لوگو صبا ویزا

تحصیل فیزیوتراپی در هلند

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل فیزیوتراپی در هلند و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های هلند به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

به افرادی که قصد دارند در رشته فیزیوتراپی در یک دانشگاه معتبر خارجی مشغول به تحصیل شوند، تحصیل فیزیوتراپی در هلند پیشنهاد می‌شود. کشور هلند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های مختلف، به خصوص فیزیوتراپی است. مهاجرت به هلند از طریق ویزای تحصیلی و کاری رایج‌ترین روش‌های ورود به این کشور پیشرفته در قاره اروپا است. در این مقاله از صبا ویزاپلن با بررسی مزایای تحصیل فیزیوتراپی در هلند، با نکات مربوط به روند مهاجرت تحصیلی به هلند و تحصیل در رشته فیزیوتراپی و شرایط اشتغال بعد از فارغ‌التحصیلی در این رشته آشنا خواهیم شد.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در هلند

اگر به دنبال کسب تجربیاتی مهم در مراحل تحصیلات آکادمیک در یک دانشگاه معتبر در اروپا و کمک به بیماران با یادگیری مهارت‌های پیشرفته درمانی هستید، بهتر است که با تحصیل فیزیوتراپی در هلند به این مهارت‌ها دست پیدا کنید. تحصیل در دانشگاه‌های هلند با دشواری‌هایی همراه است ولی دانش و مهارت‌هایی را کسب می‌کنید که در سطوح برتر آموزش جهانی قرار دارند. با شرکت در دوره‌های کارآموزی رشته فیزیوتراپی، نه تنها مسیر شما برای رسیدن به سطحی بالا در این رشته هموارتر می‌شود، بلکه باعث می‌شود تا بتوانید از تجربیاتی که در این دوره‌ها به دست می‌آورید، در موقعیت‌های واقعی استفاده کنید.

این دانشگاه با ارائه سطحی بالا در رشته فیزیوتراپی، رقیب دانشگاه‌های بزرگی به خصوص در کشور انگلیس است. نه تنها تحصیل فیزیوتراپی در هلند ارزان‌تر از دانشگاه‌های انگلیسی است، بلکه خدمات بیشتری را نسبت به پول پرداخت شده به دانشجو ارائه می‌دهد.

روش آموزشی در رشته فیزیوتراپی در هلند کاملا عملی است و فرصت‌های بسیاری در اختیار دانشجو قرار گرفته است. دانشجو با تکرار مواردی که یاد گرفته است، می‌تواند یادگیری خود را کامل کند. این دوره‌ها ساختار بسیار خوبی دارند و از ابتدا دانشجو را ملزم به استفاده از دانش تئوری خود می‌کند. همچنین دانشجویانی که بدون داشتن مدرک زبان به کشور هلند مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند پیش از شروع دوره‌های تحصیلی، در دوره‌های آموزش زبان شرکت کنند و مدرک زبان لازم را در کشور هلند اخذ نمایند. موارد زیر از دیگر مزایای تحصیل فیزیوتراپی در هلند هستند:

 • نرخ بیکاری پایین: نرخ بیکاری در کشور هلند حدود 3 درصد است و این به آن معنی است که پیدا کردن شغل در هلند، در 97 درصد مواقع نتیجه مثبت می‌دهد.
 • اجازه اقامت پس از تحصیل: کشور هلند به دانشجویان اجازه می‌دهد که 1 تا 2 سال در هلند بمانند و به دنبال کار باشند.
 • امکان بردن همراه: هلند به متقاضیان اجازه بردن همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به این کشور می‌دهد و فرزندان آن‌ها هم اجازه تحصیل رایگان خواهند داشت.
 • گپ تحصیلی متقاضی تاثیری در روند پذیرش ندارد.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در هلند

شرایط مهاجرت به هلند و تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف، اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است. در این بخش با بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در هلند، به بررسی جزئیات روند مهاجرت تحصیلی در رشته فیزیوتراپی در هریک از این مقاطع می‌پردازیم.

شرایط رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی

برای مهاجرت تحصیلی به هلند و تحصیل فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی باید بدانید که گرفتن مدرک لیسانس در هلند 4 سال به طول می‌انجامد. متقاضیان می‌توانند در هر سال 5 بار اقدام به ثبت نام و ورود به مقطع کارشناسی در هلند کنند. کشور هلند 17 دانشگاه و موسسه آموزشی دارد که می‌توانند در مقطع لیسانس به دانشجویان خدمات خود را ارائه دهند. از میان این دانشگاه‌ها، رشته فیزیوتراپی در 8 دانشگاه تدریس می‌شود که در ادامه این مقاله به طور مفصل بررسی خواهند شد.

متقاضیان ثبت نام در مقطع کارشناسی باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشند. مدارکی مثل دیپلم 12 ساله و ریز نمرات این دوره تحصیلی با شرط معدل 13 به بالا، نمره زبان متقاضی که نباید آیلتس کمتر از 6 داشته باشد و سن دانشجو، که اگر زیر 22 سال باشد با ارائه مدرک آیلتس 5.5 هم پذیرفته می‌شود، از مهم‌ترین مدارکی هستند که دانشجو باید برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند در مقطع کارشناسی همراه خود داشته باشد.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی ارشد

برای مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و شروع به تحصیل فیزیوتراپی در هلند قواعد خاصی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. طول این دوره بین 1.5 تا 2 سال است. از شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی در هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دیپلم دوازده ساله و مدرک لیسانس و ریز نمرات این دوره‌ها
 • ارائه کردن رزومه تحصیلی و کاری
 • داشتن معدل بالای 13
 • ارائه انگیزه نامه
 • اجازه کار حین تحصیل وجود ندارد
 • شرکت در دوره‌های یک ساله فنی حرفه‌ای تاپ‌آپ TopUp برای پیدا کردن کار در هلند

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقطع دکترا

برای دانشجویان بین‌المللی که مدرک کارشناسی ارشد دارند، تحصیل فیزیوتراپی در هلند در مقطع دکترا از بهترین گزینه‌ها است. پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در هلند به این صورت است که متقاضیان باید با داشتن سوابق تحصیلی خود اقدام به پیدا کردن استاد راهنما برای تحصیل در دکترا کنند و مدارک خود را به دانشگاه‌های مورد نظر خود در هلند ارسال کنند. دانشجو پس از اخذ استاد راهنما، می‌تواند تحصیل فیزیوتراپی در هلند را شروع کنند.

دانشجویان پس از این مرحله می‌توانند شروع به تحقیقات خود در زمینه پایان نامه دکترا کنند. در انتهای این دوره، فقط لازم است که دانشجو از پایان نامه خود دفاع کند. همچنین بر خلاف دوره کارشناسی ارشد، دانشجو امکان کار حین تحصیل را دارد و می‌تواند در حین تحصیل خود در جایی برای تامین مخارج تحصیل خود مشغول به کار شوند.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در هلند با بورسیه

در میان دانشگاه‌های هلند که رشته فیزیوتراپی را در مقاطع مختلف ارائه می‌کنند، دو مورد از این دانشگاه‌ها این شرایط را در اختیار دانشجویان قرار داده‌اند که بتوانند در صورت واجد شرایط بودن، از امکانات بورسیه تحصیلی دولتی این کشور استفاده کنند. اگر دانشجویانی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت به هلند می‌کنند، برای دریافت بورسیه باید اقدام به یادگیری زبان هلندی کنند تا تحصیل آن‌ها به صورت رایگان باشد.

همچنین این بورسیه برای دانشجویانی که نمره زبان بسیار خوب و معدل بالایی دارند نیز قابل استفاده است. به این نکته توجه داشته باشید که افرادی که شامل بورسیه تحصیلی می‌شوند، از کار دانشجویی حین تحصیل منع خواهند شد. دو دانشگاه زیر برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند بورسیه در نظر گرفته‌اند:

علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که امکان اخذ بورسیه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند بسیار پایین است؛ مگر با داشتن رزومه بسیار قوی و حداقل دو مقاله ISI. اما در مقطع دکترا شرایط کمی راحت‌تر است. در ضمن، دوره دکترا در کشور هلند شغل به حساب می‌آید که با اخذ بورسیه دکترا می‌توانید در هلند به تحصیل رایگان پرداخته و حقوق دریافت کنید. در ادامه به مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور هلند در سال 2021 اشاره خواهیم کرد:

 • +Eramus
 • Holland Scholarship
 • MSP
 • NN Future Matters Scholarship
 • StuNed Scholarships
 • The Desmond

الزامات دانشجو برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در هلند

هر دانشجو برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند، باید معیارهای خاصی را رعایت کند. دانشجو با رعایت این موارد می‌تواند خود را بیشتر به هدفش نزدیک کند. از مهم‌ترین الزاماتی که برای ورود به رشته فیزیوتراپی و تحصیل این رشته در هلند وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسلط کافی بر زبان انگلیسی یا شرکت در دوره‌های آمادگی (برخی از دانشگاه‌ها به دانشجویان این دوره‌ها بورسیه تضمینی برای تحصیلات عالی را ارائه می‌کنند.)
 • تمکن مالی کافی برای گذراندن زندگی (مخصوصا در دوره‌هایی که امکان کار حین تحصیل وجود ندارد): مقدار تمکن 12000 تا 13000 یورو در حساب بانکی 3 تا 4 ماهه
 • داشتن رزومه خوب و مقاله تخصصی در رشته فیزیوتراپی
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی و کاری: هدف شما از تحصیل در این رشته چیست
 • ارائه نامه بیمه پزشکی: دانشجو باید از سلامت روحی و جسمی کامل برخوردار باشد
 • گواهی عدم سوء پیشینه: متقاضی باید فاقد سوابق کیفری باشد

چگونگی مهاجرت تحصیلی به هلند در رشته فیزیوتراپی

برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند با توجه به مقطع مورد نظر دانشجو باید مدرک زبان با نمره‌های متفاوتی ارائه شود. همچنین برای ثبت نام در دانشگاه‌های هلند بازه‌های زمانی کمی در نظر گرفته شده است که می‌توان در کم‌ترین فاصله زمانی ممکن به هلند مهاجرت کرد. از سوی دیگر با توجه به بازار کار این کشور و شرایط ویژه‌ای که برای کار در هلند وجود دارد، این کشور توانسته هزاران دانشجوی بین‌المللی را جذب خود کند.

همچنین ناگفته نماند که کشور هلند از نظر مدیریت و اقتصاد بسیار قوی و فعال است و صاحب نام معتبری در بازارهای جهانی می‌باشد. به همین علت جذب افراد مستعد و اکادمیک در اولویت‌های دولت این کشور است. بنابراین، شما می‌توانید با تحصیل فیزیوتراپی در هلند و فارغ‌التحصیل شدن از این رشته، کار مناسب با تخصص خود را به راحتی پیدا کنید و به زندگی خود را به خوبی در همین کشور ادامه دهید.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی هلند در رشته فیزیوتراپی

از آن‌جایی که هلند یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در بخش آموزش و پرورش است، همواره مورد نظر بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده است. برخی از دانشگاه‌های این کشور در رده بندی‌های معتبری مانند رنکینگ QS و رنکینگ تایمز، جزو 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این کشور در بحث صدور ویزا و اعطای اقامت به دانشجویان عملکردی مناسب داشته است و از این طریق سرمایه زیادی را برای کشور خود فراهم می‌کند.

با اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند و تحصیل فیزیوتراپی در این کشور، می‌توانید کارت اقامت موقت و سپس دائم این کشور را دریافت کنید. بهتر است که بلافاصله پس از پذیرش در دانشگاه انتخابی خود درخواست اخذ ویزای اقامت طولانی هلند یا MVV را بدهید. پس از بررسی شرایط و اعلام نتایج تا 90 روز زمان نیاز است تا پاسخ درخواست خود را دریافت کنید. مسلما هلند برای اعطای ویزای موقت و دائم به سطح زبان بالا و نمرات بالا در رشته فیزیوتراپی بسیار اهمیت می‌دهد.

با ویزای همراه؛ در کنار خانواده در هلند به تحصیل فیزیوتراپی بپردازید

پس از اینکه متقاضی موفق به اخذ ویزای تحصیلی هلند شد، این امکان وجود دارد که به همراه خانواده در هلند مشغول به زندگی شود. لازم به ذکر است که خانواده فرد باید شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال مجرد او شوند. همچنین همراه متقاضی اصلی اگر همسر او باشد، این امکان را دارد که به طور تمام وقت در کشور هلند مشغول به کار شود. همراه متقاضی نیاز به مدرک زبان ندارد، اما باید دانش زبان انگلیسی یا هلندی را در حد ارتباط با مردم بلد باشد و بتواند مشغول به کار شود. برخی از مهم‌ترین مدارک برای تحصیل فیزیوتراپی در بخش بعدی ذکر شده‌اند.

مدارک لازم جهت تحصیل فیزیوتراپی در هلند و اخذ ویزا

مدارک خاصی وجود دارند که برای گرفتن ویزای همراه دانشجویی شرط لازم به شمار می‌روند. دانشجوی فیزیوتراپی باید در هنگام درخواست ویزای همراه برای آوردن خانواده خود به هلند، باید مدارک مورد نیاز این فرآیند را بشناسد. موارد اصلی این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت با تاریخ معتبر
 • سابقه کاری
 • مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی)
 • سند ازدواج
 • مدارک و سابقه تحصیلی و ریز نمرات

دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی در هلند

تحصیل فیزیوتراپی در هلند نیاز به این دارد که ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنید. و کسب ویزای تحصیلی هلند هزینه‌های متفاوتی دارد که در بخش بعد به آن خواهیم پرداخت. علاوه بر موارد ذکر شده، دانشجو باید موفق به قبولی در آزمون دانشگاه مورد نظرش شود. هلند دارای 17 دانشگاه معتبر است که همگی در بین 350 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در این بخش به بررسی بهترین دانشگاه‌های کشور هلند که در سال 2021 رشته فیزیوتراپی را ارائه کرده‌اند می‌پردازیم.

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام یک دانشگاه تحقیقاتی و عمومی است که در شهر آمستردام هلند واقع شده است. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی در هلند به شمار می‌آید. بیشترین ثبت نام دانشجو در هلند نیز به این دانشگاه اختصاص دارد. دانشگاه اصلی آمستردام در مرکز این شهر قرار دارد و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های وابسته به دانشگاه آمستردام در مجاورت دانشگاه اصلی قرار دارند. این دانشگاه همکاری بین‌المللی زیادی با دیگر دانشگاه‌های جهان دارد و با 200 دانشگاه در اروپا تبادل اطلاعات می‌کند. به همین علت، این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های جهان برای تحقیقات است و به افرادی که قصد تحصیل فیزیوتراپی در هلند را دارند پیشنهاد می‌شود. همچنین این دانشگاه از نظر رتبه‌بندی‌های معتبر مانند Times رتبه زیر 70 دارد.

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن قدیمی‌ترین دانشگاه کشور هلند است که در شهر لیدن واقع شده است. این دانشگاه در سال 1575 میلادی تاسیس شد و دارای 6 دانشکده، بیش از 50 بخش و بیش از 150 دوره آموزشی است. این دانشگاه شهرت بین‌المللی بسیاری دارد و در رتبه‌بندی دانشگاهی QS در رتبه 57 جهانی قرار گرفته است. دانشکده پزشکی این دانشگاه رشته فیزیوتراپی را ارائه کرده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دانشگاه برای مهاجران این است که دانشگاه لیدن تنوع نژادی بالایی دارد که در آن 28100 دانشجو از 120 کشور مختلف در حال تحصیل هستند. برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند می‌توانید دانشگاه لیدن را در انتخاب‌های خود داشته باشید.

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در هلند به حساب می‌آید که در سال 1913 میلادی بینان‌گذاری شده است. فعالیت آموزشی این دانشگاه بیشتر روی رشته‌های مدیریت، پزشکی (گرایش فیزیوتراپی)، دانش‌های اجتماعی، بهداشت، و رشته‌های مرتبط با فرهنگ و هنر است. این دانشگاه در رتبه‌بندی QS در رتبه 183 دنیا و هشتم هلند قرار گرفته است.

دانشگاه اوترخت

در شهر اوترخت هلند دانشگاهی به همین نام وجود دارد که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌رود. دانشگاه اوترخت در سال 1636 میلادی در شهر اوترخت که در مرکز کشور هلند قرار دارد تاسیس شد. این دانشگاه که در یکی از زیباترین شهرهای هلند قرار گرفته است، به کیفیت آموزش بالا و شیوه خلاقانه‌ای که در تدریس و پژوهش در پیش گرفته است، مشهور می‌باشد. این دانشگاه دوره‌های مناسبی برای رشته فیزیوتراپی در نظر گرفته است که دانشجویی که قصد تحصیل فیزیوتراپی در هلند را دارد، می‌تواند با تحصیل در دانشگاه اوترخت به هدف خود دست پیدا کند.

دانشگاه خرونینگن

دانشگاه خرونینگن (معروف به گرونینگن)، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر خرونینگن هلند است. این دانشگاه از زمان آغاز به کار، بیش از دویست هزار دانشجو داشته که فارغ‌التحصیل شده‌اند. این دانشگاه در سال 1614 تاسیس شده ویکی از قدیمی‌ترین و وسیع‌ترین دانشگاه‌های سراسر هلند می‌باشد. یکی از رشته‌های پرطرفدار در این دانشگاه، رشته فیزیوتراپی است. علاقمندان به تحصیل فیزیوتراپی در هلند، می‌توانند با اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه خرونینگن وارد این شهر شوند و از مزایای تحصیل در این دانشگاه استفاده کنند.

دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت هلند یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های کل اروپا به شمار می‌رود که در شهر ماستریخت قرار گرفته است. دانشکده علوم انسانی و علوم پزشکی آن از قدمت و اعتبار بالایی برخوردار هستند. این دانشگاه حدود 14400 دانشجو دارد که 43 درصد آن‌ها را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. همچنین در دانشگاه ماستریخت، بیش از نیمی از دوره‌های کارشناسی به زبان انگلیسی هستند و اکثر قریب به اتفاق دوره‌های ارشد و دکترا هم به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. این نکته می‌تواند مهاجران زیادی را جهت تحصیل فیزیوتراپی در هلند به این کشور جذب کند.

دانشگاه رادبود

یکی از دانشگاه‌های دولتی هلند رادبود نام دارد که در تحقیقات و پژوهش فعالیت بالایی دارد. این دانشگاه در سال 1923 تاسیس شد و محل آن در شهر نایمخن، قدیمی‌ترین شهر هلند می‌باشد. دانشگاه رادبود به علت دارا بودن از کیفیت بالای آموزشی و تحقیقاتی در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه حدود 22000 دانشجو مشغول به تحصیل دارد که 15 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. یکی از رشته‌های پرطرفدار در این دانشگاه رشته فیزیوتراپی است. علاقمندان به تحصیل فیزیوتراپی در هلند می‌توانند نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه رادبورد و اخذ اقامت تحصیلی هلند اقدام کنند و در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه وریج آمستردام

دانشگاه مستقل آمستردام در شهر آمستردام، پایتخت هلند، در حال فعالیت است. این دانشگاه در سال 1880 تاسیس شده و بر مبنای رتبه‌بندی تایمز در سال 2021 در میان 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. این دانشگاه اسم مستقل را به این دلیل روی خود گذاشته که هم از دولت و هم از کلیسای هند مستقل شده است. دانشگاه وریج آمستردام از دانشگاه‌هایی محسوب می‌شود که رشته فیزیوتراپی در آن تدریس می‌شود. با تحصیل فیزیوتراپی در هلند و در این دانشگاه، می‌توانید از مزایای بسیاری که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، برخوردار شوید و در دوره‌های تحقیقاتی و سمینارهای رشته فیزیوتراپی شرکت کنید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در هلند

برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند باید از قبل مخارج زندگی در هلند و هزینه تحصیل در این رشته را به طور حدودی تخمین زده باشید تا بتوانید از پس این مخارج بربیایید. هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در هلند، در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دوره‌های کارشناسی، ارشد یا دکترا هستند باید هزینه‌های گوناگونی پرداخت کنند. دانشگاه‌های هلند در فیزیوتراپی شهرت بالایی دارند و برخی از بهترین دوره‌های فیزیوتراپی کل اروپا هرساله در این کشور ارائه می‌شود. در این بخش با برخی از هزینه‌های تحصیل فیزیوتراپی در هلند آشنا می‌شوید.

مخارج تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی می‌تواند عددی بین 8000 تا 10000 یورو در سال تخمین زده شود. همچنین این هزینه‌ها برای دوره کارشناسی 12000 الی 13000 یورو در سال است. به طور کلی برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند باید بدانید که هزینه‌های زندگی در این کشور 88 درصد گران‌تر از ایران است. این نکته را فراموش نکنید که کیفیت زندگی آن‌قدر در هلند بالا است که بالا بودن هزینه‌های زندگی برای افراد شاغل، کمتر به دغدغه تبدیل می‌شود. در بخش بعدی با برخی از هزینه‌های ثابت زندگی در هلند آشنا می‌شوید.

هزینه زندگی دانشجویان فیزیوتراپی در هلند

در این بخش لیستی از هزینه‌ها زندگی در هلند شامل: هزینه اجاره، خوراک، پوشاک، تفریحات، ورزش، هزینه‌های ارتباطی و مخابراتی و قیمت بلیت برای شما تهیه شده است. با جمع زدن این موارد می‌توانید هزینه ماهانه زندگی و تحصیل فزیوتراپی در هلند را با حدود نزدیکی تخمین بزنید.

 • اجاره آپارتمان یک خوابه مرکز شهر: 1050 یورو در ماه
 • اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر: 1700 یورو در ماه
 • یک کیلوگرم برنج: 1.8 یورو
 • یک کیلوگرم پرتقال» 1.53 یورو
 • یک کیلوگرم سیب: 2/2 یورو
 • 12 عدد تخم مرغ: 2.3 یورو
 • بطری 1.5 لیتری آب معدنی: 0.75 یورو
 • یک وعده غذا در رستوران متوسط: 15 یورو
 • یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه: 0.14 یورو
 • اینترنت پرسرعت ماهانه: 37 یورو
 • یک ماه باشگاه ورزشی: 28 یورو
 • شلوار جین: 88 یورو
 • تیشرت تابستانی: 34 یورو
 • یک جفت کفش: از 80 الی 130 یورو
 • یک لیتر گازوئیل: 1.6 یورو
 • بلیط تک سفره مترو: 3 یورو
 • بلیط ماهانه مترو: 82 یورو

درآمد فیزیوتراپ‌ها در هلند

در سال 2021 یک فیزیوتراپ حرفه‌ای و متخصص در هلند، می‌توانست با 1 الی 4 سال تجربه و سابقه کاری تا 32000 دلار در سال درآمد داشته باشد. توجه داشته باشید که میزان حقوق و درآمد یک فیزیوتراپ حرفه‌ای با 5 تا 9 سال سابقه کاری حداقل 38000 دلار در سال است. متقاضیانی که به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به هلند و تحصیل فیزیوتراپی در این کشور هستند، می‌توانند با هماهنگی و تماس با موسسه صبا ویزاپلن به اطلاعات مورد نظر خود، دست پیدا کنند.

دوره کارآموزی فیزیوتراپی در کشور هلند

در دانشگاه‌های مختلف هلند شرایط دوره کارآموزی متفاوت است. برای مثال در دانشگاه آمستردام شما می‌توانید دوره فیزیوتراپی را طی مدت 3 سال به اتمام برسانید. با انتخاب برنامه تحصیلی (چارت دروس) پیشنهادی این دانشگاه، یک سال زودتر فارغ‌التحصیل می‌شوید؛ اما از شما انتظار می‌رود از سال اول تا آخر دوره خود کارآموز درمانی باشید و به طور مکرر از یادگیری آزمایشی و تجربی استفاده کنید.

مثال دیگری که در این مورد وجود دارد، دانشگاه علمی کاربردی فونتیس است. در این دانشگاه کارآموزان دیرتر معرفی می‌شوند و در سال دوم تحصیل تغییر موقعیت می‌دهند. دانشجویان قبل از تکمیل کارآموزی در سال سوم و چهارم تحصیل، باید یک سال را به انجام مطالعات و پژوهش‌های شخصی (خودآموزی) بپردازند.

همچنین در دانشگاه علوم کاربردی ساکسیون، این فرصت برای شما وجود دارد که تحصیلات درمانگاهی خود را در خارج از این دانشگاه بگذرانید. تحصیلات درمانگاهی 1 سال از 4 سال دوره کارشناسی شما را تشکیل می‌دهد و می‌تواند در هلند، نروژ و آلمان صورت گیرد.

بازار کار رشته فیزیوتراپی در هلند

در سال‌های اخیر شاخص بیکاری در هلند در حال کاهش بوده است. این به این معنی است که روز به روز کارآفرینی در این کشور در حال افزایش است. بازار کار رشته فیزیوتراپی نیز برای افرادی که به تحصیل فیزیوتراپی در هلند مشغول هستند در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. متقاضیانی که در کشور هلند در رشته فیزیوتراپی موفق به ورود به بازار کار می‌شوند، از حقوق، مزایا و درآمد بسیار خوبی بهره‌مند شوند.

همچنین در برخی دانشگاه‌های هلند، مانند دانشگاه آمستردام، دانشجویان می‌توانند ظرف 3 سال دوره کارشناسی فیزیوتراپی خود را تمام کنند و سریع‌تر رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال کنند تا بتوانند به محض فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شوند.

موقعیت کار پس از تحصیل فیزیوتراپی در کشور هلند

در بخش‌های قبلی این مقاله، شرایط متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در هلند را بررسی کردیم. اکنون وارد بحث کار پس از تحصیل دانشجویان می‌شویم و نکاتی را به شما یادآوری خواهیم کرد. دانشجویان فیزیوتراپی که در کشور هلند تحصیلات خود را به پایان می‌رسانند، نیازی نیست که بلافاصله به ایران بازگردند؛ بلکه موقعیت‌های بسیاری برای آن‌ها وجود دارد که مشغول به کار شوند. دانشجویان در این مرحله نیازی به انجام کار پاره وقت ندارند و می‌توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شده و اقامت هلند را از این طریق دریافت کنند.

طبق قوانین حال حاضر کشور هلند، اگر شخصی به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار باشد، می‌تواند اقامت دائم خود را دریافت کند. اطلاع از فرصت‌های شغلی مختلف و دست‌یابی به آن‌ها از روش‌های مختلفی در هلند امکان‌پذیر است. از جمله این روش‌ها مراجعه به وب‌سایت‌های کاریابی آنلاین و یا حضور در نهادهای کاریابی است، که برخی از این سایت‌های معروف به شرح زیر هستند:

 • EXPATICA
 • EURES
 • UWV
 • MONSTERBOARD
 • STEP STONE
 • LINKDIN

وظایف یک فیزیوتراپ در هلند

یک فیزیوتراپ کاردان و ماهر در کشور هلند باید مسئولیت‌های خاصی را قبول کند. برخی از این وظایف که یک فیزیوتراپ را متمایز می‌کند و نشان دهنده میزان تسلط او بر رشته‌ای که در آن تحصیل کرده است، می‌باشد به شرح زیر است:

 • توانایی مراقبت از بیمار که شامل ارزیابی، جمع آوری مستندات و برنامه ریزی اجرا می‌شود
 • کمک در فعالیت‌های مراقبت از بیمار و آموزش بالینی
 • برنامه‌ریزی، پیاده‌سازی و ایجاد طرح‌های درمانی خاص برای بیماران
 • همکاری با سایر همکاران مرکز و بخش بیمارستان
 • توانایی اثبات توانایی‌ها و صلاحیت کافی برای انجام تمامی امور فیزیوتراپی
 • انعطاف پذیری در سازگاری با بیمار یا سازگاری با تغییر محیط
 • نظارت مداوم بر استاندارد بودن روند درمان
 • کمک به بیماران مبتلا به مشکلات ستون فقرات و مفاصل بدن
 • کار با کودکان ناتوان جسمی یا ذهنی
 • کمک به بیمارانی که در اثر تصادف، مصدومیت‌های ورزشی و سکته‌های مغری بیمار شده اند و در حال بهبود هستند
 • داشتن توانایی ارتباط خوب و ایجاد انگیزه و روحیه در بیماران
سوالات متداول

اخذ ویزای تحصیلی هلند در رشته فیزیوتراپی چگونه امکان‌پذیر است؟
ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های هلند در رشته فیزیوتراپی، پذیرش تحصیلی بگیرید. سپس با به همراه داشتن آن و همچنین با داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره خوب، می‌توانید درخواست ویزای تحصیلی هلند را بدهید.
آیا تحصیل رشته فیزیوتراپی در هلند رایگان است؟
خیر. برای تحصیل فیزیوتراپی در هلند باید شهریه بپردازید؛ مگر اینکه واجد شرایط دریافت بورسیه باشید.
آیا می‌توان از دانشگاه‌های هلند در رشته فیزیوتراپی بورسیه دریافت کرد؟
بورسیه‌های تحصیلی معمولا در مقطع دکترا به دانشجویان ممتاز و واجد شرایط اعطا می‌شود. داشتن مقالات چاپ شده، مدرک زبان با نمره بالا و رزومه قوی می‌تواند اخذ بورسیه را آسان‌تر کند.
آیا می‌توان پس از تحصیل فیزیوتراپی در هلند، مشغول به کار شد؟
بله. پس از فارغ‌التحصیلی از رشته فیزیوتراپی در هلند، به شما این فرصت داده می‌شود تا در این کشور جست‌جوی کار انجام دهید و شغل مناسب خود را پیدا کنید و در آن مشغول شوید تا پس از مدتی ویزای دائم این کشور را دریافت کنید.

تحصیل فیزیوتراپی در هلند و فرصت‌های فراوان اشتغال پس از تحصیل

در این مقاله شرایط خوب و سطح بالای تحصیل و زندگی در هلند بررسی شد. همان‌گونه که بیان شد، پس از تحصیل در رشته فیزیوتراپی در هلند و فارغ‌التحصیلی در این رشته، موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی در اختیار متخصصین رشته فیزیوتراپی قرار می‌گیرد. حتی بسیاری از دانشجویانی که فقط قصد تحصیل در این کشور را داشته‌اند و به کار کردن در هلند فکر نمی‌کردند، پس از فارغ‌التحصیلی با دیدن شرایط مناسب شغلی از نظر حقوق و مزایا، در هلند مانده‌اند و پس از اخذ ویزای کاری، اقامت دائم این کشور را دریافت کرده‌اند.

در این مطلب از صبا ویزا با بررسی شرایط تحصیل فیزیوتراپی در هلند و دوره‌های کارآموزی حین تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل در این رشته، به این نتیجه رسیدیم که یکی از برترین مناطق دنیا برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی همچون فیزیوتراپی، کشور هلند است. برای آن‌که یک تجربه مهاجرتی موفق به هلند داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مشاوران مجرب ما در آژانس مهاجرتی صبا ویزا بهره بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید