لوگو صبا ویزا
ویزای ict کانادا

ویزای کار انتقال درون شرکتی کانادا (ICT کانادا)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای ICT کانادا و جزئیات آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

  مشاوره رایگان

کشور کانادا برنامه‌های مهاجرت تجاری مختلفی را برای مهاجران خود ارائه می‌کند که یکی از آنها ویزای ICT کانادا (برنامه انتقال درون شرکتی کانادا) می‌باشد. ویزای انتقال درون شرکتی مناسب کسانی است که می‌خواهند کسب و کار خود را در کانادا گسترش دهند. در این مقاله، شما با جزئیات ویزای ICT، مانند مزایای آن، روش درخواست و فرآیند کار آن آشنا خواهید شد.

ویزای کار درون شرکتی کانادا
فهرست عناوین

انتقال درون شرکتی کانادا (ICT) چیست؟

برنامه ICT یک برنامه مهاجرتی تحت برنامه تحرک بین المللی است و کسانی که صاحب مشاغل خارجی هستند و واجد شرایط برای درخواست این ویزا می‌باشند، می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند و مشاغل خود را به کانادا منتقل کنند.

همچنین شما می‌توانید از طریق ویزای ICT، مجوز کار ICT دریافت کنید و اقامت موقت خود را به اقامت دائم (PR) تبدیل کنید. در بیشتر موارد، همسر و فرزندان متقاضی اصلی به ترتیب، مجوز کار و مجوز تحصیل دریافت می‌کنند.

انواع کارکنان خارجی که می‌توانند برای مجوز کار ICT درخواست دهند

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا به زیر شاخه‌هایی برای انواع کارگران به صورت زیر تقسیم می‌شود:

 1. مدیران اجرایی

مجوز کار ICT، مدیران اجرایی را افرادی می‌نامد که:

 • مدیریت سازمان را هدایت کند یا عملکردهای سازمان را کنترل کند
 • اهداف و خط مشی‌های سازمان را تعیین کند
 • طیف وسیعی از تصمیمات سطح بالا را انجام دهد
 • نظارت را فقط از مدیران ارشد، سهامداران یا هیئت مدیره سازمان دریافت کند
 1. مدیران ارشد

مجوز کار ICT، مدیران ارشد را افرادی می‌نامد که:

 • سازمان یا بخش‌های آن را مدیریت کند
 • نظارت و مدیریت سایر کارکنان به عنوان وظیفه اصلی بپذیرد
 • صلاحیت استخدام، توصیه یا اخراج کارمندان را داشته باشد
 • در نقش‌های روزمره در موقعیتی معتبر بازی می‌کند
 1. کارگران با دانش تخصصی

ICT کارگران دارای “دانش تخصصی” را به عنوان افرادی تعریف می‌کند که هم دارای دانش و هم تخصص هستند که در زیر توضیح داده شده است:

 • دانش اختصاصی: تخصص خاص شرکت که با محصولات و خدمات دقیق شرکت مرتبط است.
 • دانش اختصاصی پیشرفته: دانش اختصاصی پیشرفته مربوط به شرکت‌ها یا محصولات شرکت می‌باشد که شامل کاربرد آنها در بازارهای بین المللی می‌شود. از طرف دیگر، به سطح پیشرفته ای از دانش یا تخصص مرتبط با رویه‌ها و فرآیندهای کسب و کار اشاره دارد. این دانش شامل روش‌های تولید، تکنیک‌های تحقیق، دانش عملیات تجهیزات و مدیریت است.

شرایط کارمندان برای منتقل شدن به کانادا از طریق ویزای ICT

شرایط زیر برای منتقل شدن کارمندان از طریق ویزای ICT کانادا لازم است:

 • شما باید در یک شرکت بین المللی مشغول به کار باشید و قصد ورود به یکی از شرکت‌های وابسته یا یکی از شعبه‌های آن شرکت در کانادا را داشته باشید.
 • شما باید قصد انتقال به شرکتی را داشته باشید که واجد شرایط باشد و در یک قسمت قانونی و مستمر آن شرکت استخدام شوید.
 • شما باید با یکی از سمت‌های مدیر ارشد، مدیر اجرایی یا دانش تخصصی به آن شرکت منتقل شوید.
 • شما باید توسط شرکتی که قصد دارد محصولات خود را به خارج از کانادا منتقل کند، استخدام شده باشید (از طریق حقوق و دستمزد یا فرم‌های دیگر ثابت شده).
 • شما باید فقط برای یک دوره موقت به کانادا بروید.
 • شما باید با تمام شرایط مهاجرت برای ورود موقت مطابقت داشته باشید

شرایط شرکت برای انتقال کارمندان به کانادا از طریق ویزای ICT

 • مشخص و ایمن کردن محل جدید شرکت برای نگهداری و انجام عملیات در کانادا
 • ارائه برنامه‌های واقع بینانه برای کارکنان توسط شرکت
 • داشتن بودجه کافی برای استارت زدن کسب و کار در کانادا و پرداخت حقوق کارکنان
 • نشان دادن توانایی پشتیبانی از عملکرد اجرایی یا مدیریتی هنگام انتقال مدیران توسط شرکت
 • شرکت باید روند در حال انجام تجارت خود را نشان دهد تا بتواند دانش پژوه متخصص خود را به کانادا انتقال دهد و همچنین مطمئن شود که عملیات توسط مدیر در کانادا هدایت می‌شود.

بنابراین، شرکت‌ها موظفند ثابت کنند که گسترش کسب و کار آنها در کانادا برای شرکتشان منطقی است و فعالیت‌های تازه تاسیس آن شرکت در کانادا به احتمال زیاد موفق خواهد شد و به اندازه کافی بزرگ می‌شود تا کارکنان محلی را استخدام کنند.

ict کانادا

مدت زمان پردازش ویزای ICT کانادا

ویزای انتقال درون شرکتی (ICT) حدود 2 تا 10 هفته زمان می‌برد و در کنار آن گزینه‌های پردازش اولویتی نیز وجود دارد. کسانی که برای پردازش دو هفته ای ویزای ICT واجد شرایط باشند، می‌توانند ویزای خود را در عرض 2 هفته دریافت ‌کنند. لازم به ذکر است که گزینه‌های پردازش اولویتی برای کشورهای معاف از ویزا در دسترس است(پردازش بیومتریک در این 2 هفته گنجانده نشده است).

مبلغ سرمایه گذاری اولیه برای گسترش کسب و کار در کانادا

دولت کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای شرکت‌هایی که در کانادا توسعه می‌یابند تعیین نمی‌کند. با این حال، شرکت‌ها باید از نظر مالی سالم و دارای سرمایه لازم برای پشتیبانی از عملیات جدید خود در کانادا و استخدام کارکنان محلی باشند.

بنابراین، در تجربه ما، شرکت‌ها باید بتوانند فروش ناخالص ثابت بیش از 250,000 دلار در سال و دسترسی به وجوه نقد به مبلغ حداقل 100,000 دلار را برای پوشش هزینه‌های عملیاتی سال اول داشته باشند.

علاوه بر سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری، متقاضیان باید نشان دهند که اگر تا پایان سال اول شرکت آنها به خودکفایی نرسد، به وجوه یا دارایی‌های اضافی برای حمایت از کسب و کار در کانادا دسترسی دارند.

چگونه می‌توان برای درخواست ویزای ICT کانادا اقدام کرد؟

هر متقاضی که قصد درخواست و شرکت در برنامه‌های مهاجرتی را داشته باشد در ابتدا باید ملزومات واجد شرایط بودن برای آن برنامه را فراهم کند و برای ارائه پرونده خود به مقامات مهاجرت باید یک استراتژی قوی داشته باشند. همچنین جمع آوری مدارک قوی برای حمایت از درخواست مهاجرت متقاضی ضروری است و متقاضی باید به مقامات مهاجرت ثابت کند که حضور او در کانادا مفید خواهد بود و معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده می‌کند.

اگر اولین درخواست شما برای برنامه ICT است، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: شما باید ابتدا شرکت خود را به عنوان شرکت مادر یا شرکت وابسته به شرکت خانگی خود در کانادا ثبت کنید.
 • مرحله 2: سپس باید در قالب یک طرح تجاری مشخص کنید که برنامه ریزی شما برای اجرای یک عملیات سودآور در کانادا چگونه خواهد بود و همچنین فعالیت تجاری پیشنهادی خود را تعیین کنید. به علاوه شما باید از بودجه کافی برای راه اندازی شرکت و برنامه استخدام خود در کانادا برای حداقل 2-3 سال برخوردار باشید.
 • مرحله 3: در این مرحله شما باید مدارکی را که برای درخواست خود نیاز دارید، مانند صورتحساب بانکی، اساسنامه و غیره را جمع آوری کنید و درخواست خود را آماده کنید.
 • مرحله 4: در نهایت شما باید درخواست مجوز کار خود را ارسال کنید و منتظر پاسخ باشید.

توجه به این نکته مهم است که این فرآیند بسته به ملیت متقاضی بسیار متفاوت است. برخی از کشورها از داشتن توافقنامه‌هایی با کانادا سود می‌برند که به شهروندان آنها اجازه می‌دهد تا سفر مهاجرتی آرام تری تحت فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند. همچنین در مواردی که متقاضی شهروند یک کشور معاف از ویزا باشد، ممکن است برای آنها امکان درخواست WP ICT در لحظه ورود (POE) وجود داشته باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای ICT کانادا

معمولاً مجوزهای کار ICT برای مدت زمان 1 تا 2 سال صادر می‌شوند و اگر افرادی که برای ویزای ICT در خواست می‌دهند توسط یک شرکت نوپا استخدام شوند، مجوز کار آنها فقط برای 1 سال معتبر خواهد بود.

بعضی از اتباع کشورهای معاف از ویزا می‌توانند از مجوز کار ICT  3 ساله بهره مند ‌شوند. WP را می‌توان برای 2 تا 3 سال دیگر و در مجموع تا 5 سال برای کارکنان دانش تخصصی و 7 سال برای کارکنان اجرایی و مدیران تمدید کرد.

با این حال، افسران مهاجرت ممکن است برای افرادی که در شرکت‌های تازه تاسیس در کانادا استخدام می‌شوند، ورک پرمیت کانادا به مدت یک سال صادر کنند. اتباع ایالات متحده و سایر شهروندان کشورهای معاف از ویزا (مانند استرالیا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن و غیره) می‌توانند از موافقتنامه‌های تجارت آزاد کشورهایشان با کانادا بهره ببرند و مجوز کار 3 ساله ICT را دریافت کنند. تحت این برنامه، دریافت ویزای ICT از طریق معافیت ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) (C12) امکان پذیر است. با این حال، در برخی موارد، LMIA مورد نیاز خواهد بود.

مزایای کلیدی ویزای ICT کانادا

ویزای ICT کانادا مزایای بسیاری دارد که در اینجا فقط به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

 • زندگی و کار در کانادا: شما و خانواده تان می‌توانید در کانادا زندگی کنید و در آنجا کار کنید.
 • فرستادن فرزندان به مدارس دولتی کانادا: فرزندان شما می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنند.
 • بدون نیاز به دانش زبان انگلیسی: شما می‌توانید ویزای کار در کانادا را بدون اینکه نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید دریافت کنید، اما برای واجد شرایط بودن برای این گزینه شما باید حداقل 1 سال سابقه مدیریتی داشته باشید.
 • دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی رایگان: شما می‌توانید پس از 3 ماه کار در کانادا، از مراقبت‌های بهداشتی رایگان برخوردار شوید.
 • امکان اقامت در کشور خود: با استفاده از ویزای ICT شما می‌توانید تجارت خود را در کشور خود و بدون نیاز به اقامت تمام وقت در کانادا مدیریت کنید.
 • فرصت‌های تجاری: شما همچنین با استفاده از این برنامه می‌توانید برای ارتقاء و پیشرفت در تجارت خود به سیستم‌های بانکی امن و سرمایه تامین مالی نیز دسترسی داشته باشید.
 • اقامت دائم: شما می‌توانید با شرکت در برنامه ICT، اقامت موقت خود را به اقامت دائم در کانادا تبدیل کنید. پس از 3 سال زندگی در آنجا، اقدام به درخواست برای شهروندی کانادا کنید و یکی از معتبر ترین پاسپورت‌های جهان، یعنی پاسپورت کانادا را دریافت کنید.
 • آوردن کارگر از کشور خود: همچنین شما می‌توانید در صورت تمایل کارگران خود را از کشور خود بیاورید تا برای شرکتتان در کانادا کار کنند.

تبدیل ویزای ICT کانادا به اقامت دائم

پس از یک سال کار تمام وقت برای شرکت کانادایی، تبعه خارجی ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم از طریق ویزای اکسپرس اینتری کانادا شود. بسته به نقش شغلی، اتباع خارجی ممکن است واجد شرایط دریافت 50 یا 200 امتیاز اضافی برای استخدام (پیشنهاد شغلی) در کسب و کار خود در کانادا باشد.

این امر معمولاً منجر به افزایش قابل توجهی در امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) آنها می‌شود که می‌تواند منجر به انتخاب تحت رده FWS جریان EE و دعوت به درخواست اقامت دائم از مقامات مهاجرت شود.

ویزای ICT کانادا و قراردادهای تجارت آزاد بین المللی

چندین کشور از داشتن توافقنامه‌های بین المللی با کانادا سود می‌برند که اجازه می‌دهد مزایای ویژه ای را تحت آن برنامه‌های کاربردی ICT دریافت کند. اتباع کشورهای زیر می‌توانند از مقررات پیمان ICT استفاده کنند: ایالات متحده (CUSMA)، مکزیک (CUSMA)، شیلی، کلمبیا، پرو، کره، اتحادیه اروپا (CETA)، استرالیا (CPTPP)، ژاپن (CPTPP)، مکزیک (CPTPP) و نیوزلند (CPTPP).

ویزای کار ict کانادا

نکات کلیدی برای موفقیت در درخواست ویزای کار ICT کانادا

اغلب، برنامه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات به دلیل ناکافی بودن شواهد حین درخواست برای ویزای ICT و ارائه ضعیف یک پرونده تجاری برای کانادا توسط شرکت خارجی، رد می‌شود. در زیر نکاتی در مورد چگونگی بهبود شانس شما برای گرفتن یک تصمیم مثبت در هنگام درخواست مجوز کار ICT آورده شده است:

روی مدارک تمرکز کنید: بسیار مهم است که با درخواست مجوز کار ICT خود، تمام مدارک لازم را به افسران مهاجرت ارائه دهید. اغلب، متقاضیان فراموش می‌کنند که مدارک مربوط به مشارکت فعال شرکت خارجی را به مقامات مهاجرت ارائه کنند. از سوی دیگر، اسناد غیر ضروری زیادی که ممکن است افسر را سردرگم کند، وارد نکنید. افسران معمولاً سرشان بسیار شلوغ است و زمان محدودی برای بررسی درخواست شما دارند. تمرکز شما باید بر روی ارائه تمام مدارک مورد نیاز (در حالی که تمام مدارک غیرضروری را کنار بگذارید) و سازماندهی موثر اسناد خود به منظور تسهیل رسیدگی به درخواست شما برای افسر باشد.

یک مورد تجاری محکم برای شرکت خود در کانادا بسازید: اگر برای برنامه ICT درخواست می‌کنید، طرح کسب و کار شما سند مهمی ‌است که باید در برنامه خود بگنجانید. اغلب، ما می‌بینیم که متقاضیان یا به طور کامل طرح کسب و کار را نادیده می‌گیرند یا یکی از شرکت‌هایی را که در اینترنت پیدا می‌کنند نگه می‌دارند تا یک طرح تجاری برای آنها تهیه کنند. این یک اشتباه بزرگ است. شما باید با کمک یک وکیل یا مشاور مهاجرتی، طرح‌های تجاری خود را آماده کنید، زیرا این طرح‌ها اجزای کلیدی در مورد کسب و کار شما، استراتژی ورود به بازار را ارائه می‌دهد که افسر IRCC آن را بررسی خواهد کرد.

همچنین سپردن آماده کردن طرح تجاری به افرادی غیر از متخصصان مهاجرت ممکن است منجر به عدم همسویی طرح کسب و کار شما با استراتژی مهاجرت به کانادا و برنامه‌های تعیین شده توسط وکیل یا متخصص شما شود (یا حتی گاهی اوقات با آن در تضاد باشد) که به نوبه خود می‌تواند منجر به رد درخواست شود.

سوالات متداول

اگر تحت برنامه انتقال درون شرکتی به کانادا بیایم، آیا شرکت من در کانادا می‌تواند در نوعی تجارت متفاوت از شرکت مبدا من باشد؟
به طور کلی هیچ الزام قانونی وجود ندارد که هر دو شرکت (شرکت مبدا و شرکت تابعه یا وابسته کانادایی آن) در یک نوع کسب و کار تجارت کنند. با این حال، به شدت توصیه می‌شود که شرکت کانادایی در یک تجارت مشابه شرکت مبدا یا در همان صنعت فعالیت کند، زیرا IRCC می‌تواند سؤالاتی را در مورد واقعی بودن کسب و کار یا مناسب بودن متقاضی برای شرکت در یک تجارت بسیار متفاوت در کانادا مطرح کند.
اگر شرکت کانادایی من در سال اول سودآور نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟
هیچ الزام قانونی برای سودآوری در سال اول وجود ندارد. ایجاد یک شرکت سودآور در کانادا و هر جای دنیا نیازمند زمان و تلاش مداوم است. با این حال، شرکت شما باید واقعی و فعال در تجارت باشد، به این معنی که باید خدمات یا کالاهایی را به مشتریان خود در کانادا یا خارج از کشور ارائه دهد. همچنین، شرکت شما باید یک مکان فیزیکی (دفتر یا انبار) داشته باشد و حداقل یک کارمند کانادایی که مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد، استخدام کند.
حداقل مدت اقامت متقاضی اصلی در کانادا تحت مجوز کار ICT چقدر است؟
برای کارکنان مدیریتی و ارشد اجرایی تحت برنامه ICT حداقل مدت اقامت در کانادا وجود ندارد. مدیران اجرایی و مدیران ارشد اجازه دارند اقامت اصلی خود را در کشورهای خود در حالی که تجارت خود را در کانادا اداره می‌کنند و در داخل و خارج از کانادا سفر می‌کنند، حفظ کنند. با این حال، سایر پرسنل کلیدی باید در طول کار خود در کانادا به کانادا نقل مکان کنند.
آیا الزامی ‌‌برای پرداخت دستمزد کانادایی به انتقال‌شدگان درون شرکتی وجود دارد؟ آیا می‌توانم حقوق خود را از شرکت اصلی دریافت کنم؟
کارکنان مدیریتی و ارشد ممکن است در لیست حقوق و دستمزد شرکت اصلی باقی بمانند و دستمزد خود را از شرکت اصلی خود دریافت کنند. با این حال، اگر آنها مایل به دریافت حقوق خود در کانادا هستند، توصیه می‌شود که حقوق آنها بر اساس موقعیتی که دارند و با استانداردهای دستمزد متوسط کانادا مطابقت داشته باشد. ما عموماً به شرکت‌های بین‌المللی توصیه می‌کنیم که دستمزدهای مشابهی را به انتقال‌شدگان درون شرکتی بپردازند، اگرچه این امر در این برنامه الزامی نیست.
میزان موفقیت برنامه‌های انتقال درون شرکتی چقدر است؟
طبق آمار رسمی ‌منتشر شده توسط مقامات مهاجرت، میزان تایید مجوز کار ICT به شرح زیر است: • مرکز پردازش پرونده وگرویل، کانادا: 90٪ • برنامه‌های کاربردی داخلی: 88٪ • سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها: 89% • بندر ورودی (برای کشورهای معاف از ویزا): 100%
رابطه واجد شرایط در ICT چیست؟
باید یک رابطه واجد شرایط بین شرکت کانادایی و شرکت خارجی که تبعه خارجی در آن شاغل است وجود داشته باشد. رابطه بین شرکت‌ها می‌تواند به صورت یک شرکت فرعی، شعبه، وابسته یا زمانی باشد و یکی از شرکت‌ها، شرکت مادر باشد. توجه به این نکته مهم است که هر دو شرکت با یکدیگر تجارت خواهند داشت.

سخن پایانی

به طور کلی ویزای ICT کانادا به کارگران خارجی با مهارت بالا اجازه می‌دهد تا به‌عنوان انتقال‌دهنده درون شرکتی به طور موقت در کانادا کار کنند. اگر یک شرکت بین المللی مکانی در داخل کانادا داشته باشد، آن شرکت می‌تواند برای انتقال هر یک از کارمندان خود به کانادا اقدام کند. اگر می‌خواهید برای توسعه کسب و کارتان در کانادا در این برنامه شرکت کنید، می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در این خصوص و در ارتباط با ویزای کار کانادا با مشاوران متخصص موسسه مهاجرتی صباویزا در ارتباط باشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید