال‌ها تجربه در کنار متقاضیان مهاجرت فعالیت کرده و این را مدیون نیروها و کادر مجرب، متخصص، صبور و متعهد خود است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید